Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/komplexni-anticelulitidni-osetreni-pripadne-osetreni-strii/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2019

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> Komplexní anticelulitidní ošetření (případně ošetření strií) Zpět

Datum publikování článku: 20.10.2014

Komplexní anticelulitidní ošetření (případně ošetření strií)

Celulitida (celulita) je stav pokožky, kterým trpí většina žen a to včetně těch, které mají štíhlou postavu.
Celulitida se projevuje většinou na bocích, hýždích a nohách, ale nevzniká nadváhou, jak si mnohé ženy myslí.
Celulitida je způsobena hypertrofií tukových kožních buněk kombinovaných s žilními a lymfatickými problémy, které vedou k zadržování vody v pojivové tkáni. Tento stav kůže je způsoben hormonem estrogenem (týká se více než 90% všech dospělých žen). Celulitida se objevuje v subkutánní vrstvě kůže. Tukové buňky jsou uspořádány v komůrkách a jsou obklopeny pojivovou tkání. Díky zachycování vody jsou tyto buňky roztahovány a zvětšují tak objem tkáně. Po nějakém čase se tato tkáň opět smrští a ztvrdne (skleróza). Kůže už není flexibilní, zatímco se okolní tkáň zadržováním vody opět roztahuje. Tímto vznikají oblasti kůže, které jsou velmi tvrdé, a jejich části se klenou ven a projevují se tedy jako pomerančová kůže.


Použití kombinace klasické masáže, manuální (přístrojové) lymfodrenáže a přístrojové akustické rázové vlny představuje účinnější péči o pokožku a svalovou činnost než v případě samotné manuální masáže.


Klasická masáž urychluje odstraňování povrchové zrohovatělé vrstvy pokožky. Masážními hmaty prováděnými dostředivě podpoříme návrat žilní krve do srdce a urychlíme vyprazdňování lymfatických cév. Rozšířením kapilár se zvyšuje prokrvení, přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšení odplavování produktů látkové výměny. Prokrvením se současně podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů a výpotků, zlepšuje se výživa, činnost tkání a svalová činnost. Masáží se snižuje svalové napětí, má regenerační a relaxační účinky, reflexní účinky, ovlivňuje nervové funkce, zvyšuje látkovou výměnu a přispívá k podpoře fyziologických pochodů v organismu. 

Manuální lymfodrenáž
aktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání (z krevních a lymfatických cév). Je možné použít i přístrojovou lymfodrenáž

Akustická rázová vlna
se používá k léčbě a korekci celulitidy I. – III. stupně, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému. 

Péče – ošetření může být celého těla včetně hlavy (obličejové části), celých noh včetně hýždí, břicha a boků, nebo individuální problematické části.

Anticelulitidní ošetření stehen, hýždí, boků anebo paží.

– promasírování problematických částí
 aplikace akustické rázové vlny
– uklidnění problematických částí
– anticelulitidní zábal
– přístrojová lymfodrenáž
Jednotlivá ošetření lze kombinovat případně vynechat.
Anticelulitidní ošetření trvá 45 minut až 4 hodiny dle rozsahu problematických částí a dle použití jednotlivých ošetření. 


Základem léčby celulitidy a její prevence je i zdravý život. Léčba (prevence) musí být vedena komplexně.

Vhodná strava – omezení tuků, cukrů, nejlépe pravidelná dietní strava (libové maso, drůbež, ryby, přírodní jogurty, tvrdé sýry s tučností do 30%, vejce, zelenina, ovoce). Pitný režim 2–3 litry denně (pramenitá voda, neochucená minerální voda, neslazený ovocný a zelený čaj). 

Pohyb – vhodná je rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání, aerobik, tanec, vibromasáž. Speciální cvičení proti celulitidě (posílení břicha, hýždí, dolních končetin, horních končetin).

Anticelulitidní krémy a doplňky stravy – v lékárnách či specializovaných obchodech je jich celá řada. Vhodná je masáž (manuální lymfodrenáž) pomocí anticelulitidních krémů či emulzí.