Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/komplexni-anticelulitidni-osetreni-pripadne-osetreni-strii/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> Komplexní anticelulitidní ošetření (případně ošetření strií) Zpět

Datum publikování článku: 20.10.2014

Komplexní anticelulitidní ošetření (případně ošetření strií)

Celulitida (celulita) je stav pokožky, kterým trpí většina žen a to včetně těch, které mají štíhlou postavu.
Celulitida se projevuje většinou na bocích, hýždích a nohách, ale nevzniká nadváhou, jak si mnohé ženy myslí.
Celulitida je způsobena hypertrofií tukových kožních buněk kombinovaných s žilními a lymfatickými problémy, které vedou k zadržování vody v pojivové tkáni. Tento stav kůže je způsoben hormonem estrogenem (týká se více než 90% všech dospělých žen). Celulitida se objevuje v subkutánní vrstvě kůže. Tukové buňky jsou uspořádány v komůrkách a jsou obklopeny pojivovou tkání. Díky zachycování vody jsou tyto buňky roztahovány a zvětšují tak objem tkáně. Po nějakém čase se tato tkáň opět smrští a ztvrdne (skleróza). Kůže už není flexibilní, zatímco se okolní tkáň zadržováním vody opět roztahuje. Tímto vznikají oblasti kůže, které jsou velmi tvrdé, a jejich části se klenou ven a projevují se tedy jako pomerančová kůže.


Použití kombinace klasické masáže, manuální (přístrojové) lymfodrenáže a přístrojové akustické rázové vlny představuje účinnější péči o pokožku a svalovou činnost než v případě samotné manuální masáže.


Klasická masáž urychluje odstraňování povrchové zrohovatělé vrstvy pokožky. Masážními hmaty prováděnými dostředivě podpoříme návrat žilní krve do srdce a urychlíme vyprazdňování lymfatických cév. Rozšířením kapilár se zvyšuje prokrvení, přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšení odplavování produktů látkové výměny. Prokrvením se současně podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů a výpotků, zlepšuje se výživa, činnost tkání a svalová činnost. Masáží se snižuje svalové napětí, má regenerační a relaxační účinky, reflexní účinky, ovlivňuje nervové funkce, zvyšuje látkovou výměnu a přispívá k podpoře fyziologických pochodů v organismu. 

Manuální lymfodrenáž
aktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání (z krevních a lymfatických cév). Je možné použít i přístrojovou lymfodrenáž

Akustická rázová vlna
se používá k léčbě a korekci celulitidy I. – III. stupně, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému. 

Péče – ošetření může být celého těla včetně hlavy (obličejové části), celých noh včetně hýždí, břicha a boků, nebo individuální problematické části.

Anticelulitidní ošetření stehen, hýždí, boků anebo paží.

– promasírování problematických částí
 aplikace akustické rázové vlny
– uklidnění problematických částí
– anticelulitidní zábal
– přístrojová lymfodrenáž
Jednotlivá ošetření lze kombinovat případně vynechat.
Anticelulitidní ošetření trvá 45 minut až 4 hodiny dle rozsahu problematických částí a dle použití jednotlivých ošetření. 


Základem léčby celulitidy a její prevence je i zdravý život. Léčba (prevence) musí být vedena komplexně.

Vhodná strava – omezení tuků, cukrů, nejlépe pravidelná dietní strava (libové maso, drůbež, ryby, přírodní jogurty, tvrdé sýry s tučností do 30%, vejce, zelenina, ovoce). Pitný režim 2–3 litry denně (pramenitá voda, neochucená minerální voda, neslazený ovocný a zelený čaj). 

Pohyb – vhodná je rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání, aerobik, tanec, vibromasáž. Speciální cvičení proti celulitidě (posílení břicha, hýždí, dolních končetin, horních končetin).

Anticelulitidní krémy a doplňky stravy – v lékárnách či specializovaných obchodech je jich celá řada. Vhodná je masáž (manuální lymfodrenáž) pomocí anticelulitidních krémů či emulzí.