Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/laser-ucinne-a-setrne-odstraneni-bradavic/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2021

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> Laser – účinné a šetrné odstranění bradavic Zpět

Datum publikování článku: 23.03.2012

Laser – účinné a šetrné odstranění bradavic

Bradavice (verruca) je nezhoubný výrůstek na kůži nebo na sliznici. Jsou to hrbolaté a někdy až květákovité nevábně vypadající útvary, které se mohou nacházet kdekoliv na těle. Postupně rostou a rohovatí. Bradavice se nejčastěji vyskytují na rukou, na nohou nebo v obličeji.

Bradavice jsou důsledkem virové infekce způsobené papilomavirem HPV, která má za následek nadměrný růst rohových buněk a zmnožení kožního vaziva.

Prevencí klasických bradavic je zabránění vniknutí viru do Vašeho těla. Významné je nechodit naboso do veřejných sprch. Mokrá kůže na chodidlech je ideální místo pro vstup viru. Prevencí genitálních bradavic je nebýt promiskuitní, ale i tak k jejich získání dojít může. Pokud máte podezření na bradavici, je důležité ji nerozškrabávat. A pro správnou diagnózu zajít ke kožnímu lékaři. Zkušený kožní lékař pozná bradavice od pohledu a může začít vhodnou léčbu. Nejlépe je zajít ke kožnímu lékaři co nejdříve, neboť bradavice roste a může se množit, může se přenášet na jiné osoby. Čím je bradavice větší a je jich větší počet, pak léčba – její odstranění je obtížnější a nákladnější.

Odstranění bradavic je možné různými způsoby:
– pomocí léčiv obsahujících aktivní látky, např. cytostatika ničící chorobně se množící    buňky či kyselina mléčná a kyselina salicylová
– lokálním zmražením – provádí se nejčastěji pomocí kapalného dusíku 
– s užitím léčivých bylin, např. šťávy vlaštovičníku
– chirurgickou metodou – vyříznutím
– laserem

Účinnou a současně šetrnou metodou je odstranění bradavice pulsním barvivovým laserem Vbeam Perfecta CANDELA. Laserový paprsek cíleně reaguje na cévní výživu (kořeny) bradavice a za vzniku tepla způsobí její rozrušení a tím dojde k nekrotizaci (ztmavnutí) bradavice a k jejímu odumření. Zákrok se provádí ambulantně a nevyřadí klienta z běžného života. Není nutné používat znecitlivění, při ošetření je pociťován mírně "palčivý" pocit. Doba hojení, které ničím neomezuje, ošetřeného místa do týdne až 14 dnů. Je možné více ošetření (interval 4–6 týdnů).