Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/modre-svetlo-hlavice-bluebeam/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2021

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> Modré světlo – hlavice BlueBeam Zpět

Datum publikování článku: 26.02.2016

Modré světlo – hlavice BlueBeam

BlueBeam – princip – fototerapie akné

Přibližně u 80% populace se alespoň jednou v životě projeví příznaky akné. K léčbě různých projevů akné se vedle léků na vnitřní užití používají přípravky k vnějšímu ošetření pokožky, resp. jejich kombinace.

V uplynulých letech se objevila řada informací o hrozícím nebezpečí při používání antibiotik v lokální formě z důvodu antibiotické rezistence bakterií. Na druhé straně se již objevily nové postupy – laserové a fototerapeutické, které umožňují při lehkých i středně těžkých projevech akné dosáhnout úspěchu už po několika ošetřeních bez jakýchkoliv nežádoucích projevů.

Akné je chronický zánět pilosebaceozní jednotky, na jehož vzniku se podílí řada faktorů vnitřních i vnějších, jedná se však zejména o vlivy genetické a hormonální (androgenní). Pilosebaceozní jednotku tvoří mazová žláza napojená na vlasový kanálek, folikul. Mazová žláza produkuje olejovitou hmotu sebum, která se za normálních okolností vylučuje otvorem ve folikulu na povrch pokožky a spolupodílí se na vytvoření tzv. hydrolipidového filmu na kůži. Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz. Základním projevem akné jsou komedony. Stagnace sekretu mazových žláz způsobuje jejich poškození a vznik hlubokého zánětu. Směs mazu a odumřelých buněk vede v ucpaných folikulech k množení bakterií Propionibacterium acnes.

Zničení Propionibacterium acnes jako bakterie, která hraje klíčovou úlohu z hlediska etiologie, zastavuje průběh akné a zároveň snižuje subjektivní příznaky.

BlueBeam – mechanismus účinku modrého světla na akné

Při fototerapeutické péči o pleť s projevy akné je nejdůležitějším faktorem použitá vlnová délka aplikovaného světla a také jeho intenzita. Propionibacterium acnes při svém metabolismu produkují tzv. porfyriny, které jsou výrazně citlivé na světlo o vlnové délce v oblasti 405–420 nm, tzv. Soretův pás. Zjednodušeně řečeno pak porfyriny vystavené účinku modrého světla vyrábějí atomární kyslík, který cíleně ničí bakterie akné. Takže působí přímo v zaníceném ložisku bez nežádoucích vlivů na okolní tkáň.

Vývoj přístroje BlueBeam vycházel z poznatků vědeckých studií zabývajících se využitím modrého světla pro ošetřování lehké až středně těžké formy akné. Skupina klientů podstoupila ošetření po dobu 4 týdnů, s intervalem ozařování dvakrát týdně po dobu 15 minut. U 80% pacientů došlo k 60% zlepšení a tento stav přetrvával po dobu 3–8 měsíců. Fototerapie akné intenzivním zdrojem modrého světla o vlnové délce 415 nm tak lze považovat za moderní, rychlou a efektivní metodu a velmi vhodnou neinvazivní alternativu k aplikaci povrchových a orálních preparátů.

V některých studiích bylo modré světlo kombinováno se světlem červeným o vlnové délce 660–670 nm. Světlo této vlnové délky působí protizánětlivě a urychluje hojení, čemuž odpovídaly také výsledky léčby. Z tohoto důvodu lze tedy pro urychlení regenerace tkáně fototerapii modrým světlem doplnit ošetřením červeným laserem.

Hlavici BlueBeam lze připojit k řídícím jednotkám MAESTRO a SMART. Ve spojení s přenosnou bateriovou jednotkou SMART se stává také bezkonkurenční mobilní sestavou.

Parametry hlavice BlueBeam:

vlnová délka světla 415 nm/180 mW (15x12 mW), ozařovaná plocha cca 10 cm2

BlueBeam – přednosti fototerapie:

  • terapie a prevence lehké a středně těžké formy akné

  • podpora rejuvenace kůže a urychlení hojení

  • vysoký světelný výkon 180 mW na optimální vlnové délce světla 415 nm

  • možný přenosný bateriový přístroj

  • zvýšení účinnosti frekvenční modulací

  • automatické vypnutí po uplynutí doby terapie

100% přírodní a bezpečná terapie:

  • nepoužívá UV záření

  • neinvazivní metoda bez použití chemických prostředků

  • nezpůsobuje začervenání a vysušování kůže

  • nejsou známy žádné specifické nežádoucí účinky