Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/otazky-ohledne-injekcni-kozni-vyplne-mezoterapie-teosyal/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2021

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> Otázky ohledně injekční kožní výplně (mezoterapie) TEOSYAL Zpět

Datum publikování článku: 02.09.2014

Otázky ohledně injekční kožní výplně (mezoterapie) TEOSYAL

1. Co je TEOSYAL?
TEOSYAL je exkluzivní řada produktů pro vyplňování vrásek, která obsahuje 100% kyselinu hyaluronovou. Ta je biokompatibilní, vstřebatelná a neživočišného původu. Produkty TEOSYAL kombinují účinnost, bezpečnost a trvanlivost. Produktová řada obsahuje řadu exkluzivních a doplňkových referencí tak, aby co nejvíce korespondovaly s požadavky specifických výplňových oblastí. S produkty TEOSYAL je možné léčit každou oblast obličeje podle specifických potřeb, ať už jde o jemné vějířky, různé typy vrásek, ztrátu objemu, rty. Díky širokému výběru produktů, které se liší mírou zesíťování a koncentrací, je možné ošetřit celý obličej tak jemně a efektivně, jak jen to jde. Výsledek se dostaví bezprostředně a je zcela přirozený. Pleť je hydratovaná a pružná. Obličej je remodelován.

2. Kdo vyrábí TEOSYAL?
TEOSYAL vyrábí společnost TEOXANE Laboratories, které byly založeny v roce 2003 v Ženevě. Specializují se na vývoj a výrobu výplní vrásek na bázi kyseliny hyaluronové. Povzbuzeny úspěchem svých výrobků, vlastní kreativitou a vnímavostí, rozšířila společnost během tří let své výrobní prostory v Ženevě dvojnásobně tak, aby byla schopna uspokojovat potřeby svých partnerů po celém světě. Společnost TEOXANE vlastní nejmodernější výrobní jednotku splňující ty nejpřísnější normy. Oddělení výzkumu a vývoje tvoří multidisciplinární tým světově uznávaných vědců, kteří společně pracují na neustálém rozvoji a vylepšování produktů. Produkty jsou vyvíjeny a vyráběny výhradně in–house (interně). Předností společnosti TEOXANE Laboratories je systém kontrol a expertíz. Na každé ze šarží produktů TEOSYAL je prováděna řada testů v souladu se standardy ISO, evropskými normami EN 1174–4 a EN 1174–2 a lékopisu (zkouška na sterilitu, bakteriální endotoxiny, pH atd.). Výsledky těchto zkoušek jsou analyzovány oddělením kvality, které působí nezávisle na výrobním oddělení.

3. Co je kyselina hyaluronová?
Kyselina hyaluronová se v kůži vyskytuje přirozeně, obstarává její hydrataci a určuje její odstín. Jde o silně hydratační činidlo, které je schopno zadržet až tisícinásobek své vlastní váhy. Množství kyseliny hyaluronové v dermis postupně s věkem klesá. Výsledkem je suchá a křehká kůže, objevují se první vrásky. Vzhledem k vysoké koncentraci kyseliny hyaluronové, tento úbytek TEOSYAL kompenzuje.

4. Co umí kyselina hyaluronová korigovat a zlepšit?
Může být použita: na vyplnění jemných vrásek, středních i hlubokých vrásek, na korekci kožních záhybů, na remodelaci lícních kostí a kontury obličeje, na pozvednutí koutků, na zvětšení rtů a kontur, zároveň na hydrataci rtů a eliminaci jemných linek kolem nich, na revitalizaci a intenzivní hydrataci, na zabránění tvorby vrásek a jemných linek, a to i v choulostivých oblastech jako je krk či dekolt, na vyplnění všech oblastí obličeje (okolí očí, vějířky, slzné kanálky, tváře atd.), které trpí poklesem.

5. Co se děje během aplikace kyseliny hyaluronové a jak dlouho trvá?
V závislosti na typu produktu je různá, průměrně aplikace trvá 20 minut (injektáž + rozmasírování). Gel s kyselinou hyaluronovou se aplikuje injekčně. Vpichy jsou mělké, hluboké jen několik mm.

6. Jak často je třeba aplikaci kyseliny hyaluronové opakovat?
Vzhledem k tomu, že kyselina hyaluronová se v těle přirozeně odbourává, je doba účinku variabilní a závisí na mnoha faktorech: na typu pokožky pacienta, na hloubce opravené vrásky, na použitém výplňovém materiálu, na oblasti ošetření, na injektovaném objemu.

7. Kam gel zmizí?
Gely TEOSYAL jsou 100% vstřebatelné. Gely TEOSYAL mizí pomalu a postupně v závislosti na aplikovaném množství, typu produktu, oblasti ošetření a hloubce vpichu. Produkt je přirozeně metabolizován v dermis stejným způsobem, jak se tomu děje v případě přirozeně se vyskytující kyseliny hyaluronové, tzn. díky specifickým enzymům  hyaluronidáz a přirozené oxidaci v podobě volných radikálů.

8. Je aplikace kyseliny hyaluronové bolestivá?
Gely TEOSYAL jsou vpichovány za pomocí velmi jemné jehly a aplikace nové řady PureSense s lidokainem je téměř bezbolestná.

9. Za jak dlouho se mohu vrátit ke každodenním činnostem?
Doporučujeme, abyste do 72 hodin po aplikaci nelétali, nepili alkohol nebo nesportovali. Do 15 dní po aplikaci byste rovněž neměli podstupovat lékařské ošetření nebo jiné estetické procedury, vystavovat se slunci nebo teplotám pod 0°C, navštěvovat saunu nebo parní lázeň.

10. Co je vidět po aplikaci?
Požadovaný výsledek je ihned viditelný. V místě vpichu můžete mít nepříjemný pocit, může se objevit zarudnutí nebo malý otok. Tyto příznaky se vytrácí v průběhu tří hodin a úplně mizí v průměru do 24 hodin.

11. Jaké jsou pocity po aplikaci?
Jaké jsou možné vedlejší účinky? Podle mezinárodní literatury a lékařských autorit se mohou u přípravků na bázi kyseliny hyaluronové, jako je i TEOSYAL s označením CE, vyskytnout vedlejší účinky. Ačkoli se kyselina hyaluronová vyskytuje v dermis přirozeně, po vpichu může tělo regovat na její molekuly jako na cizí těleso. Tyto reakce jsou obvykle přechodné a jsou na jedné straně ovlivněny vnějšími faktory (typ produktu a jeho zesíťování, technika vpichu, počet vpichů, množství aplikovaného gelu) a na druhé straně specifikami pacienta (snášenlivost, fototyp, nervozita při aplikaci, anamnéza). Nicméně, pokud pozorujete nežádoucí účinek po aplikaci, je třeba ihned se obrátit na svého lékaře.

12. Existují kontraindikace?
Aplikovat TEOSYAL se nedoporučuje těhotným nebo kojícím ženám a lidem s přecitlivělostí na kyselinu hyaluronovou, autoimunitním onemocněním nebo onemocněním postihujícím imunitní systém. Během týdne před aplikací se pacientům důrazně doporučuje, aby se vyvarovali vysokým dávkám aspirinu, protizánětlivých léků nebo antikoagulancií jako je například vitamin E. Ve dnech následujících po aplikaci je nutné nevystavovat se extrémním teplotám (intenzivní chlad, UV záření či slunce).

13. Je TEOSYAL kompatibilní s dalšími implantáty?
Aplikovat TEOSYAL společně s jinými implantáty se nedoporučuje, protože doposud neexistuje dostatek zkušeností, zejména pokud jde o trvalé implantáty.

14. Je TEOSYAL slučitelný s další léčbou?
Při schůzce s profesionálem proškoleným na injekční techniky je důležité, abyste jej informovali o všech lécích i potravinových doplňcích, které užíváte nebo jste v minulých týdnech užívali. Důvodem je, že některé látky mohou umocnit nežádoucí účinky spojené s aplikací.

15. Lze TEOSYAL použít po peelingu nebo po ošetření laserem?
TEOSYAL lze použít po peelingu nebo laserovém ošetření. Nicméně je doporučeno odložit ošetření o 2 až 3 týdny, dokud se pokožka řádně neuzdraví a nezíská normální vzhled.

16. Je ošetření s TEOSYAL vhodné pro všechny typy a barvy pleti?
Ano, všechny typy a barvy pleti mohou být ošetřeny produkty TEOSYAL. Neexistuje žádné riziko hyperpigmentace nebo hypertrofických jizev.

17. Existuje nějaká minimální věková hranice pro aplikaci?
Ne, nic takového neexistuje. Kdykoli se začnou po třicátém roku objevovat první vrásky, naše produkty, jako například TEOSYAL Redensity, mohou být využity. Aplikace produktů je součástí strategie, která rehydratuje pleť a zabraňuje vzniku prvních vrásek.

18. Je nějaký rozdíl mezi produkty TEOSYAL a jinými vstřebatelnými výplněmi?
Ano je, ne všechny vstřebatelné jsou stejné. TEOSYAL nabízí celou řadu produktů s vysokou úrovní bezpečnosti. TEOSYAL představuje extrémně čistý gel. Minimalizace rizika vzniku zánětu a šíření volných radikálů vede k jinému benefitu: aplikace TEOSYAL má delší trvanlivost. TEOSYAL má na pleť okamžitý a přirozený účinek: mizející vrásky, zvednutí povislé pokožky, obnovení objemu a hydrataci do hloubky. Odolnost gelu TEOSYAL a jeho účinků narůstá s každou další aplikací. Produktová řada je komplexní a vzájemně se doplňuje. Proto nabízí řešení pro všechny typy vrásek. Navíc se TEOSYAL aplikuje pomocí velmi jemných jehel, takže aplikace je prakticky bezbolestná.

19. Jaký je rozdíl mezi vstřebatelným a nevstřebatelným implantátem?
Vstřebatelné implantáty (kolagen, kyselina hyaluronová) poskytují stejný typ korekce jako ty nevstřebatelné, avšak doba jejich účinnosti je omezená. Nevstřebatelné implantáty mají dlouhodobý účinek. Nicméně, jejich použití je nezvratné, na rozdíl od vstřebatelných produktů. To je nevýhodou, obzvláště v případech, kdy výsledek procedury není takový, jaký si pacient představoval. Konečně, nevstřebatelné implantáty mohou způsobit dlouhodobou přecitlivělost.

20. Obsahuje TEOSYAL latex?
Naše produkty jsou absolutně bez latexu jak z hlediska samotného výrobku, tak jeho balení.

21. Kdy mohu pozorovat konečný výsledek aplikace?
Účinek je viditelný okamžitě, ale konečný výsledek uvidíte až po několika dnech, tj. ve chvíli, kdy veškeré reakce spojené s aplikací vymizí.

22. Jaký je rozdíl mezi botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou?
I když jsou obě látky používány k léčbě vrásek, jsou zcela odlišné z hlediska jejich složení a účinku. Botulotoxin sám o sobě na vyhlazování vrásek nepůsobí. Botulotoxin je toxickou látkou, který paralyzuje svaly, do kterých je vpichován. Paralyzací mimických svalů snížíte množství výrazů a tím i výskyt výrazových linek (vrásek). Botulotoxin je tedy v tomto ohledu preventivní metodou. Kyselina hyaluronová je biokompatibilní gel, který se podává injekčně pod vrásku, aby ji vyplnil. Pomocí kyseliny hyaluronové jsou tak vrásky ošetřovány přímo. Jedinou věcí, kterou mají obě látky společné je, že se v průběhu času vstřebávají. Proto je nutné aplikace v případě botulotoxinu opakovat každých 6–10 měsíců, u TEOSYAL je to po 1218 měsících.

23. Může být otevřená, napůl aplikovaná stříkačka se sterilním uzávěrem, která je řádně skladována při teplote 46°C, použita později?
V příbalovém letáku je jasně uvedeno, aby byl jakýkoli nespotřebovaný materiál po aplikaci zlikvidován. Přípravek je určen pouze pro jednorázové použití. V případě opětovného použití není možné zaručit sterilitu.

24. Proč nemohu podstoupit aplikaci, když trpím autoimunitním onemocněním?
Autoimunita je zhroucení mechanismu snášenlivosti, což způsobuje, že imunitní systém reaguje na struktury vlastního organismu. Tato reakce vede ke vzniku autoimunitního onemocnění. Kyselina hyaluronová je glykosaminoglykan, který je přirozenou součástí našeho těla. Aplikace kyseliny hyaluronové by mohla vést k rozsáhlé autoimunitní reakci (hlavně k zánětlivé a infekční reakci). To by vedlo k tvorbě protilátek s následným možným vznikem edému a/nebo zarudnutí a znehodnocení aplikovaného produktu glykolýzou.

25. Mohou aplikaci podstoupit pacienti trpící hepatocelulárním selháním (onemocněním jater)?
Hepatocelulární selhání je spojeno s poruchou funkcí jaterních buněk a je provázeno viditelnými klinickými a biologickými příznaky jako: erytém, žloutenka, kožní projevy, hemoragické syndromy jako je ekchymóza, krvácení z dásní či nosu a některé případy purpury, infekce (zejména bakteriální spojené s poruchou imunity). Tyto příznaky nejsou kompatibilní s aplikací kyseliny hyaluronové, jak je uvedno v příbalovém letáku v části o kontraindikacích.

26. Je možné aplikovat pacientovi, který přijímá vitamin E a inhibitory ACE?
Vysoká dávka vitaminu E zvyšuje riziko krvácení a je proto zapotřebí pacienta s touto eventualitou dopředu seznámit. Vitamin E má protizánětlivé, antiagregační a vasodilatační vlastnosti. Lidokain akcentuje asystolický jev, což se v případě příjmu inhibitorů ACE nedoporučuje. Jde o preventivní doporučení, v literatuře nejsou žádné zmínky o kontraindikaci.

27. Mohu se po aplikaci vystavovat slunečnímu záření?
Slunění po estetické proceduře se nedoporučuje, ať jde o aplikaci či jiný zákrok, aby nedošlo k oslabování pokožky.

28. Můžu se slunit, když využiju přípravků před a po?
Výrobek PRE/POST od TEOXANE Laboratories není přípravkem na opalování, ale hydratační krém s tišícím účinkem. Před sluněním je nutné přidat krém s ochranným faktorem. Obecně, slunění po estetické proceduře se nedoporučuje, ať jde o aplikaci či jiný zákrok, aby nedošlo k oslabování pokožky.

29. Podstoupila jsem aplikaci a o dva dny později jsem absolvovala dálkový let. Mám pocit, že mám otok. Je to normální?
Otok může být vázán na edém, což je zánětlivá reakce provázející každou injekci. Cestování letadlem bezprostředně po aplikaci proto není vhodné. Nižší atmosférický tlak způsobuje delší vstřebávání otoku. Ten se může objevit díky nesymetrickému vstřikování během aplikace. Látka potřebuje nějaký čas, než se plně usadí a hydratuje.

30. Mám ekchymózu, co mám dělat?
Ekchymóza (podlitina) je běžnou reakcí na vpichy. Doba uzdravení se u každého pacienta liší. Je proto důležité používat TEOSYAL PRE/POST krém s obsahem arniky a oblast pravidelně masírovat.

31. Může slunce a cestování letadlem vysušovat pleť?
Rozhodně ano. Slunce i cestování letadlem vytváří nepříjemné podmínky, které způsobují vysušování nebo dokonce loupání pokožky. Je proto velmi důležité pravidelně používat hydratační krém, jako je například ADVANCED FILLER.

32. Pacient má epilepsii, může podstoupit aplikaci?
Nebyla prokázána zjevná kontraindikace, přesto je vhodné rozmělnit aplikaci do několika dní.