Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/ucinna-lecba-oparu-cervene-svetlo-terapeutickeho-biostimulacniho-laseru-a-krem-na-opary/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2019

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> Účinná léčba oparu – červené světlo terapeutického biostimulačního laseru a krém na opary Zpět

Datum publikování článku: 29.10.2015

Účinná léčba oparu – červené světlo terapeutického biostimulačního laseru a krém na opary

Opary mají na svědomí viry ze skupiny herpesvirů. Viry má přitom v těle většina z nás, opary se ale objevují jen tehdy, je–li náš organismus nějakým způsobem zatěžován nebo oslaben.

Příznakem při tomto onemocnění jsou drobné, vodnaté puchýřky, které rychle splývají do větších puchýřků a nepříjemně svědí. Celý proces trvá několik dní a pak se zastaví. Puchýřky začnou vysychat a tvoří se stroupky. Po zánětu zůstává změna zbarvení kůže, která může přetrvávat i několik měsíců. Vir zlikvidovat ale nelze, přežívá v nervových uzlech, uložených poblíž místa původního zánětu. Proto se infekce časem vrací.

V zimě se s tímto onemocněním setkáváme nejčastěji proto, že virus začíná být aktivní při nachlazení. Dalšími faktory, které mohou ke vzniku oparu přispět, jsou nedostatek spánku, nedostatek vitaminů, léčba antibiotiky či kortikosteroidy, psychická zátěž. Stres zvyšuje riziko oparu.

Nejlepší léčbou je prevence a s ní posílení imunitního systému. Důležitý je dostatek spánku, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, dostatek vitaminů, odpočinek. Z doplňků stravy je vhodný extrakt z hlívy ústřičné a zejména vitaminy ze skupiny B a C, které posilují imunitní systém.

V lékárnách je celá řada krémů, gelů, roztoků, mastí či náplastí, které napomáhají léčbě oparů ve všech jeho fázích.

Velice účinná léčba je kombinace červeného světla hlavice CCM Quatro terapeutického biostimulačního laseru MAESTRO MediCom a protivirového krému na opary např. Vectavir, Zovirax.

Opar se zpravidla neobjeví, jestliže se bolestivá oblast ozáří červeným světlem hlavice CCM Quatro terapeutického biostimulačního laseru MAESTRO MediCom a nanese se, ještě před výsevem puchýřků, protivirový krém na opary, případně má velice mírný průběh. V ostatních případech se obvykle do několika hodin po ozáření na oparu utvoří stroupek a vyhneme se nepříjemným mokvavým projevům.

Červené světlo terapeutického biostimulačního laseru a protivirový krém na opary zkrátí hojení o více než polovinu. Po léčbě se také prodlužují intervaly mezi jednotlivými výsevy.

Např. krém na opary Vectavir obsahuje účinnou látku penciclovir. Patří do skupiny protivirových léčiv. Vectavir se používá při léčbě virové infekce vyvolané virem herpes labialis, která se projevuje opary na rtech a v okolí úst. Přípravek tlumí bolest při oparech, urychluje hojení a zkracuje dobu, po kterou je opar nakažlivý. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti nad 12 let.

Léčbu je nejlépe vždy zahájit co nejdříve, ještě než se opar objeví, tj. když cítíte pálení nebo svědění. Léčba je však účinná i po objevení oparu. Po zjištění příznaků oparu doporučuje se 12 ošetření denně červeným světlem terapeutické biostimulačního laseru a nanesení protivirového krému na opary na postižené místo během dne každé
2 hodiny. Léčba trvá obvykle 4 dny.