Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/clanky/vbeam-perfecta-cevni-laser/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2021

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Články >> VBEAM PERFECTA – cévní laser Zpět

Datum publikování článku: 15.12.2014

VBEAM PERFECTA – cévní laser

Cévní lasery prošly v průběhu poslední doby značným technickým vývojem.

Vbeam Perfecta – je absolutně nejmodernějším cévním laserem od firmy CANDELA USA. Jde o pulsní barvivový laser s proměnnou délkou pulsu určený pro léčbu všech cévních lézí.

Je určen pro ambulantní laserovou léčbu cév a metliček až do průměru 1,5–2,0 mm na nohou i v obličeji, k léčbě (vybělení) pigmentových lézí, rosacei, nevus flammeus, hemangiomů, bradavic, vrásek, jizev, strií, akné, psoriázy, dále na rejuvenaci (omlazení) pleti. Součástí přístroje je patentovaný systém dynamického chlazení kůže DCD pro tepelnou ochranu pokožky při zákroku a větší komfort pacienta. 

Pulsní barvivový laser Vbeam Perfecta CANDELA

Obecně pracuje na principu selektivní fototermolýzy, kdy dochází k přeměně světelné energie v energii tepelnou, a na ošetřovanou tkáň působí tzv. chromofor (tkáňová struktura, která maximálně absorbuje elektromagnetické záření např. hemoglobin, voda, melanin), a tak chrání okolní tkáň před poškozením.

Následkem tepelného působení dochází k destrukci hemoglobinu, uzavření a postupnému zániku cévky. Vbeam je minimálně agresivní a má široké uplatnění v rámci vaskulárních lézí, ošetřujeme s ním cévky barvy červené až červenofialové.

Celé ošetření probíhá velice rychle, záleží pouze na množství a charakteru lézí, které se ošetřují. Koncovku k laserovému vláknu si lékař vybere podle ošetřovaného ložiska. Ošetřované místo se musí před zákrokem očistit. Většinou nepoužíváme lokální znecitlivění anestetikem, protože má vliv na prokrvení kůže. Zákrok je mírně bolestivý, připomíná štípnutí gumičkou, avšak kůže je chráněná navíc chlazením, které působí taky analgeticky. U rozsáhlejších projevů (např. nevus flammeus) a v dětském věku je možné provést ošetření v analgosedaci.

Bezprostředně po zákroku je ošetřená oblast zarudlá event. červená až červenofialová. Ošetřené místo se po zákroku chladí. Hojení probíhá velice rychle, u většiny klientů bez stroupků, které se u intenzivnějšího ošetření mohou vyskytnout. Odloučí se do týdne až 14 dnů. Nezbytná je následná fotoprotekce nejlépe 1–2 měsíce po ošetření. Zákrok se musí většinou opakovat a to v intervalu 4–6 týdnů.

Co všechno můžeme cévním laserem ošetřit?
Jsou to projevy podle původu vrozené, kam patří skupina hemangiomů, vaskulárních malformací např. nevus flammeus – "oheň". Mezi nejčastější získané cévní léze patří např. drobné červené pupínky velikosti několik milimetrů, tzv. senilní hemangiomy, rozšířené drobné cévky červené, červenofialové barvy na obličeji, na tvářích v okolí nosu či na těle, na dolních končetinách metličkové varixy, dále pavoučkové névy či růžovka – rosacea. Cévní laser používáme také k léčbě virových bradavic.