Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/nase-sluzby/co-je-to-sklerotizace-varixu/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2019

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Naše služby >> Co je to sklerotizace varixů? Zpět

Co je to sklerotizace varixů?

Co je to sklerotizace?

Je to metoda, při které je do rozšířených žil na dolních končetinách vstřikován roztok, který způsobí slepení žilních stěn a postupným prorůstáním vaziva dojde k uzávěru průsvitu žíly. Sklerotizace se používá ponejvíce k odstranění drobných rozšířených metličkových varixů. Sklerotizace se neprovádí u nepohyblivých pacientů, u pacintů s alergií na podávanou látku, dále u pacientů s akutním zánětem žil, při celkových infekcích, při závažném onemocnění periferních tepen, při akutním onemocnění srdce a v prvním trimestru gravidity.

Průběh sklerotizace

S injekcemi se začíná v dolních částech končetiny a postupuje se směrem nahoru, vleže. Hned po nástřiku se přiloží na místo vpichu tampon z gázy, fixuje se náplastí a po skončení výkonu se ihned na končetinu aplikuje kompresivní bandáž, která zůstává přiložena trvale více dnů. Obecně platí, čím delší a důslednější je zevní komprese po sklerotizaci, tím lepší a trvalejší je výsledný efekt. Běžně se zevní komprese doporučuje aplikovat ještě 4 týdny. Úspěch sklerotizační léčby je plně závislý na následné kompresivní léčbě!

Jak působí kompresivní obvaz?

Obepíná končetinu po celém jejím obvodu natolik pevným tlakem, že ošetřené žíly jsou stlačeny k sobě a je urychlena vazivová přestavba, je redukováno riziko nežádoucích účinků. Současně kompresivní obvaz působí i jako pevná podpora svalů dolní končetiny.

Vedlejší účinky

Jsou vzácné, přechodné pigmentace světle hnědé barvy se mohou vyskytnout asi u 30% pacientů. Většinou se v průběhu 4 měsíců ztratí.

Další rady a doporučení

Po odchodu z ordinace musíte ještě 20 minut chodit, než nasednete do auta nebo jiného prostředku hromadné dopravy. I v dalších 3 dnech je vhodný pohyb (chůze). Vyvarujte se doskoků a dopadů na dolní končetiny, není vhodné ani stání na místě. 24 hodin po sklerotizaci neužívejte léky, které mohou ovlivnit srážlivost krve. 24 hodin po zákroku si vleže sejměte obvaz, odstraňte tampony a znovu přiložte bandáž až do třísla. Po odstranění mohou být v místech vpichů drobné modřinky, zatvrdlinky, které je vhodné ošetřit krémem (např. Lioton gel). Pokud by se objevily neobvyklé příznaky, i hned kontaktujte ošetřujícího lékaře. 4.den večer před spaním můžete obinadlo sejmout, osprchovat se a ihned si lehnout do vodorovné polohy do postele. Pokud v noci vstáváte, musíte přiložit obinadlo. Od 5.dne můžete místo bandáží přes den nosit kompresivní elastické punčochy. Musí být navléknuty hned ráno ještě v posteli a sejmuty až večer před spaním. Na noc můžete kompresi vynechat. Běžně se zevní komprese doporučuje ještě asi 4 týdny po sklerotizaci. Výsledný kosmetický i zdravotní efekt závisí na zevní kompresi, proto se snažte ji provádět důsledně a pravidelně.
Výsledek lze hodnotit nejdříve za jeden měsíc po zákroku.