Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/nase-sluzby/lymfodrenaz-masaz/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Naše služby >> Lymfodrenáž, masáž Zpět

Lymfodrenáž, masáž

Léčba celulitidy, tvarování postavy, zeštíhlení a zpevnění stehen, hýždí, břicha, boků a paží, zmírnění otoků, léčba syndromu těžkých nohou, prevence vzniku křečových žil, detoxikace organismu, zlepšení toku krve a lymfy, prokrvení a regenerace pokožky, rekonvalescence, relaxace lymfodrenáží, masáží.

  • Lymfodrenáž
   Lymfodrenážní přístroj Lymfoven 14

   Lymfodrenáže aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání (z krevních a lymfatických cév). 

   Lymfodrenáž může být manuální nebo přístrojová.

   Manuální lymfodrenáž je speciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží tzv. povrchový mízní systém. Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulsních mechanismů lymfatického systému. Manuální lymfodrenáž se provádí malým tlakem, pomalým tempem a jemnou hmatovou technikou. Nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.

   Lymfodrenážní přístroj Lymfoven 14 pracuje na principu přístrojové presoterapie – postupující tlaková vlna umožňující kompresní lymfodrenáž. Drenáž dolních končetin, hýždí, břicha, boků nebo horních končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem. Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny.

   Lymfodrenáž je pacienty velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby.

   Doporučujeme minimálně 10 ošetření, 1–3x týdně. Manuální lymfodrenáž trvá 20 minut až 3 hodiny, lymfodrenáž přístrojem Lymfoven 14 trvá 30 až 90 minut.

   K léčbě celulitidy, tvarování postavy, zeštíhlení a zpevnění stehen, hýždí, břicha, boků a paží je vhodná kombinace lymfodrenáže, masáže a akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nebo akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL.

  • Klasická masáž

   Klasická masáž urychluje odstraňování povrchové zrohovatělé vrstvy pokožky. Masážními hmaty prováděnými dostředivě podpoříme návrat žilní krve do srdce a urychlíme vyprazdňování lymfatických cév. Rozšířením kapilár se zvyšuje prokrvení, přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšení odplavování produktů látkové výměny. Prokrvením se současně podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů a výpotků, zlepšuje se výživa, činnost tkání a svalová činnost. Masáží se snižuje svalové napětí, má regenerační a relaxační účinky, reflexní účinky, ovlivňuje nervové funkce, zvyšuje látkovou výměnu a přispívá k podpoře fyziologických pochodů v organismu.

   Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda.

   Klasická masáž trvá 30 minut až 3 hodiny.

   K léčbě celulitidy, tvarování postavy, zeštíhlení a zpevnění stehen, hýždí, břicha, boků a paží je vhodná kombinace lymfodrenáže, masáže a akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nebo akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL.

  • Anticelulitidní masáž se zábalem

   Celulitidě se lze bránit také anticelulitidní masáží se zábalem. Ta spočívá v hloubkovém promasírování problémových částí těla (stehna, hýždě). Po této masáži se do pokožky vmasíruje krém obohacený ozonem. Ozon působí proti celulitidě, vyhlazuje strie a drobné žilky a vypíná kůži. Má také relaxační a regenerační efekt. Po vetření ozonového krému se přiloží tlakový zábal, který také účinně působí proti celulitidě. Zábal se aplikuje na oblast břicha, hýždí a dolních končetin v oblasti stehen.

   Pro dosažení trvalého efektu se doporučuje podstoupit intenzivní kúru 10 masáží dvakrát ročně. Anticelulitidní masáž se zábalem trvá do jedné hodiny.

  • Komplexní anticelulitidní ošetření (případně ošetření strií)
   Akustická rázová vlna CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL

   Použití kombinace klasické masáže, manuální (přístrojové) lymfodrenáže a akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nebo akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL představuje účinnější péči o pokožku a svalovou činnost než v případě samotné manuální masáže.

   Klasická masáž urychluje odstraňování povrchové zrohovatělé vrstvy pokožky. Masážními hmaty prováděnými dostředivě podpoříme návrat žilní krve do srdce a urychlíme vyprazdňování lymfatických cév. Rozšířením kapilár se zvyšuje prokrvení, přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšení odplavování produktů látkové výměny. Prokrvením se současně podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů a výpotků, zlepšuje se výživa, činnost tkání a svalová činnost. Masáží se snižuje svalové napětí, má regenerační a relaxační účinky, reflexní účinky, ovlivňuje nervové funkce, zvyšuje látkovou výměnu a přispívá k podpoře fyziologických pochodů v organismu. 

   Manuální Lymfodrenážní přístroj Lymfoven 14lymfodrenáž aktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání (z krevních a lymfatických cév). Je možné použít i lymfodrenáž přístrojem Lymfoven 14.

   Akustická rázová vlna se používá k léčbě a korekci celulitidy I. – III. stupně, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému. 

   Péče – ošetření může být celého těla včetně hlavy (obličejové části), celých noh včetně hýždí, břicha a boků, nebo individuální problematické části.

   Anticelulitidní ošetření stehen, hýždí, boků anebo paží.

   • promasírování problematických částí
   • aplikace akustické rázové vlny
   • uklidnění problematických částí
   • anticelulitidní zábal
   • přístrojová lymfodrenáž

   Jednotlivá ošetření lze kombinovat případně vynechat.

   Anticelulitidní ošetření trvá 45 minut až 4 hodiny dle rozsahu problematických částí a dle použití jednotlivých ošetření. 

  • Medová detoxikační masáž

   Stále více lidí dnes sahá k přírodním metodám léčby. Jednou z metod jsou masáže medem. Tato masáž se liší od jiných masáží tím, že se používá čerstvý včelí med od včelaře a trochu jiná technika masírování. Masáž medem se převážně provádí na zádech metodou vysávání a pumpování. Odstraňuje staré strusky a jedy z tělesných tkání. Masáž celý organismus oživuje a aktivuje, je vhodná při všech chorobných stavech, při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění. Vrstva rozehřátého medu promíchaná s éterickými oleji je nanesena na záda a pumpovacími pohyby dlaní se masáž provádí v souladu s tokem lymfy. Pomocí teplých kompresí se med omývá a nanáší nová vrstva. Na závěr přichází omytí a osušení pleti, pokožka se stává hladkou, pružnou a dobře prokrvenou. 

   Med má skvělé detoxikační účinky, odplavuje z těla nahromaděné toxiny, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou.

   Medová detoxikační masáž trvá do jedné hodiny.

  • Masáž lávovými kameny
   Ohřevový přístroj s lávovými kameny

   Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická "zatuhlá" místa), anebo se s kameny prohřívá a masíruje. Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Tuto terapii lze charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou. Teplota ohřevu je v rozmezí 45–55 °C.

   Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, postupně prohřívá celé tělo, pomáhá detoxikaci organismu, vyrovnává energii v těle.

   Masáž lávovými kameny trvá 30 minut až 3 hodiny.

  • Ájurvédská masáž

   Ájurvédské masáže náleží k technikám asi nejdokonalejšího a nejstaršího systému léčitelské nauky staré pět tisíc let, jež je plně uznávána i západní klasickou medicínou. Ájurvéda neboli nauka života, usiluje v prvé řadě o dosažení fyzické a duševní harmonie, což je jediným předpokladem zdraví a životní spokojenosti. Výjimečnost ájurvédy spočívá především v komplexním a hlavně individuálním přístupu ke každému člověku, u něhož sleduje životní podmínky, fyzickou i psychickou konstituci a energii složenou z několika elementů. 

   Podstata ájurvédské masáže tkví ve snaze zpomalit stárnutí organismu a odstranit toxiny, které se v těle hromadí a způsobují různá onemocnění. Dokonalá relaxace, kterou ájurvédské masáže přinášejí, je prostředkem regenerace těla i psychiky, zbavení se stresu a negativního napětí. Ájurvédská masáž posiluje imunitu a nervový systém, zlepšuje funkci pohybového aparátu při onemocněních kloubů, kostí i svalů, podporuje látkovou výměnu v organismu, pozitivně ovlivňuje stav pokožky při ekzémech, vyrážkách apod.

   Klasické ájurvédské masáže využívají hojně teplých léčivých organických olejů, které jsou spolu s aromatickými oleji a bylinami individuálně vybírány pro každého pacienta. Existuje řada variant masáže a doprovodných ájurvédských procedur. 

   Ájurvédské masáže se provádí na celém těle, včetně hlavy a obličeje, i na jednotlivých částech těla. Po každé masáži následuje nezbytná relaxace v místnosti s příjemnou atmosférou, kde se nechávají doznít účinky masáže. Ájurvédské masáže by měly být vnímány jako ozdravná kúra, která vyžaduje pravidelné opakování, jen tak lze dosáhnout vysněné tělesné i duševní harmonie.

   Ájurvédská masáž trvá 30 minut až 3 hodiny.

  • Ájurvédská masáž a kosmetika obličeje

   Cílem ájurvedské masáže obličeje je vyvolat hluboký pocit klidu jak mysli, tak těla, které vyzařuje z obličeje.

   Jedná se o ájurvédskou masáž s použitím přírodní kosmetiky.

   • masáž zad
   • masáž obličeje
   • napařování
   • čištění
   • masáž hrudníku
   • lymfatická drenáž obličeje
   • maska
   • masáž ruk a chodidel
   • zvlhčující masáž, závěrečné ošetření pleti

   Ájurvédská masáž a kosmetika obličeje trvá do 90 minut.

  • Thajská masáž

   Technika thajské masáže spočívá v protlačování bodů a prohýbání. Právě tlak na energetická centra je léčivý. Masér postupně protlačuje celé pacientovo tělo svými palci, patou nebo ploskou nohy, koleny, předloktím nebo dlaní. Protlačováním se uvolňují zablokované dráhy – meridiány, a tím se dosahuje nápravy. Thajská masáž může i trochu bolet, ale jen v případě, že má člověk již vážnější akutní nebo chronické zdravotní problémy. Dalšími pozitivními účinky je zmírnění působení stresu, zlepšení krevního oběhu, očištění těla od toxinů a jiných škodlivých látek, posílení nervové soustavy, revitalizace energie a celková harmonizace těla.

   Je možná thajská masáž celého těla nebo pouze noh.

   Thajská masáž trvá 30 minut až 3 hodiny.

  • Reflexní masáž

   Reflexní masáž je technika, při níž se jemným tlakem stlačují a masírují reflexní plošky a body na chodidlech nebo na rukou, čímž dojde k hlubokému uvolnění a povzbuzuje se samoléčící schopnost těla. Podstata reflexní masáže spočívá v tom, že orgány a ostatní části těla jsou spojené meridiány (energetickými drahami) s reflexními ploškami nebo body na chodidlech a rukou. Reflexní plošky a body se nacházejí na prstech, ploskách, nártech a stranách chodidel, a na prstech, dlaních, hřbetech a stranách rukou. Když se tyto plošky a body stlačují a masírují prsty a palci, vyvolá to v odpovídající části těla přímou reakci. Stimulací těchto plošek a bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů (částí těla), povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest, nebo případně i vyléčit. Nejčastěji se masírují chodidla.

   Reflexní masáž se provádí zpravidla na sucho, hmaty jsou pomalé a klient při ní sedí, nebo leží na zádech či břiše.

   Reflexní masáž trvá 30 minut až hodinu.

  • Dornova metoda

   Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců maséra. Není překročen práh bolesti a protože pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.

   Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 1–2x týdně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat.

   Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích.

   Dornova metoda se dá velice dobře kombinovat s Breussovou masáží.

   Dornova metoda trvá 30 minut až hodinu.

  • Breussova masáž

   Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji nazýváme masáž meziobratlových plotének. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji "nabobtnají" a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Páteř je po masáži zrelaxovaná a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

   Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Používá se také jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

   Breussova masáž se dá velice dobře kombinovat s Dornovou metodou.

   Breussova masáž trvá 30 minut až hodinu.

  • Indická masáž hlavy

   Indická masáž hlavy je zklidňující, relaxační. Pomáhá uvolnit svaly, zlepšuje prokrvení, napomáhá proudění lymfy. Může ulevit od bolestí hlavy ze stresu, problémů s dutinami, podráždění očí po námaze a dokonce potíží s čelistmi. Před masáží hlavy se provede uvolnění ramen, šíje, paží a krku. Indická masáž hlavy se provádí v sedě, zpravidla na sucho, klient může být oblečen.

   Indická masáž hlavy trvá 30 minut až hodinu.

  • Masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen

   Masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen je velmi příjemná relaxační procedura, která přispívá k prokrvení pokožky, uvolňuje její napětí, podporuje obnovu buněk, zabraňuje ztrátě vlhkosti a zpevní pokožku, čistí ji, rozjasňuje ji a vyhlazuje vrásky, pomáhá zbavit se toxických látek.

   Masáž se provádí masážním přírodním krémem pro daný typ pleti.

   Masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen trvá 30 minut až hodinu.

  • Masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen s biostimulační laserem
   Terapeutický biostimulační laser MAESTRO MediCom s automatickým scannerem CCM LineScan

   Masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen je velmi příjemná relaxační procedura, která přispívá k prokrvení pokožky, uvolňuje její napětí, podporuje obnovu buněk, zabraňuje ztrátě vlhkosti a zpevní pokožku, čistí ji, rozjasňuje ji a vyhlazuje vrásky, pomáhá zbavit se toxických látek.

   Masáž se provádí masážním přírodním krémem pro daný typ pleti. Plocha se současně nasvítí červeným světlem automatického scanneru CCM LineScan terapeutického biostimulačního laseru MAESTRO MediCom. Monochromatické a koherentní světlo laseru zvyšuje metabolizmus tkáně, podporuje novostavbu cév a průtok krve, léčí zánětlivá ložiska. Snižuje se svalové napětí, které je jednou z příčin tvorby vrásek. Regenerace buněk se projevuje celkovým omlazením pleti.

   Masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen s biostimulačním laserem trvá 30 minut až hodinu.

  • Masáž akustickou rázovou vlnou
   Akustická rázová vlna CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL

   Masáž přístrojem akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nebo akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL pomocí aplikátoru D–ACTOR se speciálními nástavci a aplikátoru V–ACTOR. Využívá prvky klasické masáže a lymfodrenáže.

   Masáž může být celého těla včetně hlavy (obličejové části), celých noh včetně hýždí, břicha a boků, nebo individuální problematické části.

   Masáž akustickou rázovou vlnou trvá
   30 minut až 2 hodiny.

  • Vakuová masáž
   Akustická rázová vlna MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL

   Vakuová masáž přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL nebo
   přístrojem MINIVAC S ECLERIS pomocí speciálních koncovek, kterými se šetrně pohybuje po kůži. Využívá prvky klasické masáže a lymfodrenáže.

   Přístroj mikrodermabraze MINIVAC S ECLERISMasáž může být celého těla včetně hlavy (obličejové části), celých noh včetně hýždí, břicha a boků, nebo individuální problematické části.

   Vakuová masáž trvá 30 minut až 2 hodiny.

    
    

Ceník

 
manuální lymfodrenáž, masáž
ošetření 30 minut do 250 Kč
ošetření 60 minut do 500 Kč
ošetření 90 minut do 750 Kč
ošetření 120 minut do 1000 Kč
ošetření 150 minut do 1250 Kč
ošetření 180 minut do 1500 Kč
ošetření 240 minut do 2000 Kč
 
přístrojová lymfodrenáž
ošetření 60 minut včetně manuální lymfodrenáže spádových regionálních uzlin do 180 Kč


Objednávka

Máte zájem o tuto službu? Pak vyplňte následující formulář.
Jméno: *  
Příjmení: *  
Adresa:
Email: *  
Telefon:
Chci:  objednat službu
 více informací o službě
Poznámka:

Souhlasím se zpracováním Osobních údajů *

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.