Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/nase-sluzby/modre-svetlo-hlavice-bluebeam/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

15.04.2015

Nabízíme vyšetření podezřelých kožních útvarů novým počítačovým dermatoskopem MoleMax HD DERMA MEDICAL SYSTEMS, který je nejmodernějším přístrojem současné počítačové dermatoskopie. Více viz stránky Naše služby a Přístrojové vybavení.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Úvodní strana >> Naše služby >> Modré světlo – hlavice BlueBeam Zpět

Modré světlo – hlavice BlueBeam

BlueBeam – princip – fototerapie akné

Přibližně u 80% populace se alespoň jednou v životě projeví příznaky akné. K léčbě různých projevů akné se vedle léků na vnitřní užití používají přípravky k vnějšímu ošetření pokožky, resp. jejich kombinace.

V uplynulých letech se objevila řada informací o hrozícím nebezpečí při používání antibiotik v lokální formě z důvodu antibiotické rezistence bakterií. Na druhé straně se již objevily nové postupy – laserové a fototerapeutické, které umožňují při lehkých i středně těžkých projevech akné dosáhnout úspěchu už po několika ošetřeních bez jakýchkoliv nežádoucích projevů.

Akné je chronický zánět pilosebaceozní jednotky, na jehož vzniku se podílí řada faktorů vnitřních i vnějších, jedná se však zejména o vlivy genetické a hormonální (androgenní). Pilosebaceozní jednotku tvoří mazová žláza napojená na vlasový kanálek, folikul. Mazová žláza produkuje olejovitou hmotu sebum, která se za normálních okolností vylučuje otvorem ve folikulu na povrch pokožky a spolupodílí se na vytvoření tzv. hydrolipidového filmu na kůži. Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz. Základním projevem akné jsou komedony. Stagnace sekretu mazových žláz způsobuje jejich poškození a vznik hlubokého zánětu. Směs mazu a odumřelých buněk vede v ucpaných folikulech k množení bakterií Propionibacterium acnes.

Zničení Propionibacterium acnes jako bakterie, která hraje klíčovou úlohu z hlediska etiologie, zastavuje průběh akné a zároveň snižuje subjektivní příznaky.

BlueBeam – mechanismus účinku modrého světla na akné

Při fototerapeutické péči o pleť s projevy akné je nejdůležitějším faktorem použitá vlnová délka aplikovaného světla a také jeho intenzita. Propionibacterium acnes při svém metabolismu produkují tzv. porfyriny, které jsou výrazně citlivé na světlo o vlnové délce v oblasti 405–420 nm, tzv. Soretův pás. Zjednodušeně řečeno pak porfyriny vystavené účinku modrého světla vyrábějí atomární kyslík, který cíleně ničí bakterie akné. Takže působí přímo v zaníceném ložisku bez nežádoucích vlivů na okolní tkáň.

Vývoj přístroje BlueBeam vycházel z poznatků vědeckých studií zabývajících se využitím modrého světla pro ošetřování lehké až středně těžké formy akné. Skupina klientů podstoupila ošetření po dobu 4 týdnů, s intervalem ozařování dvakrát týdně po dobu 15 minut. U 80% pacientů došlo k 60% zlepšení a tento stav přetrvával po dobu 3–8 měsíců. Fototerapie akné intenzivním zdrojem modrého světla o vlnové délce 415 nm tak lze považovat za moderní, rychlou a efektivní metodu a velmi vhodnou neinvazivní alternativu k aplikaci povrchových a orálních preparátů.

V některých studiích bylo modré světlo kombinováno se světlem červeným o vlnové délce 660–670 nm. Světlo této vlnové délky působí protizánětlivě a urychluje hojení, čemuž odpovídaly také výsledky léčby. Z tohoto důvodu lze tedy pro urychlení regenerace tkáně fototerapii modrým světlem doplnit ošetřením červeným laserem.

Hlavici BlueBeam lze připojit k řídícím jednotkám MAESTRO a SMART. Ve spojení s přenosnou bateriovou jednotkou SMART se stává také bezkonkurenční mobilní sestavou.

Parametry hlavice BlueBeam:

vlnová délka světla 415 nm/180 mW (15x12 mW), ozařovaná plocha cca 10 cm2

BlueBeam – přednosti fototerapie:

  • terapie a prevence lehké a středně těžké formy akné

  • podpora rejuvenace kůže a urychlení hojení

  • vysoký světelný výkon 180 mW na optimální vlnové délce světla 415 nm

  • možný přenosný bateriový přístroj

  • zvýšení účinnosti frekvenční modulací

  • automatické vypnutí po uplynutí doby terapie

100% přírodní a bezpečná terapie:

  • nepoužívá UV záření

  • neinvazivní metoda bez použití chemických prostředků

  • nezpůsobuje začervenání a vysušování kůže

  • nejsou známy žádné specifické nežádoucí účinky