Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/nase-sluzby/odstraneni-vrasek/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Naše služby >> Odstranění vrásek Zpět

Odstranění vrásek

Zahlazení (zjemnění) vrásek botulotoxinem nebo výplňovými materiály – kyselinou hyaluronovou (Teosyal, Restylane, Juvéderm), chemickým peelingem, laserovým resurfacingem vysokovýkonným erbiovým laserem FIDELIS Er:YAG Fotona, pulsním diodovým laserem Smoothbeam CANDELA.

Snižování elasticity pleti a tvorba vrásek je přirozeným procesem, kterým prochází každý. S věkem přibývá vrásek v obličeji, v dekoltu, ale třeba i na rukou. Žádné z nich ovšem nejsou definitivní: všechny lze odstranit či zjemnit.

Botulotoxin

Zahlazení (zjemnění) vrásek botulotoxinem.

Aplikace botulotoxinových přípravků je vhodná na odstranění mimických vrásek. Mimické vrásky v obličeji jsou důsledkem stahování mimických svalů obličeje. Nejčastěji se tvoří na čele, mezi obočím a kolem očí. Přípravek vstříknutý pod kůži přeruší nervosvalové spojení a zabrání mimickému svalu v jeho smršťování a tím i tvorbě mimických vrásek.

Zákrok se provádí ambulantně a je časově i fyzicky nenáročný.

Je nebolestivý, vpich se provádí velmi tenkou jehlou. Účinek botulotoxinu na kožní vrásky je rychlý a vydrží asi 4–6 měsíců, než se svalová funkce postupně obnoví. Pak je nutno zákrok opakovat, intervaly mezi jednotlivými aplikacemi se postupně prodlužují.

Metodu aplikace botulotoxinových přípravků lze kombinovat s dalšími postupy vedoucími k vyhlazení vrásek obličeje.

Možnosti aplikace

Výplňové materiály

Zahlazení (zjemnění) vrásek výplňovými materiály – kyselinou hyaluronovou (Teosyal, Restylane, Juvéderm).

Vrásky lze také vyhladit výplňovými materiály – Teosyal, Restylane, Juvéderm. Tyto látky přírodního původu na bázi kyseliny hyaluronové se jemnými vpichy ultratenkými jehličkami aplikují do svrchních vrstev kůže.

Zákrok se provádí ambulantně a je časově i fyzicky nenáročný.

Je nebolestivý. Výplňové materiály svým objemem a tím, že na sebe váží vodu v kůži, vyrovnávají stávající nerovnosti a vyhlazují vrásky. Postupem času se v kůži pomalu odbourávají a jejich aplikaci je proto nutné opakovat. Doba, po kterou účinek trvá, je individuální a pohybuje se od 6 do 12 měsíců. Kožní výplňové materiály se nejčastěji používají k vyplňování nosoretní rýhy, ke korekci hlubších vrásek na čele, na bradě a na tvářích, k rehydrataci kůže v oblasti krku, dekoltu a rukou.

Možnosti aplikace

Chemický peeling

Výrazné regenerace a omlazení pleti je možné docílit chemickým peelingem.

Nabízíme klientům klasický dermatologický peeling na bázi kyseliny glykolové, kterým je možné dosáhnout výsledků takřka srovnatelných s chirurgickou léčbou.

Regenerace a omlazení pleti:
  • unavená nebo sluncem poškozená pokožka
  • počínající vrásky, korekce jizviček
  • akné a nadměrné maštění kůže (rozšířené póry)
  • pigmentové skvrny  

Dle typu pokožky určí lékař typ domácího peelingu, jehož kúru je vhodné před zákrokem absolvovat. Domácím peelingem odstraníme vrstvu odumřelých buněk a výsledek následného zákroku je mnohem výraznější. Lékař aplikuje na pleť kyselinu patřičné koncentrace (15 až 70%), nechá několik minut působit a nakonec kyselinu zneutralizuje. Bezprostředně po zákroku je pokožka napjatá, zarudlá, bude se mírně olupovat.

Je nutné dbát pokynů lékaře, dodržet absolutní ochranu před sluncem 5–14 dní podle typu peelingu.

Odstranění poškozené vrstvy buněk, redukce pigmentací, výrazná regenerace a omlazení pleti.

Pro dokonalost výsledku je třeba absolvovat několik ošetření. Počet a frekvenci doporučí lékař, přibližně 4–6x po 1–2 týdnech v závislosti na typu pokožky a poškození pokožky.

Používáme i peelingy Laboratoires RENOPHASE, Laboratoires FILORGA, NeoStrata.

Laserový resurfacing

Skin resurfacing – vyhlazování vrásek, jizev, jizviček, nerovností na části či celém obličeji nebo dekoltu vysokovýkonným erbiovým laserem FIDELIS Er:YAG Fotona. Výsledkem je radikální vypnutí pleti a celkové omlazení.

Vysokovýkonný laser erbiový FIDELIS Er:YAG Fotona

Erbiový laser šetrně odpaří svrchní vrstvy pokožky a tím se dosáhne obnovení povrchu kůže. Používá se k ošetření jizev po neštovicích nebo akné, k vyrovnání hlubších vrásek nebo zhrublého povrchu kůže, např. k vyhlazení vrásek kolem očí a nad horním rtem.

Zákrok se provádí ambulantně místním znecitlivěním.

Doba hojení 2–4 týdny. Bezprostředně po ošetření laserem je nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory 40–100. Jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař.

Vysokovýkonný erbiový laser FIDELIS Er:YAG Fotona pracuje na vlnové délce 2940 nm. Používá se k odstranění či korekci kožních výrůstků (mateřská znamínka apod.), epidermálních névů, aktinické cheilitidy, keloidů, bradavic, análních výrůstků, keratoz, jizev, výbrusu kůže – skin resurfacing, tetování, chirurgické incize a excize, odpařování a koagulace měkkých tkání, disekce tkání, ablace tkání.

Erbiový laser je velmi šetrný a je možné ho použít na kterékoliv části těla včetně obličeje či genitálií. Paprsek laseru řízený počítačem se zaměří na ošetřovanou plochu a po velmi jemných vrstvičkách odpařuje tkáň. Nevznikají rozsáhlé otevřené rány, dochází k rychlému hojení.

Při ošetření je pociťován mírně "palčivý" pocit, maličké projevy na kůži se dají odstraňovat bez znecitlivění, u větších se použije injekční anestezie nebo znecitlivující krém.

Ukázky laserových zákroků

Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku

Pulsní diodový laser Smoothbeam CANDELA

Pulsní diodový laser CANDELA Smoothbeam

Pulsní diodový laser Smoothbeam CANDELA pracuje na vlnové délce 1450 nm. Rychle, efektivně a neinvazivně ošetřuje akné a jizvy po akné, vrásky (např. kolem očí a nad horním rtem) a zredukuje nadměrnou aktivitu mazových žláz. Dosahuje se dlouhodobě výrazného zlepšení projevů akné ve všech fázích, jak u čerstvých zánětlivých projevů, tak u jizev. Laserové záření je absorbováno buněčnou vodou, dochází k prohřátí mazových žláz, následnému otevření folikulárních ústí a snížené tvorbě mazu. Teplo indukované laserem zkoncentrované do horní vrstvy dermis způsobí tepelné poškození stávajícího kolagenu s následným hojením spojeným se vznikem kolagenu nového, vrásky i jizvičky po akné se začínají vyhlazovat. Používá se na rejuvenaci (omlazení) pleti. Součástí přístroje je patentovaný systém dynamického chlazení kůže DCD pro tepelnou ochranu pokožky při zákroku a větší komfort pacienta.

Zákrok se provádí ambulantně a nevyřadí klienta z běžného života.

Ve většině případů není nutné používat znecitlivění. Při ošetření je pociťován mírně "palčivý" pocit. Na vyžádání, nebo u větších rozsahů je samozřejmě možné aplikovat znecitlivující krém.

Doba hojení 2–4 týdny. Bezprostředně po ošetření laserem je nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory 40–100. Jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař.

Ukázky laserových zákroků

Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku
Před a po zákroku Před a po zákroku

Ceník

 
botulotoxin – odstranění mimických vrásek
zahlazení (zjemnění) vrásek jedna lokalita 2000 Kč
vrásky na čele 2000 Kč
vrásky mezi obočím 2000 Kč
vrásky kolem očí 2000 Kč
vrásky kolem úst 2000 Kč
 
injekční výplňové materiály
Teosyal First Lines 0,7 ml 6000 Kč
Teosyal Touch Up 0,5 ml 6000 Kč
Teosyal Global Action 1,0 ml 7000 Kč
Teosyal Deep Lines 1,0 ml 7000 Kč
Teosyal Ultra Deep 1,0 ml 7000 Kč
Restylane 0,5 ml 6800 Kč
Restylane 1,0 ml 8000 Kč
Restylane Perlane 1,0 ml 8800 Kč
Juvéderm Ultra 2 0,55 ml 6000 Kč
Juvéderm Ultra 3 0,8 ml 6400 Kč
Juvéderm Ultra 4 0,8 ml 7500 Kč
 
chemický peeling
chemický peeling obličej jedno ošetření do 1200 Kč
 
laserový resurfacing
skin resurfacing čelo 3000 Kč
obě tváře 4500 Kč
celý obličej 9000 Kč
 
diodový laser
zákrok do 5 pulsů 500 Kč
zákrok do 10 pulsů 700 Kč
zákrok do 20 pulsů 1200 Kč
dodatkové pulsy nad 20 pulsů 10–20 Kč/puls


Objednávka

Máte zájem o tuto službu? Pak vyplňte následující formulář.
Jméno: *  
Příjmení: *  
Adresa:
Email: *  
Telefon:
Chci:  objednat službu
 více informací o službě
Poznámka:

Souhlasím se zpracováním Osobních údajů *

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.