Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/nase-sluzby/zdravy-zivot/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2021

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Naše služby >> Zdravý život Zpět

Zdravý život

Poučení o správné životosprávě a doporučení potravinových doplňků.

Prof.MUDr.Miloslav Janovec, Dr.Sc.

Doplňky stravy jsou dosud řadou lidí i některými lékaři odmítány. Tito lidé tvrdí, že zcela postačuje pestrá strava a spoléhají jenom na léky. Podívejme se ale na tento problém očima nás, zkušených dietologů, zabývajících se těmito problémy již 20 let.

 • Věda o výživě je relativně mladá, nová. Teprve během několika posledních desetiletí se lidé začali podrobněji zabývat složením potravin a jejich vlivem na naše tělo. Také lékaři jsou ale jenom lidé se všemi vlastnostmi jako běžná populace a proto nás nesmí zmást, že jejich názory a znalosti se opožďují za posledními odbornými objevy, názory a poznatky. Vývoj nových znalostí zde totiž probíhá velmi rychle.
 • Náš jídelníček se dnes skládá ze zpracovaných, upravovaných a rafinovaných polotovarů, tedy vlastně z antipotravin, ve kterých chybějí veškeré základní a pro život důležité živiny. To je, bohužel, globální a neoddiskutovatelný fakt, který neovlivníme a z kterého musíme vycházet.
 • Také u nás dochází ke stárnutí populace. Je to žádoucí skutečnost – lidský věk se prodlužuje. Kdo by si nepřál žít déle. Tak jako 100% lidí chce mít více peněz, tak také 100% lidí chce dlouho žít. Jde však o to, aby prodloužení života neznamenalo pro nás prodloužené živoření, kdy si musíme léčit cukrovku, krevní tlak, jsme po infarktu, mozkové mrtvici, máme bolesti kloubů, revmatismus, jsme dušní, ztrácíme paměť a orientaci. Všichni víme, že léčení těchto chorob je spojeno s celou řadou nepříjemných, vedlejších účinků – nejčastěji jsou to otoky končetin, únava, ztráta zájmu o okolí, orientace, deprese a další.
 • Lékařskou vědou je dnes jasně formulováno, že těmto stavům – chronickým degenerativním chorobám se lze vyhnout, zabránit jejich vzniku a to kvalitní stravou. Avšak vidíme, že naše současná strava – byť se lidé snaží jíst zdravě (biopotraviny, zelenina, ovoce) – na to nestačí. Opak je pravdou – dochází k soustavnému zvyšování počtu lidí s cukrovkou II. typu, k infarktům a mozkovým mrtvicím u stále mladších lidí.
 • Proto vznikla ve vyspělých západoevropských zemích a také v Japonsku, USA a Kanadě silná poptávka po doplňcích stravy. Zjistilo se tam totiž, že jejich konzumací se dostávají do těla živiny, které udržují mozek, cévy a srdce v dobré formě, a lidé se tak mohou věnovat i ve stáří svým zálibám, jejich duševní i tělesný život je plnohodnotný a vyrovnávají se nadále mladším generacím.
 • Tím se potvrzuje jednoznačně to, že doplňky stravy mají svůj velký, nenahraditelný význam pro všechny lidi a to i pro lidi již po 40 roce věku. Doplňují naši stravu – naši antistravu – o živiny, které v ní již nejsou, a které naše tělo musí mít, aby zůstávalo co nejdéle zdravé.
 • Námitka odpůrců doplňků stravy nejčastěji zní: Berete doplňky stravy, ale tím máte jenom drahou moč, neboť je zase vymočíte. Na to je jednoduchá odpověď. Tělo musí mít nadbytek látek a živin, aby si mohly všechny buňky vzít tolik, kolik ke své zdravé práci potřebují. To, že dochází k vyloučení části živin, které se nespotřebují, nám nevadí. Naše zdraví za ty peníze stojí. My si ceníme toho, že se cítíme být v dobré kondici a chráníme naše srdce, cévy a mozek.
 • Pravidelná každodenní optimální dávka živin byla a je totiž i nadále základní podmínkou zdraví každého z nás. Konzumace doplňků stravy je dnes jedinou rozumnou cestou k udržení dobré tělesné i duševní kondice pro každého člověka. To platí o to více pro lidi nemocné, namáhavě tělesně i duševně pracující nebo se připravující na operace či po operaci a také pro děti – rostoucí, vyvíjející se organismy. Doplňky stravy jsou také nepostradatelné při zdravém snižování tělesné váhy.

Věnujte ještě následujícím řádkům pozornost a odpovídající váhu!

Zásada první: K tomu, abyste si své zdraví, které máte do života dáno jen jedno – druhé vám nikdo nedá ani neprodá – co nejdéle uchovali, musíte se snažit nemocím předcházet. Předcházení neboli prevence chorob je v medicíně i v životě člověka to nejdůležitější.

Zásada druhá: Uchování si vlastního zdraví je plně v rukou a v odpovědnosti každého z vás. Každý z vás musí sám – pro mnoho lidí "bohužel" – pečovat o své zdraví. Lékař léčí až vzniklou nemoc. A když jste nemocni, ztratili jste již část svého zdraví.

Zásada třetí: Péče o uchování vlastního zdraví začíná dříve, mnohem dříve než se objeví nemoc, rozhodně by to mělo být od 40 let věku.

Zásada čtvrtá: Péče o vlastní zdraví musí být soustavná, řeklo by se po celou dobu vašeho života. Je to další nezbytnost, bez které to prostě nefunguje a kterou je nutno vzít na vědomí. Všechny živiny se totiž denně spotřebovávají a je třeba je proto soustavně doplňovat tak jako potravu.

Zásada pátá: Je třeba zdůraznit, že potravinové doplňky v žádném případě nenahrazují léky. Každý kdo bere potravinové doplňky, měl by i nadále pokračovat v léčbě lékařem předepsané. Ale vedle léků může brát doplňky stravy, neboť to nejsou léky, ale živiny, které mu ve stravě chybí a které by jedl, kdyby strava by byla vysoce kvalitní a tyto živiny obsahovala. Proto léky a potravinové doplňky se navzájem nevylučují, ale naopak doplňují a potencují účinek léků.

Zásada šestá: Zkušenosti renomovaných lékařů, ale i moje říkají, že se rozhodně vyplatí, když svému zdraví věnujete pozornost, pečujete o něj a nešetříte na něm. Je to přece vaše zdraví a jiné nemáte a nedostanete!

Obecná nabídka doplňků stravy podle převažujícího účinku.
Moderní doplňky stravy jsou koncipovány především jako komplexy různých živin a rostlinných látek v jedné tabletě nebo roztoku, nelze je proto rozčlenit podle jejich vlivu na určité choroby a proto také jejich účinek je vícesměrný.
Doplňky stravy nejsou léky, ale prokazují široký pozitivní vliv na činnost našich tělesných orgánů a ovlivňují práci všech buněk našeho těla.
To se následně pozitivně projevuje u různých chorob a celkově to zlepšuje naši kondici a náš zdravotní stav. Proto také lidé, kteří pravidelně konzumují doplňky stravy, méně často vyhledávají lékaře.

Nabídka doplňků stravy zde uvedená je koncipována jako sady kvalitních doplňků stravy s převažujícím účinkem v uvedeném směru působení.

Jedná se o následující komplety:

 • Doplňky stravy podporující zdravé hubnutí.
 • Doplňky stravy k prevenci a na podporu léčby osteoporozy.
 • Doplňky stravy k prevenci a na podporu léčby srdečně cévních chorob.
 • Doplňky stravy zvyšující celkovou odolnost organismu, zvyšující imunitu a působící antioxidačně.
 • Doplňky stravy snižující hladinu LDL cholesterolu v krvi.
 • Multivitaminové komplexy pro všechny věkové skupiny.