Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/nase-sluzby/zdravy-zivot/


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Naše služby >> Zdravý život Zpět

Zdravý život

Poučení o správné životosprávě a doporučení potravinových doplňků.

Prof.MUDr.Miloslav Janovec, Dr.Sc.

Doplňky stravy jsou dosud řadou lidí i některými lékaři odmítány. Tito lidé tvrdí, že zcela postačuje pestrá strava a spoléhají jenom na léky. Podívejme se ale na tento problém očima nás, zkušených dietologů, zabývajících se těmito problémy již 20 let.

 • Věda o výživě je relativně mladá, nová. Teprve během několika posledních desetiletí se lidé začali podrobněji zabývat složením potravin a jejich vlivem na naše tělo. Také lékaři jsou ale jenom lidé se všemi vlastnostmi jako běžná populace a proto nás nesmí zmást, že jejich názory a znalosti se opožďují za posledními odbornými objevy, názory a poznatky. Vývoj nových znalostí zde totiž probíhá velmi rychle.
 • Náš jídelníček se dnes skládá ze zpracovaných, upravovaných a rafinovaných polotovarů, tedy vlastně z antipotravin, ve kterých chybějí veškeré základní a pro život důležité živiny. To je, bohužel, globální a neoddiskutovatelný fakt, který neovlivníme a z kterého musíme vycházet.
 • Také u nás dochází ke stárnutí populace. Je to žádoucí skutečnost – lidský věk se prodlužuje. Kdo by si nepřál žít déle. Tak jako 100% lidí chce mít více peněz, tak také 100% lidí chce dlouho žít. Jde však o to, aby prodloužení života neznamenalo pro nás prodloužené živoření, kdy si musíme léčit cukrovku, krevní tlak, jsme po infarktu, mozkové mrtvici, máme bolesti kloubů, revmatismus, jsme dušní, ztrácíme paměť a orientaci. Všichni víme, že léčení těchto chorob je spojeno s celou řadou nepříjemných, vedlejších účinků – nejčastěji jsou to otoky končetin, únava, ztráta zájmu o okolí, orientace, deprese a další.
 • Lékařskou vědou je dnes jasně formulováno, že těmto stavům – chronickým degenerativním chorobám se lze vyhnout, zabránit jejich vzniku a to kvalitní stravou. Avšak vidíme, že naše současná strava – byť se lidé snaží jíst zdravě (biopotraviny, zelenina, ovoce) – na to nestačí. Opak je pravdou – dochází k soustavnému zvyšování počtu lidí s cukrovkou II. typu, k infarktům a mozkovým mrtvicím u stále mladších lidí.
 • Proto vznikla ve vyspělých západoevropských zemích a také v Japonsku, USA a Kanadě silná poptávka po doplňcích stravy. Zjistilo se tam totiž, že jejich konzumací se dostávají do těla živiny, které udržují mozek, cévy a srdce v dobré formě, a lidé se tak mohou věnovat i ve stáří svým zálibám, jejich duševní i tělesný život je plnohodnotný a vyrovnávají se nadále mladším generacím.
 • Tím se potvrzuje jednoznačně to, že doplňky stravy mají svůj velký, nenahraditelný význam pro všechny lidi a to i pro lidi již po 40 roce věku. Doplňují naši stravu – naši antistravu – o živiny, které v ní již nejsou, a které naše tělo musí mít, aby zůstávalo co nejdéle zdravé.
 • Námitka odpůrců doplňků stravy nejčastěji zní: Berete doplňky stravy, ale tím máte jenom drahou moč, neboť je zase vymočíte. Na to je jednoduchá odpověď. Tělo musí mít nadbytek látek a živin, aby si mohly všechny buňky vzít tolik, kolik ke své zdravé práci potřebují. To, že dochází k vyloučení části živin, které se nespotřebují, nám nevadí. Naše zdraví za ty peníze stojí. My si ceníme toho, že se cítíme být v dobré kondici a chráníme naše srdce, cévy a mozek.
 • Pravidelná každodenní optimální dávka živin byla a je totiž i nadále základní podmínkou zdraví každého z nás. Konzumace doplňků stravy je dnes jedinou rozumnou cestou k udržení dobré tělesné i duševní kondice pro každého člověka. To platí o to více pro lidi nemocné, namáhavě tělesně i duševně pracující nebo se připravující na operace či po operaci a také pro děti – rostoucí, vyvíjející se organismy. Doplňky stravy jsou také nepostradatelné při zdravém snižování tělesné váhy.

Věnujte ještě následujícím řádkům pozornost a odpovídající váhu!

Zásada první: K tomu, abyste si své zdraví, které máte do života dáno jen jedno – druhé vám nikdo nedá ani neprodá – co nejdéle uchovali, musíte se snažit nemocím předcházet. Předcházení neboli prevence chorob je v medicíně i v životě člověka to nejdůležitější.

Zásada druhá: Uchování si vlastního zdraví je plně v rukou a v odpovědnosti každého z vás. Každý z vás musí sám – pro mnoho lidí "bohužel" – pečovat o své zdraví. Lékař léčí až vzniklou nemoc. A když jste nemocni, ztratili jste již část svého zdraví.

Zásada třetí: Péče o uchování vlastního zdraví začíná dříve, mnohem dříve než se objeví nemoc, rozhodně by to mělo být od 40 let věku.

Zásada čtvrtá: Péče o vlastní zdraví musí být soustavná, řeklo by se po celou dobu vašeho života. Je to další nezbytnost, bez které to prostě nefunguje a kterou je nutno vzít na vědomí. Všechny živiny se totiž denně spotřebovávají a je třeba je proto soustavně doplňovat tak jako potravu.

Zásada pátá: Je třeba zdůraznit, že potravinové doplňky v žádném případě nenahrazují léky. Každý kdo bere potravinové doplňky, měl by i nadále pokračovat v léčbě lékařem předepsané. Ale vedle léků může brát doplňky stravy, neboť to nejsou léky, ale živiny, které mu ve stravě chybí a které by jedl, kdyby strava by byla vysoce kvalitní a tyto živiny obsahovala. Proto léky a potravinové doplňky se navzájem nevylučují, ale naopak doplňují a potencují účinek léků.

Zásada šestá: Zkušenosti renomovaných lékařů, ale i moje říkají, že se rozhodně vyplatí, když svému zdraví věnujete pozornost, pečujete o něj a nešetříte na něm. Je to přece vaše zdraví a jiné nemáte a nedostanete!

Obecná nabídka doplňků stravy podle převažujícího účinku.
Moderní doplňky stravy jsou koncipovány především jako komplexy různých živin a rostlinných látek v jedné tabletě nebo roztoku, nelze je proto rozčlenit podle jejich vlivu na určité choroby a proto také jejich účinek je vícesměrný.
Doplňky stravy nejsou léky, ale prokazují široký pozitivní vliv na činnost našich tělesných orgánů a ovlivňují práci všech buněk našeho těla.
To se následně pozitivně projevuje u různých chorob a celkově to zlepšuje naši kondici a náš zdravotní stav. Proto také lidé, kteří pravidelně konzumují doplňky stravy, méně často vyhledávají lékaře.

Nabídka doplňků stravy zde uvedená je koncipována jako sady kvalitních doplňků stravy s převažujícím účinkem v uvedeném směru působení.

Jedná se o následující komplety:

 • Doplňky stravy podporující zdravé hubnutí.
 • Doplňky stravy k prevenci a na podporu léčby osteoporozy.
 • Doplňky stravy k prevenci a na podporu léčby srdečně cévních chorob.
 • Doplňky stravy zvyšující celkovou odolnost organismu, zvyšující imunitu a působící antioxidačně.
 • Doplňky stravy snižující hladinu LDL cholesterolu v krvi.
 • Multivitaminové komplexy pro všechny věkové skupiny.