Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/poradna/show/?year=2009&show_all=all


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
01.01.2021

Nabídka dárkových poukázek na dermatologický zákrok či vyšetření v jakékoliv finanční výši. Poukázky je možné si převzít kdykoliv v ordinační době.

27.07.2017

Jako alternativu stávajícího přístroje akustické rázové vlny CELLACTOR SC1 STORZ MEDICAL nabízíme ošetření novým přístrojem akustické rázové vlny MASTERPULS MP200 ultra STORZ MEDICAL – léčba a korekce celulitidy, zpevnění a aktivace svalové a vazivové tkáně, zjemnění a vyhlazování jizev, strií a vrásek, zvyšování elasticity kůže, zmenšení obvodu – zeštíhlení, odstranění lymfedému, zpevnění a korekce vrásek v obličeji. Součástí přístroje je i vakuová terapie.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Poradna Zpět

Poradna

Upozornění

Předtím než dotaz položíte, pročtěte si prosím již zodpovězené otázky. Vaše dotazy se snažíme zodpovídat co nejrychleji, ale při nahromadění velkého počtu dotazů je možné, že odpověď bude trvat delší dobu. Mějte prosím trpělivost. Děkujeme.

Vyhledávání

Pro snadnou orientaci v příspěvcích můžete využít jednoduché vyhledávání (stačí zadat vždy jen část slova např. "laser" při hledání slova laserové, laserových apod.).

Hledaný výraz:

Poradna – zobrazení příspěvků

30.12.2009
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobrý den. chtěla bych se zeptat na postup při odstraňování znamínka. Jestli je nějaké umrtvení nebo je to jako při odstraňování chloupků. Předem děkuji za odpověď.
31.12.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodná znamínka odstraňuji laserem.Místo je znecitlivěno injekční aplikací anestetika.
29.12.2009
známenko na penisu (David)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by bylo možné odstranit znaménko, které je na kůži penisu (oválný tvar asi 3x1cm). Nevypadá nebezpečně, ale nelíbí se mi. Děkuji za odpověď.
31.12.2009
RE:známenko na penisu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i tak veliká znamínka lze lasery odstranit.Musela bych ale znamínko nejprve vidět,abych Vám mohla říci možnosti jeho odstranění.
22.12.2009
depilace (Alena)
Dobrý den, před depilací doporučujte chloupky 3-5 týdnů nevytrhávat. Je to opravdu nutné po tak dlouhou dobu? Z estetického hlediska se mi zdá velmi těžko zvládnutelné si po tak dlouhou dobu chloupky na obličeji pouze holit. Rostou mi rychle, na bradě je musím vytrhávat denně.děkuji za odpověď
23.12.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je to jen doporučení.Laser nemusí odstranit chloupky,které byly vytrhnuty 2-3 týdny před ošetřením.
21.12.2009
kontrola (Trnková)
Dobrý den paní doktorko.Byla jsem u vás asi před 2 týdny na odstranění znamínka laserem.Stroupek je již pryč.Mohla bych přijít na kontrolu mezi svátkama?Přeji hezký den.
23.12.2009
RE:kontrola (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,od 24.12.2009 do 3.1.2010 je ordinace uzavřena.Na kontrolu můžete přijít ještě 23.12.2009 do 14:00 hodin nebo až od 5.1.2010.
20.12.2009
znamínko (Jiřina)
Dobrý den,dnes jsem si nechtěně v práci odloupla asi celé znamínko na ruce,mám vyhledat lékaře,nebo stačí jen domácí ošetření? Děkuji za odpověď
21.12.2009
RE:znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud došlo k odstranění celého znamínka,lékař nic nezjistí.Místo po znamínku sledujte zda se hojí.A v případě nějakých pochybností zajděte za kožním lékařem (dermatologem).
16.12.2009
znaménka ve vlasech (Radmila)
Paní doktorko odstraňujete i znamínka, která mám ve vlasech?Jsou tři dvě hnědá a jedno takové červené,jsou vystouplá.
16.12.2009
RE:znaménka ve vlasech (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i na takových místech lze znamínka či jiné kožní útvary lasery (erbiovým případně cévním) odstranit.
14.12.2009
boule (Jura)
Dobrý den.Potřeboval bych vědět zda jdou odstranit takové podkožní tukové bouličky.Jednu mám na čele a druhou ve tváři a jsou velikosti asi centimetr a jsou vystouplé.Děkuji za radu.
15.12.2009
RE:boule (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci o co se jedná,musela bych "tukové bouličky" nejprve vidět.Může se jednat o atheromy, lipomy.Tyto kožní útvary nelze odstranit laserem,lze je odstranit chirurgicky.
13.12.2009
Akné na čele (Jana)
Je možné provést laserové ošetření laserem Candela jen na určitou část obličeje (na čelo) nebo děláte jen celý obličej? Kolik ošetření je třeba a kolik by zákrok stál? Stihlo by se to ještě do Vánoc, tedy aspoň první sezení? Jak léčba probíhá a co následuje po ošetření? Moc děkuji
13.12.2009
RE:Akné na čele (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je,když přijdete na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin,tento rok ordinuji naposledy 23.prosince,v roce 2010 ordinuji až od 5.ledna.Je možné provést i ošetření do konce tohoto roku.Je možné použít jen na čelo modré světlo BlueBeam nebo laser Vbeam Candela.Počet ošetření je individuální.
11.12.2009
Bradavice- příspěvek (Jan N.)
Dobrý den paní doktorko.
Již několik let provádím úspěšné odstraňování bradavic metodou podvázání pevnou nití a následné její vytržení. Rána chvíli krvácí a po zahojení se již na stejném místě neobjeví. Jak se paní doktorko díváte na tuto moji léčebnou metou. Děkuji za odpovď Jan.
13.12.2009
RE:Bradavice- příspěvek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakýkoliv kožní výrůstek doporučuji vyšetřit a odstranit odborným lékařem.Ve Vámi uvedeném příspěvku se zřejmě nejedná o bradavice ale o stopkaté pendulující fibromky a uvedený způsob jejich odstranění je možný,i když je zvláštní a fibromky se tímto způsobem neodstraňují.Jejich odstranění by měl provádět odborný lékař.
09.12.2009
oheň (Libor)
Dobrý den,mám dotaz ohledně "ohně",který mám na tváři.Jaká je cena za jeho odstranění laserem,je na ploše asi 2x2 centimetry.Děkuji za odpověď
10.12.2009
RE:oheň (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,oheň lze odstranit laserem Vbeam.Je potřeba několik ošetření (počet ošetření je individuální).Cena za jedno ošetření je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls ošetří plochu o průměru 7mm.Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů je 1300Kč,každý další puls nad 20 pulsů 10-20Kč.Cena odhadem za první ošetření Vámi uvedené plochy je do 1100Kč,cena za druhé a další ošetření se případně snižuje.
08.12.2009
Chem.peeling (Jana)
Dobrý den, chci se zeptat, zda lze udělat chem.peelong pouze na určitou část obličeje, např.na čelo. Trápí mě nedokonalosti v podobě "krupičky" a občasných pupínků. Místy mám i podkožní bolavé pupínky. Na ty působí peeling také? Jaká by byla cena a intervaly v ošetřování. Nevadí u této procedury těhotenství? Děkuji za odpověď.
08.12.2009
RE:Chem.peeling (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možný chemický peeling pouze části obličeje např.čela.Cena za ošetření čela je 500Kč,doporučuji min. 4 ošetření každé po 14 dnech.Peeling ale nevyléčí podkožní bolavé pupínky.Peeling je možný i v těhotenství.
07.12.2009
moluska (Pavla Kacerovská MUDr)
Dobrý den, prosím o radu, zda máte zkušenosti, či zda lze užít , laser při léčbě molusek u dítěte? děkuji Kacerovská
08.12.2009
RE:moluska (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laser k léčbě molusek nepoužívám,nemám s tímto zkušenosti. Myslím si,že laser není vhodný.Molusky odstraňuji seškrábnutím.
07.12.2009
hnědé fleky (Anonymní dotaz)
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně hnědých skvrn na zádech, kde jsou větší,cca jako dlaně a drobných nově objevených na pokožce rukou, přesněji paží. Nijak to nesvědí, jen v létě je to trošku problém, jelikož jsou celkem viditelné a teď se mi obbjevily právě drobné skvrnky i na těch rukách. Jinak na zádech mám skvrny co si pamatuji od puberty, možná déle, ale jako dítě jsem se nijak nezkoumala.Nevíte, čím jsou tyto skvrny způsobeny a zda se to dá nějak odstranit? Moc díky
07.12.2009
RE:hnědé fleky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možných diagnóz je několik. Mohou to být hyperpigmentace,ekzém, plíseň. Abych Vám mohla říci o co se jedná,musela bych je nejprve vidět. Nejlépe je přijít na konzultaci ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.
06.12.2009
jizvy (hana)
Dobrý den,chtěla sem se zeptat jestli by šli odstranit jizvy na nohou staré asi 10let.Mám špatnou hojivost ran a při každém škrábnutí se mi udělá jizva a stydím se za to.Děkuji.
07.12.2009
RE:jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy lze učinit méně viditelnými (lze je korigovat),nelze je zcela odstranit.Ale ne všechny jizvy, takže abych Vám mohla říci zda je lze korigovat,musela bych je nejprve vidět. Můžete přijít na konzultaci nebo můžete poslat mailem detailní foto jizev.V případě, že jizvy vznikly od škrábnutí, možnost jejich korekce je minimální.
05.12.2009
jizvičky po akné (Terezka)
Dobrý večer.Je mi 24 let a po akném mám na tvářích drobné jizvičky.Paní doktorko mužete mi doporučit nějaký postup,co by se s nimi dalo dělat,aby se odstranily. Moc děkuji za odpověď.
06.12.2009
RE:jizvičky po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné ošetření chemickým peelingem nebo erbiovým laserem.Můžete přijít,podívám se na jizvičky a domluvíme se na vhodném ošetření.
04.12.2009
vyšetření (Aneta)
Dobrý den.Potřebovala bych vyšetřit znamínka počítačem.Nejsem ale v Brně, pracuji v cizině ale vždy na období od vánoc do nového roku jsem ve Vyškově. Budete v tomto období ordinovat,mohu se objednat?Děkuji za odpověď
04.12.2009
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve Vámi uvedeném období nebudu ordinovat.V tomto roce naposledy ordinuji 23.prosince,a potom až od 4.ledna 2010.
03.12.2009
nehty (bohumila spisarová)
Dobrý den,
na nehtech se mi objevila plíseň. Je možná léčba laserem? Děkuji za odpověď. B.Spisarová
04.12.2009
RE:nehty (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba laserem není možná.Možná je léčba léčivy.
03.12.2009
poukázka (Milan)
Dobrý den,mám zájem o dárkovou poukázku na laserové odstranění chloupků.Mohu si pro ni přijít kdykoliv nebo se musím objednat?
03.12.2009
RE:poukázka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pro poukázku si můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-17:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
01.12.2009
strie (Petrová)
Dobrý den paní doktorko.Mám na břiše rozsáhlé strie po porodu.Jsou již vybledlé ale jsou stále dosti viditelné. Je možné je odstranit nějakým laserem?Děkuji za radu.
03.12.2009
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v případě rozsáhlých bílých strií žádný laser je neodstraní a ani výrazněji nezlepší jejich stav.Je vhodné se spíše obrátit na plastického chirurga.
30.11.2009
cena (Andrea)
Dobrý den.Jaká je u vás cena za odstranění laserem chloupků mezi obočím?Děkuji za odpověď.
01.12.2009
RE:cena (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za první laserové ošetření-odstranění chloupků mezi obočím je do 900Kč,cena za druhé a další ošetření se snižuje.Používám laser Candela Gentlelase.
28.11.2009
Bradavice (Pavlína)
Dobrý den,
mám problém s bradavicemi na plosce nohy a na prstech.Léčím je už od střední školy,kdy mi po chirurgickém odstranění tak na deset let zmizely.Ale v posledních dvou letech se opět objevily a momentální stav je pro mě již neúnosný .Chodila jsem i na vypalování,ale musela jsem si je doma i sama odstraňovat a to jsem samozřejmě dokonale nedokázala.Bradavice se mi rozmnožily a dost mi to znepříjemňuje život.Mám jich tak šest větších na plosce nohy a téměř na každém prtě jednu malou.
Snad mi poradíte co s nimi.Jsem ochotna podstoupit i chirurgické odstranění.
Děkuji
29.11.2009
RE:Bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,měla byste zajít vždy co nejdříve k odbornému lékaři.Bradavice je možné odstranit chirurgicky nebo laserem. Na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
27.11.2009
červené tetování (Jakub)
Mám tetování červené barvy na zádech asi 4x4cm.Je možné odstranit jednou návštěvou u vás.
28.11.2009
RE:červené tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba několik ošetření Q-switched laserem,tedy nelze uvedené tetování odstranit jednou návštěvou.
26.11.2009
znaménka (Pavla)
Dobrý den.
Mám po celém těle více znamének a chtěla bych si je nechat vyšetřit počítačem.Jaká je cena za vyšetření 12 znamének?Děkuji za odpověd a s pozdravem
27.11.2009
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za vyšetření všech podezřelých znamínek počítačovým dermatoskopem je 500Kč.
24.11.2009
laser (Aleš)
Napište mi prosím zda provádíte odstranění znamének laserem i lidem, kterým je 15 let.Musím přijít s rodičem?
25.11.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové zákroky provádím i klientům mladším 15ti let.Pokud Vám ještě není 18 let,musíte přijít na tyto zákroky s jedním z rodičů (zákonným zástupcem).
23.11.2009
botox (Lacková)
Dobrý den.Kolik u vás stojí botox na mimické vrásky čela?Děkuji za odpověď
24.11.2009
RE:botox (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena je 2000Kč.
22.11.2009
(Bez titulku) (leona)
dobrý den je možný absolovovat v jeden den botox a laser.gelovou masku?díky
22.11.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nelze.Pokud jste ošetřena Botoxem v obličejové části,doporučuji laserovou gelovou masku nejdříve až za 14 dní.Případně nejprve laserovou gelovou masku a pak nejdříve za týden Botox.
21.11.2009
biostimulační laser na jizvy (Kinská)
Dobrý den,dočetla jsem se,že na hojící jizvy je vhodný biostimulační laser. Můžete mi napsat jak často bych musela na něho chodit?
22.11.2009
RE:biostimulační laser na jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,doporučuji ošetření biostimulačním laserem min. 1-2x týdně po dobu pěti týdnů.
19.11.2009
Přetrvávající akné (Jana)
Dobrý den, trápí mě neustále se zhoršující akné na obličeji. Prodělala jsem léčbu laserem, ale bolavé pupínky se mi dělají i nadále. Co s tím?
19.11.2009
RE:Přetrvávající akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je když přijdete na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.Aniž bych uviděla stav akné,nemohu stanovit vhodnou léčbu.
19.11.2009
žilky (Helena)
Dobrý den,
odstraňujete i modré žilky na nohou.Jsou drobné ale je jich dost.Děkuji za odpověď.
19.11.2009
RE:žilky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,modré žilky odstraňuji sklerotizací (napichování žilek speciálním roztokem, který je zničí).
19.11.2009
Znaminko (Ondra)
Dobry den pani doktorko,
pred nedavnem, koncem zari, sem byl u vas odstranovat 5 znaminek, s jednim sem byl u vas uz nakorekci, ale opet se mi vytvorilo v male mire, a jedno z tech ostatnich 4rech se mi vytvorilo tkae znova, chci se zpetat protoze ted nemam nejak moc casu ejstli se muzu zaastavit treba na korekci az treba nekdy behem prosince?
19.11.2009
RE:Znaminko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na korekci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin. Třeba i v prosinci.
17.11.2009
chloupky (Zdenka)
Dobrý den.Je možné odstranit laserem i světlé blond chloupky nad horním rtem?Pokud ano jaká je cena za první,druhé a další ošetření?předem děkuji za odpověď
17.11.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,příliš světlé (blond) chloupky nelze laserem odstranit.Cena za první ošetření tmavších chloupků horního rtu je 900Kč.
15.11.2009
znovuobjevení znamínka,chloupky, jizvy (Ilona)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak velká je šance, že se znamínko po odstranění laserem znovu objeví a jestli je možné odstranit laserem znamínko, ze kterého rostou chloupky. Porostou chloupky z toho místa i potom? Jak dlouho je viditelná jizva a je bezpečné ji krýt make-upem? Pokud se k vám chci objednat, musím mít nejdřív nějaké doporučení od praktického lékaře? Děkuju
15.11.2009
RE:znovuobjevení znamínka,chloupky, jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,po laserovém odstranění znamínka (ale i po chirurgickém odstranění) se může objevit znovu ale v menší míře.Z celkového počtu klientů, kterým byl tento zákrok proveden,je to ale minimální počet.Pokud se tedy znamínko objeví znovu,provádí se laserová korekce,která je zdarma.Laserem lze odstranit znamínko,ze kterého vyrůstají chloupky.Po odstranění znamínka laserem chloupky nenarostou ale mohou narůst. Místo po odstraněném znamínku se hojí jako odřenina stroupkem,makeup doporučuji až po jeho samovolném odloučení.Jizva je zpravidla nepatrná,je potřeba o ošetřené místo pečovat dle pokynů lékaře.Místo se postupně vyrovná s okolní kůží,může to trvat i delší dobu.Nemusíte mít doporučení od praktického lékaře.
14.11.2009
Atopický ekzém (Libuše Balážová)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli dokážete vyléčit atopický ekzém.Děkuji
15.11.2009
RE:Atopický ekzém (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,atopický ekzém lze většinou jen zmírnit.
13.11.2009
pupinky na penisu (marek)
mam 3pupinky na penisu nechce se mi stim nikam chodit ..vypada to jako bradavice nebo tak neco.prosim o radu
13.11.2009
RE:pupinky na penisu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je zajít na vyšetření ke mně nebo k jinému dermatologovi.Může se jednat o různé výrůstky.
12.11.2009
(Bez titulku) (lucie)
Dobrý den. Mám dotaz. Je mi 21let a po akné mi zůstaly velmi rozšířené póry,které se ucpávají a tvočí se mi černé a bílé tečky (a že jich je). Také mi po akné zůstaly jizvičky. Jakou léčbu na tento problém nejčastěji doporučujete? Děkuji za odpověď..
12.11.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvičky po akné lze korigovat (učinit méně výraznými) laserem případně chemickým peelingem.Póry uvedenými ošetřeními nepatrně,většinou je ale nelze odstranit,tečky lze odstranit na kosmetice hloubkovým čištěním vhodnou kosmetikou a každodenní péčí.
11.11.2009
laser (Tara)
Dobrý den,prosím je ošetření biostimulačním laserem bolestivé?Děkuji za odpověd.
12.11.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetření biostimulačním laserem Maestro není bolestivé.
10.11.2009
(Bez titulku) (dáša)
Dobrý den,dcera má na levé ruce mateřské znaménko velké asi jako padesátikorunová mince.Má sklon ke keloidním jizvám.Lze znaménko odstranit?Zůstane jí jizva? Děkuji.
10.11.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci zda lze znamínko odstranit,musela bych ho nejprve vidět.I tak veliké znamínko lze odstranit laserem.Místo po odstraněném znamínku se hojí jako odřenina,jizva může být nepatrná.
09.11.2009
hypertrofické jizvy a pigment (Martina Kotulová)
Dobrý den,
mám sklony k hypertrofickým jizvám. Letos v červnu jsem si nechala odstranit mateřská znaménka v obličeji a na krku. Bohužel byl použit CO2 laser, po kterém mi zůstala zarudlá místa v obličeji a na krku i mírně vystouplé. Zhruba po měsíci od zákroku jsem začala provádět tlakové masáže a později používat silikonový gel. Po 4 měsících mám však pocit, že došlo jen k nepatrnému zlepšení. Můžete mi prosím napsat, zda je možné s tímto něco udělat a kolik ošetření bych musela absolvovat? Jsem z Ostravy, takže více návštěv u Vás by pro mne mohlo být komplikovanější. Také bych se ráda zeptala, zda se dá odstranit pigment od sluníčka tak, aby se pokožka už dobře zhojila. Bohužel se mi objevil na jednom ze zarudlých míst. Děkuji za odpověď
09.11.2009
RE:hypertrofické jizvy a pigment (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy je možné zarovnat a pigment odstranit šetrnějším erbiovým laserem,po samovolném odloučení stroupku použít biostimulační laser (doporučuji 2x týdně po dobu pěti týdnů).Současné používání silik.gelu nejlépe např. Dermatix po dobu i několika měsíců.Je možné též uvažovat k vyblednutí jizev s jejich ošetřením laserem Vbeam.
07.11.2009
chloupky (Tomanová Radka)
Dobrý den,byla jsem již 4x ošetřena laserem na odstranění chloupků v obličeji a výsledek je, řekla bych, že téměř nulový.Hladiny hormonů mám v pořádku.Byla jsem ošetřena laserem typu 52J na klinice Riva v Brně.radili mi, že by mi možná pomohl jiný typ laseru.Proto bych se chtěla zeptat, zda je váš laser vyvinutější,možná novější.Zda je možnost,že by mi pomohl.Děkuji za odpověd.
08.11.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Je potřeba min. 4 ošetření (počet ošetření je individuální,většinou je potřeba větší počet ošetření). Nemám zkušenosti s Vámi uvedeným laserem,myslím si,že 52J je energie laseru. Používám laser,který je moderní svého druhu a jeho výrobcem je známá společnost s tradicí desítky let.
06.11.2009
paměť (Radek)
Jé zapoměl jsem na co se chci zeptat.Teď jsem si vzpoměl-je možné léčit ztrátu paměti (sklerozu) laserem.Dík za včasnou odpověď
08.11.2009
RE:paměť (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,neznám žádný laser,který by léčil ztrátu paměti (sklerozu).Spíše laser na tuto diagnozu neexistuje.
05.11.2009
brada (Eva)
Dobrý den paní doktorko.Můžete mi napsat kolik stojí odstranění chloupků nad horním rtem laserem a kolik je potřeba ošetření.Děkuji.Přeji hezký den.
06.11.2009
RE:brada (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela Gentlelase.Je potřeba min. čtyři ošetření (počet ošetření je individuální).Cena za první ošetření chloupků horní ret je 900Kč,cena za druhé a další ošetření je nižší.
04.11.2009
tetování (Jiří)
Dobrý večer,můžete mi napsat zda lze odstranit i tetování červené barvy.Mám ho asi 5 let na předloktí ruky.Je ve tvaru slunce o průměru 4cm.Děkuji za odpověď.
05.11.2009
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,toto tetování lze odstranit laserem Q-switched Q-Plus C.Je potřeba více ošetření (počet ošetření je individuální).Cena je dle počtu pulsů laseru.
03.11.2009
Akné (Janina)
Dobrý den, ráda bych se zeptala na průběh ošetření laserem při akné. Již jsem absolvovala nějaké sezení a na plaeti se mi začaly naopak tvořit pupínky, které tam dříve nebyly. Jak dlouho se ještě budou tvořit a kdy už se začne pokožka hojit? Byla jsem již 5x na laseru (ne u vás). Díky za odpověd. Jo a tady, kolik je třeba sezení na úpravu (depilaci) obočí a kolik to stojí.
04.11.2009
RE:Akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych pupínky vidět,abych Vám mohla zodpovědět otázku o jaké pupínky se jedná.Po ošetření laserem by hojení nemělo trvat více jak 4 týdny.K odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase,cena za jedno ošetření obou obočí je do 1000Kč,cena za druhé a další ošetření klesá.Jsou potřeba min. 4 ošetření (počet ošetření je individuální).
02.11.2009
Mizející znamínko (Petra)
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na jednu otázku. Zhruba tak jednou do půl roku se mi vždycky na jednom a tom samém místě objeví znamínko. Je takový spíš červený a malý jako špendlíková hlavička. Pak za pár dní zase samo zmizí. Potom se zase neukáže klidně půl roku. Nevím co si mám o tom myslet. Děkuji za radu.
03.11.2009
RE:Mizející znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jedná se zřejmě o hemangiom, útvar vzniklý z krevních cév. Nepředstavuje většinou vážnější problém. Může jich časem přibývat.Samovolně také může vymizet.
30.10.2009
Q- switched laser (Barbora)
Dobrý den, na levé ruce u palce mám tetování o velikosti 1cm x 1cm (čínský znak). V případě ošetření Q-switched laserem se jedná o jednorázové ošetření?
03.11.2009
RE:Q- switched laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění tetování Q-switched laserem je potřeba většinou více ošetření (počet ošetření je individuální).
27.10.2009
skvrna (Sylvie)
Dobrý den,mám na prsou světlehnědou pigmentovou skvrnu nevyvýšenou průměrové velikosti asi 3,5cm.Dala by se odstranit laserem?Jaká by byla cena?Děkuji za odpověď.
03.11.2009
RE:skvrna (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se jedná o pigmentovou skvrnu,lze ji odstranit např. Q-switched laserem.Je potřeba více ošetření.Cena za ošetření je dle počtu pulsů laseru.
26.10.2009
laser (pariska)
je odstranění znamínka laserem bolestivé
26.10.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,výrazně není,je možno použít injekční lokální anestezii.
25.10.2009
Seskrabnuti stroupku (Ondra)
Dobry den pani doktorko,
mel bych takovy problem, byl sem u vas na korekci v patek a dneska rano sem si omylem pri umyvani oblcieje zajel nechtene prstem do toho stroupku a stred stroupku se mi vyloupl, tak se ptam jestli je to problem a popripadne jak velky, na danem miste se uz tvori novy stroupek, je mozne ze i tak to bude bez jizvy, napsite mi prosim dlasi postup nebo jestli se mam zastavit dekuji s pozdravem Ondrej Licman
25.10.2009
RE:Seskrabnuti stroupku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může se stát,že stroupek se nechtěně odstraní.S tím se nedá nic dělat,jen čekat až se místo zahojí.Nemusí být žádný problém,zejména když píšete,že se na místě vytváří nový stroupek.
24.10.2009
objednání (Ivana)
Pokud bych chtěla odstranit zanménko, musím nejdříve přijít na vyšetření a potom mne objednáte na odstranění nebo se mohu objednta hned na odstranění?
25.10.2009
RE:objednání (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat již na zákrok.Samozřejmě vyšetřím znamínko zda ho lze odstranit.Pokud ano,znamínko lze hned odstranit.
24.10.2009
nehty palců (Karel)
Dobrý den,mám problém s palci na nohou s jejich nehty,které bělají a ke konci se drolí. Tento problém mám asi půl roku možná více.Co se s tím dá dělat,mám jít s tím na vyšetření.Děkuji za odpověď.
25.10.2009
RE:nehty palců (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,mohlo by se jednat o plíseň. Navštivte kožní ambulanci,kde provedou mykologické testy a dle výsledků doporučí vhodnou léčbu místní nebo celkovou.
22.10.2009
žilka (Nikola)
Dobrý den.Mám v obličeji prasklou žilku asi do 5mm dlouhou.Mám ji tam asi půl roku,zdá se mi,že se zvětšuje.Je možné ji odstranit laserem a jaká je cena?Děkuji.
23.10.2009
RE:žilka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na odstranění žilky je možno použít cévní laser Vbeam,cena je do 400Kč.Nebo též elektrokauter,cena je do 200Kč.
21.10.2009
basaliom (Helena)
Prosím je možné odstranit laserem basaliom,který mám na tváři?
23.10.2009
RE:basaliom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,basaliom se odstraňuje chirurgicky s následným histologickým vyšetřením.
19.10.2009
jizva (Lidka)
Dobrý den paní doktorko.Četla jsem o biostimulačním laseru a chtěla bych se zeptat zda je vhodný na čerstvou jizvu po chirurgicky odstraněném znamínku a jak často se ošetření musí opakovat?Děkuji Lutínská
21.10.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,biostimulační laser je vhodný. Červené světlo laseru přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k změknutí a zjemnění jizev.Počet ošetření není omezený.Doporučuji minimálně pět ošetření.
18.10.2009
Bradavice (Iveta J.)
Dobrý den, chtěla jsem se optat jak se zbavit bradavic u 7.letého dítka - masti apod. nezabírá jde u tak malého dítka aplikovat laserovou léčku - děkuji za odp. Iveta J.
18.10.2009
RE:Bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych bradavice vidět, abych Vám mohla říci možnosti jejich odstranění.Bradavice lze laserem odstranit,je ale potřeba většinou několik ošetření a zákrok může být bolestivý. Použití laseru není omezeno věkem.Můžete přijít na nezávaznou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
17.10.2009
poranění (Jakub)
Dobrý den.
V tělocvičně jsem si trochu odřel plošné znamínko velké asi jako koruna.Trochu krvácelo a jinak nic.Myslíte,že to může být nebezpečné?Děkuji za odpověď.
18.10.2009
RE:poranění (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,většinou to není nebezpečné.Je ale potřeba místo sledovat a při jakékoliv změně vyhledejte odborného lékaře dermatologa.
15.10.2009
vrásky (Leibnerová)
Dobrý večer.měla bych zájem o výplně vrásek glabela.Používáte i výplně,které vydrží několik let.Děkuji za zodpovězení dotazu.Leibnerová
16.10.2009
RE:vrásky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám pouze výplně na bázi kyseliny hyaluronové,které mohou vydržet až 12 měsíců.
14.10.2009
znaménko (Jiřina)
Dobrý den.chtěla bych si odstranit laserem znamínko,které mám vystouplé.Je to možné? a za jak dlouho mohu místo umývat?Děkuji za odpovědi.
15.10.2009
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné znamínko,i vystouplé,lze laserem odstranit.Umývat ošetřené místo můžete ale krátce a opatrně.Místo se hojí stroupkem jako odřenina,stroupek se musí sám odloučit.
12.10.2009
akne (Petr Cizek)
Mám problémy s akné na tvářích a na čele.Byl jsem u několika lékařů,dostal jsen na předpis nějaké mazání a moc mi to nepomáhalo.Chtěl bych vyzkoušet laser a chci se zeptat kolik to stojí.
13.10.2009
RE:akne (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné použít laser Vbeam nebo modré světlo biostimulačního laseru. Cena za ošetření celého obličeje laserem Vbeam je 2400Kč,je potřeba několik ošetření (interval mezi jednotlivými ošetřeními je min. čtyři týdny).Cena za ošetření obličeje modrým světlem je 180Kč,doporučuji min. dvě ošetření týdně po dobu několika týdnů. Ošetření laserem je léčba doprovodná léčbě léčivy a vhodnou dermokosmetikou.Léčba akné je zpravidla dlouhodobá.
11.10.2009
obličej (Marek)
Paní doktorko je lepší na vyrovnání jizev po akné v obličeji frakční laser nebo erbiový laser?Jizvy nejsou příliš hluboké.
12.10.2009
RE:obličej (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím si,že na korekci jizev po akné je výhodnější erbiový laser, kterým lze provést ošetření razantněji. Frakční laser nepoužívám.
09.10.2009
akné (Lenka)
Dobrý den.Je možné vyléčit akné v obličeji vhodnou stravou a sluníčkem?Děkuji za odpověď
12.10.2009
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v rozumné míře pohyb na čerstvém prosluněném vzduchu pleti prospívá. Dlouhodobé sluneční paprsky spíše mají negativní vliv na projevy akné.Strava nemá přímý vliv na průběh akné.V individuálních případech však lze po určitém jídle pozorovat zhoršení.Pak je vhodné se těchto jídel vyvarovat.
08.10.2009
Biostimulační laser Maestro CCM a alopecie? (Virgilos)
Dobrý den, rád bych se Vás touto formou zeptal, zdali opravdu tento typ laseru prokrvuje folikuly a působí nárůst nových vlasů zpět (nemyslím pouhé zpomalení vypadávání), ale prokazatelný nárůst vlasů na místech prořídnutých, kde ještě není úplná pleš a jedná se o klasickou androgenní alopecii? Kolik by bylo potřeba sedánků a orientační cena? Efekt již vyzkoušen nebo je to jen drahá reklama jako ostatní zaručeně úžasné vodičky? Svou logiku to však má. Děkuji Vám za odpověď a ochotu.
09.10.2009
RE:Biostimulační laser Maestro CCM a alopecie? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,biostimulační laser je možné použít na podpůrnou léčbu alopecie a ke stimulaci růstu vlasů.Je to pouze podpůrná léčba nikoliv určující.Samotné působení světla tohoto laseru nevede k vyléčení alopecie či narůstu vlasů na místech odkud již vypadaly.Dle zkušeností jiných lékařů dojde vlivem prokrvení vlasových folikulů k možnému omezení výpadku vlasů.Biostimulační laser používám především k léčbě jiných diagnoz,na alopecii jsem ho nepoužila.
07.10.2009
červený flíček v obličeji (Lukáš)
Dobrý den, mám pod spodním rtem červený flek 2x2cm, co si pamatuji již od dětství, při bližšm pohledu jsou vidět tenké žilky. Chtěl bych se zeptat, zda by se stím dalo něco u vás udělat. Předem děkuji za odpověď
07.10.2009
RE:červený flíček v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné ho odstranit případně zesvětlit laserem Candela Vbeam.Většinou je potřeba více ošetření.
06.10.2009
Znamínka (Gabriela)
Dobrý den paní doktorko, v dubnu jsem u Vás byla na korekci sedmi znamínek v obličeji a na dekoltu. Bohužel u dvou znamínek hnědý pigment nezmizel vůbec a u dalších dvou se objevil uprostřed koregovaného znamínka. Mohu k Vám přijít znovu na korekci? děkuji Krejčířová
06.10.2009
RE:Znamínka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na korekci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
05.10.2009
Sklerotizace (Jana)
Hezký den paní doktorko,

chodím 1x za 14 dní na sklerotizaci rozšířených žilek. Obracím se na vás s
dotazem, zda není provádění zákroků 1x za 14 dní příliš, zda by neměl být mezi
zákroky větší časový odsup. Dále mi zůstaly po zákrocích modřiny, které nemizí.
Dají se modřiny odstranit nějakou metodou ?

Děkuji Vám.
J.Hlavcová
06.10.2009
RE:Sklerotizace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,interval mezi zákroky sklerotizace je na lékaři,který Vám je provádí.Já další zákrok sklerotizace provádím minimálně po 4 týdnech.Modřinky po zákroku mohou vzniknout,časem by se měly vstřebat.Můžete si je ošetřovat např. gelem Lioton.
04.10.2009
fleky na tvari (hanka)
dobry den pred nejakou dobou jsem zjistila ze mam na tvarich cervene fleky ktere pri namaze stresu hurku zime jsou jeste vice cervene.tak tu brouzdam jestli se s tim neda neco udelat.slisela jsem o laseru
04.10.2009
RE:fleky na tvari (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné ošetření laserem Candela Vbeam,který může zarudnutí odstranit případně učinit méně viditelné. Možnost ošetření ale lze určit až po vyšetření.
02.10.2009
ekzém na znamínku (Mirka)
Dobrý den,
mám znamínko asi 3 mm a udělal se mi na něm ekzém. Je takové lesklé a sem tam se mi z něj loupou drobné šupinky. Chtěla bych se zeptat, čím bych to mohla natírat, aby mi ten ekzém zmizel?
02.10.2009
RE:ekzém na znamínku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zřejmě se o nějaký ekzem nejedná.Musela bych znamínko vidět,abych Vám mohla říci co se s tím dá dělat. Nejlépe je,když přijdete se ukázat ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.
02.10.2009
(Bez titulku) (petr)
Dobrý den pred par mesíci jsem si nechal odstranit znaminko laserem ale doslo k mensímu obnoveni mohl bych se stavit k úplnemu odstranení?
02.10.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete přijít na korekci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin. Korekce je zdarma.
30.09.2009
břicho - odstarnění chloupků laserem (Marta)
Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se zeptat, zda - li jemožné odstranění chloupků laserem i na břiše. Trápí mě to poslední rok a to velmi, jelikož pracuji v modelingovém odvětví, kde mě moje tělo živí a tento problém mě velice omezuje. Už si ani nepamatuju, kdy jsem na sebe naposled oblékla plavky. Prosím, poradíte mi?
Moc děkuji za odpověď
30.09.2009
RE:břicho - odstarnění chloupků laserem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění chloupků (i na břiše) a k jejich redukci používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé,šedé nebo příliš světlé.Je potřeba několik ošetření (počet ošetření je individuální).
29.09.2009
doléčení akné a odstranění jizvy (Zdeňka)
Dobrá den, ráda bych se zeptala na možnost doléčení akné s tím spojeným odstraněním dvou jizev na obličeji. Šlo o akné ve spojením se stafylokokem aureusem.
Děkuji.
30.09.2009
RE:doléčení akné a odstranění jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je to možné,akné lze léčit a jizvy lze učinit méně viditelnými.Můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
27.09.2009
liposukce (Magda)
Dobrý večer.
Je možné laserem odstranit tuk ve stehnech?A je stejný výsledek jako při tumescentní liposukci?
28.09.2009
RE:liposukce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakoukoliv liposukci neprovádím a nemám s tímto zákrokem žádnou praktickou zkušenost.
26.09.2009
odstranění znaménka u náctiletého (Martina)
Hezký den, paní doktorko, lze odstranit znaménko na obličeji u nosu i synovi, kterému je nyní 16 let? Moc díky za odpověď.
26.09.2009
RE:odstranění znaménka u náctiletého (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,není žádné věkové omezení na odstraňování znamínek.Tedy i na Vašem synovi může být proveden uvedený zákrok.
24.09.2009
vrásky (Lamaczova)
Dobrý den.Jaká je nejvhodnější výplň na trvalé vrásky na čele a jak dlouho tato výplň vydrží?Je možná nějaká vyplň,která vydrží i pět let?.Děkuji za odpovědi.
26.09.2009
RE:vrásky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám výhradně výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové, např. Teosyal,Restylane.Mohou vydržet až rok.Jsou možné trvalejší výplně,ale tyto nepoužívám, jsou jiného složení,a jsou možné komplikace po aplikaci.
23.09.2009
Akné (Klára Pilařová)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat od kolika let je možná léčba akné laserem. Předem děkuji za odpověďˇ.
23.09.2009
RE:Akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,věk není omezen.Vhodnost použití laseru určí až lékař při vyšetření.
22.09.2009
jizva (Milan)
Měl bych prosím dotaz zda je možné laserem odstranit jizvy od zubů psa. Děkuji za odpověď
23.09.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych vidět jak vypadají, abych Vám mohla říci možnosti jejich korekce. Můžete přijít na nezávaznou konzultaci nebo můžete poslat emailem detailní foto jizev.
21.09.2009
Depilace (Ivana)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolikrát musím absolvovat návštěvu depilace dolních končetin, aby byla konečná?
21.09.2009
RE:Depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba min. 4 ošetření (většinou je potřeba více ošetření,počet ošetření je individuální) laserem Candela Gentlelase.Cena za první ošetření obou celých dolních končetin vč.třísel je do 9000Kč,cena za druhé a další ošetření se snižuje.
20.09.2009
v kolika letech? (Lucie Dolejší)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat v kolika měsících či letech dítěte provádíte laserové odstranění hemangiomu z obličeje? mám 2měsíční dceru s hemangiomem na nose. děkuji Dolejší
20.09.2009
RE:v kolika letech? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové zákroky u dětí provádím až jsou školního věku.Hemangiom může časem samovolně vymizet.
19.09.2009
korekce+znamenko (dp)
Pani doktorko,
mohla bych prijit v patek na korekci znamenka? Dale jsem se chtela zeptat, zda je v tuto dobu mozne, abyste mi vysetrila dalsi znamenko a popripade odstranila - zaclo menit barvu a tvar a mam strach,dekuji
20.09.2009
RE:korekce+znamenko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete přijít v pátek 25.9.2009 v 10:00 hodin na korekci i na vyšetření znamínka a případné jeho odstranění.
21.09.2009
RE:RE:korekce+znamenko (dp)
dekuji Vam, v patek tedy prijdu na 10:00.
18.09.2009
depilace (nnn)
Dobrý den,chtěla bych odstranit chloupky na prsou.Kolik je potřeba ošetření celkem?Děkuji za odpověď.a jaká je cena
19.09.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba min. 4 ošetření laserem Candela Gentlelase (počet ošetření je individuální).Cena za první ošetření prsou je do 1500Kč,cena za druhé a další ošetření se snižuje.
17.09.2009
Znamínko na krku (Bára)
Dobry den.Na krku mam znaminko asi 6 mm a vystouple tak 3 mm. Na koznim mi rekli, ze zrejme nepujde odstranit, kvuli blizkosti stitne zlazy. Opravdu to laserem ani chirurgicky nejde? Dekuji za odpoved.
17.09.2009
RE:Znamínko na krku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych znamínko vidět, abych Vám mohla říci možnosti jeho odstranění. S velkou pravděpodobností znamínko laserem lze odstranit bez negativních následků.
16.09.2009
žilky na nohou (Hedvika)
Dobrý den.Chtěla bych odstranit žilky na nohou sklerotizací.Už jsem na tom jednou byla v zahraničí,ale je to už dávno před 10 lety.Proto se ptám zda je stále nutné nosit obinadlo a jak dlouho.Děkuji za odpověď.
17.09.2009
RE:žilky na nohou (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je nutné nosit kompresivní bandáž 4-6 týdnů.
15.09.2009
osetreni (Ondra)
Dobre odpoledne,
pani doktorko chtel bych se zeptat, byl sem u vas osdstranovat znaminka a ten zeleny roztok(desinfekce) se trochu rozpila mohu jej normanlne umyt kolem toho stroupku pak nebo ho tma nechat
15.09.2009
RE:osetreni (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Novikov z ošetřeného místa neodstraňujte,kolem místa ho můžete odstranit, ale opatrně,aby jste tímto nezasáhl do ošetřeného místa.
13.09.2009
chlupy (anonym)
Prosím paní doktorko je možná nějaká úhrada přes pojišťovnu VZP odstranění chloupků v obličeji.Mám je tmavé a jsou opravdu na celém obličeji mimo čela.ještě jsem u nikoho nebyla.
14.09.2009
RE:chlupy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,žádná zdravotní pojišťovna ČR nehradí,ani částečně,laserové odstranění chloupků.
12.09.2009
léčba (Votavová)
Dobrý den.Mám potíže se zarudlou a mokvavou kůží na těle.Je možné provést konzultaci přes mail,abyste mi naordinovala nějakou léčbu.S pozdravem Votavová
14.09.2009
RE:léčba (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vždy je nejlépe,když přijdete do ordinace.Přes email nelze stanovit léčbu.
11.09.2009
žily (Zalina)
Dobrý den,
provádíte i laserem odstranění vystouplých křečových žil?A jaká je cena?Přeji hezký den.
12.09.2009
RE:žily (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstranění křečových žil laserem neprovádím.Provádím odstranění metličkovitých žilek laserem nebo sklerotizací.
10.09.2009
laser (Darja Jirková)
Dobrý den,mám tetování na pravém rameni černé barvy asi 4x4cm.Chtěla bych ho odstranit.Jaký je prosím rozdíl mezi switch laserem a erbiovým laserem při odstraňování tetování?
11.09.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tetování je možné odstranit Q switched laserem,který vysokou energií jakoby rozstřelí tetování.K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm (případně 4x4mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů je 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.Méně šetrnější způsob (pokožka bude barevně odlišná od okolní neošetřené plochy-místo se hojí jako odřenina) ale levnější je použití erbiového laseru,který odpaří kůži s tetováním.U tohoto laseru je možné jedno ošetření, ale mohou zůstat stopy po zahojení.Cena za cm2 tetování je 600-1000Kč.
08.09.2009
depilace (Libor)
Kolik je potřeba ošetření laserem při odstraňování chloupků.Mám zájem odstranit chloupky na zádech,krku a ramenou.Jaká je cena za první ošetření?Stačila by mi možná jen trochu odstranit je.
09.09.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba min. 4 (většinou více) ošetření laserem Candela Gentlelase.Cena za první ošetření celých zad,ramen a zadní části krku je do 5500Kč.
07.09.2009
výrůstky (Radoslava)
Dobrý den paní doktorko,v posledních dvou letech se mi na obou víčkách očí dělají takové hnědé stopkovité výrůstky.Je možné je odstranit laserem nebo jinak?Děkuji za radu.
09.09.2009
RE:výrůstky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zřejmě se jedná o fibromky.Lze je běžně odstranit laserem,ale do víček nebo těsné blízkosti očí laserem nezasahuji.Neprovádím ani žádné zákroky na víčkách nebo v těsném blízkosti očí. Uvedené útvary lze odstranit i chirurgicky.
06.09.2009
chloupky (Verča)
A ještě dotaz je v ceně zahrnuto i případné znecitlivění míst krémem?
07.09.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v ceně za laserové odstranění chloupků intimní partie včetně třísel je započítána i případná aplikace znecitlivujícího krému Emla.
05.09.2009
depilace (Jarmila)
Dobrý den, moje kamarádka byla na intimní depilaci laserem 2 x na jedné pražské klinice a bezprostředně poté dostala gynekologickou mykózu. Je přesvědčena, že ji nakazili při depilaci. Myslíte si, že je možné něco takového? Je po této stránce depilace bezpečná? Děkuji
05.09.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím si,že je to velice nepravděpodobné jak po praktické tak po teoretické stránce.
03.09.2009
chloupky (Verča)
Na kolik by prosím přišlo odstraněnní chloupků na celých předních intimních partiích a tříslech?
05.09.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstraňování chloupků provádím laserem Candela Gentlelase.Jsou potřeba minimálně čtyři ošetření.Cena za první ošetření intimních partií včetně třísel je do 2400Kč,cena za druhé a další ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
02.09.2009
bradavice (Eva)
Dobrý den.
Je možné nějakou vodičkou účinně odstranit bradavici,kterou mám na prstě ruky?
Děkuji za odpověď
03.09.2009
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete si v lékárně koupit různé přípravky např.Duofilm,které ale nemusí být účinné.
01.09.2009
korekce (pd)
Pani doktorko,
chtela bych prijit na korekci znamenka na obliceji po odstraneni laserem (male tecky) - mam velmi svetlou plet, kdy mi doporucujete tento zakrok?
01.09.2009
RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na korekci můžete přijít kdykoliv bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.Doporučuji až ke konci září.
30.08.2009
Léčba akné antibiotiky (Lucie)
Vážená paní doktorko,
slyšela jsem, že zřejmě nejúčinnější běžná léčba akné je pomocí antibiotik (mastí), ale že na ně často po nějaké době vzniká rezistence a už nepomáhají. Zajímalo by mě, co se dá v tom případě dělat - předepisuje se jiný typ antibiotik, nebo je třeba úplně zmenit způsob léčby? Nebo se dá vzniku rezistence nějak předejít...?
Děkuji za odpověď a zdravím
30.08.2009
RE:Léčba akné antibiotiky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,každá léčba akné závisí na jeho stavu.O tom zda je vhodné použít antibiotika,a určit dobu jejich užívání, by měl rozhodnout výhradně kožní lékař (dermatolog).Některá antibiotika nemusí být účinná,případně mohou účinnost ztrácet.V tomto případě je na odborném lékaři,aby rozhodl o následující vhodné léčbě.
29.08.2009
depilace a kojeni (Anna)
dobry den, chtela bych se zeptat jestli je mozne podstoupit depilaci laserem (mam zajem o depilaci podpazi a intimnich partii) kdyz kojim. Moc dekuji za odpoved.
30.08.2009
RE:depilace a kojeni (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i když kojíte můžete podstoupit odstranění chloupků laserem na uvedených lokalitách.
28.08.2009
pigmentové skrvny (Aneta Zemanová)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je lepší chemický peeling na odstranění pigmentové skrny na bradě nebo je lepší laserové odstranění pigmentace a tetovaní?Děkuji
28.08.2009
RE:pigmentové skrvny (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci zda je vhodnější chemický peeling,lékařská kosmetika nebo laser,musela bych skvrny nejprve vidět.Efektivnější je ale laser.
27.08.2009
znaménko u miminka (M.Vivianová)
Dobrý den paní doktorko, mám dvouměsíční miminko, které má na levém předloktí mat. znaménko 2x3cm, lehce vystouplé, rostou na něm i chloupky. Může se s tím něco dělat, mám z něj strach. děkuji
28.08.2009
RE:znaménko u miminka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,u tak malého dítěte laserové zákroky neprovádím.Nejlépe je,když s dítětem přijdete ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.Nebo můžete poslat mailem detailní foto útvaru,odpovím Vám o jaký útvar se jedná a možnosti odstranění.
24.08.2009
Nové tetování (anonym)
Dobrý den, nechal jsem si udělat tetování na krk o rozměrech asi 3x7cm. S výsledkem ale nejsem moc spokojený a tak by mě zajímalo, za jak dlouho nejdříve je možné si jej nechat pomocí laseru odstranit. Děkuji za odpověď.
27.08.2009
RE:Nové tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné provést laserové odstranění kdykoliv,třeba do týdne.
19.08.2009
(Bez titulku) (Ivana)
chtěla bych se zeptat, jestli se můžu opalovat u moře (příští týden) za předpokladu, že jsem u vás tento týden podstoupila laserovou epilaci a další zákrok bude až na konci října? stačí pokud bude pokožka vybledlá nebo nesmí být vůbec vystavená slunci?
27.08.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,po laserové epilaci může dojít k zarudnutí pokožky.Po dobu zarudnutí nedoporučuji vystavovat tato místa slunci.
19.08.2009
znaménka (Saba)
Dobrý den,zítra jdu na odstranění dvou známenek laserem na prsou,a zhruba 10 dní potom jedu na dovolenou k moři.Chtěla bych se zeptat jestli to odstranění mám odložit?nebo jestli to nevadí a dá se s tím koupat?
19.08.2009
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je lepší odstranit znamínka až po Vaší dovolené.
17.08.2009
Znamenka (Licman Ondrej)
Dobry den pani doktorko,
mam po tele radu znamenek i na obliceji a rad bych se nekterych zbavil, chtel bych se zeptat nejsem brnak pouze v brne studuju a tedy budu v brne nekdy v pulce zari. Musim se obednat na konzultaci nebo muzu prijit kdykoliv?za konzultaci se neco plati nebo je bezpaltna?Do kolika dnu se pak jde na odstraneni znameneke po konzultaci, nebo jde to udelat tentyz den?A jeste otazka ohledne placeni hradi enco pojistovna?Mam VZP.Dekuji za odpoved.
19.08.2009
RE:Znamenka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud chcete znamínka již odstranit,můžete se objednat hned na zákrok. Vyšetření znamínek bude před zákrokem.Laserové odstranění znamínek pojišťovna nehradí.Vyšetření s úhradou přes VZP je možné pouze vizuelní. Vyšetření znamínek počítačovým dermatoskopen pojišťovna nehradí,stojí 500Kč.
16.08.2009
Znaménka (Zdeněk)
Dobrý den, mám po těle dost znamének a kolem jednoho je viditelné zarudnutí, jako zánět.Mohu přijít v úterý na konzultaci/vyšetření ?Díky
16.08.2009
RE:Znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na konzultaci můžete přijít v úterý 8.00-14.00 hodin.
13.08.2009
(Bez titulku) (Míla)
Dobrý den, chtěla bych si nechat vyříznout znamínko ze zad asi 1 cm. Bolí to? a kolik by to přibližně stálo...? zůstane mi jizva která bude hodně vidět? a ješte co bych nesměla dělat a jak dlouho po vyřínutí?? děkuji za odpověď
13.08.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění vhodných znamínek používám laser.Cena je do 1000Kč vč.lokální injekční anestezie.Zákrok není výrazně bolestivý.Jizva po zahojení je většinou nepatrná. Ošetřené místo se hojí stroupkem,než se stroupek samovolně odloučí neměla byste se dlouho koupat.
09.08.2009
depilace (Markéta)
Dobrý den,chci se zeptat,jestli vadí,když je mezi jednotlivými laserovými depilacemi časový interval delší než zhruba těch 7 týdnů?Např více než 2 měs.Děkuji.
09.08.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,interval mezi ošetřeními může být i delší jak dva měsíce.
08.08.2009
intimní partie (Lenka)
Dobrý den, chtěla bych si nechat odstranit ochlupení na intimních partií a zajímalo by mě jěstli ošetření na intimních partiích berete i níže kolem zadečku nebo jenom horní čast? děkuji
09.08.2009
RE:intimní partie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetření chloupků v oblasti intimní partie znamená pouze přední část. Pokud chcete i ošetření v oblasti zadní části je toto také možné provést.
07.08.2009
melanom (Dita Kolářová)
Dobrý večer paní doktorko.Mám mnoho znamének po těle různé velikosti.Mohu nějak sama poznat,že některá jsou melanom.Děkuji za odpověď
09.08.2009
RE:melanom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,sama nepoznáte,že se jedná o melanom.Že se jedná o melanom může předběžně určit odborný lékař dermatolog, ale zda se skutečně jedná o melanom nebo ne určí až následné histologické vyšetření.
06.08.2009
odstranění "ohně" (Anuli)
Dobrý den, paní doktorko.. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné u Vás objednat i 12ti letou dceru na odstranění "ohně", který má od narození na špičce nosu. A také, jaká by byla orientačně cena za tento úkon. Děkuji
07.08.2009
RE:odstranění (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cévním laserem Vbeam může být ošetřena i Vaše 12letá dcera.Je potřeba ale i více ošetření.Cena za ošetření je dle počtu pulsů laseru.Např. za celý nos je cena do 1500Kč.
06.08.2009
varixy na nohach (PALO)
Moja mama ma od mojho narodenia (30 rokov) na nohach krcove zily. Maju to i jej surodenci. Doteraz nas to tak netrapilo, nestazovala si ani na bolesti. Ale nedavno - mesiac dozadu v zahrade spadla. Mysleli sme si, ze je to horucavostou, nevolnostou atd, ale tvrdila, ze jednoducho akoby dostala krc do noh, nemohla sa postavit, nohy sa jej jemne chveli (to som videl). Predvcerom sa to zopakovalo opet, tentoraz na bicykli, ked spadla. Nastastie sa jej nic nestalo (par modrin) ale ako povedala opet to citila v nohach. Po par minutach sa to ukludnilo a sla domov "po svojich". Dnes ma bolesti len v dosledku spadnutia, nohy ju absolutne nebolia.
Velmi sa boji operacie (ma zle referencie - bolest, pooperacne stavy).
Co by ste mi (jej ) odporucili? Momentalne to liecime nejakou mastou (gastanovou) kupenou v lekarni.
pocul som, resp. cital o laserovom zakroku.

Moze problem s krcovymi zilami vyustit az do toho stadia, ze ju nohy jednoducho prestanu posluchat?
07.08.2009
RE:varixy na nohach (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,neprovádím léčbu křečových žil. Toto provádí odborný lékař angiolog (cévní).
04.08.2009
tetování (Vilda)
mám tetování na obou celých rukách.Je černé a žluté barvy,staré asi 6 let.Je ho možné odstranit jednou návštěvou u vás.a jaká by byla cena.
06.08.2009
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tetování je možné odstranit Q switched laserem.K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření. Interval mezi ošetřeními je asi měsíc. Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls laseru ošetří plochu asi 4x4mm (případně 3x3mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů je 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.
03.08.2009
strie (Helena)
Dobrý den,po porodu mám na celém břiše a hýždích bílé podlouhlé jizvičky strie. Nechci na plastickou operaci.Myslíte,že by mi pomohl laser se jich zbavit?
04.08.2009
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bílé strie velkého rozsahu nelze laserem odstranit ani učinit výrazněji méně viditelné.
01.08.2009
vyšetření (Zdena Lisková)
Mohla byste mne vyšetřit na znamínka na pojišťovnu.Jsem pojištěna u České národní.Děkuji za odpověď.
02.08.2009
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bohužel s Českou národní zdravotní pojišťovnou nemám smlouvu.
31.08.2009
chloupky (Aleš)
Dobrý den,mám černé chloupky a zajímalo by mě kolik by stálo celkem odstranění chloupků na zádech,ramenou a na rukou.
02.08.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Chloupky nesmí být asi tři-čtyři týdny před zákrokem vytrhávány pinzetou,el.strojkem,voskem,el.jehlou. Smí být pouze holeny žiletkou nebo zastříhávány.Před zákrokem je nejlépe a nutné,když chloupky jsou oholeny žiletkou (nebo zastřihnuty) tak,aby byly max. do 1 mm nad pokožkou.Je potřeba minimálně 4 ošetření,každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Celková cena za první ošetření- odstraňování chloupků celá záda+ramena+ obě ruce je do 10000Kč.Cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
29.07.2009
(Bez titulku) (Silva)
Dobrý den, na tváři mám už asi 5 let, dle mé doktorky tukový výrůstek. Když jsem ho chtěla chirurgicky odstranit, řekli mi, že bych na tváři měla jizvu, která by vypadala ještě hůř. Šlo by to odstranit jiným způsobem, např. laserem?
30.07.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se jedná o tukový výrůstek (boulička na kůži),nelze ho odstranit laserem.Pouze chirurgicky.
30.07.2009
RE:RE:(Bez titulku) (silva)
Je to spíš tukový výrůstek pod kůži, měla jsem tam akne a pak se to jakoby zapouzdřilo pod tou kůži a mám to tam několik let. Pravděpodobně se k Vám objednám na vyšetření materškých znamének, tak bychom to při té příležitosti mohly prokonzultovat osobně.
28.07.2009
Znamínko co svědí (Patrik)
mám na krku v zadu tesně pod vlasama znamínko.
kolem něj mě to začalo svědit...
znamená to něco?
29.07.2009
RE:Znamínko co svědí (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych znamínko vidět, abych Vám mohla odpovědět.Může to být nějaký kožní projev,který se znamínkem nesouvisí,nebo podrážděné znamínko nebo něco jiného.
28.07.2009
čelo (Dana)
Dobrý den, ač mi je 21 let, už asi od patnácti let mám vrásky na čele - jsou to jemné linky. Kůži na čele mám i takovou drsnou, "zkrabacenou". Máme to bohužel v rodině. Chtěla bych používat makeup, ale čelo pak nevypadá vůbec dobře, jemné vrásky jsou zvýrazněny, hrubá kůže také. Přála bych si mít jemné vypnuté čelo bez vrásek, můžete mi nabídnout nějaké řešení? Ale jen ne prosím botox nebo výplňové materiály, obávám se, že by mi to na jemné vrásky stejnak nepomohlo a nechci s tím začínat v tomhle věku. Děkuji
28.07.2009
RE:čelo (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možno použít chemický peeling nebo erbiový laser.Můžete přijít na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
27.07.2009
Pigmentový knírek (Denisa)
Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat, zda odstranění pidmentového knírku laserem je na pořád? Jestli je lepší investovat do laserového ošetření nebo stačí používat krémy na pigment.
Děkuji za odpověď
27.07.2009
RE:Pigmentový knírek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud krémy na pigment mají účinek,tak je používejte.Pokud ne,je vhodný laser.Laser pigment odstraní,ale nelze zaručit,že se neobjeví zase.
26.07.2009
jizva na čele (Lucie)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je možné odstranit nebo trochu méně zviditelnit jizvu na čele. Není hluboká ani široká. Ale bohužel je mírně vystouplá, je pět let stará. Při změně počasí reaguje změnou barvy do červena. Také bych se chtěla zeptat na cenu zákroku, v případě že je odstranitelná. Předem děkuji za odpověď
26.07.2009
RE:jizva na čele (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvu nelze zcela odstranit,lze ji lasery učinit méně viditelnou.Je ji možno lasery zarovnat případně vyblednout.Cena za korekci jizvy dlouhé 1cm je 500-700Kč.Vhodná je i aplikace gelu na jizvy např.Dermatix.
25.07.2009
Ploch= bradavice (Sylva)
Ctěla bych se zeptat,mám stejný problém jako pan, která tady psala a to ohledně plochých bradavic,,,,měla jsem jednu malou plochou na ruce a po vypálení dusíku se mi rozsely po celém hřbetě rukou,vypalovali mi je už tak 10x vyřezávali dokonce i ze stehy,mám za sebou 2 laserové zákroky,všechny přípravky na potírání jsem vyzkoušela,užívala jsem také hlívu ustřičnou a nic mi nezabírá,bojím se,že se mi bradavice rozsejou po celém těle jako té paní,nemůžete mi nějak poradit?Je mi 17 let a myslím že by to pro mě nebylo moc příjemné:(
26.07.2009
RE:Ploch= bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bradavice odstraňuji vyříznutím nebo laserem,případně jejich kombinaci. Při užití laseru je potřeba i několik ošetření.Vhodná je též domácí příprava před uvedenými zákroky-leptání bradavice roztokem např.Duofilm.Odstraňování bradavic je v mnoha případech na delší dobu.
24.07.2009
laser (Linda)
Mám zájem o odstranění chloupků na bradě. Jaký je prosím rozdíl mezi laserem a IPL ohledně účinnosti.
25.07.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.IPL nepoužívám a tedy nemohu srovnávat účinnost mezi laserem a IPL.
23.07.2009
konzultace (Ramzová)
Dobrý den paní doktorko.Pokud chci odstranit znaménko,musím nejdříve přijít na vyšetření a vy mě po něm objednáte na odstranění,nebo mohu přijít rovnou na odstranění?Mohu přijít i bez objednání?Jedná se mi o jedno znaménko.
24.07.2009
RE:konzultace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat již na odstranění.Před zákrokem bude znamínko vyšetřeno.V případě jednoho znamínka můžete přijít bez objednání.Ale budete zřejmě muset chvíli čekat,neboť klienti,kteří jsou objednaní,mají přednost.
22.07.2009
křečové žily (Pavla)
Dobrý den.Je mi 43 let a na nohách mám vystouplé křečové žíly jen semtam.Mohli byste je mně odstranit laserem a jaká je cena?Děkuji za odpovědi.
23.07.2009
RE:křečové žily (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laser na vystouplé křečové žíly nemám k dispozici.Odstraňuji laserem pouze žilky do průměru asi 2mm.
20.07.2009
znaménka (Mirka)
Dobrý den,provádíe vyšetření znamének i ted v léte a taky je odstranujete ted. Chtěla bych si nechat odstranit znaménka na hrudi a na zádech
21.07.2009
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínka je možné vyšetřit a případně odstranit i teď v létě.
19.07.2009
depilace (Vlado)
Dobrý den.Měl bych dotaz zda lze odstranit laserem i chloupky v nosu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
20.07.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve vnitřní části nosu toto ošetření nelze provést.
17.07.2009
znaménko (Petr)
Je nebezpečné když si odstraním znaménko sám.Není velké a je jen trochu vystouplé?
18.07.2009
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nedoporučuji Vám znamínko si odstranit sám.Jeho možnosti odstranění by měl stanovit odborný lékař dermatolog.
16.07.2009
chloupky (Lucie Novotná)
Dobrý den,prosím na kolik by mne přišlo odstranění chloupků nad horním rtem celkem za všechna ošetření.Chloupky jsou tmavé a dost mi vadí.Přeji hezký den.
18.07.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Je potřeba min. 4 ošetření (většinou více). Cena za první ošetření chloupků nad horním rtem je 900Kč, cena za druhé a další ošetření postupně klesá.
19.07.2009
RE:RE:chloupky (Michaela)
Krásný den,chtěla bych se zeptat, zda je možné odstranění chloupků u 9 ti leté dcery. Moc jí trápí tmavé ochlupení na nohou. Moc děkuji za odpověď.

Se srdečným pozdravem
Michaela
19.07.2009
RE:RE:RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,se souhlasem zákonného zástupce (rodiče) je to možné.Ale spíše bych počkala až bude starší.
15.07.2009
jizva (Mirda)
Dobrý den.Je možná úhrada odstranění jizvy po operaci břicha pojištovnou VZP. Jizva je dlouhá asi 5cm,široká půl cm,je vystouplá a červená,stará asi 1 rok. Děkuji za odpověd.
18.07.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvu nelze zcela odstranit.Ale lze ji lasery učinit méně viditelnou-zarovnat ji a vyblednout.Tyto zákroky nehradí Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.
13.07.2009
(Bez titulku) (Lucka)
Dobry den mám takoví problém mám pořad zarudle tváře chodila jsem na kožni vyzkoušela ruznou kosmetiku ale nic mi nezabralo myslela jsem že je to zpusobeno třeba sportem životospravou ale je to pořad stejny at dělam co dělam chtěla bych se zeptat jestli by to šlo nějak odstranit děkuji za odpověd.
17.07.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci možnosti odstranění,musela bych vidět zarudnutí. Pokud se jedná o rozšířené žilky tyto lze odstranit laserem Vbeam.Na konzultaci můžete přijít kdykoliv bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
12.07.2009
boule (filip)
dobry den běžel jsem a praštil jsem se do futer od dveři bolelo to jak čert na hlave mam bouli a bojim se aby to nebil otřes mozku nebo něco jineho nezvracel jsem a nebil jsem ani bez vědomí
17.07.2009
RE:boule (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je třeba,abyste sledoval stav boule a příznaky.Pokud se zhoršuje,jděte za Vaším obvodním lékařem.
07.07.2009
Dermatix (Agáta)
Dobrý den,
chci se zeptat, zda jsou nějaké možnosti, jak vylepšit jizvičku po odstranění znamínka, která je stará zhruba rok. Je nad levým prsem, zasahuje do výstřihu a má vzhled zarůžovělého, na omak tužšího kolečka, ve tvaru původního útvaru. Jsou nějaké možnosti jak toto vylepšit?
Mohlo by mít význam i po takové době zkusit zakoupit gel Dermatix? A jestli ano,jak dlouho se může aplikovat? Může se mazat třeba i půl roku soustavně? Někde jsem četla radu, že je dobré pro lepší efekt Dermatix mazat střídavě nejlépe s nesoleným vepřovým sádlem (např. jeden den dermatix, druhý den sádlem)- jaký je Váš názor na tuto radu, je to takto vhodné anebo je lepší zůstat jen u samotného dermatixu? Děkuji za odpovědi!
17.07.2009
RE:Dermatix (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je vhodné používat gel Dermatix aspoň 2x denně i několik měsíců.O nějaké výhodnosti střídavého používání sádla s tímto gelem nic nevím.Pokud chcete,můžete se podívat na článek o Dermatixu na mých www stránkách.
05.07.2009
ochlupení v obličeji (Sylva)
Dobrý den, velmi mě trápí tmavé ochlupení v obličeji (knírek, brada, tváře). Mám tmavé chloupky, ale bohužel i tmavší pleť. Je v tomto případě laser účinný?
05.07.2009
RE:ochlupení v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,příliš tmavá pleť není vhodná k ošetření laserem na odstraňování chloupků. Energie laserového paprsku by mohla ve větší míře zasáhnout tuto tmavší pleť a mohlo by dojít ke tvorbě puchýřků a k vyblednutí pleti.Zda tedy je u Vás možné a vhodné toto laserové ošetření, musela bych Vás nejprve vidět.
04.07.2009
bradavice (Nedoma)
Dobrý den,je možné,že i po vyříznutí bradavice na chirurgii byla na stejném místě časem zase a byla i větší.přeji hezký den.Nedoma
04.07.2009
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je to možné.Odstraňování bradavice může být zdlouhavý proces.Při chirurgickém zákroku nemusí být zcela odstraněny kořeny bradavice-cévní zásobení.Je potřeba provést znovu chirurgické odstranění nebo je také možné použít cévní laser Candela Vbeam.
03.07.2009
depilace (Vladěna)
Na kolik by mi prosím vyšla cena,kdybych chtěla depilaci laserem celé přední intimní části včetně třísel.děkuji za odpověd
04.07.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé,šedé nebo příliš světlé.Je potřeba min. 4 ošetření.Cena za první ošetření intimní partie včetně třísel je do 2500Kč,cena za druhé a další ošetření klesá.
02.07.2009
znaménko (marie)
Dobrý den,rozškrábla jsem si na prsou vystouplé znaménko.Je potřeba ho odstranit.Děkuji
03.07.2009
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je,když si ho necháte odstranit odborným lékařem (dermatologem nebo chirurgem).
01.07.2009
strie (Jana)
Dobrý den po porodu se mi na břiše utvořily jizvy od pupíku směrem dolů zřejmě strie.Jsou červené a jsou dosti viditelné.Dá se s tím něco dělat?
02.07.2009
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,strie jsou drobné pajizévky v kůži,vznikající ne povrchovým poškozením pokožky,nýbrž narušením,popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Objevují se v době,kdy je kůže náhle roztažena,tedy např.v těhotenství nebo při dramatickém přibrání na váze,růstu. Strie se nejčastěji tvoří na břichu, bocích,stehnech a hýždích,někdy i na ňadrech.Zatím nikde na světě neexistuje způsob,jakým by bylo možné strie úplně vyléčit.Je možné strie zahladit,jejich celkový vzhled výrazně vylepšit.Je nutná prevence spočívající v pravidelném ošetřování krémy,kosmetickými tělovými programy.Pokud se strie objeví,je vhodné urychleně zahájit léčbu biostimulačním laserem,který pomáhá pajizévky hojit. Opakované zákroky biostimulačním laserem pomohou tomu,aby strie rychleji zbělaly, nebyly červené a hluboké.Na červené strie je účinná léčba laserem Vbeam Candela. Stav strií výrazně zlepšuje i vakuová masáž tělovými přístroji.
30.06.2009
pleť (Ivana Hradecká)
Dobrý den.Potřebovala bych trochu vyčistit pleť chemickým peelingem.Už jsem na něm byla asi před dvěma lety.Je možné ho provádět u vás i v létě.Na sluníčko nechodím.Děkuji za odpověď.
01.07.2009
RE:pleť (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám peeling Laboratoires Renophase (65-70% komplex kyseliny glykolové),který lze použít i v letním období.
29.06.2009
laser (Marek)
Dobrý den.Na kolik by přišlo odstranění laserem černé tečky (tetování) o průměru asi 5mm.Mám ji na ruce.
30.06.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za odstranění erbiovým laserem je kolem 500Kč.
28.06.2009
chloupky (Klara)
Dobry den,mam dotaz zda lze odstranit svetle resp. blond chloupky z horniho rtu a brady?Citim se nesva a rada bych se jich jednou pro vzdy zbavila.Dekuji predem za odpoved.
29.06.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,světlé (blond) chloupky laserem nelze odstranit,případně náhodně a velice obtížně.
27.06.2009
cevni laser (Anonymní dotaz)
dobry den bylo by mozne provest osetreni cevnim laserem pres prazdniny mo zakroku bych nevichazel na slunce a pouzivav ochrane pripravky s faktorem 50+
28.06.2009
RE:cevni laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové zákroky v obličeji v letním období většinou neprovádím.Na jiných místech ano.
27.06.2009
Zarostlý nehet (Naďa)
Dobrý den paní doktorko, mám 13ti letého syna, který trpí zarůstáním nehtů na obou palcich u noh. Bylo mi doporučeno úpné stržení nehtů což odmítám a hledám pomoc jinde. Při pročítání různých diskuzí si podobně postižení lidé chválí laserovou úpravu nehtového lůžka. Chci se tedy zeptat zda toto provádíte na vaší klinice s jakými výsledky a pokud ano kolik takový zákrok stojí. děkuji předem za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Manová N.
28.06.2009
RE:Zarostlý nehet (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové ošetření zarůstání nehtů neprovádím.
26.06.2009
Odstraňování znamínek (Aneta)
Dobrý den,

slyšela jsem, že pigmentová nevystouplá znaménka lze odstraňovat alexandritovým lasere, který "rozpouští" pigment a nezůstávají jizvy ani malé stroupky. Viděla jsem, že máte tento ve svém technologickém parku. Provádíte takto odstranění znamének?

Děkuji
26.06.2009
RE:Odstraňování znamínek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,plošné pigmenty lze odstranit alexandritovým laserem nebo účinněji Q-switched Nd:YAG laserem.Laserový paprsek pigment rozbije na menší částečky,které jsou přirozeným imunitním systémem odstraněny (vstřebány).Jak při ošetření alexandritovým laserem,tak Q-switched laserem je vždy nějaká reakce,a hojení je též možné stroupkem.Provádím ošetření erbiovým laserem,alexandritovým laserem a Q-switched laserem.
25.06.2009
(Bez titulku) (Marek)
Dobrý den, mám velmi husté ochlupení nohou a tak jsem uvažoval o jejich laserovém odstranění. Bylo by možné, aby jsem je měl pouze řidší, aby mě tam některé zůstaly? Abych nebyl ženská?:-)
25.06.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,určitě lze laserem chloupky redukovat,aby byly jen řidší.
24.06.2009
chloupky (Renata)
Dobrý večer.Mám světlé spíše blond chloupky na bradě a pod nosem.Lze i tyto chloupky odstranit nějakým laserem?Renata Divácká
25.06.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem Candela Gentlelase světlé (blond) chloupky nelze odstranit. Myslím si,že účinný laser na odstraňování těchto chloupků není.
23.06.2009
jizva (Michael)
Dobrý večer,je možno nějakým laserem odstranit hlubokou a velkou jizvu (2 roky starou) od výfuku motorky.Děkuji za radu.
24.06.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,takovou jizvu lasery nelze odstranit ani většinou učinit méně viditelnou.
23.06.2009
znamínka na obličeji (Lenka)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je nebezpečné nechat si odstranit znamínka v obličeji? Někde jsem četla, že když se nachází v určitém trojuhelníku, tak by se neměla dávat pryč. Mám dvě znamínka, která bych si chtěla nechat odstranit. Jedno na bradě a druhé na tváři. Ještě by mě zajímalo, jestli si ze znamínka na bradě můžu pinzetou vytrhávat chlupy?
Děkuji za odpověď.
23.06.2009
RE:znamínka na obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,o žádném Vámi uvedeném trojúhelníku nic nevím.Vhodná znamínka lze odstranit kdekoliv v obličeji (lasery ale nezasahuji do víček očí a těsné blízkosti očí). Chloupky ze znamínek se nevytrhávají (tímto by mohlo dojít k poranění znamínka) ale pouze zastříhávají.
21.06.2009
piha (Jakub)
Musím se objednat kdyz si chci nechat odstranit pihu velkou asi 4mm
22.06.2009
RE:piha (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je když se objednáte. Pokud byste přišel bez objednání,musel byste počkat po klientech,kteří jsou objednáni.
19.06.2009
znaménka (Silvie)
Dobrý den.Mám spousty znamének po celém těle (kolem 20).Chtěla bych si je nechat vyšetřit počítačem.Jaká je prosím cena za vyšetření a případně za jejich odstranění.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
20.06.2009
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za celkové vyšetření je 500Kč (vyberu znamínka,která je potřeba vyšetřit počítačovým dermatoskopem).Cena za laserové odstranění znamínka např. o velikosti 5 mm včetně lokální anestezie je 500Kč.
18.06.2009
(Bez titulku) (jarmila)
dobry den zajimalo by me od kolika let bych mohla byt osetrena cevnim laserem?Pokud od 18 nemohla by se zajistit nejaka vyjimka napr. od 17? to by mi byl o prazdninach dekuji za pochopeni
19.06.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetření cévním laserem Vbeam není nijak věkově omezeno.Většinou ale laserové zákroky neprovádím dětem předškolního věku.Pokud Vám ještě není 18 let musíte na laserové ošetření přijít se zákonným zástupcem.
18.06.2009
žilky v obličeji, rosacea (Markéta)
Dobrý den, omlouvám se, myslela jsem laser N-lite, byl to překlep. Děkuji Vám za odpovědi. Bydlím v Ostravě a chodím do laserového léčebného centra v Ostravě, ale pokud vím tak ten laser co používáte vy v Ostravě nemají. Jen jsem chtěla vědět, zdali by byl vhodnější a znát i jiný názor.Pokud ano, raději bych dojížděla k Vám do Brna. Děkuji a přeji pěkný den.
18.06.2009
RE:žilky v obličeji, rosacea (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nemám žádné zkušenosti s N-lite laserem,takže nemohu srovnávat.A ani laserové vybavení jiných center nikdy neposuzuji.
17.06.2009
žilky v obličeji, resacea (Markéta)
Děkuji vám za odpověď, přístroj používali N-light a chlazení mi dávali na obličej gel. Délka pulsu to nevím, p. doktorka mi to neřekla, ale měla jsem 8 pulsů. Dost to bolelo, a nevidím ani žádný výsledek, aspoň nějaký malý, chápu, že je třeba více zákroků, ale chtěla bych vědět jestli bych měla viděšt i po 1. zákroku nějaký efekt. Dost to bolí, používám krém Bioderma AR, proti zarudnutí, neopaluju se, a chtěla bych se zeptat i na jiný názor, třeba jestli by po vašem laseru byla má pleť lepší. Viděla jsem fotky na vašich stránkách, dost mě nadchly, ale psala jsem i s jednou paní, a říkala, že jí nepomohlo nic. Mám zasažený celý obličej a vím, že to nezmizí po 1 zákroku, ale jsem zklamaná, že nevidím žádný pokrok, ani míň žilek, ani zarudnutí. Děkuju vám za odpověď a za pochopení. Mám z toho psychické problémy a nevím co by mi už pomohlo. Děkuji
17.06.2009
RE:žilky v obličeji, resacea (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zařízení N-light neznám a ani nevím o nějakém lékařském centru,které by ho používalo.Já používám laser Vbeam, většinou po prvním ošetření je patrno zlepšení. Počet ošetření může být čtyři ale i více.
16.06.2009
laser - žilky v obličeji,resasea (Markéta)
Dobrý den, před 3 týdny jsem byla na zákroku laserem, mám žilky v obličeji a výrazně červené fleky, laser mi nepomohl vůbec, nevidím žádné zlepšení, a připadá mi, že se mi fleky v obličeji ještě zvětšily, nebo přibyly. Nejsem vůbec spokojená, myslela jsem , že uvidím výsledek, byť po 1. zákroku, ale nic, můžete mi poradit ? Existuje nějaký laser, nebo jiná metoda, po které bych viděla zlepšení?Děkuji
16.06.2009
RE:laser - žilky v obličeji,resasea (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování rozšířených žilek a zarudnutí používám laser Candela Vbeam.K zodpovězení Vaší otázky bych musela vědět jakým laserem (případně jiným zařízením) jste byla ošetřena a jaké parametry (energie,délka pulsu, chlazení) byly nastaveny. Většinou je potřeba více ošetření.
15.06.2009
epilace (Nová)
Dobrý večer.lze odstranit laserem tmavé chloupky i v letním období a i když kojím.děkuji za odpověd
16.06.2009
RE:epilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstraňování chloupků laserem lze provést i v letních měsících a i když kojíte.
14.06.2009
problém (Mirek)
mám neustálé problémy se zarůstáním nehtů na palcích nohou.pomohl by laser?
15.06.2009
RE:problém (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nemám laser,který by řešil zarůstávání nehtů a ani nevím,že by nějaký laser k tomuto účelu byl vhodný.
12.06.2009
pigmentace (Liběna)
Dobrý den,
na rameni mám stálou hnědou pigmentaci (asi od slunka) rozměrů asi 3x3cm.Lze ji odstranit laserem a jaká je cena?
13.06.2009
RE:pigmentace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pigmentaci lze odstranit Q-switched laserem nebo alexandritovým laserem. Cena je dle počtu pulsů laseru. Cena do pěti pulsů je 500Kč,do deseti pulsů 700Kč,do dvaceti pulsů 1300Kč,každý další puls nad dvacet pulsů 10Kč (jeden puls pokryje plochu Q-switched laser 4x4mm,alexandritový laser průměr 6-8mm). Je potřeba většinou více ošetření.
11.06.2009
basaliom (Jitka)
Dobrý den.Je mi 42 let,jsem z Jihlavy a má kožní lékařka mi řekla,že mám basaliom.Mám ho na zádech.Chtěla bych se zeptat zda lze odstranit laserem.Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den.
12.06.2009
RE:basaliom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bazaliom nelze odstranit laserem.Odstraňuje se chirurgicky.
10.06.2009
fleky (Eva S.)
Dobrý den paní doktorko,chci se zeptat,za jak dlouho by asi měly zmizet přechody barvy kůže po zákroku laserem v obličeji a jestli to není trvalé?!.Kůže je úplně světlá,takže to vypadá jako bílé fleky.Bylo by to totiž ještě horší než před zákrokem.Po laseru mám zhruba 2 měsíce kvůli žilkám ale bude se ještě pokračovat,protože žilky mám ještě na dost místech.Normálně mám kůži hodně citlivou,alergickou,zarudlou s vyrážkama,takže momentálně jsem nehezky flekatá.A taky kolik týdnů či měsíců po zákroku je "nutná" fotoprotekce s vysokými UV faktory či je možné je pak snižovat?Moc děkuji.Eva
10.06.2009
RE:fleky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,žilky lze odstranit cévním laserem.Je potřeba většinou více ošetření.Interval mezi jednotlivými ošetřeními je asi měsíc.Po ošetření vypadá pokožka zhmožděně,ale toto vymizí do několika dnů.Zpravidla do dalšího ošetření je ošetřené místo zahojené a vyrovnané barevně s okolní kůží (mimo případné části žilek).Ale samozřejmě mohou být vyjímky,ve Vašem případě je nutno počítat s delším časem pro vyrovnání ošetřených míst s okolní kůží.Nevím kde a jakým zařízením jste byla ošetřena.Ochranné přípravky min. 30+SPF doporučuji používat asi měsíc po ošetření.
10.06.2009
hyperpigmentace (Šárka)
Dobrý den,ráda bych se zeptala,kdyby se stalo,že dojde po laserovém ošetření obličeje k té hyperpigmentaci kůže,jak je možno ji odstranit a kolik by to asi stálo nebo zmizí časem sama a za jak dlouho?A jestli stačí ochranný faktor 30 v létě...Děkuji.
10.06.2009
RE:hyperpigmentace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,hyperpigmentaci lze odstranit lasery erbiovým,alexandritovým,barvivovým nebo switchovým.Cena je dle plochy hyperpigmentace.Může časem vymizet,ale většinou ne. Doporučuji ochranné přípravky 30+SPF a vyšší.
09.06.2009
laser (Jarmila)
Dobrý den paní doktorko, jaký je prosím rozdíl mezi CO2 frakčním laserem a erbiovým laserem? Jaký je vhodnější na korekce jizev? Děkuji
09.06.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ke korekci jizev používám erbiový laser.S frakčním laserem nemám praktické zkušenosti.Z prezentací firem nabízejících frakční lasery si ale myslím,že frakční laser na korekci jizev není vhodný a výsledky jsou nepatrné.
08.06.2009
znaménka (Simona Velecká)
Dobrý den,
měla bych zájem o vyšetření znamének.Mám jich po celém těle.Je potřeba nějaké doporučení?Jak dlouho vyšetření trvá?Je bolestivé?
Moc děkuji za odpovědi.Velecká
09.06.2009
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,není potřeba žádné doporučení. Vyšetření počítačovým dermatoskopem trvá do půl hodiny.Není nijak bolestivé.
07.06.2009
jizva (Petr)
Lze laserem odstranit i hlubokou jizvu po bodnutí nožem?
08.06.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,hluboké jizvy (např.po bodnutí,po kousnutí psem,apod.) lasery odstranit nelze.Vystouplé jizvy nebo mírně vpadlé lze lasery korigovat,to je učinit je méně výraznými.
06.06.2009
korekce (ij)
pani doktorko, jsem tri mesice po laserovem odstraneni znamenka - bohuzel mam stale cerveny flek? je to normalni, je sance, ze zmizi? V tom flicku mam vystouply pigment - asi tri tecky, odstranite mi pouze ty tecky nebo cele misto jako pri prvnim osetreni?
06.06.2009
RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je když přijdete bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Začervenalé místo by se mělo postupně vyrovnat s okolím,ale může to trvat více měsíců než uvádíte.Pouze pigmentové tečky je možné odstranit laserovou korekcí.
06.06.2009
RE:RE:korekce (ij)
po odsraneni pigmentovych tecek, potirate misto opet roztokem novikov nebo existuje i jina alternativa, ktera neni zelena? dekuji
07.06.2009
RE:RE:RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Většinou používám novikov,ale je možné použít i mast framykoin.
08.06.2009
RE:RE:RE:RE:korekce (ij)
Pani doktorko, mohu tedy prijit na korekci ve ctvrtek okolo pul pate?dekuji
08.06.2009
RE:RE:RE:RE:RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Můžete přijít.
04.06.2009
Rozšířené žilky (Veronika)
Dobrý den, moje dcera má od narození rozšířené žilky (červené fleky) v bličeji (oční víčka, nos a částečně čelo - průměr 2cm) a na zádech. Byla by nějaká možnost odstranění, kolik by to stálo? A jestli by toto ošetření bylo možné v jejím věku (8. měsíců)? Mockrát děkuji
05.06.2009
RE:Rozšířené žilky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,rozšířené žilky lze odstranit cévním laserem Vbeam.Je potřeba více ošetření (počet je individuální).Cena za ošetření je dle počtu pulsů laseru (jeden puls zabere plochu 3x10mm,nebo průměr 7mm).Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů 700Kč,do 20 pulsů 1300Kč,každý puls nad 20 pulsů 10Kč.U tak malého dítěte ale laserové zákroky neprovádím.Lasery též nezasahuji do víček a těsné blízkosti očí.
03.06.2009
jizva (Kristina)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda při zarovnávání okrajů jizvy u propadlé jizvy nebo jizvy, kde okraje nejsou v rovině s jizvou laserem není nebezpečí, že okraje zbytní nebo že znovu dorostou.
03.06.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy nelze odstranit,lze je ale lasery učinit méně výraznými.Co se týče vpadlých jizev ne všechny jsou vhodné korigovat laserem,účinek může být nepatrný případně stav po ošetření může být i horší než předchozí.Závisí to na tom,jak je jizva hluboká,jaký má tvar,jak se hojíte.Erbiový laser odpařuje kůži po vrstvičkách,není jeho účelem,aby došlo k dorůstu kůže.Možnost korekce jizvy Vám mohu říci až ji uvidím.
04.06.2009
RE:RE:jizva (Anonymní dotaz)
Děkuji. Jestli tomu dobře rozumím, tak co laser obrousí zůstane obroušeno. Ale při odstraňování mateřských znamének, pokud jsou hluboká, kůže dorůstá nebo ne? Nezůstane kráter v kůži? Pokud ano, tak jakto že zde kůže dorůstá a při obroušení hran ne? Děkuji
04.06.2009
RE:RE:RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Pokud odstraňuji laserem mateřská znamínka jedná se o (nad)povrchové útvary.I po tomto odstraňování je konečný povrch ošetřeného místa odlišný od okolního,ale po zahojení a časovém vyrovnání je tato odlišnost většinou nepatrná.Samozřejmě kdybych laserem odpařovala hlubší vrstvy kůže,vznikla by prohlubeň a zda by se téměř vyrovnala s okolní kůží závisí to na tom do jaké hloubky kůže probíhá odpařování.Ale jak už jsem výše uvedla,znamínka,která odstraňuji laserem,jsou povrchová.Pokud zarovnávám okraje jizvy,odpařuji laserem hlubší vrstvy.
05.06.2009
RE:RE:RE:RE:jizva (Kristina)
Aha, děkuji za trpělivost, jste moc hodná, teď v tom mám jasno.
03.06.2009
depilace obličeje (radka)
dobrý den, chtěla bych asi tak za rok podstoupit depilaci obličej, a tak se chci zeptat, jestli je dobré, že jsem si obličej dřív nedepilovala, ani nic podobneho, mám hnědé, tenké a dlouhe chloupky hlavně na obou tvářech, které si odbarvuju, chci se zeptat jestli to nevadí. Děkuju za odpověď Radka V.
03.06.2009
RE:depilace obličeje (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé nebo příliš světlé.Chloupky nesmí být asi tři-čtyři týdny před zákrokem vytrhávány pinzetou,el.strojkem,voskem,el.jehlou.Smí být pouze holeny žiletkou nebo zastříhávány.Tedy je vhodné do ošetření laserem chloupky nedepilovat.Chloupky nesmí být odbarveny.
02.06.2009
ploché bradavice po celém těle (m.Juráková)
bradvice mi začaly na hřbetech rukou před mnoha lety. Podstoupila jsem léčbu dusíkem, el.jehlou a řadou bylinných preparátů.Dnes je mám púo celém těle, vypadám jako příbuzná ropuchy, pomozte prosím
03.06.2009
RE:ploché bradavice po celém těle (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych výrůstky (bradavice) vidět,abych Vám mohla říci možnosti jejich odstranění.Můžete i poslat emailem detailní foto výrůstků.
03.06.2009
RE:RE:ploché bradavice po celém těle (Juráková)
Možná bude nejlepší, když se k vám přijdu podívat osobně. Každopádně děkuji za Váš čas.
01.06.2009
Těžké akné (Anna)
Dobrý den,
mám citlivou pokožku a po holení zejména v intimní oblasti mi chloupky zarůstají a dělají se nevzhledné pupínky. Můj problém se týká právě těchto pupínků, jeden z nich jsem se snažila opakovaně vymáčknout, bohužel nyní je stav takový, že místo pupínku je načervenalá boulička, která bolí a je na ní stroupek. Pokud se zmáčkne, většinou z ní teče hnis spolu s krví. Nevím, zda navštívit dermatologa, nebo existuje nějaká možnost, jak se léčit doma. Děkuji
02.06.2009
RE:Těžké akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je,když navštívíte mne nebo jiného dermatologa (kožního lékaře).Je možné odstranění chloupků laserem,které může pomoci řešit Vaše potíže se zarůstáváním chloupků.Je to též možno řešit kosmeticky,ale účinky jsou individuální. Někomu může pomoci např. pěna na holení s účinnými látkami heřmánek a aloe vera,tělový peeling, jinému zase ne.Spoustě žen po holení zarůstávají chloupky a kosmeticky jim nic nepomáhá.Neměla byste si ale pupínky vymačkávat,většinou se stav potom zhorší.
01.06.2009
depilace (Lucie)
Dobry den,chtela bys se zeptat na depilaci obliceje laserem,mam na brade,krku,nad hornim rtem a trosku natvarich cerne chloupky ale i svetlejsi barvy,trham si to voskem,nebo pinzetou,ale chtela bych k vam na laserove odstraneni,jak dlouho nesmim trhat pred zakrokem?je mozne odsrtanit i svetle chloupky?je to vhodne ted v lete a jestli by ste mi nemohla poslat pribliznou cenu zakroku.predem dekuji za odpoved
01.06.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Chloupky nesmí být asi tři-čtyři týdny před zákrokem vytrhávány pinzetou,el.strojkem,voskem,el.jehlou. Smí být pouze holeny žiletkou nebo zastříhávány.Před zákrokem je nejlépe a nutné,když chloupky jsou oholeny žiletkou (nebo zastřihnuty) tak,aby byly max. do 1 mm nad pokožkou.Je potřeba minimálně 4 ošetření,každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Celková cena za první ošetření-odstraňování chloupků brada+krk+horní ret+č.tváří je do 2500Kč,cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.Zákrok není výrazně bolestivý, budete pociťovat mírný palčivý pocit.Je možné místní znecitlivění krémem Emla. Ošetření je možno provést i v letním období.
01.06.2009
Bradavice (Aneta)
Dobrý den, mám ještě jeden dotaz ohledně bradavic. Četla jsem, že pokud se bradavice odstraňuje odpařováním, částečky viru potom dýchá ve vzduchu pacient i lékař. Vy jste psala, že ho odstraňujete cévním laserem. Toto je založeno na zamezení přístupu krve k bradavici?
Znamená to tedy, že tím pádem bradavice neodpařujete? Z toho odpařování mám trochu obavy pokud jde o virové bradavice.

Děkuji.
01.06.2009
RE:Bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cévním laserem Vbeam se bradavice neodpařují.Cévní laser Vbeam generuje pulsy laserové energie určité vlnové délky,které jsou absorbovány hemoglobinem v cévách,dojde ke koagulaci ozářených cév,a tímto nedochází k vyživování bradavice,která odumře.
30.05.2009
Intimní partie- (Martina)
Dobrý den.Ráda bych při laserové epilaci ponechala tzv.proužek na přední části.Stačí se domluvit na jeho přesném vymezení při zákroku (každá klientka má jíné požadavky na tvar) nebo je nutné část (proužek), kterou nechci oholit nějak označit - např.přelepením, označením propiskou. Děkuji za odpověď.
31.05.2009
RE:Intimní partie- (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,stačí když se domluvíme před ošetřením.Zakreslení je také možné.
30.05.2009
rosacea (katka)
Dobrý den, ráda bych se o růžovce dověděla více, nikdy jsem o této nemoci neslyšela, ale dnes jsem na ni narazila a připadá mi že se mě to týká. Je mi 18 let a dříve jsem měla problémy s akné, začala jsem brát antikoncepci a používala různé přípravky... když jsem se ho konečně zbavila začala mi plet´ červenat, myslela jsem že je to stresem tak jsem si nechala předepsat léky na uklidnění ale nic!!!! Plet mi vždy zčervená když jsem nervozní, ve škole hlavně při písemkách a někdy dokonce když mluvím s lidmi. Také mi zčervená v zimě, když sportuju a na slunci...Hrozně mě to štve! Myslela jsem že mám citlivou plet´, na které se vše projeví a nevěděla jsem už co mám dělat... Myslíte, že je možné, že bych měla rosaceu ??????
31.05.2009
RE:rosacea (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,rosacea je chronické zánětlivé onemocnění.Přesná příčina vzniku této nemoci není známa.Jak jste mi popsala průběh Vašeho červenání,myslím si,že se o rosaceu nejedná,ale s určitostí Vám to mohu říci až Vás vyšetřím,nebo můžete zajít k jinému kožnímu lékaři (dermatologovi).Při jakýchkoliv zdravotních potíží je nejlépe vždy co nejdříve navštívit odborného lékaře.
01.06.2009
RE:RE:rosacea (katka)
mozna to neni rosacea ale jen rozsirene zilky ale me zacervenani je uz trvale, ale pri sportu stresu horku zime vetru je to jeste horsi.funguje na tento problem laser?
02.06.2009
RE:RE:RE:rosacea (MUDr.Markéta Lorencová)
Na odstranění rozšířených žilek je možný laser Candela Vbeam.
30.05.2009
smoothbeam (Klára)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda k léčbě akné používáte i laser smoothbeam nebo jestli by se dal nahradit i jiným laserem a účinky byly obdobné? Děkuji.
31.05.2009
RE:smoothbeam (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laser Smoothbeam nepoužívám.K léčbě akné používám laser Vbeam a Bluebeam-modré světlo.S laserem Smoothbeam nemám praktické zkušenosti.
29.05.2009
akné (linhartová)
Dobrý den,
je mi 22 let a asi před 2 měsíci se mi na čele a na tváři udělaly červené pupínky asi akné.Nic jsem s tím nedělala,ale potřebovala bych se toho zbavit co nejspíše.Můžete mi poradit?Děkuji
31.05.2009
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,akné je onemocnění mazové žlázy a vlasových folikulů,které většinou souvisí s hormonální nerovnováhou v těle.Vývod žlázy nebo folikulu se díky nadměrně produkovanému mazu ucpe,vytvoří se rohovinová zátka,tlak mazu a množení bakterií vyvolají zánět,který se na kůži projeví zánětlivou reakcí.Neléčené akné může přejít do těžké fáze,kdy pod kůží vznikají cysty plné patologické hmoty a jejich následkem hluboké jizvy.Léčba akné může zahrnovat mimo jiné léčbu hormonální,léčbu antibiotiky,poučení o správné životosprávě i doporučení potravinových doplňků,které mohou lehčí formy akné zcela zvládnout a těžší vylepšit.Můžeme Vám doporučit i řadu dermatologických přípravků.Doporučujeme též i léčbu modrým světlem BlueBeam nebo laserem Vbeam. Další možností je ošetření pleti chemickým peelingem,nebo gelovou maskou v kombinaci s biostimulačním laserem.Léčba lasery je jen doplňková léčbě léčivy a dermatologickými přípravky.Léčba akné,pokud se ve Vašem případě o akné jedná,může být i dlouhodobá.
28.05.2009
znaménko (Lucka)
Dobrý den.Mohu se k vám objednat na vyšetření znaménka i na šestou hodinu večer?Kdykoliv.Dříve nemohu chodím do práce a do školy.
29.05.2009
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,uvedené vyšetření je možné pouze v ordinační dobu uvedenou na www.laser-centrum-brno.cz (úterý až pátek do 17.00 hodin).
27.05.2009
jizvy po akne (Andrea)
Dobrý den,mám v dekoltu jizvu po akné,asi 2,5 x 1 cm.Asi rok a půl chodím na injekce depomedrolu každých 6 až 8 týdnů.Jizva byla vystouplá do prostoru půl cm,nyní je již zploštělá.Asi 2 měsíce používám i dermatix si gel.Chtěla bych ji odstranit laserem.Jaká by byla cena a jak dlouho se po zákroku nesmí vystavovat slunci.Děkuji.
27.05.2009
RE:jizvy po akne (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych jizvu nejprve vidět,abych Vám mohla říci možnosti její korekce (to je učinit ji méně viditelnou).Jizvy nelze odstranit,ale pouze korigovat.Lasery lze jizvu zarovnat nebo vyblednout,ne ale všechny jizvy.Je možno též použít biostimulační laser. V případě keloidních jizev je korekce obtížná,a též u pacientů,jejichž ošetřená kůže má tendenci ke keloidům.Po zákroku aspoň tři týdny není vhodné ošetřené místo vystavovat slunci,poté pouze ošetřené ochranným přípravkem (např. krémem) min.30+ SPF.Cena za korekci je předběžně do 3000Kč.
26.05.2009
Znaménka a bradavice (Aneta)
Dobrý den,

mám v podstatě 2 dotazy
První z nich se týký znamének, ráda bych si nechala odstranit několik brobných znamének v obličeji a jelikož po ošetření zůstane malá ranka, ráda bych se zeptala, zda je vhodné to dělat tuto roční dobu, před létem, mám obavy z pigmentových skvrn v místě stroupku po odstranění. Naví jedu na dovolenou do Dominikánské republiky.

Druhý dotaz se týký bradavic. Už několikrát mi odstraňovali v podstatě malou bradavici na ukazováčku. Kolodiem, naposledy mi ji na chirurguii vyškrabovali a "lapisovali". Jednak na jeden útvar zřejmě kvůli krvi zapomněli a dále mám pocit, že se mi bradavice neustále vrací, protože nejsou odstraněny kořeny. Co byste doporučovala v tomto případě. POkud budu chtít odstranění laserem, odstraní se bradavice natrvalo - i s kořeny?

Děkuji
26.05.2009
RE:Znaménka a bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínka v obličeji,pokud se opalujete a vyhledáváte sluníčko,je vhodnější odstranit mimo letní období. Bradavice jsou virového původu a jejich odstraňování je většinou na delší dobu. Odstraňuji bradavice klasicky chirurgicky nebo cévním laserem. Při použití cévního laseru je potřeba i více ošetření.Nelze nijak zaručit,že se neobjeví znovu.
26.05.2009
znamenko (Ivana)
pani doktorko,kolik by stalo digitalni vysetreni jednoho znamenka a jeho nasledne odstraneni? je mozne poznat melanom pouze z fotografie?dekuji
26.05.2009
RE:znamenko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,z fotografie kožního útvaru mohu určit dle zkušeností podezření na melanom. Zda se po tomto podezření jedná o melanom určí histologie.Vyšetření a současné odstranění vhodného znamínka laserem např. o velikosti 5mm stojí včetně lokální anestezie 500Kč.
25.05.2009
odstranění znamének (Pavel)
Dobrý den, chtěl bych si nechat odstranit větší množství mateřských znamének - přibl. 40, velikost od 3-5 mm. Bylo by možné se domluvit na množstevní ceně a jaká by potom byla přibližně cena za odstranění 1 znaménka? Kolik znamének by bylo možné odstranit při jednom sezení?(mám to do Brna poměrně daleko, proto bych nebyl proti, kdyby při jednom sezení bylo možné odstranit větší množství znamének) Díky za odpověď a zůstávám s pozdravm.
25.05.2009
RE:odstranění znamének (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné odstranit znamínek kolik budete chtít.Pokud se jedná o laserové odstranění pouze jednoho znamínka o velikosti 5mm je cena včetně lokální anestezie 500Kč.Při větším množství znamínek je možná sleva (např. za laserové odstranění 10ti znamínek je cena do 4000Kč).
25.05.2009
(Bez titulku) (Markéta)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,na horním rtem mám chloupky,chci si to nechat laserem odstranit,to už ale asi teď neprovádíte že?Ani když používám krémy SPF 50+? A dále k tomu mám pod nosem jakoby šedou kůži,čili to vypadá jako nějaký knírek,jde laserem i toto zašednutí kůže odstranit?Děkuji Vám.
25.05.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i v tomto období provádím laserové odstraňování chloupků nad horním rtem. Ohledně zašednutí kůže musela bych ji nejprve vidět,abych Vám mohla říci možnosti odstranění.
25.05.2009
RE:RE:(Bez titulku) (Markéta)
Děkuji za odpověď ale ráda bych se ještě zeptala,jak si mám přes výkonem chloupky vlastně odstranit,když je musíte nejdřív vidět,zhodnotit a teprve pak odstranit?? Přitom musí být přece alespoň den oholené a cestovat až do Brna třeba každý týden je dost náročné.Děkuji.
25.05.2009
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Je potřeba minimálně 4 ošetření chloupků laserem Candela Gentlelase,každé po 6-7 týdnech.Chloupky nemusíte zcela oholit, stačí když je zastřihnete,aby nebyly delší jak 1mm nad pokožkou,či-li budou viditelné k vyhodnocení možnosti odstranění. Vyšetření a ošetření lze učinit jednou návštěvou.Nelze odstranit chloupky bílé,šedé nebo příliš světlé.
25.05.2009
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobrý den chtěla bych se Vás zeptat na to když si nechám odstranit chirurgicky znaménko jak dlouho se nesmím opalovat.Děkuji
25.05.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetřené místo není vhodné vystavovat sluníčku měsíc po zákroku.Poté byste měla používat krém min. 30+ SPF.Je ale potřeba se řídit pokyny lékaře,který provedl zákrok.
23.05.2009
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
dobry den mel bych zajem pro osetreni cevnim laserem ale je mi 17 a v diskusi zde jsem cetl pod podminkou s rodici.Moji rodice nemaji vubec cas jsou pracovne vytizeni nemohou jezdit tak daleko nedala by se domluvit nejaka vyjimka
23.05.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud Vám ještě není 18 let,na jakýkoliv laserový zákrok musíte přijít se zákonným zástupcem.
23.05.2009
korekce (dp)
pani doktorko, misto po odstraneni znamenka laserem jeste nemam zahojene,ale zacal se mi zde objevovat pigment,mam jeste pockat nez se misto zahoji (ty tri mesice)a pripadne se objevi i dalsi pigment nebo prijit na korekci co nejdrive. jsem po zakroku 2 mesice,dekuji.
23.05.2009
RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,přijďte na případnou korekci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
21.05.2009
Jizvičky po holení (Aneta)
Dobrý den.Dříve jsem si nešetrně holila nohy (nepoužívala tělové krémy,krémy po holení apod.) a občas se mi nějaké chloupky zanítily. Nevěnovala jsem tomu příliš velkou pozornost a tak mám teď na nohách drobné jizvičky (menší rozsahu 1cm).Mám je asi necelé dva roky.Je možné tyto jizvy laserově odstranit aby po nich nezbyly ani červené flíčky (když nepocítám dobu zhojení)? Předem děkuji za odpověď. Aneta
21.05.2009
RE:Jizvičky po holení (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvičky lze lasery jen korigovat to je učinit je méně viditelnými.Ve Vašem případě ale výsledek korekce bude zřejmě nepatrný,případně korekce není vhodná. Musela bych jizvičky vidět,můžete přijít na konzultaci nebo mi můžete poslat emailem detailní foto jizviček.
20.05.2009
podpaží (lipa)
Můžete mi napsat kolik je potřeba ošetření laserem na depilaci chloupků v podpaží
21.05.2009
RE:podpaží (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zpravidla je potřeba min. čtyři a více ošetření laserem Candela Gentlelase.
19.05.2009
Znaménka (Markéta S.)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od kolika let se můžou nechat laserově odstranit zneménka a kolik by stálo odstranění 2 znamének. děkuji
20.05.2009
RE:Znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tyto zákroky nejsou nijak věkově omezeny.Většinou ale tyto zákroky neprovádím dětem předškolního věku. Celková cena za laserové odstranění dvou znamínek je dle jejich velikosti,odhadem do 1000Kč.Cena je včetně lokální anestezie.
19.05.2009
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobry večer,potřeboval bych vyšetření a odebrání malého výrustku,jestli se nejedná o kondyloma,jestli se můžu objednat,a to pokud mozno na pátek kolem 15-16 hodiny,děkuji..
20.05.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednat se můžete,v pátek ale vyšetření je možné pouze do 14:00 hodin.
18.05.2009
znaménka (Kubátová)
Dobrý den.
Můžete mi napsat jaká je cena za odstranění tří znamének velikých jako čočka?Znaménka jsou na hrudi.Hezký den a děkuji.
20.05.2009
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,celková cena za možné laserové odstranění Vámi uvedených tří znamínek včetně lokální anestezie je do 1500Kč.
17.05.2009
laser (Verča)
odstraňujete laserem i zarůstající nehty na nohách?
18.05.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstranění zarůstajícího nehtu neprovádím.
17.05.2009
tetování (Mirek)
Dobrý den,
na předloktí mám černé tetování srdce velikosti asi 3cm.Jaké jsou prosím možnosti jeho odstranění,děkuji za odpověď
18.05.2009
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tetování je možno odstranit Q-switched laserem a erbiovým laserem. Většinou je potřeba více ošetření.Cena je dle počtu pulsů laseru.
15.05.2009
M8m strach (janulik12)
Dobrý den pane doktore píšu vám kvůli mého strachu se znamínek
Když se například škrábnu nebo něco podobnho zvyšuje to ryziko
rakovinotvorby? NEpovažujte prosím můj dotaz za směšný, ale za vážný děkuji
16.05.2009
RE:M8m strach (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,rozškráblé znamínko neznamená vznik rakoviny.Vhodné je znamínka odstranit případně aspoň jednou ročně vyšetřit dermatologem,nejlépe počítačovým dermatoskopem.
14.05.2009
jizva (lenka)
dobry den, po odstraneni znamenka u Vas pomoci laseru se mi po 7 tydnech misto jiz vyrovnalo s okolim, ale zustal mi cerveny flicek. Je moznost, ze misto zesvetla a v budoucnu nebude patrny cerveny flek? diky
15.05.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,než dojde k vyrovnání ošetřeného místa s okolní kůži (i co do barevnosti),může to trvat i tři měsíce. Doporučuji místo promasírovávat jakýmkoliv denním krémem či použití gelu na jizvy např.Dermatix.
14.05.2009
ploché bradavice v obličeji (Petra)
Dobrý den,před půl rokem jsem byla na odstranění bradaviček v obličeji na laseru, ale teď se mi objevily znova v těch samých místech, kde byl použit laser. Jsem ve 20 týdnu těhotenství. Po porodu bych opět chtěla jít na laser, ale mám strach, že bradavičky vymizí pouze na půl roku. Bylo ze strany operátora uděláno něco špatně? Má to cenu na laser chodit? Děkuji Petra
14.05.2009
RE:ploché bradavice v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nemohu se Vám nijak vyjádřit zda lékař,který provedl odstranění výrůstků, udělal něco špatně.Musela bych vědět o jaké výrůstky se jedná,abych Vám mohla říci zda laser je vhodný.V případě, že po mém laserovém odstranění se výrůstky opět objeví, provádím laserovou korekci (znovuodstranění) zpravidla zdarma.
12.05.2009
odstranění znamének v těhotenství (Klára Stejskalová)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné odstranění kožních výrustků leaserem v ranném těhotenství.Myslím tím, zda neškodí látky, které se používají pro znecitlivění.A dále bych chtěla vědět, zda by bylo možné za jednu návštěvu provést vyšetření znamének a hned i odstranění nebo bych musela přijet víckrát. Děkuji.
13.05.2009
RE:odstranění znamének v těhotenství (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jednou návštěvou lze provést vyšetření i odstranění znamínek.Laserové zákroky ženám v těhotenství ale neprovádím.Samotný zákrok i znecitlivění může,ale i nemusí,mít vliv na těhotenství.
11.05.2009
brada (Lenka)
Dobrý den,mám zájem o odstranění tmavých chloupků na bradě laserem.Prosím kolik je potřeba ošetření a jaká je celková cena za všechny ošetření?Děkuji za odpovědi.
13.05.2009
RE:brada (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba min. 4 ošetření laserem Candela Gentlelase.Cena za první ošetření chloupků na bradě je do 1200Kč, cena za druhé a další ošetření klesá podle počtu pulsů laseru.
09.05.2009
znamínka (Lucka)
Prosím vás, za jak dlouho zmizí jizvičky po laserovém odstranění znamínek? Děkuji za odpověď
10.05.2009
RE:znamínka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může trvat i tři měsíce než se místo po znamínku odstraněném laserem vyrovná s okolní kůží.Hojení může zlepšit např. silikonový gel Dermatix nebo biostimulační laser.
08.05.2009
korekce (lenka)
Pani doktorko, po odstraneni znamenka mi vystoupnul pigment,lze provest korekci i v lete?dekuji
08.05.2009
RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i v letním období je možno provést korekci,pokud o ošetřené místo budete pečovat dle pokynů.Korekce je zdarma,jestliže odstranění bylo provedeno v mé ordinaci. Můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
07.05.2009
(Bez titulku) (petr)
to znamena kdyz mam cervene tvare tak to muze byt rosacea nebo rozsirene cevky?A bylo by velke riziko provadet tento zakrok v lete?Popripade kdy by se zakrok mohl provest
08.05.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci zda se jedná o rosaceu nebo jen o rozšířené žilky, musela bych je nejprve vidět.Cévní laserové zákroky v obličeji provádím v jakémkoliv období mimo letního období.V letním období (působením slunce) může při hojení vzniknout pigmentace.Většinou je potřeba více ošetření.
09.05.2009
RE:RE:(Bez titulku) (petr)
a nedalo by se zakrok provest kdybych pouzival ochrane kremy 50+ a byl porad doma mam prazdniny a chtel bych o skoly uz v pohodě
10.05.2009
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je,když přijdete na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin a domluvíme se na případném ošetření.
11.05.2009
RE:RE:RE:RE:(Bez titulku) (petr)
a bylo by teda mozne provest zakrok o prazdninach sel bych asi 2krat jak rikam mam asi rozsirene zilky rosacea ne kdyz jsem v klidu tak to jde vydet jen trochu ale jde a za pohibu zima vitr stres to je spatné.Na tu konzultaci bych mohl ve ctvrtek blizsi informace zdelim
12.05.2009
RE:RE:RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,přijďte ve čtvrtek a domluvíme se.
06.05.2009
opalovací krém (Mordačíková)
Dobrý den,dnes mi řekli že mám Rozaceu a dostala jsem lék Entizol a krém Imazol mě zajímá zda mohu používat nějaký opalovací krém.Jezdím dost na kole a tam se před sluníčkem neschovám.Jinak se snažím sluníčku vyhýbat.A taky bych ráda věděla zda mohu použít nějaký makeup.Děkuju moc za radu.Zdravím vás Mordačíková Lenka
07.05.2009
RE:opalovací krém (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,krém proti UV záření (sluníčku) můžete používat (doporučuji min. 30+SPF). Používat můžete i makeup.Je ale nejlépe, když se zeptáte svého kožního lékaře.
06.05.2009
Hygiena po odstranění výrůstků (Simona)
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli po laserovém odstranění znamének- výrůstků na těle je možno při běžné očistě i toto místo lehce sprchovat nebo jestli je nutné se jakémukoliv kontaktu s vodou v tomto místě striktně vyhýbat a jestli ano,kolik dnů po odstranění? Zajímá mě, jestli je nebo není pravda, že by to mohlo mít vliv na případné hojení nebo dokonce vznik jizvy, když čersvý stroupek přijde do kontaktu s vodou. Děkuji za odpověď!
06.05.2009
RE:Hygiena po odstranění výrůstků (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,místo po laserovém odstranění znamínka se hojí jako odřenina stroupkem. Stroupek se nesmí nijak strhávat,musí se samovolně odloučit.Umývat se můžete,ale opatrně,aby nedošlo ke stržení stroupku. Po dobu hojení stroupkem doporučuji nechodit do bazénů.Umývat se spíše lehce sprchováním,místo se stroupkem opatrně osušit. Pokud dojde ke stržení stroupku, místo se bude hojit hůře a déle.Stroupek může být krátkodobě ve styku s vodou, nesmí se ale tímto rozmočit a odloučit.
06.05.2009
negativní reakce (Jana)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli při odstraňování chloupků dochází i k negativní reakci (podráždění, začervenání,...)? Mám totiž velmi citlivou pokožku a mám špatné zkušenosti s depilačními krémy ale i se žiletkou (zarudnutí, podráždění, zarůstání,...). Děkuji za odpověď
06.05.2009
RE:negativní reakce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může dojít k zarudnutí pokožky, které odeznívá do několika hodin,ale může odeznívat i déle.
05.05.2009
rozsirene cevky nebo ruzovka (petr)
dobry den je nejaky rozdil mezi rozsirenymi cevkami a rosaceou na obliceji? Může být provedeno v létě pokud budu pouzivat opalovaci krem 50?Za jak dlouho buduu vydet vysledky a kdy budu moct vysadit opalovaci krem
07.05.2009
RE:rozsirene cevky nebo ruzovka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,rosacea je chronické zánětlivé onemocnění.K symptomům tohoto onemocnění patří začervenání pleti,trvalé zarudnutí, pupínky a rozšířené cévky.
V pokročilých stádiích a zejména u mužů, může rosacea způsobit zvětšení a zbytnění nosu.Nejčastějšími příčinami,které vyvolávají rosaceu jsou pobyt na slunci, prudké výkyvy teploty,stres,horká voda, alkohol,kořeněná jídla a dráždivé kosmetické přípravky. Samotné rozšířené žilky není rosacea.V letním období cévní laserové zákroky v obličeji většinou neprovádím.
04.05.2009
chloupky na zadech (Anonymní dotaz)
Dobry den, docetl jsem se ze je potreba az 4 zakroky k odstraneni chloupku, coz je spousta penez. Je tedy to odstraneni opravdu trvale? Poskytujete nejakou zaruku? Omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale docetl jsem se uz i o obnove chloupku po laserovem osetreni. dekuji
04.05.2009
RE:chloupky na zadech (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jsou potřeba min. 4 laserová ošetření na odstraňování chloupků (tedy počet ošetření může být třeba i 6 a více).Laser Gentlelase je určen k trvalému odstranění chloupků či jejich redukci.Nikdo Vám ale nemůže zaručit,že v budoucnu nemohou nějaké chloupky narůst, lze ale říci ze zkušeností,že to nebude v takové míře jako před laserovými ošetřeními.
04.05.2009
zánětlivá ložiska (Barbora K.)
DObrý den,je mi 28 let a mám stále problémy s vracejícími se boláčky.Dělají se mi na stejném místě.Jde asi o 3 - 4 boláčky na obličeji a stále se mi vracejí.Jde o ty bolavé a až nateklé boláky.Paní doktorka se mi zmínila o laseru, tak se chci zeptat, zda by mi to pomohlo a kolikrát byh musela dojít a samozř.kolik by to asi stálo.Mám 2 letou holčičku, tak abyh si zajistila hlídání.Moc Vám děkuji, Bára K
04.05.2009
RE:zánětlivá ložiska (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci možnosti léčby,musela bych ložiska nejprve vidět. Obecně předběžně lze použít laserovou jednotku Maestro.Jedno ošetření stojí 180Kč.Je vhodné minimálně 5-10 ošetření, nejlépe každý druhý den.Na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
04.05.2009
strie (Blanka)
Dobry den, chtela jsem se vas zeptat,jelikoz su 5mes.po porodu, ale rodila jsem cisarakem,jestli je mozny odstranit strie, kt. se me vytvorili az po tom, co to bricho spadlo,v prubehu tehotenstvi zadne strie nebyly az pak.daji se prosim vas odstranit?a da se to odstranit uplne?a kolik by to prosim stalo?Dekuji
04.05.2009
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,strie nelze lasery odstranit, lze je ale korigovat tj. učinit je méně viditelnými.A to zejména červené strie lze korigovat (vyblednout) laserem Vbeam-cena je dle počtu pulsů laseru (odhadem za celé břicho do 2400Kč za jedno ošetření).Vhodný je i biostimulační laser jednotka Maestro s hlavicí Quatro (červené světlo)-cena za jedno ošetření je 180Kč. Je potřeba ale několik ošetření jak při ošetření laserem Vbeam,tak Maestrem.
03.05.2009
pig.skvrny (Leona)
Dobrý den, v obličeji mám pigmentové skvrny, přemýšlím o chem.peelingu nebo je účinnější laserové ošetření? Je možno zákrok podstoupit i v létě?
04.05.2009
RE:pig.skvrny (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové ošetření obličeje v letních měsících zpravidla neprovádím. Chemický peeling Renophase ano.Účinnost a vhodnost zákroku vždy závisí na stavu pigmentových skvrn.Je možné i použití dermokosmetiky.
01.05.2009
červenání (Jolana)
dobrý den, celý život mě provází červenání ... jednou jsem zasůlechla, že se toho dá zbavit pomocí laseru. Červenám se když začnu sporotvat ( to až po dlouhé době skoro zfialovým) nebo sama od sebe najednou zčervenám aniž bych měla důvod ( ostuda,sport atd.) Unavuje mě jak si každej dělá srandu z mého rudého obličeje a pořád se ptají ... M?ěli byste nějaké řešení? Děkuji předem
04.05.2009
RE:červenání (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,příčiny mohou být psychické, genetické.V těchto případech (zarudnutí je dočasné ne trvalé) laser nepomůže ani dermatologická léčba.Spíše je vhodné vyšetření ve speciálních pracovištích neurologie.Pokud jsou viditelné rozšířené žilky lze použít cévní laser Vbeam.
01.05.2009
rosacea (Anonymní dotaz)
dobry den je mi 17 let a mam rosaceu.je osetreni vbeam laserem efektivni a diskuzich na internetu jsou lidi kterym to nepomohlo vubec a nekterym jen na chvili.je to trvalé?
01.05.2009
RE:rosacea (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve Vašem věku je rosacea neobvyklá,týká se spíše starších ročníků. Rosacea je chronické zánětlivé onemocnění.Přesná příčina vzniku této nemoci není známa.Laser Vbeam může pomoci k odstranění rosacei (ne ale ve všech případech),vždy je však potřeba více ošetření.Může se ale objevit znovu.
01.05.2009
leukoplakie (Zlata)
Dobrý den, byla mi diagnostikována leukoplakie na dolním rtu. Podstoupila jsem léčbu kryoterapií s kombinací krému Aldara. Léčba nezabrala a ted mi byla doporučena léčba PDT, prý je bolestivá. Chtěla jsem se zeptat, zda-li je tato léčba učinná, nebo by bylo lepší chirurgické odstranění ( plastika rtu). Děkuji za odpověd.
01.05.2009
RE:leukoplakie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se jedná o fotodynamickou léčbu (PDT),tak nemám s tímto žádné zkušenosti.Spíše bych navštívila odborného chirurga.
30.04.2009
melanom (Luděk)
Je i u vás v pondělí den melanomu?
01.05.2009
RE:melanom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v rámci Evropského dne melanomu budu v pondělí 11.5.2009 v 9:00-14:00 hodin provádět bez nutnosti objednání bezplatnou prohlídku kožních znamínek.
29.04.2009
chloupky (Renata)
Dobrý den, měla bych jeden malý dotaz. Měla bych zájem o odstranění chloupků na 2 partiích těla, ale nikde jsem se nedočetla, jestli je nejprve nutná konzultace nebo se můžu rovnou objednat i bez předešlé konzultace.Děkuji
29.04.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat hned na zákrok (konzultace je těsně před zákrokem). Nelze odstranit chloupky bílé,šedé nebo příliš světlé.Chloupky nesmí být tři týdny před zákrokem vytrhávány,mohou být jen holeny nebo zastříhávány.
29.04.2009
znovuodstranění znamének laserem (hanka)
Dobrý den,
v prosinci 2008 jsem si zaplatila ve Vaší ordinaci odstranění 2 znamének laserem, nyní se znaménka objevila opět na stejném místě. Je nějaká možnost bezplatně tento proces zopakovat?pokud ano, je možné to absolvovat na podzim, po skončení slunné sezony?Děkuji za čas, hezký den
29.04.2009
RE:znovuodstranění znamének laserem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,při hojení se může v místě ošetření objevit pigment nebo malé vyvýšení.Ve Vašem případě je možno provést korekci-laserové znovuodstranění. Korekce je zdarma. Můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Tedy můžete přijít třeba i na podzim.
29.04.2009
vousy - opakování (Michal)
Dobrý den,měl bych zájem o odstranění vousů na krku.Zajímalo by mě po jaké době je třeba opakovat zákrok (z příspěvků jsem vyčetl 3-4 opakování) a jak moc dopředu je nutné se u vás objednat.Děkuji
29.04.2009
RE:vousy - opakování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění chloupků či vousů používám laser Gentlelase Candela.Je potřeba min. 4 ošetření (spíše více), doporučený interval mezi jednotlivými ošetřeními je 7-8 týdnů.Objednání je možné do týdne.
28.04.2009
laser (Denisa)
Dobrý den.
mám bradavici na chodidle levé nohy asi půl cm velkou.Kolik je potřeba ošetření laserem k jejímu odstranění?Přeji hezký den.
29.04.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění bradavic používám laser Vbeam Candela.Většinou je potřeba více ošetření (3 a více).Počet ošetření je individuální.
27.04.2009
odbarvení (Anonymní dotaz)
Dobrý večer,chci se zeptat,jestli je možné laserem odstranit i jemné tmavé chloupky pod nosem,a hlavně píšete že není možné odstanit chloupky světlé... ale když jsou jen odbarvené,tak je to něco jiného!?Lze si je tedy zatím odbarvovat?Děkuji.
27.04.2009
RE:odbarvení (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i jemné tmavé chloupky lze odstranit laserem.Ale aspoň tři týdny před zákrokem nepodstupujte zesvětlování chloupků (i odbarvování),vytrhávání pinzetou nebo vytrhávacím strojkem, depilaci voskem nebo elektrickou jehlou. Chloupky můžete zastřihávat nebo holit.
27.04.2009
Jak zamezit vzniku dalších popraskaných žilek? (Jana)
Dobrý den, paní doktorko. V minulosti jsem měla obličej plný popraskaných žilek a růžových fleků. Laser mi je odstranil, ale bojím se, aby se mi nezačaly tvořit nové. Na večer používám krém od Avéne Diroseal a přes den se mažu Daylongem OF 25 Ultra, myslíte si, že je to dobrá ochrana nebo doporučujete radši něco jiného? Děkuji.
27.04.2009
RE:Jak zamezit vzniku dalších popraskaných žilek? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,uvedené přípravky jsou vhodné. Vhodné jsou i od jiných firem např. od SVR nebo La Roche Posay.Používání jakýchkoliv dermatologických přípravků ale neznamená záruku zamezení vzniku žilek.
27.04.2009
Chloupky na tvářích (Veronika)
Dobrý den, chtěla bych si nechat odstranit kotlety. Je to možné? Kolik by to stálo? A jak dlouho mi chloupky neporostou? Děkuji
27.04.2009
RE:Chloupky na tvářích (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,chloupky lze trvale odstranit nebo redukovat laserem Candela Gentlelase. Nelze odstranit chloupky bílé,šedé nebo světlé.Je potřeba min. 4 ošetření.Cena za první ošetření Vámi uvedené lokality (obou kotlet) je do 1200Kč.Cena za druhé a další ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
26.04.2009
kruhy a vrásky pod očima (Kristýna)
Dobrý den, je mi 21 let, pod očima mám velmi tenkou kůži, takže mám dost vidět prosvítající tmavěmodré žíly a drobné cévky, mám vrásky na celém dolním víčku - takže POD OČIMA a v místě přechodu dolního víčka ve tvář mírné propadliny. Vyřešil by můj problém výplňový materiál Teosyl? Nevadí můj nízký věk? Děkuji.
27.04.2009
RE:kruhy a vrásky pod očima (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zákroky na víčkách nebo v těsné blízkosti očí neprovádím.Obecně lze propadliny vyplnit injekční výplní Teosyal.Možnost a vhodnost použití této výplně či jiného zákroku Vám mohu říci až propadliny uvidím.Váš věk nevadí.
26.04.2009
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
dobry den domnivam se ze trpim rosaceou.Kdyz je horko zima pri sportu jsem cerveny ale i pri stresu.chtel bych to resit laserovym zakrokem mohli by jste mi poradit ktery laser je na o nejlepsi.tvare mam cervene skoro cele
26.04.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na ošetření rosacei používám laser Vbeam Candela.Je však potřeba více ošetření (počet ošetření je individuální).Cena za ošetření je dle počtu pulsů laseru (jeden puls zabere plochu asi o průměru 7mm).
29.04.2009
RE:RE:(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
to jsem jeste ja je moznost ze mam rosaceu v 17letech?A JESTLI PO ODSTRANENI ROSACEI SE VRATI ZPĚT
01.05.2009
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve Vašem věku je rosacea neobvyklá,týká se spíše starších ročníků. Rosacea je chronické zánětlivé onemocnění.Přesná příčina vzniku této nemoci není známa.Laser Vbeam může pomoci k odstranění rosacei (ne ale ve všech případech). Může se ale objevit znovu.
26.04.2009
nová znaménka (gwenda)
dobrý den! poslední dobou se mi tvoří velmi mnoho nových malých znamének, může to znamenat rakovinu kůže?
26.04.2009
RE:nová znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tvorba znamínek ještě neznamená rakovinu kůže.Nejlépe je,když se přijdete ukázat ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.
24.04.2009
korekce (dp)
Dobry den, byla jsem u vas na odstraneni znamenka na obliceji, pred mesicem. vypada to,ze mi zustane hnedy flicek, avsak jeste bych pockala,nez pigment vyleze uplne. Je mozne provest korekci zdarma treba i 4 nebo 5 mesic po zakroku?A probiha to stejne - tzn. bude misto opet potreno roztokem Novikov?hoji se misto potom rychleji,kdyz zbytkoveho pigmentu je mene nez puvodniho znamenka?dekuji
24.04.2009
RE:korekce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,uvedenou korekci zdarma je možno provést i několik měsíců po zákroku.I po tomto ošetření by měl být použit Novikov.Hojení by mělo být kratší.
24.04.2009
Znaménka (Andrea)
Dobrý den, chtěla bych vědět kolik by mne u Vás stálo odstranění laserem jednoho většího znaménka a tří menších?Děkuji moc za odpověď
24.04.2009
RE:Znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za laserové odstranění znamínka je dle jeho velikosti.Např. znamínka velikosti kolem 5mm včetně lokální injekční anestezie je 500Kč.
24.04.2009
RE:RE:Znaménka (Andrea)
Děkuji za odpověď takže když je známenko 1 cm velké tak jestli chápu dobře bude to 1000kč
24.04.2009
RE:RE:RE:Znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Cena za laserové odstranění znamínka o velikosti 1cm je kolem 800Kč.
22.04.2009
slunko (Anonymní dotaz)
Dobrý den,chci se zeptat jestli je možné po zákroku laserem v obličeji pobýt na slunci /na kole apod/,ne hodiny,v případě že na sobě mám SPF 50+ ? Děkuji
22.04.2009
RE:slunko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nepíšete po jakém laserovém zákroku.Obecně doporučuji se vyhýbat přímému slunci min. 14 dnů (doba je závislá na druhu ošetření a hojení) po ošetření erbiovým laserem,cévním laserem, alexandritovým laserem.Poté je nutná ochrana ošetřeného místa přípravkem min. 30+ (nejlépe 50+) SPF.
21.04.2009
lipomy (Langerová Magda)
Dobrý den, mám již po mnoho let hmatatelné i viditelné lipomy na přední straně stehen. Existuje prosím nějaká možnost odstranění/ne chirurgická/ např laser, odsátí ..Děkuji za odpověd. M. L.
22.04.2009
RE:lipomy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lipomy se odstraňují chirurgicky,o jiné účinné metodě nevím.
19.04.2009
vráska (Vaňková)
Dobrý den.
měla bych zájem o vyplnění stálých vrásek nad kořenem nosu.Napište mi prosím jaká je cena a jaká je účinnost.Děkuji za odpověď.
21.04.2009
RE:vráska (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možno použít injekční vyplně na bázi kyseliny hyaluronové např. Teosyal. Cena za 1ml Teosyalu je 7000Kč, je postačující na Vámi uvedené vrásky, účinnost 8-12 měsíců.
18.04.2009
laser (Ivca)
Je možná odstranit celulitidu některým z laserů.
20.04.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nevím o nějakém laseru,který by odstraňoval celulitidu.
17.04.2009
konzultace (Věra Lipová)
Dobrý den,je možné přijít na konzultaci bez objednání a platí se vždy za každou konzultaci.Děkuji za odpovědi.
18.04.2009
RE:konzultace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Konzultace týkající se ošetření lasery či injekčních aplikací (výplně,mimické vrásky,mezoterapie,sklerotizace) je zdarma.Konzultace týkající se léčby akné či běžné dermatologie stojí do 350Kč (u pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo Oborové zdravotní pojišťovny je úhrada ze zdravotního pojištění).
16.04.2009
Chloupky na břiše (Veronika)
Chtěla jsem se zeptat,
jestli odstraňujete i chloupky na břiše a popřípadě kolik by to stálo. Děkuji
16.04.2009
RE:Chloupky na břiše (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,chloupky i na břiše odstraňuji laserem Candela Gentlelase.Nesmí být ale bílé,šedé nebo příliš světlé.Je potřeba min. 4 ošetření.Cena za první ošetření je kolem 1500Kč,cena za druhé a další ošetření klesá.
16.04.2009
Bradavice ? (Petr)
Dobrý den,asi před dvouma měsíci se mi udělaly bílé bradavičky (výrustky)kolem ústí močové trubice na penise o velikosti 1-2 mm.Chtěl jsem se zeptat jestli léčíte i tento druch bradavic a jak?Děkuji za odpověď.
16.04.2009
RE:Bradavice ? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci o jaké výrůstky se jedná,tak bych je musela vidět.Je možné,že se jedná o hirsuties papillaris genitalis nebo něco jiného.Na Vámi uvedeném místě kožní útvary neodstraňuji.
16.04.2009
RE:RE:Bradavice ? (petr)
A jste ochotná mi poradit kam se s tímto problémem obrátit?Děkuji
16.04.2009
RE:RE:RE:Bradavice ? (MUDr.Markéta Lorencová)
Nejlépe je,když se obrátíte na nějakou dermatologickou kliniku fakultní nemocnice,v Brně FN Bohunice nebo FN u sv.Anny.
15.04.2009
Jizva (Tereza)
Dobrý den, trápí mě vystouplá jizva na rameni,která je po očkování proti tuberkulóze.Je stará asi 3roky.Dala by se nějak odstranit? Děkuji.
16.04.2009
RE:Jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,do jizev po očkování většinou nezasahuji.Závisí to na její velikosti, musela bych ji vidět.Je ale možná léčba biostimulačním laserem.
15.04.2009
(Bez titulku) (Markéta)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, když si u Vás chci nechat odstranit tmavé chloupky zatím na 2 lokalitách na těle /jsem již objednaná na žilky,tak bych to ráda zajednou/,tak jsem četla,že je třeba chloupky den předem oholit nebo zastřihnout. Je to tak možné udělat,aniž byste tak vlastně chloupky viděla?Děkuji.
15.04.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete si den před ošetřením chloupky oholit nebo zastřihnout.Pokud jste objednána již jen na ošetření žilek, myslím si ale,že nebude dostatek času i na laserové odstraňování chloupků vzhledem k jiným objednávkám.
14.04.2009
strie (Halgašová Lenka)
Je prosím možné odstranit strie bílé barvy na břiše? Je mi 45let, mám o to vážný zájem. Děkuji L. Halgašová
14.04.2009
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lasery,které mám,nelze odstranit strie bílé barvy.Možný je pouze chirurgický zákrok.
14.04.2009
depilace (Katka)
Dobrý den, chťela bych se zeptat co přesně je bikiny linie a intimní partie. Děkuji
14.04.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bikini line jsou třísla,přední linie plavek.Intimní partie je celá přední intimní (pubická) část včetně třísel.
13.04.2010
RE:RE:depilace (Petra)
Dobrý den, je možná i depilace celé oblasti genitálií + bikini line? Jaká by byla přibližná cena? Děkuji
14.04.2009
bílé fleky po cévním laseru (jana)
Dobrý den, byla jsem laserovaná cévním laserem V-beam, bohužel mi po něm zbyly bílé, dost výrazné fleky. Používala jsem na to různé sjednocující krémy, bohužel bez výsledku. Make-upem to jde sjednotit dost těžko, nevím, co s tím dělat. Pomůže na to opálení? Jde mi o to, aby se mi neopálil obličej kolem bílých fleků a ty aby nezůstaly bílé. Děkuji.
14.04.2009
RE:bílé fleky po cévním laseru (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nepíšete kdy jste byla na ošetření.Místa by se měla vyrovnat s okolím.V případě jakýchkoliv dotazů zajděte za lékařem,který Vás ošetřil.
16.04.2009
RE:RE:bílé fleky po cévním laseru (Jana)
na ošetření jsem byla na podzim před rokem a půl. lékař se mi k tomu vyjádřil tak, že to určitě není způsobeno laserem, jiný lékař mi to ovšem při konzultaci potvrdil. bylo by řešením opálení?
16.04.2009
RE:RE:RE:bílé fleky po cévním laseru (MUDr.Markéta Lorencová)
Rok a půl je dostatečná doba,aby došlo k vyrovnání s okolní kůží.Léto již jedno proběhlo.Nemohu hodnotit ošetření jiného lékaře,když jsem neviděla původní stav.Na sluníčko chodit můžete,pokud nemáte od lékaře předepsaný nebo doporučený opak nebo stav Vaší pokožky to nedovoluje.
13.04.2009
Žilky a pigmentové skvrny - odstranění v létě ? (Dasa)
Dobrý den,
poprosila bych o radu, týkající se odstranění červených žilek a pigmentových skvrn z obličeje. Vím, že se nedoporučuje léto, ale vzhledem k mým časovým možnostem nemám jinou možnost. Myslíte si paní doktorko, že by bylo možné a schůdné ošetření laserem např. 1. týden v červenci s tím, že se vůbec neopaluji, mažu SPF 50 a po zákroku bych zůstala doma, než by se pleť zahojila?
Děkuji Vám za odpověď..
13.04.2009
RE:Žilky a pigmentové skvrny - odstranění v létě ? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v letních měsících zákroky (týkající se žilek,pih) v obličeji většinou nedoporučuji.Můžete přijít na konzultaci k domluvě bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
12.04.2009
(Bez titulku) (Jana)
Dobrý den......mám pihy v obličeji -mateřská znaménka šlo by to odstranit ....a kolik by to stálo děkuji s pozdravem Jana
13.04.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění mateřských znamínek používám erbiový laser.Před odstraněním je klient podroben vyšetření, buď vizuelní nebo počítačovým dermatoskopem.Vyšetření i odstranění může být učiněno jednou návštěvou.Cena za laserové odstranění znamínka např. o velikosti 5mm vč. lokální anestezie je 500Kč.
12.04.2009
pihy v obliceji (veronika)
ahoj..mam pihy v obliceji i d slunce a pekne me to stve muzu se zeptat na jejich odstraneni?nelibi se mi to vy pada to desne..a kolik by to stalo dekuji s pozdravem veronika
13.04.2009
RE:pihy v obliceji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pihy od sluníčka lze odstranit alexandritovým laserem.Ale mohou se zase objevit i když se budete chránit před sluncem vysokým faktorem.Cena za ošetření celého obličeje je do 3000Kč.Po zákroku jsou ošetřená místa zarudlá několik dní. Je možné,že bude potřeba více ošetření.Je též vhodný chemický peeling či depigmentační krémy. Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
11.04.2009
chloupky na bradě a tváři (Michaela Křeminská)
Dobrý den,chtěla bych si v blízké době nechat odstranit nežádoucí chloupky na obličeji,ale jsem přírodní zrzka a mé chlopuky jsou drsné a narezlé až světlehnědé.Myslíte,že i takto světlé chloupky půjdou odstranit laserem?Předem moc děkuji za odpověď a přeji krásný víkend.S pozdravem Michaela K.
11.04.2009
RE:chloupky na bradě a tváři (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zrzavé nebo světlé chloupky lze odstranit obtížně,spíše nelze odstranit.
09.04.2009
vráska na čele (Lenka)
Dobrý den,na čele mám podélnou vrásku,je už hluboká a stálá.Je možné její odstranění a jaká je cena?Děkuji za odpověď.
10.04.2009
RE:vráska na čele (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné použít injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové.Účinek až 12 měsíců.Cena např. za Teosyal (1ml) je 7000Kč.
08.04.2009
Pihy (Gábina Crhanová)
Dobrý den, on malička mám na obličeji docela hodně pih od sluníčka. Chtěla bych je nechat odstranit pokud možno při jedné návštěvě. Kolik by asi zákrok stál? A byl by obličej po zákroku několik dní červený?
Kdy nejdříve by bylo možné se k Vám na zákrok objednat? (chtěla bych to stihnout ještě před létem, počítám s tím že se budu poctivě mazat SPF 40) Děkuji za odpověď
08.04.2009
RE:Pihy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pihy od sluníčka lze odstranit alexandritovým laserem.Ale mohou se zase objevit,a pravděpodobně se objeví i když se budete chránit před sluncem vysokým faktorem.Cena za ošetření celého obličeje je do 3000Kč.Po zákroku jsou ošetřená místa zarudlá několik dní.Je možné,že bude potřeba více ošetření.Je též vhodný chemický peeling či depigmentační krémy. Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
07.04.2009
chloupky (jana)
Dobry den, jaka je objednavaci lhuta na odstraneni chloupku na rukach?dekuji
07.04.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednávací lhůta je možná do 7 dnů.
07.04.2009
depilace (Radek)
Dobrý den , chtěl bych se zeptat na trvalou depilaci intimních míst a okolí. Chodí k vám také muži a a jak se to provádí. Děkuji za odpověď Radek
07.04.2009
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Cena za první ošetření-odstraňování chloupků celé přední intimní partie je do 2500Kč,cena druhého a dalšího ošetření klesá.I muži chodí na epilaci intimních partií,ale mnohem méně než ženy.Odstraňování chloupků na intimních partiích provádím laserovou koncovkou o průměru 18mm.
07.04.2009
akne pod znaminkem (pali)
mam akne pod znaminkem a nejde to vytlacit a kdyz jsem to skousel tak se to ted jenom zvecsilo a napuchlo mi z toho aj pod okem poradte mi dekuji
07.04.2009
RE:akne pod znaminkem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné je znamínko odborným lékařem odstranit (pokud je to možné) a poté případná lokální léčba akné.Měl byste zajít ke mně nebo k jinému dermatologovi (kožnímu lékaři).Neměl byste si akné vymačkávat neodborně,stav si tímto jen zhoršíte.
05.04.2009
KPRF (Vojtěch Fidler)
Dobrý den, doporučili byste léčbu KPRF laserem PDL? Zjistil jsem, že u některých případů zabraly již dva až tři zákroky. Děkuji za odpověď.
06.04.2009
RE:KPRF (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,omlouvám se,ale neni mi známa léčba KPRF laserem PDL.
04.04.2009
chloupky (jana)
dobry chtela bych se zeptat zda provadite odstraneni chloupku na rukach a kolik tento zakrok stoji, dekuji
05.04.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,provádím odstraňování chloupků i na rukách laserem Candela Gentlelase. Nelze ale odstranit chloupky šedé a bílé, nebo příliš světlé.Cena za první ošetření obou celých horních končetin je do 5500Kč (pokud pouze část tak adekvátní částka). Je potřeba min. 4 ošetření,cena za druhé a další ošetření klesá.
05.04.2009
RE:RE:chloupky (Anonymní dotaz)
děkuji Vám za odpověď, zeptala bych se tedy ještě, zda je odstranění chloupků bolestivé.děkuji.
06.04.2009
RE:RE:RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,při ošetřování laserem na odstraňování chloupků je pociťován mírný palčivý pocit,je to individuální (někdo pociťuje ošetření více,někdo méně).Je ale možné místní znecitlivění např. krémem Emla.
04.04.2009
(Bez titulku) (svecova)
pani doktorko chci se zeptat mam cervenou plet na obliceji svedi mě,jeden den je to lepší není tak červena,ale druhy den ji mam opravdu červenou.Moc mě to trápí poradte co mám dělat.PROSIM ODEPIŠTE MI DEKUJI
05.04.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci a co se jedná,musela bych červenou pleť nejdříve vidět. Může se jednat o rosaceu nebo i o něco jiného.Léčba je možná lokální, antibiotiky a laserem.
03.04.2009
bulka ve vlasech (Jana)
Dobrý den,
na hlavě ve vlasech mám tukový výrůstek, už pár let. Chtěla bych ho nechat odstranit, ale jelikož jsem těhotná, nevím jestli je možno laserem nebo chirurgicky, či je to dobré v těhotenství vůbec podstoupit. Mám strach, že by mi mohl při porodu tlakem prasknout. děkuji za informaci
03.04.2009
RE:bulka ve vlasech (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové nebo chirurgické zákroky ženám v těhotenství neprovádím. Pokud se jedná o tukový výrůstek je nejlépe,když jeho odstranění konzultujete s chirurgem.
02.04.2009
oheň (p.augustinova)
Dobrý den.Jsem po operaci pulsního hemangiomu na ruce,v přilehlé oblasti přetrvává oheň velikosti cca 3x2 cm.Na plastické chirurgii mi bylo doporučeno zajít na cévní laser.Chtěla bych se informovat o orientační ceně.Děkuji.
03.04.2009
RE:oheň (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,oheň lze odstranit laserem Vbeam.Je ale potřeba většinou více ošetření. Jeden puls zabere plochu asi o průměru 7mm.Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů 700Kč,do 20 pulsů 1300Kč,každý další puls nad 20 pulsů 10-20Kč.Ve Vašem případě je cena za ošetření do 1300Kč. Cena za druhé a další ošetření klesá.Na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
02.04.2009
jizvy (janana)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli půjdou odsranit jizvy na obličeji, keré mám už od dětství.Předem děkuji za odpověď.
02.04.2009
RE:jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i jizvy starší lze korigovat (učinit méně výraznými) lasery.Možnosti korekce ale mohu určit až jizvy uvidím. Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Nebo můžete poslat emailem detailní foto jizev, odpovím Vám možnosti korekce.
02.04.2009
cena (já)
Dobrý den, má dotaz ohledně odstranění chloupků, jestli ceny , které jsou uvedeny platí pro všechny nebo jestli cena závisí na počtu chlouků na daném místě.Děkuji
02.04.2009
RE:cena (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,horní hranice cen uvedených v ceníku odpovídají určitému počtu pulsů laseru případně cenové ekonomice centra. Pokud je počet pulsů při ošetření nižší jak počet pulsů odpovídající těmto cenám, je cena nižší.Ve většině případů ošetření ale,vzhledem k nízkým cenám,je účtována horní hranice ceny v ceníku (i vzhledem k tomu,že laserová koncovka většinou ošetří celou plochu ošetřované lokality).
01.04.2009
ošetření (Tereza)
Dobrý den, chtěla bych se zpetat, zda je možné ošetřovat stroupek po odstranění znaménka laserem pomocí Bepanthen Plus. Děkuji za odpověď.
Maříková
01.04.2009
RE:ošetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na stroupek bez pokynu lékaře nic nedávejte.Svým klientům doporučuji nedávat na stroupek žádné přípravky a nechat ho samovolně odpadnout.
01.04.2009
jizvicka (jana)
Dobry den, po odstraneni znamenka mi zustal maly cerveny flicek, ktery potiram gelem contractubex,ale bez viditelneho vysledku. Jake mate zkusenosti s timto gelem a je vubec k osetreni mist po laseru vhodny?
01.04.2009
RE:jizvicka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Contractubex je vhodny,ale spíše doporučuji silikonový gel Dermatix. Je sice dražší,ale od klientů mám dobré zkušenosti.
01.04.2009
odstarnění znamének laserem (Veronika)
Dobrý den,
nechávala jsem si odstranit mateřské znamínko laserem a má být 5 dní zakryto náplastí a pak 14 dni posypáváno framykoinem. Chtěla jsem se zeptat od kdy je možné se normálně umývat aniž bych se mu musela vyhýbat. Děkuji za odpověd.
01.04.2009
RE:odstarnění znamének laserem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zřejmě jste byla u jiného lékaře,protože já nedoporučuji překrývat ošetřené místo náplastí a též neříkám klientům,aby si místo posypaváli framykoinem.Omývat se můžete již v den ošetření,ale s opatrností a lehce na ošetřené místo (je ale lépe se o tomto informovat u lékaře,který provedl zákrok).
31.03.2009
(Bez titulku) (dagmar)
dobry den, chtela bych si nechat odstranit chloupky v trislech, mohu se zeptat kolik tento zakrok stoji a kolik je treba opakovani zakroku,aby byly chloupky odstraneny trvale?dekuji
01.04.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Chloupky nesmí být asi tři-čtyři týdny před zákrokem vytrhávány pinzetou,el.strojkem,voskem,el.jehlou. Smí být pouze holeny žiletkou nebo zastříhávány.Před zákrokem je nejlépe a nutné,když chloupky jsou oholeny žiletkou (nebo zastřihnuty) tak,aby byly do 1 mm nad pokožkou.Je potřeba minimálně 4 ošetření,každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Cena za první ošetření-odstraňování chloupků v tříslech je do 1900Kč,cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
31.03.2009
rýhy kolem úst (Monika)
Dobrý den! Mám na Vás dotaz. je mi 29 let. kolem úst mám rýhu, na druhé straně je menší. Jsou to už vrásky, nebo jen mimické vrásky, které se dají odstranit? Mám citlivý obličej, který snadno zčervená a vysušuje se?Co byste mi, paní doktorko, poradila? Pokud by to odstranění šlo, bylo by to okamžité viditelné odstranění? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Monika
31.03.2009
RE:rýhy kolem úst (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je,když přijdete na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Pokud jsou to rýhy trvalé,je možné je zjemnit či odstranit injekčními výplněmi (kyselina hyaluronová) s dočasným účinkem 6-12 měsíců.Pokud vznikají mimikou,je možno použít injekční aplikaci botulotoxinu,která "stopne" mimiku a tím zabrání jejich vzniku.Účinek je dočasný. Ohledně citlivého pokožky obličeje je vhodná kosmetika např. od La Roche Posay nebo Vichy.
31.03.2009
jizvičky, pigment. skvrny (Štěpánka)
Dobrý den,
ráda bych se k Vám objednala na zákrok, který by zlepšil cekově vzhled obličeje. Mám jizvičky po akné, nerovnou pokožku nestejné barvy a nad horním rtem pigmentové skvrny, které se mi začaly tvořit po chemickém peelingu. Upřednostnila bych jeden zákrok, který by mi alespoň částečně zlepšil všechny tyto nedostatky. V kterou roční dobu by bylo nejvhodnější se k vám objednat a jaká je objednací doba. Děkuji moc za odpověď
31.03.2009
RE:jizvičky, pigment. skvrny (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možno provést korekci jizviček,nerovností či zesvětlení pigmentu lasery-erbiovým či alexandritovým.Není vhodná doba léto, objednání je do tří týdnů.Ale můžete přijít na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
29.03.2009
mateřská znaménka (Tina)
Dobrý den,paní doktorko! Před časem jsem si u Vás nechala odstranit několik znamének a musím říct, že jsem byla s Vaším přístupem a ošetřením nadmíru spokojená. Nyní bych si chtěla nechat odstranit dvě znaménka. Podlehla jsem totiž trendu holení intimních míst a dvě znaménka mi na tomto místě překážejí,nevypadají hezky a taky se bojím jejich poškození. Je možné nechat si je u Vás také odstrenit laserem. Děkuji
29.03.2009
RE:mateřská znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jsem ráda,že jste spokojená. Myslím si,že znamínka lze laserem odstranit. Pokud chcete,můžete se objednat emailem nebo telefonicky.
29.03.2009
(Bez titulku) (Nika)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně odstranění plochých bradavic v obličeji. Je mi devatenáct let a mám je přibližně čtyři roky(zřejmě v důsledku akné)po celé tváři.Zatím žádný z lékářu nepřišel na definitivní řešení,jak se jich zbavit.Někdy jsou vidět více,někdy méně a dosud se mi nepodařilo vypozorovat,jaký by mohl být důvod.Myslíte,že by viditelnost bradavic mohla být ovlivněna psychikou,hormony či kvalitou vody? Děkuji Vám za Vaši odpověď.
29.03.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k tomu abych Vám mohla říci možnosti odstranění,musela bych kožní útvary nejprve vidět.Je možné,že se jedná o virové ploché bradavice,které lze odstranit excochleací (seškrábnutím) nebo koncentrovaným jódem (toto je ale zdlouhavé).Jejich viditelnost není ovlivněna psychikou,hormony nebo kvalitou vody.Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
27.03.2009
chloupky (Dita)
Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat,když mám na tváři hnědé znaménko,které se mi líbí,ale rostou z něho tmavé chloupky,které bych chtěla odstranit.Je možné je odstranit laserem tak,aby nedošlo k poškození znaménka. děkuji za odpověď.
29.03.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,chloupky v místě znamínek neodstraňuji,tedy nezasahuji laserem na odstraňování chloupků do znamínek.
26.03.2009
jizva (Jana)
Dobry den, dneska mi odpadl stoupek,avsak zustala mi pod nim mala prohlubenina. myslite,ze se misto zaceli a bude ploche stejne jako okolni kuze?dekuji
26.03.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,místo by se mělo postupně vyrovnat s okolím.
26.03.2009
RE:RE:jizva (jana)
Dekuji Vam, jak dlouho se misto bude hojit, aby se vyrovnalo s okolni kuzi? V pripade, ze by mi zustala jizva, je mozne ji potom u Vas nejak osetrit?
27.03.2009
RE:RE:RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,než se ošetřené místo vyrovná s okolím může to trvat i pár měsíců.Po odpadnutí stroupku je vhodné místo promasírovávat jakýmkoliv krémem.Velmi vhodný je silikonový gel na jizvy Dermatix,nebo ošetření biostimulačním laserem (červené světlo).
25.03.2009
červená líčka (Zdenek)
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Od malička mám červená líčka.při změně teplot ,stres atd jsou červená více nebo méně.šlo by to nějak odstranit?Jsou nějaké možnosti?Děkuji za odpověd
25.03.2009
RE:červená líčka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,teoretická možnost vyblednutí zarudnutí je použití cévního laseru Vbeam. Vhodné a možné ošetření lze určit až po vyšetření.
25.03.2009
(Bez titulku) (Richard)
Dobrý den, chtěl bych se optat kolik by stálo ošetření podpaží, okolí bradavek, hrudník, podbřišek v ceníku uvádíte že při ošetření více částí je sleva, a kdybych veškerá ošetření podstoupil v blízké době jak se mě to dotkne v období léta. PS: ošetření intimních partiích u mužů, nehrozí poškození? Děkuji
25.03.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,celková cena za první ošetření odstraňování chloupků na Vámi uvedených lokalitách je do 5200Kč.I v letních měsících lze provést ošetření,neprovádí se ale na opálené pokožce a po ošetření nesmíte ošetřená místa vystavovat slunci.Ošetření intimních partií mužů není nebezpečné.
25.03.2009
(Bez titulku) (leona)
Dobry den, za kolik dni prumerne stroupek sam odpadne? Mohu po odpadnuti stroupku pouzivat make-up? dekuji
25.03.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetřené místo se hojí jako odřenina,stroupek může odpadnout i za týden. Poté můžete používat vhodný makeup.
25.03.2009
RE:RE:(Bez titulku) (leona)
dekuji, jeste bych se zeptala, jak pravdepodobne bude dlouho videt jizvicka nez se misto zcela zahoji? A take pokud vystoupne zbytkovy pigment, byva to v prubehu hojeni mista nebo se pigment muze jeste objevit az po par mesicich?
26.03.2009
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,než se ošetřené místo vyrovná s okolím může to trvat i pár měsíců. Většinou se pigment může objevit znovu v prvních týdnech hojení.
25.03.2009
(Bez titulku) (Zbyněk)
Dobrý den,kolik znamének si mužeme nechat odstranit laserem,a cerveny vyrustky,nevim co to je,se taky daji odstranit laserem..
25.03.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínek lze jednou návštěvou odstranit jakýkoliv počet.Červené výrůstky jsou zřejmě hemangiomy,i ty lze odstranit laserem nebo elektrokauterem.
24.03.2009
(Bez titulku) (Laďka N.)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zdali jsou rovnátka překážkou v laserové epilaci horního rtu, popřípadně kolik ošetření se musí podstoupit a kolik je tedy zhruba celková cena. Předem děkuji za odpověď.
24.03.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,stálá rovnátka nejsou překážkou provedení laserového odstraňování chloupků horního rtu.Přesto tento zákrok osobám,které je mají,neprovádím z preventivních důvodů. Jinak je potřeba min. 4 ošetření laserem Candela Gentlelase,cena za první ošetření je 900Kč,cena za druhé a další ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
24.03.2009
Znamenko (Iva Tutovicova)
Dobry den,asi pred tydnem jsem objevila na me pazi znamenko,ktere je mirne vystouple a jeho spodni cast je svetle hneda a povrch je hruby a tmavy.Je mozne,ze se jedna o melanom a je potreba nechat jej odstranit?Mohou se znamenka chirugicky odstranit i v lete?Je mozne Vam zaslat i fotografii zmineneho znamenka?Dekuji predem
24.03.2009
RE:Znamenko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci o jaký kožní útvar se jedná,musela bych ho nejprve vidět.Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Nebo můžete poslat emailem detailní foto útvaru,odpovím Vám o jaký útvar se jedná a případné možnosti odstranění.I v létě lze provést odstranění.
24.03.2009
dotaz (Jana)
Dobry den, mam takovy dotaz, na prsni bradavce se mi objevil bily flicek, ktery vystoupnul. Vypada jako dalsi malinka bradavka. Gynekolozka rikala, ze se nejedna o nic vazneho. Je mozne si jej u vas nechat odstranit?
24.03.2009
RE:dotaz (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe je,když přijdete na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin, odpovím Vám možnosti odstranění.
23.03.2009
Laser (Beata)
Dobrý den, v poslední době stále častěji slyším o výhodách laserového odstranění chloupků..Má tato metoda i nějaké nevýhody??Popřípadě není zdraví škodlivá?
23.03.2009
RE:Laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné laserové odstraňování chloupků není zdraví škodlivé.Nevýhody laserového odstraňování chloupků,pokud se to dá považovat za nevýhody,jsou vysoká cena za ošetření a individuální počet ošetření.
22.03.2009
Uzliny v podpaží (Kamila)
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat v podpaží se mi během měsíce objevuje někdy menší někdy větší boule, nejspíš uzlina. Je to v závislosti na tom jestli proběhne menstruace. Pokud menstruuji každý měsíc a nedržím 3 měsíce v kuse boulička se neobjevuje. Používám antikoncepci Jeanine. Gynekolog mi řekl, že je to nejspíš uzlina a že když zmizí ak to nebudeme řešit. Chtěla jsem se zeptat jak by se tomu dalo zabránit. Děkuji
23.03.2009
RE:Uzliny v podpaží (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve Vašem případě se zřejmě jedná o gynekologický stav.Zvětšené uzliny mohou být zapříčiněny např.záněty. Tedy pokud nejsou uzliny stálé,nezvětšují se,netvoří shluky,řiďte se pokyny Vašeho gynekologa.
21.03.2009
(Bez titulku) (kaca)
Dobry den je mi 14 a rano jsem si nahmatala na hlave 2 boule a po tydnu 4 coby to mohlo být?Boli to jen na dotek a když se češu hřebenem dekuji za opoved
22.03.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci o co se jedná,musela bych "boule" nejprve vidět. Může se jednat o atheromy,lipomy nebo něco jiného.Tedy nejlépe je,když zajdete ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.
26.03.2009
RE:RE:(Bez titulku) (kaca)
Vcera sem byla u dr. na sonu krku a bricha.Na kruka mam zduřene uzliny 2až 3 cm.jatra a břich sem mela v poradku.Dnes pujdu na odbery.Ale ešte mi neřekli co mi je.coby mi mohlo byt?
26.03.2009
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,určitě Vám po vyšetření řeknou o co jde.Bez vyšetření Vám nemohu říci o jaké útvary se jedná.
21.03.2009
odstraneni znamenka (Jarka)
Dobry den, chtela bych se zeptat, zda doporucujete na osetreni jizvy Dermatix nebo Contractubex, cenovy rozdil je velky, tudiz by me zajimalo, zda je mezi pripravky i velky rozdil v kvalite z hlediska Vasi zkusenosti. Byla jsem na odstraneni znamenka, po dobu nez mi odpadne stroupek nemam misto nijak osetrovat a jen nechat v klidu? dekuji
22.03.2009
RE:odstraneni znamenka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lepší zkušenosti od pacientů mám se silikonovým gelem Dermatix. Stroupek není nutno ošetřovat.
22.03.2009
RE:RE:odstraneni znamenka (Anonymní dotaz)
dekuji Vam. jeste bych se zeptala - pokud budu misto po odpadnuti stroupku promazavat obycejnym kremem, bude nasledne patrna nejaka jizva? je pouzivani gelu dermatix nezbytne?
22.03.2009
RE:RE:RE:odstraneni znamenka (MUDr.Markéta Lorencová)
Používání Dermatixu není nezbytné.Stačí jakýkoliv denní krém a k viditelné jizvě zpravidla nedochází.
20.03.2009
lecba po odstraneni znamenka (Dita)
Dobrý den, chěla bych se zeptat na pár otázek, byla jsem u Vás na odstranění znaménka. Za jak dlouho by se měl stroupek vytvořit?Mohu hned druhý den místo omýt vodou a smýt Novikov?Krém s faktorem 50 mám používat bezprostředně po vytvoření stroupku nebo až po jeho odpadnutí a stroupek nijak neošetřovat? Mockrát Vám děkuji za odpověď.
21.03.2009
RE:lecba po odstraneni znamenka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,stroupek se vytváří hned po zákroku.Místo se hojí jako odřenina.Mýt se můžete,ale opatrně na ošetřené místo (stroupek nestrhávejte),Novikov vymizí sám.Po samovolném odpadnutí stroupku místo promazávejte např.krémem Nivea (velmi vhodný je silikonový gel na jizvy Dermatix) a chraňte před sluncem faktorem min.+50SPF. Stroupek nějak ošetřovat není nutné.
20.03.2009
Chloupky (Ivana)
Dobrý den,

je mi 19 let a už od puberty me trápí tmavé chloupky okolo bradavek a také na hrudníku. Snažím se je vytrhávat, ale raději bych trvalé odstranění. Je mi to nepříjemné a stydím se za svoje tělo. Myslíte, že zákrok laserem by byl vhodný? Děkuji
21.03.2009
RE:Chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,určitě je zákrok vhodný.K odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé. Chloupky nesmí být asi tři-čtyři týdny před zákrokem vytrhávány pinzetou,el. strojkem,voskem,el.jehlou.Smí být pouze holeny žiletkou nebo zastříhávány.Před zákrokem je nejlépe a nutné,když chloupky jsou oholeny žiletkou (nebo zastřihnuty) tak,aby byly do 1 mm nad pokožkou.Je potřeba minimálně 4 ošetření,každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Cena za první ošetření-odstraňování chloupků je dle ceníku na www stránkách,cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.Zákrok není výrazně bolestivý, budete pociťovat mírný palčivý pocit.Je možné místní znecitlivění krémem Emla.
20.03.2009
nekolik problemu s pleti (Milada)
Dobry den, chtela bych udelat neco se svoji hroznou pleti. Je mi 20 let a trapi me nasledujici problemy: miniaturni, ale hojne se vyskytujici ruzove popraskane zilky a ruzove fleky na tvarich a nose, trochu rozsirene pory na nose a tvarich, zbyle svetle hnede flicky po obliceji po akne, vyrazne vrasky pod ocima a "cerne" kruhy, plet je celkove nepekna, flekata, bez jasu. Makeupem lze samozrejme vse zakryt, ale uz me nebavi to maskovat. Pouzivam vysoce kvalitni kosmetiku, ale zde je potreba zrejme jina pomoc, uz mi na plet nic nepomuze. Jake lasery byste na me pouzili a kolik osetreni by bylo treba? Ptam se takto dopredu, protoze to mam vsude daleko a take bych si potrebovala nasetrit potrebne finance. Milada
21.03.2009
RE:nekolik problemu s pleti (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,žilky lze odstranit laserem Vbeam.Cena za laserové odstranění je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls zabere plochu asi 3x10mm.Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů je 1300Kč,každý další puls nad 20 pulsů 10-15Kč.Je ale možné,že bude potřeba více ošetření.Na póry a flíčky po akné je vhodný erbiový laser nebo chemický peeling.Je možná celá řada ošetření dle stavu pleti.Cena je vždy dle rozsahu. Nejlépe je,když přijdete na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
20.03.2009
rozšířené pory. (LENKA)
Dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit o radu,mám rozšířené pory a a pár jizviček po akné,jaký zákrok by byl pro mě nejvhodnější a hlavně by mě zajímala cena, jsem na mateřské dovolené pátým rokem a od října se chystám do práce ,tak potřebuji se sebou něco udělat.Děkuji Vám za odpověď.
21.03.2009
RE:rozšířené pory. (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,co se týče pórů a jizviček po akné je vhodný erbiový laser nebo chemický peeling.Cena je dle stavu pleti a rozsahu ošetření.Například ošetření celého obličeje erbiovým laserem stojí 9000Kč (část obličeje adekvátní částku). Jedno ošetření chemickým peelingem stojí 1000Kč.Nejlépe je,když přijdete na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
19.03.2009
pigmentace po znaménku (Dagmar)
Dobrý den, paní doktorko, v únoru jsem byla u Vás na laserovém odstranění 3 znamének v obličeji a po odhojení stroupků tam zůstaly hnědé skvrny, které tmavnou,jako by tam zůstal pigment. Natírám se krémem +50 a masíruji. Mám ještě vyčkat nebo se mám přijet ukázat? Děkuji za odpověď
19.03.2009
RE:pigmentace po znaménku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,při hojení může vystoupit pigment.Přijeďte se ukázat bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin,je možné případně hned provést laserovou korekci (je zdarma).
17.03.2009
laser (Veronika)
Dobrý večer,můžete mi napsat kolik by stálo odstranění laserem vystouplé (asi 2mm) jizvy dlouhé asi 8mm a široké 2mm.
19.03.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za korekci jizvy laserem je do 800Kč.
16.03.2009
jizva (Luboš)
Dobrý den,je možné odstranit lejzrem jizvu po bodnutí nožem,je hluboká a světlá.Dekuji za odpoved
18.03.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvu nelze odstranit laserem. Je možný chirurgický zákrok.
15.03.2009
Akné (Míra)
Dobrý den, je mi 23let a už 15ti let mě trápí akné zejména na obličeji. Byl jsem i za dermatoložkou, která mi předepsala nějaké masti, sice to bylo chvíli lepší, ale pak se to zase změnilo a po roce výsledek žádný. Jde o to, že když se holím, tak pupínky akorát více podráždím a hůře se to pak může hojit. A když zase zvolím, že se holit nebudu, tak se utvoří akné (bílý pupínek) okolo chloupku. Nevím jakým vhodným přípravkem bych měl pečovat o pleť, aby se póry neucpávali a nevznikal zánět. Třeba na čelo používám Clean and Clear peeling a je to v pohodě. Takže bych byl rád, kdyby mi někdo napsal třeba konkrétní výrobek, který by byl vhodný pro správnou péči o pleť? Nebo jakým způsobem zabránit tvorbě dalšího akné? Díky za odpověď.
15.03.2009
RE:Akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,konkrétní prostředek na akné nelze napsat.Je jich celá řada,každý je snáší jinak.Pokud je lehčí forma akné,je možná léčba vhodnou dermokosmetikou,v lékárnách je jí hodně,např. od La Roche nebo Vichy.Případně je vhodná pomocná léčba modrým světlem BlueBeam nebo laserem Vbeam.
15.03.2009
Odstranění tetování (Kočová)
Dobrý den, mám na rameni černé tetování - lineární ornament cca 12 cm dlouhý (vlnovka s trny). ráda bych si ho nechala odstranit. Kolik by zhruba stálo laserové odstanění? Děkuji.
15.03.2009
RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,předběžná cena za možné odstranění je 10000-20000 Kč.Přesněji po té co tetování uvidím.Můžete přijít na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Nebo můžete poslat emailem detailní foto tetování,napíši Vám možnosti odstranění a cenu.
15.03.2009
Strie a solárium (Jana)
Dobrý den chtěla bych se zeptat,jsem 4 měsíce po porodu císařským řezem a strie se mi objevily až po porodu,mažu si postižená místa krémi na strie a chtěla bych začít chodit do solária,nezhorší se ty strie opalováním...předem děkuji za odpověd Jana
15.03.2009
RE:Strie a solárium (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,strie jsou drobné pajizévky v kůži,vznikající ne povrchovým poškozením pokožky,nýbrž narušením,popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Objevují se v době,kdy je kůže náhle roztažena,tedy např. v těhotenství nebo při dramatickém přibrání na váze,růstu. Solárium nemá vliv na strie.Jiné ale je jak po soláriu bude kůže,kde jsou strie, vypadat (místa pajizévek mohou byt bledší či tmavší než jejich okolí).Časté chození do solária a opalování má na kůži jako celek ale špatný vliv.
14.03.2009
ekzém? (pavlína)
dobrý den, už delší dobu mám podrážděnou kůži na holeni ve dvou místech, mokvající místečka se stále nehojí a občas svědí,...je možné vás navštívit a konzultovat či léčit? děkuji za odpovědˇ
14.03.2009
RE:ekzém? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.Mám smlouvu pouze se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR.
13.03.2009
chlupy (Štěpánka)
Dobrý den.Je mi 57 let a na bradě mi rostou chlupy.Jsou šedivé.Vytrhávám je,ale zdá se mi,že jich roste čím dál víc.Je možné je odstranit laserem?S pozdravem Štěpánka
14.03.2009
RE:chlupy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze ale odstranit chloupky bílé,šedé nebo příliš světlé.
12.03.2009
laserový resurfacing (Ranata K.)
Dobrý den,chtěla bych si nechat vyhladit pomocí této techniky mé tváře na kterých mám jizvy od akné které nejsou vystouplé ale vypadají spíš jako takové "důlky", pomůže mi na tyto jizvy tahle technika?a kolikrát je zapotřebí ji opakovat? řekněte mi prosím víc..děkuji
12.03.2009
RE:laserový resurfacing (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,erbiový laser šetrně odpaří svrchní vrstvy pokožky a tím se dosáhne obnovení povrchu kůže.Používá se k ošetření jizev po neštovicích nebo akné, k vyrovnání hlubších vrásek nebo zhrublého povrchu kůže.I pro Vás je zákrok vhodný.Počet ošetření je dle stavu (hloubky) jizev.Zákrok je ambulantní a je prováděn místním znecitlivěním.Můžete přijít na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.
11.03.2009
jizva (lena)
Dobry den, mam v dekoltu jizvy po akne, jsou jiz starsi,bile. Je mozne je pomoci laseru ci chemickeho peelingu nejak korigovat? Dekuji za odpoved. Nashledanou.
11.03.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,obecně lze jizvy po akné korigovat lasery nebo i chemickým peelingem. Skutečné možnosti korekce jizev Vám mohu říci až je uvidím.Pokud ale jsou jizvy téměř v jedné rovině s okolní kůží a jsou pouze barevně odlišné (vybledlé) od ní,nelze tyto jizvy korigovat.
11.03.2009
Mateřská znaménka (Gabriela)
Dobrý den, chci si nechat odstranit asi 8 znamínek z obličeje a 2 z dekoltu, jak dlouhá je doba na objednání zákroku?Popřípadě bych se chtěla u Vás objednat. Děkuji za odpověď. Krejčířová
11.03.2009
RE:Mateřská znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednací doba je do tří týdnů. Možné termíny Vám napíši.
10.03.2009
laser (Marta Sedláková)
Dobrý den.Měla bych dotaz zda po odstranění žilek laserem je nutná pracovní neschopnost.Mám žilky na nohou i v obličeji.Děkuji za odpověď.
11.03.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstraňování žilek provádím laserem Vbeam.Jedná se o ambulantní ošetření,pracovní neschopnost není nutná.
09.03.2009
vyšetření (Eva)
Dobrý den.
kolik stojí vyšetření všech znamének.mám jich hodně.Děkuji za odpověď.
10.03.2009
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vyšetření prakticky celého člověka počítačovým dermatoskopem stojí 500Kč (do deseti znamínek).V případě většího počtu jak deset znamínek vyberu ta,která se mi jeví jako podezřelá.
08.03.2009
Pupinky (Roman)
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu s mím problémem. Od kořene penisu až ke špičce se mi vytvořily pupínky. Při jejich zmáčknutí z nich vytéká bílý maz. Pod kůží pupínku je cítit malinká, tvrdá kulička. Prosím o radu jak se těchto pupínků zbavit.
Děkuji.
09.03.2009
RE:Pupinky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bez toho aniž bych výrůstky viděla,nemohu Vám říci možnosti odstranění.Může se jednat o řadu kožních útvarů.Tedy nejlépe když navštívíte mne bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin, nebo jiného kožního lékaře (dermatologa).
06.03.2009
zákrok (Konečná)
Je možné se k Vám objednat i na sobotu dopoledne na zákrok.
09.03.2009
RE:zákrok (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednání mimo uvedenou ordinační dobu je jen po dohodě a dle rozsahu zákroku.
05.03.2009
jizva (Irča)
Dobrý den,je možné zneviditelnit jizvu starou asi 7 měsíců zarudlou nepatrně vystouplou,dlouhou asi 2,5cm.Bez laseru,pokud ne s laserem.
06.03.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ke zlepšení stavu jizvy je vhodný gel Dermatix (vyhlazuje,změkčuje a napomáhá vyblednutí jizvy) a jizvu nejlépe několikrát za den promasírujte. Nebo je vhodný biostimulační laser.Jinak je možno k zarovnání a vyblednutí jizvy použít erbiový laser a cévní laser.
04.03.2009
odstranění (Libor)
Dobrý večer,
na kolik u vás přijde odstranění hnědého vystouplého znamínka velikého asi 11mm?Děkuji za odpověď.Libor
05.03.2009
RE:odstranění (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za možné laserové odstranění znamínka velikosti Vámi uvedené včetně lokální anestezie a kontroly je do 1000Kč.
03.03.2009
Jizvy (iveta)
dobrý den, mám velký problém s jizvami. Byla jsem na odstranění mateřs.znamének, mám velmi špatný průběh hojení vždy mi zůstane škaredá vystouplá jizva, mám je zrovna na takových místech, že nemůžu nosit tilka,plavky :-( některá znaménka byla vyříznuta,některá odstraněna leserem. řekla bych že po laseru mě zůstaly jizvy větší a vystouplejší,než po klasickém vyříznutí. co byste mi doporučila zkusit laser nebo plastickou opreraci?jsem z toho neštastná. stydím se z své tělo.
03.03.2009
RE:Jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstranění kožních výrůstků používám erbiový laser.Je mnohem šetrnější k pokožce než chirurgické odstranění,nevzniká výrazná jizva,doba hojení je kratší. Převážnou většinu kožních výrůstků není nutné chirurgicky vyřezávat.
01.03.2009
brada (Lena)
Dobrý den.Kolik je potřeba ošetření laserem na odstranění černých chloupků na bradě?Jaká je celková cena?
03.03.2009
RE:brada (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba min. 4 ošetření laserem Gentlelase.Cena za první ošetření brady je do 1200Kč.Cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
28.02.2009
červený nos (Karel)
Dobrý den, mám dotaz ohledně možnosti odstranění červeného nosu u vás na klinice. Červený nos mě trápí poslední rok a půl, nikdy předtím jsem na to netrpěl, ale pak jsem začal brát Roaccutane na akné a zdá se, že to na to mělo také vliv, a mezitím rokem a půl se mi vlastně nos také 2x spálil na slunci, takže bych to tomu také přičítal (podle mě spálení a usazení červ. barviva na povrchu kůže, které mi tam zůstalo doted'). Jinak mám nos červenější i vevnitř a ted' v zimě když vyjdu ven, tak mi zrudne ještě mnohem mnohem víc:(. Když se kouknu na nos zblízka, tak nad kořenem nosu je normální bílá pokožka a pak od kořene nosu začíná kůže být taková jakoby načervenalá, jakoby uzasené krevní barvivo na povrchu té nosní kůže a myslím si, že díkytomu mám venku nos červený, kdybych to na nose neměl, tak mám nos barevně stejný jako okolní kůži i v teple a v zimě by mě sice namrzl, ale nezčervenal by tolik, aspon podle mě, nebo se mýlím? Prosím o radu a jestli by to šlo případně nějak odstranit, už jsem z toho zoufalý:(, předem děkuji za odpověd'

PS: před několika měsící jsem podstoupil plastiku nosu, ale to odstranění laserem snad nebude bránit....(jinak vliv ta operace kromě tvaru na červenání nosu neměla, zůstal mi barevně stejný jako před operací)
01.03.2009
RE:červený nos (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možnosti odstranění začervenání Vám mohu říci až ho uvidím.Je možné vyblednutí cévním laserem Vbeam.Je ale potřeba více ošetření.
28.02.2009
znamenko (Jolana)
Dobry den, spadla jsem na hranu stolu a tim se mi poskodilo znamenko, ktere dost krvacelo. Znamenko je vetsi a vystouple a ted natrzene primo uprostred. Musim na vysetreni a co me tam ceka? Kvuli skole nemuzu cekat az do pondeli. Mam jet hned na pohotovost?
01.03.2009
RE:znamenko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud znamínko stále krvácí, měla byste jít na pohotovost.Pokud už ne, jděte v pracovní den nejlépe ke kožnímu lékaři (dermatologovi),který znamínka i odstraňuje.
27.02.2009
sklerotizace (Petra Mandátová)
Dobrý den,
včera jsem podstoupila sklerotizaci na DK, přes den nosím kompresivní punčochy II. třídy, na noc I. Vzhledem k tomu, že mám 8 měsíční dceru, ke které v noci vstávám, tak si nejsem jistá, zda bych neměla i na noc mít II. třídu. Omlovám se za dotaz, ale při zákroku mne tento dotaz nenapadl. děkuji
01.03.2009
RE:sklerotizace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,doporučuji Vám i v noci mít kompresivní punčochy II.třídy.
26.02.2009
zarudnutí (Jiří Dráblík)
Na levé tváři mám zarudnutí (oheň) asi 3x4cm.Jaká je cena za odstranění?Děkuji.
27.02.2009
RE:zarudnutí (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zarudnutí (oheň) lze odstranit laserem Vbeam.Je potřeba ale více ošetření.Cena za ošetření je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls zabere plochu o průměru 7-10mm.Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů je 1300Kč,každý další puls nad 20 pulsů 10Kč.
25.02.2009
Vrozená pigmentová skvrna (Iveta)
Dobrý den, mám na břiše větší vrozenou pigmentovou skvrnu (6x4cm). Píšete tu, že Alexandritovým laserem děláte skvrny stařecké nebo po slunění. Dá se odstranit bez jizvy i skvrna od narození? Dále tu v jednom dotazu píšete,že máte bezplatné konzultační hodiny, ale nejsem z Brna, tak bych potřebovala odpověď abych k Vám nejela zbytečně, resp.v kladném případě, jaký by byl nejbližší termín objednání? Moc děkuji za odpověď
26.02.2009
RE:Vrozená pigmentová skvrna (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych mohla určit možnosti odstranění,musela bych nejprve kožní útvar vidět.Ne všechny lze odstranit laserem.Můžete přijít na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.Nebo můžete poslat mailem detailní foto útvaru,odpovím Vám možnosti odstranění.
25.02.2009
péče o ránu (Eva)
Dobrý den chtěla bych se zeptat,mám třetí den po odstranění znaménka laserem,které je nad kotníkem na pravé noze o velikosti 7x3 cm.Dostala sem na to framikoin zásyp,ale jako první vrstvu to mám potřené novikovem.Framikoin mám užívat 10 dní 2x denně.Ale okolí rány mám dnes třetí den trochu červené a když si tam dám framikoin do rány a na něj čtvereček buničiny a zalepím,tak to tam trochu přischne a nejde to odlepit.Z rány vytíká trochu krev a trochu tekutina.Co mám dělat?Můžu si to osprchovat?
26.02.2009
RE:péče o ránu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,měla byste jít za lékařem,který Vám znamínko odstranil.Já framykoin nepředepisuji a ani nedoporučuji místo čímkoliv překrývat.Osprchovat se můžete, ale s opatrností na ošetřené místo.
24.02.2009
zákrok (Petra)
Dobrý den,mohu se k Vám objednat na zákrok i na večer po 17 hodině.
25.02.2009
RE:zákrok (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,podle zákroku a rozsahu je možné se domluvit.
23.02.2009
Dobrý den (Tom)
Prosím vás je mi 25 let a mám poblémy s akné které mě trápí už pár let! Hodně sportuji ale pokožka se mi mastí ikdyž nic nedělám při které se mi dělají bílé i hnědé kamenoidy a i za ušima kolem krku a někdy i červené boláky. Taky mívám suchou pokožku a tyhle ty problémy mívám i na hrudi že by alergie nebo nějaké hormony už jsem z toho neštastnej poradila by ste mi co stím prosím vás děkuji...............
24.02.2009
RE:Dobrý den (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba je vždy odvislá od stavu akné.Tedy abych Vám mohla něco doporučit, potřebuji vidět stav Vaší pokožky.Jsou přípravky,které lze bez lékařského předpisu volně koupit v lékárnách,ale jsou pro mírnější stav akné,nebo jako doprovodná léčba akné k léčivům na předpis.Pro rozsáhlejší stav akné jsou však nutná léčiva,která jsou na předpis. Nejlépe je když přijdete na vyšetření ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.Např. do Fakultní nemocnice Brno-Bohunice dermatologické kliniky.
23.02.2009
znaménko (Denisa)
Dobrý večer.
Rozškrábla jsem si malé znaménko na rameni.Po zahojení místa tam už znaménko nebylo,jen normální kůže.Nemůže to být do budoucna nebezpečné.
Děkuji za odpověď
24.02.2009
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím si,že se nemusíte ničeho obávat.Rozškráblé znamínko nemusí znamenat zdravotní potíže.Na místo se ale občas podívejte a v případě nějakých neobvyklých změn navštivte kožního lékaře (dermatologa).
22.02.2009
laserová epilace (Lucka)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli po laserové epilaci chloupky už opravdu nikdy nenarostou a kolik ošetření se provádí a také jak moc to bolí, mám totiž velmi citlivou pleť, děkuji.
22.02.2009
RE:laserová epilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k trvalému odstraňování a redukci chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Je potřeba minimálně 4 ošetření,každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Zákrok není výrazně bolestivý,budete pociťovat mírný palčivý pocit.Je možné místní znecitlivění např.krémem Emla.I po laserové epilaci mohou nějaké chloupky narůst,ale ne v takové míře jako před jejich laserovým odstraňováním.
19.02.2009
laser (Jana)
Kolik stojí odstranění chrápání laserem?Je možno provézt zákrok příští týden?
20.02.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstraňování chrápání neprovádím.
18.02.2009
Znamínko (Pavlina)
Dobrý den, na bradě jsem měla malinké znaménko. Nebylo skoro ani vidět. Teď jsem si do něho omylem rýpla.Nevím jiste,jestli jsem si ho celé rozškrábla,stále tam něco mám. Co s tím mám dělat? Děkuji předem za odpověď.
18.02.2009
RE:Znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,počkejte až se poranění zahojí. Ale sledujte zda hojení je v pořádku,zda se poraněné místo nezvětšuje případně nehnisá.Nejlépe ale je zajít za kožním lékařem (dermatologem).
18.02.2009
(Bez titulku) (Jitka Sekaninová)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se dá nějak laserem ovlivnit zarůstání vousů. Zkoušel to již chirurgicky odstranit ložisko místa zarůstání a neúspěšně. Zůstala mu jizvička, pod kterou vousy zarůstají dál. Děkuji, Sekaninová
18.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem nelze ovlivnit zarůstání vousů.Laserem lze vousy odstranit případně redukovat-zjemnit a zpomalit jejich růst.
16.02.2009
popraskané žilky (Veronika)
Dobrý den paní doktorko. Je mi 16 let a trápí mě popraskané žilky okolo nosu. Dříve jsem měla u nosu vyrážku, která se mi podařila vyléčit. Chtěla bych se zeptat jestli k vám musím nejdříve na nějakou konzultaci nebo k vám mohu přijet rovnou na zákrok? A taky jestli po zákroku je nutná nějaká léčba jako např.masti,...? Předem děkuji za odpověď.
16.02.2009
RE:popraskané žilky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat hned na zákrok.Červené,červenofialové žilky lze odstranit laserem Vbeam.Je však možné,že bude potřeba více ošetření.Po zákroku není potřeba žádná zvláštní péče, doporučuje se na ošetřené místo nanášet, dle pokynu lékaře,lokální zklidňující prostředek a místo chránit před sluncem. Pokud Vám ještě není 18 let,musíte přijít s jedním z rodičů.
16.02.2009
Chemický peeling (Lucka)
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, co přesně obnáší chem. peeling a jestli je vhodný ve věku 20 let a také by mě zajímala výše slevy dle počtu znamínek při jejich odstraňování, děkuji
16.02.2009
RE:Chemický peeling (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i ve věku 20 let je chemický peeling vhodný.Zpravidla je potřeba 4-5 ošetření,každé ošetření v intervalu 14 dnů.Ošetření trvá do půl hodiny.Po ošetření se budete asi 10 dnů mírně olupovat.Používám peeling Laboratoires Renophase (65-70% komplex kyseliny glykolové).Cena za jedno ošetření např. celého obličeje je 1000Kč.Další potřebné údaje jsou uvedeny na www.laser-centrum-brno.cz.Sleva dle počtu laserem odstraněných znamínek je dohodou.Sleva závisí na velikosti a počtu odstraněných znamínek.
14.02.2009
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobrý den, je mi 22 let a již od dětství mám kruhy pod očima. Je to genetické. Poradíte mi prosím, jaký zákrok vybrat? Děkuji za pomoc
15.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve Vašem případě je to zřejmě genetické.Doporučuji Vám spíše konzultaci u plastického chirurga.
13.02.2009
oheň v obličeji (Blanka Cahlíková)
V jakém věku dítěte lze již podstoupit odstranění rozšířených žilek laserem?
Mám 5-ti týdenní miminko s tímto postižením.
Děkuji za odpověď
13.02.2009
RE:oheň v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetření žilek cévním laserem Vbeam není věkově omezeno.Přesto na tak malém dítěti laserové zákroky neprovádím.
13.02.2009
jizvy po neštovicích (Hanka)
Dobrý den, mám po neštovicích přibližně 6 jizviček v obličeji, kolik bude zákrok stát?musím jít na předběžnou konultaci, nebo se stačí rovnou objednat?Děkuji moc!!
13.02.2009
RE:jizvy po neštovicích (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat již na zákrok vč.konzultace.Předběžná cena za laserovou korekci všech jizviček je do 2000Kč.
11.02.2009
neštovice (Michaela Šulová)
Dobrý den, chci se zeptat zda je ošetření jizev po neštovicich vhodne i pro děti. Ma 5 leta dcera prodelala neštovice pred pul rokem a ma tri hluboke jizvy,asi 4mm ,v obličeji. Mam pockat jestli to telo zhoji nebo naopak jit radeji drive na laser?? Děkuji Šulová
11.02.2009
RE:neštovice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,obecně jizvy laserem nelze odstranit,lze je učinit jen méně výraznými.Laserové zákroky-korekce jizev u tak malého dítěte ale neprovádím,podle mne nejsou vhodné. Doporučuji spíše počkat až dítě bude starší a samo řekne,že mu jizvy vadí.
10.02.2009
(Bez titulku) (Jana)
Dobrý den paní doktorko,chci se Vás zeptat zda-li se dá upravit plastika,myslim vyhladit, zesvetlit atd..(jedná se o plastiku po popalení)Děkuji za odpoved..
10.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možnosti použití laserů v tomto případě jsou velice omezené.Dle stavu by se dalo uvažovat o zarovnání a vyblednutí.Ale myslím si,že nedojde k výraznému zlepšení.
09.02.2009
(Bez titulku) (Veronika)
Dobrý den,
paní doktorko. Je mi 16 let a trápí mě popraskané žilky u nosu. Nemohu je zakrýt žádným korektorem či make-upem, proto bych si je chtěla nechat odstranit. Chtěla bych se zeptat jestli musím nejdříve k vám na nějkou konzultaci, nebo se mohou objednat a rovnou přijet na zákrok? A taky, jestli je po zákroku nutná nějaká léčba jako např. masti a jiné?
Předem děkuji za odpověď.
Veronika K.
10.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat hned na zákrok.Červené,červenofialové žilky lze odstranit laserem Vbeam.Je však možné,že bude potřeba více ošetření.Po zákroku není potřeba žádná zvláštní péče, doporučuje se na ošetřené místo nanášet, dle pokynu lékaře,lokální zklidňující prostředek a místo chránit před sluncem. Pokud Vám ještě není 18 let,musíte přijít s jedním z rodičů.
16.02.2009
RE:RE:(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
A je možné hned druhý den začít používat make-up jako obvykle?
16.02.2009
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,doporučuji make-up na ošetřené místo až za 5-7 dnů po zákroku laserem.
09.02.2009
bulka na krku (Jitka)
dobrý den!mám 5 dceru asi před 3 lety jsem ji nahmatala 2 malé bulky na krku odě do 1cm.Byly jsme s tím u doktora drala ji krev ta byla v pořádku ale trápý mě že je tam vůbec má dneska když se řekne bulka tak každý myslý na rakovinu máme jíd za specialistou? Děkuji
09.02.2009
RE:bulka na krku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,o vhodném a správném postupu vyšetření k určení diagnozy by měl rozhodnout dětský lékař Vašeho dítěte.
08.02.2009
epilace horního rtu (Soňa)
Dobrý den,
chci se zeptat zda je zákrok bolestivý nebo jinak nepříjemný. Moje maminka se už léta potýká s černými chloupky na horním rtu, ale problém je, že je velmi citlivá na jakékoli pachy, hned je jí ze všeho špatně, nesnese ani depilaci voskem. Poraďte prosím zda by zákrok laserem byl pro ni vhodný.
Děkuji
09.02.2009
RE:epilace horního rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,určitě je zákrok vhodný.Trvá v případě horního rtu do minuty.Je pociťován mírný palčivý pocit,ošetřované místo lze lokálně znecitlivět např.krémem Emla.
08.02.2009
(Bez titulku) (Denisa)
Dobrý den, na zádech mám již delší dobu červenou skvrnu a nyní ji mám prý více červenou. Mohu se Vás prosím zeptat, co mi doporučujete? mohu k Vám přijít na konzultaci? A jaký si učtujete poplatek, předem děkuji za odpověď
09.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,doporučuji Vám konzultaci, můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin. Konzultace je zdarma, případně je vyšetření hrazeno zdravotní pojišťovnou (mám smlouvu pouze se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Oborovou zdravotní pojišťovnou).
06.02.2009
jizva po operaci (Tany)
Dobrý večer,mám po operaci jizvu na břiše dlouhou asi 5cm.Operace byla před 12 dny.Je vhodný biostimulační laser už nyní,nebo později?Jak dlouho trvá ošetření a jak je časté?Přeji hezký večer
08.02.2009
RE:jizva po operaci (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je vhodné začít již nyní s ošetřováním biostimulačním laserem. Ošetření celé jizvy trvá do 10-12 minut. Doporučuji min. 10 ošetření,týdně dvě ošetření.
05.02.2009
laser (Irena)
Paní doktorko, mate k dispozici frakční laeser,mám mimim.vrásky,celkově bych potřebovala omladit celý oblyčej. Děkuji
05.02.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,frakční laser nepoužívám.Dle mého názoru jsou účinnější metody např. skin resurfacing nebo chemický peeling,či laserová rejuvenace.
05.02.2009
(Bez titulku) (Kamila)
Dobrý den,před třemi týdny jsem si nechala
laserem odstranit znaménka v obličeji a žilky na noze.V obličeji mám stále velké hluboké prohlubně a žádné žilky na noze mi
nezmizely.Prosím o radu, jestli je to normální a za jakou dobu dochází ke zlepšení. děkuji, pěkný den
05.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,co se týče míst po odstranění znamínek laserem jejich vyrovnání s okolím trvá 1-2 měsíce,ale i déle.Co se týče žilek po ošetření laserem do čtyř-pěti týdnů by jste měla poznat nějaké výsledky.V případě laserového odstranění žilek je potřeba i více ošetření.
04.02.2009
(Bez titulku) (Katka)
Chtěla jsem se zeptat na cenu za odstranění chloupků okolo pupíku laserem.A je ošetření laserem nějak věkově omezeno ?Děkuji.
05.02.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba minimálně čtyři ošetření laserem Candela Gentlelase.Cena za první ošetření je do 1500Kč.Cena za další ošetření se postupně snižuje. Ošetření není věkově omezeno.Pokud Vám ještě není 18 let,je nutný souhlas zákonného zástupce.
03.02.2009
chloupky (Ina)
Dobrý den.na zádech mám jednu lokalitu černých chloupků na ploše asi 5x5cm.Kolik je potřeba laserových ošetření a jaká je cena?
03.02.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba minimálně čtyři ošetření laserem Candela Gentlelase.Cena za první ošetření je do 1000Kč.Cena za další ošetření se postupně snižuje.
03.02.2009
Zvětšený pór v obličeji (Martina)
Dobrý den, titulek zní odcela legračně, bohužel přesně popisuje to, co mne trápí již několik let. Zkrátka se mi objevila taková "dírka" na tváři (nejsem si vědoma, že by tomu předcházel nějaký zánět), nějak mi to nevdilo, ale časem se začala zvětšovat (vlivem make-upu, krému, nečistot apod. a v současné době má asi 1mm a opravdu vypadá jako jeden velký zvětšený pór. prosím tedy o radu, co s tím, protože se to pomalu a jistě zvětšuje a jde to vidět na první pohled. Děkuji Martina.
03.02.2009
RE:Zvětšený pór v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ke zmenšení póru lze pokožku ošetřit chemickým peelingem a vhodnou dermatokosmetikou.
04.02.2009
RE:RE:Zvětšený pór v obličeji (Martina)
Dobrý den,
Onen pór ovšem je i dost hluboký (asi 1mm) a v průměru má asi také 1mm. Myslíte, že chemický peeling bude opravdu dostačující k odstranění? Uvažovala jsem spíše o laseru...Děkuji za odpoveď.
05.02.2009
RE:RE:RE:Zvětšený pór v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová.)
Dobrý den,nejlépe je když přijdete na nezávaznou a bezplatnou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.Je možné zvážit i použití erb.laseru.
01.02.2009
Jizvy po rozštěpu (Barbora Křivánková)
Dobrý den,
je mi 22 let a narodila jsem se s oboustranným rozštěpem horního rtu. Několikrát jsem již podstoupila různé operace chirurgickou cestou ve FNKV. Dvě jizvy pod nosem mám však stále poměrně viditelné. Vím, že jizvy zcela odstanit nelze, přesto jsem se chtěla zeptat, zda nejde tyto dvě jizvy zmírnit jinou metodou? Například nějakým druhem laseru? Děkuji moc předem za odpověď.

S pozdravem

Barbora Křivánková
02.02.2009
RE:Jizvy po rozštěpu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci možnosti korekce jizev,to je učinit je méně viditelné,musela bych je nejprve vidět.Obecně pokud jsou jizvy v rovině kůže (nejsou-li vystouplé nebo vpadlé) laser nepomůže.Ani pokud jsou jizvy bledé.Lasery je možno korigovat jizvy zarudlé a pokud nejsou v rovině kůže.Můžete přijít na nezávaznou a bezplatnou konzultaci.
31.01.2009
laserová epilace nad horním rtem (Andrea Haraskova)
dobrý den je možné laserové odstranění chloupků nad horním rtem,když se v místě nachází i jizva po boláku
01.02.2009
RE:laserová epilace nad horním rtem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i v místě kde se nachází jizva lze provést laserové odstraňování chloupků.
29.01.2009
oheň v obličeji (Iva)
Je možné odstraňovat laserem Vbeam perfecta oheň v obličeji v období těhotenství? Děkuji za odpověď
30.01.2009
RE:oheň v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ženám v těhotenství laserové zákroky neprovádím.
29.01.2009
strie (Anna)
Dobry den, podarilo sa Vam uz niekomu zlepsit stav strii pomocou laseru? Vytvorili sa mi na vnutornej strane pazi, su cerstve, cervene a vo velkom mnozste. Kolko cca by stalo ich osetrenie?
30.01.2009
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ze zkušeností stav strií, zejména "čerstvých" a červených,lze zlepšit lasery.Je možno použít laser Vbeam a biostimulační laser.Cena u laseru Vbeam je dle počtu pulsů laseru (dle plochy strií).Cena u biostimulačního laseru je dle času použití.Ceny jsou uvedeny na www stránkách v ceníku.
27.01.2009
laser (Luboš)
Dobrý večer,je možná úhrada odstranění znaménka laserem od pojišťovny.Znaménko mám na bradě a vadí mi při holení.Jsem pojištěn u Oborové zdravotní pojišťovny.S pozdravem Luboš Bílek
28.01.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové odstranění znamínka nehradí žádná zdravotní pojišťovna ČR.Je možná úhrada od pojišťovny v případě chirurgického odstranění (vyříznutí) znamínka.
26.01.2009
sjednoceni barvy? (Adriana)
dobry den,potrebovala bych sjednotit barvu na nose-nemam tam popraskane zilky,ale ruzove flicky,nos je temi fleky cely posazeny.mam bilou plet,takze je to dost videt.na hrbetu nosu mam jedinou popraskanou ruzovou zilky,cca 4 mm dlouhou.hledam laser,ktery sjednoti barvu(nebudou videt prechody mezi osetrenym mistem a mistem kde laser nebyl pouzit),muzete mi poradit?diky
26.01.2009
RE:sjednoceni barvy? (Adriana)
opravuji se - "zilku"
27.01.2009
RE:RE:sjednoceni barvy? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možno použít laser Vbeam nebo lékařskou kosmetiku např. od firem SVR,SynCare,Avéne,La Roche Posay,která je volně prodejná v lékárnách.Abych Vám ale mohla říci možnosti požadovaného sjednocení,musím nejprve "fleky" a žilku vidět.
26.01.2009
Jizva (Marie)
Dobrý den, jednou sem u Vás byla na konzultaci ohladně jizvy po roštěpu koutku o které jsta mi řekla, že nejde vybělit laserem, a proto bych se Vás chtěla zeptat jestli by jste mi nedoporučila nějaký bělící krém. Jizvu tam mám již tak 5 let. Děkuji Marie
27.01.2009
RE:Jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,omlouvám se,ale již si nepamatuji jak jizva vypadala.Pokud jizva má barvu podobnou červené nebo fialové,je možno zkusit aplikovat příslušné krémy např. od firem SVR,SynCare,Avéne,La Roche Posay,které jsou volně prodejné v lékárnách.Nebo můžete zkusit gel na jizvy Dermatix,který napomáhá vyblednutí jizev. Je též možno případně použít laser Vbeam. Účinnost krémů,gelu či laseru je vždy individuální.
26.01.2009
vačky pod očima (Šanovcová Soňa)
Dobrý den
Je mi 43let mám váčky pod očima a slyšela jsem ,že jdou odstranit laserovou technikou.Proto mi prosím napište jestli je to možné a pokud ano ,jaká je cena a jaká je čekací doba na tento zákrok.
Předem děkuji za odpověď.
26.01.2009
RE:vačky pod očima (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nepoužívám laser k odstraňování váčků pod očima a ani nemám žádné zkušenosti a vědomosti o takovém účinném laseru.Spíše odkazuji na plastickou chirurgii.
25.01.2009
Červené tváře (David)
Dobrý den mám pořád červené tváře chtěl jsem se zeptat jestli by byl tento problém možný vyřešit laserem.Jestli ano tak kolik by to přibližně stálo?Děkuji
25.01.2009
RE:Červené tváře (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zarudnutí (začervenání) tváří lze odstranit nebo učinit méně výrazným laserem Vbeam.Je potřeba ale více ošetření (počet ošetření je individuální),tedy konečnou cenu nelze určit.Cena za první ošetření obou tváří je odhadem kolem 2000Kč.
23.01.2009
modřina (Mirek)
Dobrý den,asi před 1,5 měsícem jsem se uhodil o roh do stehna a stále tam mám modřinu (černohnědou) velikou asi o průměru 4cm.je to možné,že je tam tak dlouho?A jak dlouho bude trvat než zmizí?Děkuji za odpověd
24.01.2009
RE:modřina (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ve většině případů za 1,5 měsíce by měla modřina vymizet a měla by mít v průběhu žlutavou barvu.Pokud se Vám modřina nezvětšuje,počkejte 2-3 týdny a jestli nedojde k zlepšení zajděte za Vaším praktickým lékařem.
23.01.2009
Znaménka (Lukáš)
Dobrý den,

v červnu jsem u Váás byl na odstranění deseti znamének. Je možné, že na některých místech se začínají tvořit znovu? Děkuji za odpověď.
23.01.2009
RE:Znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i po odstranění znamínka laserem či chirurgicky se může objevit znovu,ale v menší míře.Tedy pokud cítíte, že k tomuto došlo,můžete přijít na korekci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8.00-14.00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11.00-17.00 hodin.Korekce je zdarma.
26.01.2009
RE:RE:Znaménka (Lukáš)
Děkuji za Vaši profesionalitu. Nicméně ještě s korekcí ještě počkám, třeba se znaménko nijak nerozroste a v tuto chvíli nevypadá žádné nijak hrozně. Budu se stále natírat Dermatixem a pokud se něco zhorší, jistě přijdu. Děkuji a přeji hodně pracovních úspěchů
22.01.2009
dotaz (Robert Hlavoň)
dobrý den,
v úterý 20/01/2009 jsem u vás byl na odstranění známénka na obličeji a mám tři dotazy:
1/kdy moho jít do sauny
2/po zahojení jak dlouho musím používat faktor 50
3/nevím jestli probělo vyšetření známénka jestli je zhoubné či není.Pokud neproběhlo tak proč,pokud proběhlo s jakým výsledkem.
Předem děkuji
Robert Hlavoň
22.01.2009
RE:dotaz (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,kožní útvar,který jsem Vám laserem na Vaši žádost odstranila,jsem jako kožní lékař (dermatolog) vizuelně vyšetřila.Vzhledem k tomu,že se jednalo o fibrom,tedy nezhoubný povrchový útvar, nebylo třeba jiného vyšetření.Kožní útvar byl odstraněn z estetických důvodů.Do sauny můžete jít až se Vám vzniklý stroupek samovolně odloučí.Vzhledem k místu odstranění Vám doporučuji ošetřené místo mazat ochranným krémem +50 SPF tři měsíce.
20.01.2009
chlupy (Ivana Lhotská)
Je možno laserem odstranit i chlupy v uších.
22.01.2009
RE:chlupy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem nelze odstraňovat chloupky přímo v uších (v místě zevního zvukovodu).
19.01.2009
hemangiom (Eva)
Dobrý večer.Mám hemangiom veliký asi půl centimetru na čele na spánku.Je možné jeho odstranění laserem a je to bezpečné?přeji hezký večer a děkuji za odpověď.
20.01.2009
RE:hemangiom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se jedná o hemangiom lze ho bezpečně odstranit cévním laserem Vbeam.Skutečné možnosti odstranění mohu ale určit až ho uvidím.
18.01.2009
(Bez titulku) (Zbynek)
Dobry den,chtel bych se zeptat na vysetreni kondylomata,a odstraneni,zatim sem potkal doktora,kterej si nebyl jistej jestli muj vyrustek je kondylomata,a choval se neprofesionalne,chtel bych se zeptat jestli se muzu u vas objednat na vysetreni,popripade lecit,diky za odpoved..
18.01.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,určitě se můžete ke mně objednat.
17.01.2009
(Bez titulku) (Iveta)
Dobrý den,
začátkem února mám jit na odstranění znaménka laserem, v oblasti výstřihu.Chci se zeptat: koncem dubna se vdávám a určitě budu chtít chodit před svatbou na solarium, které ovšem běžně nepoužívám.
Chci se zeptat,zda se místo po znaménku za měsíc únor a březen dostatečně zahojí a budu moct na solario jít.
Nebo jestli radíte odložit zákrok až po svatbě,tedy někdy na květen,červen.
Děkuji za odpověď.
Iveta J.
18.01.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,budete-li o ošetřené místo dle pokynů lékaře pečovat a hojení bude bez komplikací,určitě budete moci jít po dvou měsících po zákroku do solária.
17.01.2009
vrásky (Leona)
Dobrý večer.Měla bych zájem o odstranění vrásek na čele.Je vhodnější botox nebo restylane?Děkuji za odpověď
18.01.2009
RE:vrásky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,injekční aplikace Botoxu se používá na mimické vrásky (vrásky vzniklé mimikou obličeje).Restylane jako injekční kožní výplň se používá na vrásky viditelné trvalé.
16.01.2009
melanom (Hirš)
Prosím je možné odstranit melanom laserem?Přeji hezký den.
17.01.2009
RE:melanom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,melanom nebo znamínko podezřelé na melanom se odstraňuje chirurgicky,ne laserem.
15.01.2009
znamínka (Ludmila)
Dobrý den.Je mi 41 let.Asi před půl rokem se mi na hrudníku objevila tmavěhnědá trochu vystouplá znamínka plošné velikosti 3-5mm.Čím to prosím je?Je to nebezpečné?Děkuji za odpověď.
16.01.2009
RE:znamínka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych mohla určit o jaké výrůstky se jedná,musela bych je nejprve vidět.Čím k jejich vzniku došlo tedy Vám nemohu odpovědět.Mohu Vás vyšetřit nebo navštivte jiného odborného lékaře dermatologa.
14.01.2009
rozsirene zilky (Lenka)
Dobry den,chtela bych se zeptat mam problem s rozšiřenými žilkami na tvářich,(horni cast tvari,licni kosti)nekdy ty zilky jsou svetlunke a nekdy jsou az krvave,je mi to neprijemne(paleni),na kolik by me to prislo,a kolikati vysetrenimi bych prosla?dekuji moc
14.01.2009
RE:rozsirene zilky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,žilky lze odstranit laserem Vbeam.Je možné,že bude potřeba více ošetření (počet je individuální).Cena je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls zabere plochu asi 3x10mm.Cena do pěti pulsů je 500Kč,do deseti pulsů 700Kč,do dvaceti pulsů 1300Kč,každý další puls nad dvacet pulsů 10-20Kč.Vyšetření je jedno,před zákrokem.
14.01.2009
znaménko v obočí (Leona)
Dobrý den,ráda bych se zeptala zda je možné u dvanáctileté dívky, samozřejmě se souhlasem ZZ, laserem odstranit znaménko 0,4-0,5 mm v obočí? Již jsme byli na dvou místech odmítnutí!Předem děkuji
14.01.2009
RE:znaménko v obočí (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud je znamínko v obočí,lze ho laserem odstranit.Nejprve bych ale znamínko potřebovala vidět,až poté bych se rozhodla zda provedu zákrok.
12.01.2009
nadměrné pocení (Šárka)
Dobrý den, trápí mě nadměrné pocení v podpaždí, přemýšlím o léčbě injekcemi a chtěla jsen se zeptat jaké vedlejší účinky nebo vlivy na zdraví má botuloxin? Mohou se objevit nějaké po aplikaci, např. svědění, pálení, opuchání nebo nějaké problémy s podpaždím resp. s žlázami v podpaždí a prsy?

Děkuji za odpověď
13.01.2009
RE:nadměrné pocení (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,po ošetření podpaží injekční aplikací botulotoxinu (Botox nebo Dysport) jsou v místě aplikace viditelné vpichy a lehké začervenání kůže.Tyto projevy vymizí do několika hodin. Nežádoucím účinkem mohou být drobné modřinky a vzácně i místní otok,které zpravidla mizí do 48 hodin po ošetření. Jiné nežádoucí účinky jsem během mé praxe nezaznamenala.
11.01.2009
chloupky (Ladislava)
Dobrý den,je mi 57 let a má chloupky nad horním rtem.Jsou černé.Je možné i v mém věku tyto chloupky odstranit laserem?Moc děkuji za odpověď.Hrazdírová
12.01.2009
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud chloupky nejsou šedé,bílé nebo příliš světlé,lze je laserem odstranit.Je potřeba min. 4 ošetření.Cena za první ošetření chloupků nad horním rtem je 900Kč.
10.01.2009
jizva (Jiří)
Dobrý den.Potřeboval bych odstranit jizvu po chirurgickém odstranění znaménka asi tak před 1,5 rokem.Jizva má vystouplý tvar a je červená,dlouhá asi centimetr. Děkuji za odpověď.
11.01.2009
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvu lze zarovnat erbiovým laserem.Nelze ji zcela odstranit,ale lasery ji lze učinit méně výraznou.
09.01.2009
nosní polypy (Veronika Veselá)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda odstraňujete nosní polypy, jaké používáte metody a zda mají různé techniky vliv na dlouhodobost efektu. Děkuji za odpověď.
09.01.2009
RE:nosní polypy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nosní polypy neodstraňuji. Doporučuji Vám navštívit odborného lékaře ORL.
08.01.2009
(Bez titulku) (Eliška)
Dobry den,obracim se na Vas s radou. Uz nekolik let (5 a více)mam na jednom prstu hnedy pruh a ted jsem se nahodne docetla ze by to mohlo znamenat i vaznou nemoc,tak jsem z toho vystrasena.Muze se jednat o neco vazneho? Dekuji za opoved
09.01.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci o co se jedná,musela bych nejprve pruh vidět. Nejlépe když navštívíte mne nebo jiného kožního lékaře.
08.01.2009
pigmentová skvrna na čele (Marta Benešová)
Dobrý den,
v létě se mi na čele asi od sluníčka udělala světle hnědá skvrna,která mi nevybledla.Můžete mi prosím doporučit nějaký krém na její zblednutí.Moc děkuji za radu.
09.01.2009
RE:pigmentová skvrna na čele (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,mohu Vám doporučit depigmentační krémy např. od SynCare, La Roche-Posay,SVR,které jsou volně prodejné v lékárnách.
07.01.2009
Mateřská znaménka (Gabriela)
Dobrý den, chtěla bych si z obličeje odstranit asi 5 mateřských znamének velikosti od 0,3 až 0,6mm. Můžu se informovat o ceně?dá se tento zákrok provést najednou?Děkuji za odpověď.
08.01.2009
RE:Mateřská znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínka lze odstranit najednou.Celková cena za laserové odstranění znamínek uvedené velikosti 0,3-0,6mm (menší jak 1mm) je do 800Kč.Pokud je údaj o mm chybný a jedná se o cm, celková cena vč. místní anestezie je do 2500Kč.Uvedené ceny jsou předběžné,cena může být i nižší dle velikosti kožního útvaru a způsobu odstranění.
07.01.2009
Odstranění rozšířených žilek na nose (Vladim Mies)
Dobrý den, jak dlouho po odstranení rozšířených žilek na nose a je možno jit do bazenu. Jak dlouho se čeká od objednání na tento zákrok. Jak přibližně finančně náročný je pokud se jedná o celý nos.( opravdu velmi připližně)
Vladim Mies
07.01.2009
RE:Odstranění rozšířených žilek na nose (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,červené nebo červenofialové žilky lze odstranit laserem Candela Vbeam.Cena za ošetření celého nosu je 1400Kč.Je možné,že bude třeba více ošetření,cena dalším ošetřením klesá. Interval mezi jednotlivými ošetřeními je 4 týdny.Objednání je možné do 10 dnů. Doporučuji nechodit do bazénu po zákroku 5-7 dní.
06.01.2009
vlčí zrno (Marek)
Dobrý večer.Měl bych dotaz zda odstranujete i vlčí zrno na víčku?
06.01.2009
RE:vlčí zrno (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vlčí zrno neodstraňuji.Nejlépe když vyhledáte odborného očního lékaře.
05.01.2009
(Bez titulku) (LUKAŠ)
Dobry den da se to lečit nebo třeba cestou operace,aby jsem nemel tvař červenou???děkuji
05.01.2009
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možno použít laser Candela Vbeam k vyblednutí zarudnutí obličeje.
05.01.2009
Odstranění dočasného tetování (Michaela)
Dobrý den,
před 6 lety sem si nechala udělat tetování na 4-5 let, které je 4x4 cm velké. Bohužel tetování se mi pořád neztrácí ale postupně mizí a je vybledlé a škaredé. Chtěla bych si ho nechat odstranit. Chci se zeptat na přibližnou cenu, a jestli je třeba jen jednoho zákroku nebo opakovaně? Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď a jsem s pozdravem.
05.01.2009
RE:Odstranění dočasného tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,přibližná cena je kolem 6000Kč. Je možné,že bude třeba více ošetření,cena za další ošetření je výrazně nižší.Ne všechna tetování ale lze odstranit.
04.01.2009
laser (Marcela)
Dobrý den.
Za jak dlouho po odstranění laserem znamínka na rameni se mohu jít koupat do bazénu?
05.01.2009
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetřené místo se hojí jako odřenina stroupkem.Doporučuji koupání v bazénu až po samovolném odloučení stroupku.
03.01.2009
permanentní make-up (Vlaďka)
Dobrý den, 7 let mám na perm. make up na horním rtu, jedná se o nekvalitní barvy asi z Polska, stále nemizí. Máte prosím zkušenost s jeho odstraněním? případně kolikrát by se musel zákrok opakovat a jeho cena. Děkuji předem. Vlaďka
04.01.2009
RE:permanentní make-up (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,permanentní make-up na rtech neodstraňuji.Permanentní make-up je povrchová mikropigmentace kůže,jejíž působení je časově omezeno na dobu 1–3 let (případně 5 let).Tedy ve Vašem případě byl zákrok proveden zřejmě nekvalitně,má znaky spíše tetováže.Je samozřejmě možné na jeho odstranění použít laser,ale výsledek může být horší.
01.01.2009
chloupky na bradě (Miriam)
Prosím kolik je potřeba ošetření laserem chloupků na bradě a jaká je cena?děkuji za odpověď.
02.01.2009
RE:chloupky na bradě (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je potřeba minimálně čtyři ošetření laserem Candela Gentlelase.Cena za první ošetření-odstranění chloupků na bradě je do 1200Kč.