Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/poradna/show/?year=2010&show_all=all


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Poradna Zpět

Poradna

Upozornění

Předtím než dotaz položíte, pročtěte si prosím již zodpovězené otázky. Vaše dotazy se snažíme zodpovídat co nejrychleji, ale při nahromadění velkého počtu dotazů je možné, že odpověď bude trvat delší dobu. Mějte prosím trpělivost. Děkujeme.

Vyhledávání

Pro snadnou orientaci v příspěvcích můžete využít jednoduché vyhledávání (stačí zadat vždy jen část slova např. "laser" při hledání slova laserové, laserových apod.).

Hledaný výraz:

Poradna – zobrazení příspěvků

29.12.2010
Skin resurfacing (Katka)
Dobrý den,
mám dírky a drobné jizvičky na tvářích po akné a zajímalo by mě jestli tato metoda mi pomůže a zda to stačí postoupit jen jednou?A taky pokud se k vám objednám zda první mi budete léčit pleť nebo rovnou podstoupím zákrok?Děkuji.Hezký den.
31.12.2010
RE:Skin resurfacing (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může stačit jedno ošetření erbiovým laserem,ale může jich být i více (je to dle hloubky jizviček).Pokud máte akné,nejdříve je potřeba ho vyléčit,potom je možná laserová korekce jizviček.Pokud akné nemáte,může se provést laserová korekce jizviček již na první návštěvě.
24.12.2010
znaménko (Jana Dlouhá)
Dobrý večer paní doktorko.Kolik stojí odstranění jednoho znaménka laserem velikého do 3mm.Děkuji za odpověď
31.12.2010
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za laserové odstranění znamínka včetně lokální anestezie je do 500Kč.
23.12.2010
konzultaci (David)
Dobrý den,mám zájem o konzultaci ohledně akné.Mohu k vám přijít v týdnu mezi svátky?
24.12.2010
RE:konzultaci (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v týdnu mezi svátky je ordinace uzavřena.Na konzultaci můžete přijít až od 4.1.2011 kdykoliv bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
22.12.2010
červené fleky po akné (Anonymní dotaz)
Dobrý den, na rok jsem vysadila antikoncepci a mela jsem problémy s akné. To je ted uz zhojene, ale zustali mi cervené flicky, chtela jsem se zeptat jak by se flicky daly odstranit(zesvetlit) a kolik by to stálo( 2x zhruba pul tvare).dekuji
24.12.2010
RE:červené fleky po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné je odstranit či zesvětlit laserem Candela Vbeam.Cena za ošetření Vámi uvedených lokalit může být kolem 1600Kč.Počet ošetření ale může být i více.
19.12.2010
Znamínka (Leontýnka)
Dobry den,mám otázku ohledně odstranění znamínka z tváře,jde o to,že se mi nelíbí a když jsem byla u doktorky,řekla mi,že z něj vyrůstají chloupky a že kdyby mi ho odtranila,tak bych tam měla jizvu,že by to odstranění šlo až po té,co bych půl roku brala hormonální antikoncepci,nechápu co to je za způsob,co to ma co spolecnýho s antikoncepcí,prosim je pravda,že by nešlo odstranit,aniž bych tam měla jizvy??
19.12.2010
RE:Znamínka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstranění znamínek nesouvisí s antikoncepcí.Co se týče jizvy jde o to, zda lze znamínko odstranit laserem nebo pouze chirurgicky (pouze chirurgicky lze odstranit znamínka podezřelá z hlediska nějaké zhoubnosti).V případě chirurgického odstranění spíše počítejte s patrnou jizvou a mnohdy velmi výraznou jizvou.V případě odborného laserového odstranění s jizvou spíše nepatrnou.Vše ale závisí na hojení,které je velice individuální.
19.12.2010
Odtranění (Niky)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je možné odstranit chloupky nad rty laserem??když jsem byla u kožní doktorky,tak mi řekla,že by to ten laser nevzal,ze ty chloupky nejdou ani vidět,přitom to vidí každý,je chyba v doktorce nebo ma pravdu? Děkuji
19.12.2010
RE:Odtranění (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud jsou chloupky příliš světlé (blond),nelze je laserem zpravidla odstranit. Musí mít alespoň trochu pigmentu,pak je lze odstranit (puls laseru je viditelně odstraní), ale počet ošetření může být vyšší.
17.12.2010
(Bez titulku) (Katka)
Po chirurgickém odstraňění znamínek v obličeji mám vpadlé jizvičky (důlky). Pokud si nechám jizvy korigovat laserem, jaký bude výsledný efekt? Zmizne mě důlek a zůstane mě červená skvrna? Kolikrát budu muset jít na laser? Cena tohoto laseru je uvedena v cm, mám důlky, tzn.jedna jizvička po znamínku=cena za 1cm? Děkuji
17.12.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvičky lze laserem pouze korigovat tj. učinit je méně viditelnými.V průběhu hojení je místo zarudlé,ale postupně se vyrovnává s okolní kůží.Může stačit jedno ošetření, ale může jich být i více dle hloubky jizvičky.Cena za jednu jizvičku je do 500Kč, ale skutečnou cenu Vám mohu říci až jizvičky uvidím.
13.12.2010
akné (Pavel)
Dobrý den, chtěl sem se ještě zeptat jestli se akné někdy vrátí když dokončím léčbu lazerem?díky za odpověd
14.12.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,akné po léčbě (léčivy či laserem) se může objevit znovu.
13.12.2010
Botulotoxin (Marcela)
Dobrý den,

prosím moc by mne zajímalo,jestli lze aplikovat botulotoxin současně s užíváním antibiotik(ospen)může to nějak ovlivnit účinek botulotoxinu,nebo naopak vyvolat nějaké reakce??
Děkuji za info a přeji pěkný den.

S pozdravem Marcela
13.12.2010
RE:Botulotoxin (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,aplikace botulotoxinu (např. na mimické vrásky) je možná.Nemělo by docházet k nějakým negativním vzájemným účinkům.
12.12.2010
....... (Pavel)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak dlouho trvá léčení akné?například jestli se musí zákrok opakovat?
13.12.2010
RE:....... (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba akné je dlouhodobá (i několikaměsíční) nejen lasery ale i vhodnými léčivy či dermokosmetikou.Ošetření laserem Smoothbeam nebo modrým světlem BlueBeam se musí opakovat většinou více jak 4x.
10.12.2010
cena (kkkk)
kolik u vás stojí odstranění červené tečky asi nějaké červené znamínko na tváři asi 1mm
11.12.2010
RE:cena (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se jedná o hemangiom,tak cena za jeho odstranění elektrokauterem může být kolem 100Kč.
09.12.2010
odstranění (Renasa)
Dobrý den,za jak dlouho po odstranění znamének mohu jít do bazénu.Závodně plavu. děkuji za odpověď
10.12.2010
RE:odstranění (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,místo po laserovém odstranění znamínka se hojí stroupkem,který samovolně odpadne.Dlouhodobým pobytem ve vodě se může stroupek rozmočit.Proto je vhodnější počkat až stroupek odpadne a potom jít plavat do bazénu.Běžné hygienické krátké koupání či sprchování je možné,ale opatrně na stroupek,aby se při utírání nestrhl.
07.12.2010
sklerotizace (Marie Báčová)
Dobrý den. Pokud se k Vám objednám na sklerotizaci , je možné u Vás provést celkové cévní vyšetření,/ bolí mne nohy a myslím, zda nemám také vnitřní křeč. žíly/
Jsem po sklerotizaci schopna sama odjet autem? Jak dlouhé jsou čekací lhůty?
Děkuji za odpověď
08.12.2010
RE:sklerotizace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,celkové cévní vyšetření neprovádím (toto provádí odborný lékař internista angiolog).Sklerotizací odstraňuji drobné metličkové žilky.Po sklerotizaci budete moci sama odjet autem.Objednání je možné do 10ti dnů.
07.12.2010
Histologický výsledek znaménka (Adéla Hudáková)
Dobrý den. Je mi 32 let. Byla jsem na odstranění znamínka. Můžete mi prosím napsat, co znamená výsledek histologie? Naevus naevocellularis junkční s dysplazií vyjádřenou určitým stupněm pleomorfismu melanocytů a koncentrickou fibroplázií kolem prodloužených epidermálních výběžků. Léze nezasahuje do okrajů ani spodiny .
Děkuji za Váš čas!
S pozdravem Adéla H.
08.12.2010
RE:Histologický výsledek znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,névus névocelulární junkční – ostře ohraničená skvrna tvořená hnízdy melanocytů na dermoepidermálním rozhraní.Afekce (névus) je biologicky benigní (nezhoubná),i když v budoucnu může jevit známky aktivity,je třeba ji dále proto dermatologem sledovat (pokud není odstraněna).Dysplastický névus je prekancerosa melanomu.Téměř u každého jedince najdeme dysplastický névus.Pokud je afekce odstraněna (a u Vás odstraněna zřejmě byla),není čeho se obávat.
03.12.2010
Znaménka (Eva Synková)
Dobrý den, chtěla bych si nechat odstranit znaménka. Chci se zeptat, zda vyšetření dermatoskopem děláte pokažde před zákrokem laserem nebo zda poznate jestli je znaménko nějakým způsobem nebezpečné. Děkuji za odpověď
03.12.2010
RE:Znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem nelze odstranit všechna znamínka (laserem lze ale odstranit převážnou většinu znamínek).Nebezpečná (podezřelá) znamínka se odstraňují pouze chirurgicky s následným histologickým vyšetřením.Tedy pokud lze znamínko odstranit laserem,nemusí být vyšetřeno počítačovým dermatoskopem.Ze své dlouholeté praxe poznám vizuelní prohlídkou zda lze znamínko odstranit laserem nebo ne.
30.11.2010
pihy (karel novotný)
Dobrý den mám dotaz ohledně pih.udělaly se mi na zádech po spálení u moře pihy. Nejsou vůbec vystouplé jen ploché světle hnědé.Byl jsem s tim u dětské lékařky ta mi řekla že to není nic nebezpečného ale já jsem zašel radši na kožní a tam mi řekli to samé.Jinak mě to nevadí ale nehrozí mě rakovina kůže? Nejsu až tak světlí typ vlasy mám černé a opálím se do hněda.
30.11.2010
RE:pihy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud Vám na kožním řekli,že je to v pořádku,tak jim věřte.Pihy nejsou nebezpečné.
29.11.2010
laser v těhotenství (Martina)
Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Trpím opary na rtech, ale nyní jsem ve 4 měsíci těhotenství. Může odstranění oparu laserem nějak uškodit dítěti? Je to bezpečné nebo je lepší počkat až po porodu? Děkuji za odpověď.
29.11.2010
RE:laser v těhotenství (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba oparu biostimulačním laserem nemá vliv na těhotenství.Tedy je možné provést ošetření tímto laserem i těhotným ženám.
24.11.2010
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobrý den chtěla bych se zeptat mam už několik roků nad rtem piercing který bych už chtěla sundat mám ale obavy že mi dírka sice zaroste, ale že bude viditelná nebo tam budu mít jizvy. Dá se nějak laserem či plasticky místo poškozené zamaskovat děkuji za odpověď
25.11.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,předběžně lze místo korigovat erbiovým laserem případně lze aplikovat dočasnou výplň (na bázi kyseliny hyaluronové).Skutečné možnosti Vám mohu říci až místo po piercingu uvidím.
22.11.2010
make up (jana)
Dobry den, za jak dlouho lze pouzivat make up na obliceji,po odstraneni vyrustku na obliceji laserem?Az odpadnou strupy?Dekuji za odpoved.
23.11.2010
RE:make up (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,make up na ošetřené místo použijte až stroupky odpadnou.
22.11.2010
(Bez titulku) (Svatava Prášková)
Dobrý den!CHtěla bych se zeptat na kmenové buňky, které vyplňují vrásku i na několik let.Je to novinka. jaký na to máte názor Vy. A také to na klinice děláte.S pozdravem S.
23.11.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,kmenovými buňkami se nezabývám a ani mi není známo,že by je nějaká významnější klinika v ČR aplikovala s nějakým výrazným úspěchem.
21.11.2010
bradavice (Miloš)
Paní doktorko jaký je nejlepší způsob odstranění bradavice na chodidle
23.11.2010
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,chirurgické ošetření je jedno ošetření,laserové ošetření je většinou vícekrát. Šetrnější zákrok je laser.Velké bradavice na chodidle ale je vhodnější odstranit chirurgicky.
20.11.2010
xanthelasma (Jolana ŠTŮSKOVA)
Dobry den.Mam pod ocima xanthelasma jednou rezane.Vyrostly znovu.Chci zjistit,jestli se daji u Vas odstranit lasrem? Mam je 1,5cm. Dekuji
23.11.2010
RE:xanthelasma (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,xanthelasma je vhodnější odstranit chirurgicky.
18.11.2010
chloupky brada (Karla N.)
Dobrý den paní doktorko,
je mi 21 let a začaly mi růst tmavé chloupky na bradě,Teď je vytrhávám. Myslíte,že se jich vytrháváním mohu zbavit?Děkuji za odpověď
19.11.2010
RE:chloupky brada (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,s velkou pravděpodobností se jich vytrháváním nezbavíte.Vytrháváním mohou zarůstat,dále jich většinou přibývá a zesilují se.
17.11.2010
vyšetření (Jakub)
Chtěl bych si u vás vyšetřit 6-8 znamének. Jak vyšetření probíhá? a jak trvá dlouho?
18.11.2010
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na vyšetření používám přenosný počítačový dermatoskop DermDOC.Lze jím provést vyšetření a stanovit diagnózu kdekoliv v krátkém čase.Díky videokameře, pracující se speciálním světlem,které proniká do určité hloubky pod kožní povrch,je možné vyšetřit i hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů než pouhým okem.V paměti počítače je uloženo asi 400000 různých abnormálních kožních útvarů,s nimiž počítač srovná vyšetřovaný objekt a jeho digitálně zjištěné parametry.Díky tomu mohu ihned stanovit velmi přesnou diagnózu a doporučit způsob léčby.Vyšetření může trvat do 20 minut.
15.11.2010
znaménko (Andrea)
Dobrý den.Mohu přijít na odstranění jednoho malého znaménka na tváři bez objednání a případně jaká je objednací doba.Děkuji za odpověď
16.11.2010
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je lepší se objednat.Pokud se jedná o laserové odstranění jednoho malého znamínka objednání je možné do druhého dne.
11.11.2010
jizvycky na lytkach (Zuzana)
Dobry den,

mam na predni strane lytek drobne jizvy po zarostlych chloupcich. Jsou par let stare.Daly by se nekterou vasi metodou jako je chem. peeling nebo laser odstranit? Popr. jaka by byla cena.

Dekuji
13.11.2010
RE:jizvycky na lytkach (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci zda je možné jizvy korigovat,musela bych je vidět.Pokud se jedná pouze o tmavší zabarvení místa,tak event.možnosti jsou mikrodermabraze a chemický peeling. Předběžná cena za ošetření je kolem 1000Kč (skutečná cena pak dle rozsahu).
09.11.2010
(Bez titulku) (Svatava Prášková)
Dobrý den! Chtěla bych se Vás zeptat na " kmenové buňky" které se vpichují do vráskové rýhy tyto buňky vyplní vrásku, tento proces by umožnil vyrovnání na delší dobu. Nevím jestli ten název je úplně správný. Děkuji za objasnění.
09.11.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,kmenovými buňkami se nezabývám a ani mi není známo,že by je nějaká významnější klinika v ČR aplikovala s nějakým výrazným úspěchem.
09.11.2010
chloupky zadní partie (Martin)
Dobrý den,
rád bych se zeptal na možnosti odstranění chloupků na zadku. Mám celý chlupatý zadek a rád bych se toho zbavil. Chlopky jsou tmavé. Kolik by asi byla cena?

děkuji Martin
09.11.2010
RE:chloupky zadní partie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za první laserové ošetření-odstraňování chloupků na Vámi uvedené lokalitě může být do 3000Kč.Cena za druhé a další ošetření je nižší.Počet ošetření je 4 a více.
09.11.2010
epilace v dospívání (gordana novaković)
paní doktorko, prosím o radu, zda má smysl provádět epilaci nohou (lýtka i stehna) v době dospívání - dcera má 13 let, hormony pracují a jistě ještě budou. Má už na kůži prakticky daný počet cibulek, které laser postupně zlikviduje nebo bude efekt jen dočasný a budou vznikat nové?
09.11.2010
RE:epilace v dospívání (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i dětem školního věku se provádějí laserové zákroky vč.epilačních. Vhodnější je ale počkat až bude starší.Laser odstraní nebo redukuje stávající tmavé chloupky,a zda narostou jiné nové nelze nijak určit ani u dětí školního věku ani u dospělých.
08.11.2010
zákrok (Jana Petrová)
Dobrý den paní doktorko,mám problémy s tmavými kruhy (váčky) pod očima a chtěla bych se zeptat zda je nějaká možnost to řešit laserem.Děkuji za odpověď.Přeji hezký den.
09.11.2010
RE:zákrok (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nepoužívám laser na odstranění či korekci kruhů (váčků) pod očima.Ani mi není známo,že by na odstranění či korekci kruhů (váčků) pod očima nějaký laser byl. Spíše je vhodné,abyste se obrátila na zkušeného plastického chirurga.
06.11.2010
(Bez titulku) (Martin Málek)
Dobrý den. V záři jsem si u vás nechal laserem odstranit veliký počet znamének. Byl jsem velmi spokojen s celkovým průběhem, ale na většině míst se mi znaménka oběvila znovu. Čekal jsem to, ale ne za tak krátkou dobu. Jak je to možné? Předem děkuji za odpověď.
06.11.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v průběhu hojení se v místě po odstraněném znamínku může objevit pigment, který by měl časem vymizet. Barevné a tvarové vyrovnání ošetřeného místa s okolní kůží může trvat i několik měsíců.Je možné provést laserovou korekci,která je zdarma.Na kontrolu s případnou korekcí můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
04.11.2010
jizva (Anonymní dotaz)
Dobrý den,chci se zeptat kolik by stálo odstranění jzvy na nose 2cm dlouhé a 0,5cm široké.Po odstanění strupu mě zůstala červená jizva.Děkuji
05.11.2010
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud je jizva čerstvá (do půl roku) je vhodný biostimulační laser-přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k změknutí a zjemnění jizev.Je však potřeba více ošetření (5 a více) v intervalu 1-2 ošetření týdně.Cena za jedno ošetření je 180Kč.Současně je vhodné použití sil.gelu na jizvy např. Dermatix.Invazivnější lasery na korekci jizev je možné použít později (na jizvy starší půl roku),cena za ošetření Vámi uvedené jizvy je do 1000Kč.Jizvy nelze lasery zcela odstranit,lze je ale korigovat tj. učinit je méně výraznými.
02.11.2010
biostimulační laser (Denisa)
Dobrý den, před 4 měsíci jsem podstoupila vyřezání znamének chirurgicky. Mál velké červené jizvy. Chci se zeptat jestli by mi pomohl biost. laser nebo by ste mi doporučila něco jiného? a jaká bude cena? děkuji
02.11.2010
RE:biostimulační laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vzhledem k době od odstranění znamínek biostimulační laser je vhodný-přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k změknutí a zjemnění jizev.Je však potřeba více ošetření (5 a více) v intervalu 1-2 ošetření týdně.Cena za jedno ošetření je 180Kč. Současně je vhodné použití sil.gelu na jizvy např. Dermatix.Invazivnější lasery na korekci jizev je možné použít později (nejdříve za půl roku po chirurgickém odstranění znamínek).
01.11.2010
rýha/ranka na obličeji (Lukáš)
Dobrý den,

již po druhé se mi i přes opatrnou manipulaci stalo, že jsem si při vytrhávání zarostlého vousu způsobyl na obličeji takovou malou (cca 0,5 centrimetru dlouhou)rýhu/ranku. Setkali jste se již s něčím podobným? A pokud ano...jakým způsobem by se tato estetická potíž řešila?

S pozdravem
Lukáš Š.
01.11.2010
RE:rýha/ranka na obličeji (Lukáš)
Ještě bych doplnil, že tato rýha/ranka jde vidět i po zahojení, protože se jakoby nezacelí 100% a zůstane tam téměř nepatrná rýha hluboká řekněme 0,01 mm.
01.11.2010
RE:RE:rýha/ranka na obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ranka-rýha po odstranění (vytrhnutím) zarostlého chloupku může být,není to nic neobvyklého.Pokud je její hloubka nepatrná např.0,01mm nedělala bych nic nebo vhodná je mikrodermabraze či chem.peeling.
29.10.2010
bradavice (Radim)
Paní doktorko asi dva roky mám na chodidle dvě bradavice veliké asi jako čočka.Bych jsem u jiné lékařky na odstranění dusíkem, ale bradavice se neodstranily.Měl bych zájem o laser.je to možné
31.10.2010
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je to možné.K odstranění bradavic používám laser Vbeam.Můžete se objednat tel.539090242 nebo mob.602105873 nebo na email info@laser-centrum-brno.cz, případně i přes objednávku na www stránkách.
28.10.2010
jizvy (Pavla)
Keloidni jizvy se odstranuji laserem najednou, nebo je potreba vice navstev?Dekuji.
29.10.2010
RE:jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,keloidní jizvy nelze laserem odstranit.Je možné je korigovat biostimulačním laserem.Je potřeba více ošetření (10x a více v intervalu 1-2 ošetření týdně).
26.10.2010
Jizvy (Anonymní dotaz)
Dobrý den, zajímalo by mě kolik by stála korekce jizev po akné na bradě?
Děkuji
27.10.2010
RE:Jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy nelze zcela odstranit,lze je učinit méně viditelnými.Cena za ošetření brady erbiovým laserem může být do 2000Kč.
26.10.2010
jizvy (sylvie)
Dobrý den chtěla jsem se zeptat kolik stojí odstranění jizev po akné z obou tváří
26.10.2010
RE:jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy nelze zcela odstranit,lze je učinit méně viditelnými.Cena za ošetření obou tváří erbiovým laserem může být do 4500Kč.
22.10.2010
Oriflame (Jana Hanáková)
Dobrý den,používáte kosmetiku Oriflame.Mohu Vám poslat katalog.
22.10.2010
RE:Oriflame (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,kosmetiku Oriflame nepoužívám, katalog nepotřebuji.
21.10.2010
solárium (hilary)
Paní doktorko,mám po laserovém odstranění znamének v obličeji a na těle.Po jakou dobu od zákroku mohu jít do solária.Děkuji za odpověď.
22.10.2010
RE:solárium (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,minimálně měsíc po zákroku. Doporučuji ale ještě ošetřená místa chránit krémem s faktorem SPF min.30+.Upozorňuji,že časté návštěvy solária škodí pokožce.
20.10.2010
depilace (Jana)
Dobrý den,měla bych zájem o odstranění chloupků na bradě laserem.Ted si je vytrhávám.Po jakou nejkratší dobu si je nemám vytrhávat?
21.10.2010
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,doporučuji chloupky nevytrhávat minimálně 3 týdny před laserovým ošetřením. Chloupky lze holit nebo zastřihávat.
16.10.2010
nehtové lůžko (Marcela Horáková)
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda provádíte také plastiku nehtového lůžka laserem. Trpím opakovaně zarůstajícím nehtem a již 4x jsem absolvovala chirurgicky plastiku nehtu. Proto hledám pracoviště v Brně, kde se tento zákrok provádí laserem. Děkuji předem za odpověd'. S pozdravem M. Horáková
20.10.2010
RE:nehtové lůžko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,plastiku nehtového lůžka laserem neprovádím.
11.10.2010
objednání (Marie Skalníková)
Dobrý den,
jaké jsou u vás objednací lhůty na epilaci-lýtka.děkuji za odpověď.
11.10.2010
RE:objednání (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednání je možné do týdne.
10.10.2010
laser (Radek)
Paní doktorko na kolik by mi vyšlo odstranění dvou znamínek laserem.Mám je v obličeji a nejsou velké.
11.10.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,celková cena za laserové odstranění dvou znamínek vč.lokální anestezie je do 1000Kč.
07.10.2010
RE výplň (Svatava Prášková)
Dobrý den!
Prosím, chtěla bych vědět kolik by stálo korun výplň kolem rtů a hlubší vráska mezi očima. Platí se též konzultace. Děkuji Svaťa
08.10.2010
RE:RE výplň (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám pouze výplně na bázi kyseliny hyaluronové např.Teosyal, Restylane (účinek 6-12 měsíců).Cena za výplň kolem úst a mezi obočím může být 7000Kč. Konzultace je zdarma.
07.10.2010
Depilace (Anonymní dotaz)
Dobry den, kolik by stala depilace celych zad+ramena az po lokty.Dekuji
07.10.2010
RE:Depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela GentleLASE.Cena za první ošetření záda+ramena až po lokty je do 6000Kč.Cena za druhé a další ošetření je nižší.Počet ošetření je individuální,minimálně 4x.
03.10.2010
nnnn (nnnn)
je možný trvale odstranit rezavý chlupy
04.10.2010
RE:nnnn (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem zpravidla nelze odstranit rezavé chloupky.
02.10.2010
(Bez titulku) (jakub)
Dobry den chtěl jsem se zeptat seškrabl jsem si neco na paži nekrvaceloto ale mam tendenci sito neustale opatrne škrabat.Natom mistě potom zustalo pouze malej lechce červenej fliček.Muže to bejt po znamenku nebo po pize?Diky J.K
03.10.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nemohu Vám říci o jaký kožní útvar se jednalo,když jsem ho neviděla. Mohlo jít o pihu či o povrchové znamínko, případně jiný kožní útvar.
30.09.2010
akné (Libor Horký)
Dobrý den,mohl bych se k vám objednat na konzultaci ohledně akné.Děkuji za odpověď.
01.10.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
29.09.2010
laser (Petra)
Paní doktorko je možné odstranění červených žilek na nosu laserem i když jsem v těhotenství 2 měsíc?
01.10.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ženám v těhotenství laserové zákroky neprovádím.
28.09.2010
(Bez titulku) (petra)
dobry den,za jak dlouho bych mohla jit po uzivani roaccutanu na vylaserovani?dekuji za odpoved
29.09.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nevím o jaký laserový zákrok či ošetření Vám jde.Obecně kolem 14 dnů.
23.09.2010
Jizva po operaci ohryzku (Anonymní dotaz)
Dobrý den, asi před rokem jsem byl na operaci ohryzku, jizva byla taková, jakou jsem ji čekal, jen jsem ji občas vystavoval slunci a myslím, že tím dosti zarudla. Dá se tedy provést barevná korekce, aby jizva nebyla tak červená? Dočetl jsem se, že je případně potřeba zákrok opakovat. Jak často se většinou opakuje a jaká bývá u tohoto zákroku cena? Moc děkuji za odpovědi.
24.09.2010
RE:Jizva po operaci ohryzku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvu je možné vyblednout laserem Vbeam nebo červeným světlem biostimulačního laseru.Počet ošetření je individuální (i 4 a více).Cena za jedno ošetření 1cm jizvy laserem Vbeam je do 500Kč,cena za jedno ošetření biost.laserem je 180Kč. Doporučuji Vám i gel na jizvy např.Dermatix.
22.09.2010
Mateřská znaménka (Tibor)
Dobrý den,
mám 5 měsíců od laserového odstranění 4 mateřských znamének na hrudi. Ještě stále jsou na těch místech růžové skvrnky. Můžu i přesto, když ještě nevybledly, chodit na solárium?

Děkuji za odpověď.
22.09.2010
RE:Mateřská znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete ale doporučuji Vám místa po odstraněných znamínkách potřít nějakým přípravkem proti UV záření 30+ SPF.Neměl byste ale na solarium chodit často,obecně kůži škodí.
19.09.2010
boule na hlavě (helena kučová)
dobrý den mám dotaz udělala se mi boule na týlu když si na ni sáhnu nebo se opřu tak to bolí neuhodila jsem se .mužete mi prosim napsat co to může být děkuji
20.09.2010
RE:boule na hlavě (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může se jednat o nějaký podkožní mazový nebo tukový útvar (aterom,lipom). Odstraňují se chirurgicky,je vhodná návštěva chirurgické ambulance.
18.09.2010
zarudlá kůže (Novák)
Dobrý den.Mám problém se zarudlou kůží na čele.Přijímáte pacienty,jsem pojištěn u Vojenské zdravotní.
20.09.2010
RE:zarudlá kůže (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,s Vojenskou zdravotní pojišťovnou nemám smlouvu,tedy byste si musel vše hradit sám.Estetické zákroky či ošetření ale zdravotní pojišťovny ČR nehradí.
15.09.2010
laser (Jana Kalvodová)
Dobrý večer paní doktorko
používáte nějaký laser na odstranění tuku ze stehen případně mi můžete někoho doporučit.S pozdravem a děkuji za odpověď.Kalvodová
16.09.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laser na odstranění tuku nemám ani nemám o nějakém znalosti.
13.09.2010
tetování (Jakub)
Dobrý den paní doktorko je mi 23 let a nechal jsem si udělat před 2 roky tetování na celé lýtko (tetování je černobílé). Odstraňujete i takováto velká tetování a kolik by mne to stálo.Děkuji za odpověd,mám velký zájem o odstranění
15.09.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování je možné odstranit Q switched laserem (vysokou energií jakoby rozstřelí tetování).K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření. Interval mezi ošetřeními je asi měsíc.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru. Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm (případně 4x4mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč, do 20 pulsů je 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.
12.09.2010
akné (Martina V.)
Dobrý de,
jak dlouho trvá vyléčení akné a může se opět vrátit?Moc děkuji za odpověď
14.09.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba akné je vždy individuální a dlouhodobá,řádově měsíce.I po vyléčení akné je nutné o pokožku vhodně pečovat. Výskyt akné se může opakovat.
09.09.2010
vyšetření (renda)
musím se k vám objednávat,když potřebuji aby jste se podívala na ekzém,jsem u všeobecné pojišťovny
10.09.2010
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nemusíte se objednávat.Můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
08.09.2010
(Bez titulku) (Jana S)
Dobrý den... mám problém s červenáním...Při jakemkoliv sportu jsem cervena,pri stresu ,nekdy zcervenam i pri komunikaci s lidmi:( nevim si s tim rady... nedá se to nejak lecit?? nebo alespon zamaskovat vhodnym makeupem ??? Dekuji za odpoved
09.09.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud jsou příčinou červené rozšířené žilky v obličeji,je možné použít k jejich odstranění cévní laser Vbeam.Projevy,které popisujete,mohou být ale i na podkladě psychickém,potom je nejlépe pro náročnost vyšetření se obrátit spíše na některou z fakultních nemocnic (neurologie).Může být i jiná příčina např.typ pokožky,velká propustnost žilní stěny,vyšší krevní tlak nebo genetická příčina.Co se týče vhodného makeupu v tomto Vám může lépe poradit zkušená kosmetička.
08.09.2010
Collagenceutical (Nicol Stankova)
Dobry den,
mohla bych se zeptat zda byste mi doporucila collagenceutical emulzi proti vraskam od firmy HERB PHARMA nebo zda jsou to podle Vas jen vyhozene penize? Doporucila byste pripadne nejakou jinou kosmetiku proti zacinajicim vraskam?

Dekuji.
09.09.2010
RE:Collagenceutical (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na odstranění či zmírnění vrásek použím lasery,injekční aplikace výplní či botulotoxinu,chemický peeling.S Vámi uvedenou emulzí nemám žádné zkušenosti,tedy Vám ji nemohu doporučit případně nabídnout.Myslím si ale,že jakákoliv emulze,gel, tablety a pod. není alternativou kolagenových a hyaluronových injekcí,případně použití laserů nebo chem.peelingu.Mohou ale dlouhodobým používáním hydratovat a zpevňovat pokožku,případně zpomalovat proces stárnutí pokožky.Je to ale vždy individuální.
07.09.2010
výrůstky (Ivana)
Vážená paní doktorko,na kůži (na zadnici mezi půlkami,kousek od řitního otvoru) se mi vytvořil výrůstek. Ten se postupem času zvětšil a je citlivější.Odstraňujete výrůstky i z takovýchto míst? Nevím,zda se jedná o bradavici,či fibrom. Děkuji za odpověď.
07.09.2010
RE:výrůstky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i z takových míst odstraňuji kožní výrůstky.O jaký výrůstek se jedná Vám mohu říci až ho uvidím.
04.09.2010
Odstranění chloupků (Šenkyříková)
Vážená paní doktorko Lorencová,
ráda bych na Vaší klinice podstoupila laserové odstanění chloupků. Vzhledem k tomu, že jsem žena, trápí mě ochlupení v mnohem větším rozsahu než je tomu u žen běžné. Jedná se mi o celé dolní končetiny, třísla, intimní partie a část hýždí. Je možné ošetřit všechny tyto partie najednou? A opravdu poskytujete při ošetření většího množství partií slevu?
Velmi Vám děkuji za odpověď, s pozdravem a přáním hezkého dne
Šenkyříková
05.09.2010
RE:Odstranění chloupků (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela Gentlelase.Všechny Vámi uvedené lokality lze ošetřit najednou.Cena za první ošetření-laserové odstranění chloupků na všech Vámi uvedených lokalitách je do 9000Kč (může být výrazně nižší dle počtu pulsů laseru),cena za druhé a další ošetření je nižší.
02.09.2010
vyšetření (Jindřich Kratochvíl)
Dobrý den paní doktorko.Měl bych zájem o vyšetření znamének.Je možné toto vyšetření u vás?Jsem z Brna a jsem pojištěn u všeobecné pojišťovny.Děkuji za odpověď
03.09.2010
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínka Vám mohu vyšetřit. Vizuelně v rámci zdravotního pojištění pokud jste klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny.Nebo počítačovým dermatoskopem-toto vyšetření pojišťovna nehradí,cena za vyšetření do 10 znamínek je 500Kč.
01.09.2010
konzultace a zákrok (perry)
Dobrý večer.Mohu k Vám přijít na konzultaci ohledně znaméne bez objednání a je možné zároveň po konzultaci odstranit 2-3 znaménka?
03.09.2010
RE:konzultace a zákrok (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.Pokud bude čas, bude možné provést i případné odstranění znamínek.
31.08.2010
Piercing (Lucie T.)
Je nutné při laserovém ošetření akné na obličeji sundávat piercing např. v obočí?
31.08.2010
RE:Piercing (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,piercing se nemusí sundávat.
29.08.2010
jizva přez ret (Tomáš Vondráček)
Dobrý den, před dvěma dny se mi stal úraz, při kterém sem si rozrazil horní ret a jizvu mám ještě asi cca 1,5 cm nad ret.Tudíž se chci zeptat, kdy je nejlepší podstoupit korekci laserem, kolikrát je potřeba korekci podstupovat a jaká je cena? Předem děkuji za odpověď.
29.08.2010
RE:jizva přez ret (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v současné době po zahojení doporučuji zatím použití červeného světla biostimulačního laseru.Doporučuji 5-10 ošetření (případně dle potřeby) v intervalu 1-2x týdně.Cena za jedno ošetření je 180Kč.
26.08.2010
TETOVANI (Katka)
Dobry den,mam tetovane oboci,ktere jsem se jiz pokousela odstranit na klinice v Praze,kde mi to delali Alex laserem.Byla jsem zhruba na 15 sezenich a vysledek je pouze mirne zesvelteni tetovani.Bylo mi receno,ze alex je na to kratky(zrejme tam mam obsazeno vice barev).Nyni na vasich strankach ctu,ze by snad muj problem sel vyresit.Na odstranovani jsem chodila zhruba 5 let zpatky.Predem dekuji za odpoved,Katka.
26.08.2010
RE:TETOVANI (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Q-switched laserem Q-Plus C je možné docílit větších energií a je možné odstranit většinou jakékoliv tetování (některá tetování svým složením barvy tetováže ale nemusí jít odstranit),může odstranit jakékoliv barvy oproti Alex laseru.Je potřeba několik ošetření.Počet ošetření závisí na způsobu provedení tetování (barva a složení,hloubka a jiné).Počet ošetření může být 5 a více.
25.08.2010
atrofické jizvičky v obličeji (Iva)
Dobrý den!
Předem děkuji za zodpovězení mého dotazu.Neodborným ošetřováním akné jsem si v průběhu několika let způsobila atrofická místa na pleti v obličeji vymačkáváním komedonů. Po odloučení strupů mi na několika místech vznikly mírné atrofie zhruba 0,5mm,nepříliš hluboké,barevně většinou splývají s pokožkou, čerstvější jsou růžové. Jakým způsobem(typem laserů) lze toto řešit? Je nutné ošetření celé plochy obličeje nebo jen těchto míst? Má smysl takovéto jizvy ošetřovat biostimulačním laserem pro rychlejší vyblednutí a podporu produkce kolagenu?
Děkuji Iva Roudná
25.08.2010
RE:atrofické jizvičky v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvičky po akné lze řešit erbiovým laserem,případně laserem Smoothbeam nebo Vbeam.Je možné ošetření pouze míst s jizvičkami a jejich okolí. Po uvedených laserech lze použít chemický peeling případně i biostimulační laser (laserová gelová maska).Samotný účinek biostimulačního laseru na jizvičky po akné není z hlediska jejich korekce efektivní,spíše má účinek hojivý (biostimulační).
23.08.2010
odstranění rudnutí (Lenka Nová)
Dobrý den paní doktorko,
prosím Vás o radu. Před rokem a půl jsem se popálila na sluníčku. V nynější době je kůže na těchto místech růžová. V teple mi rudne, ale ne celkově - jen mramorovitě (červené kresby a mezi nima bílá barva kůže). Vidím na ní drobné cévky. Dalo by se rudnutí nějak odstranit? Bývá léčba úspěšná? Děkuji za odpověď.
25.08.2010
RE:odstranění rudnutí (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zarudnutí-cévky je možné odstranit cévním laserem Vbeam.Léčba je úspěšná, je ale potřeba někdy více ošetření.
22.08.2010
Akné (Andrea)
Dobrý den,potřebovala bych od Vás radu,mám na obou rukách směrem od ramene až po zápěstí akné a nehezké zarudlé jizvičky.Je možné ošetření či zmírnění jiným zbůsobem než laserové?Ajak se cenově pohybuje?A na kolik by mě mohlo vyjí laesrové ošetření obou ruk?
Děkuji za odpověd
25.08.2010
RE:Akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejprve je potřeba vyléčit akné.Červené jizvičky je možné účinně korigovat jen lasery-biostimulačním laserem,laserem Vbeam,laserem Smoothbeam,erbiovým laserem.Cena může být několik tisíc Kč,většinou se cena počítá dle počtu pulsů laseru.Je možné též použít chemický peeling.Přesněji se mohu vyjádřit až po případné konzultaci.
22.08.2010
atrofické jizvy (jitka p.)
Prosím o radu, zda lze pomocí laseru odstranit (zmírnit) atrofické jizvy. Již 3 roky mám dermatologický problém na holeních a pažích, po mnoha lékařských vyšetřeních můj problém nazývají
Prurigem. Dnes jsou projevy již mírné, ale zůstaly mi po celých holeních vpadlé jizvy. Po slunění jsou nejvíce viditelné, ale také v prudkém světle a pod zářivkami. je to poměrně reliéfní struktura, a dost mne omezuje. Dá se s tím něco dělat? a za jakou přibližně cenu? Je možné se objednat k vám ke konzultaci, a je možné, aby zákrok hradila pojišťovna (VZP)? Velmi děkuji za odpověď.
25.08.2010
RE:atrofické jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím si,že lasery,případně jiný zákrok,Vám příliš nepomohou.I když vpadlé jizvy lze lasery obecně korigovat.Na konzultaci můžete přijít bez objednání, estetické (laserové) zákroky pojišťovny ČR v rámci zdravotního pojištění nehradí.
20.08.2010
chloupky (David)
Dobrý den,kolik u Vás stojí odstranění tmavých chloupků na mužské hrudi laserem?
25.08.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela Gentlelase.Jsou potřeba min.4 (většinou více) ošetření.Cena za první ošetření-odstraňování chloupků hrudník je do 3500Kč, cena za druhé a další ošetření je nižší dle počtu pulsů laseru.
19.08.2010
strie (Alis)
A existuje nějaký krém nebo způsob k jejím odstranění?Děkuji
20.08.2010
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud jsou strie již bílé myslím, že Vám žádný krém moc nepomůže.Můžete ale zkusit např. Bepanthen Plus anebo jiný v lékárnách je výběr.Striím se dá teoreticky předcházet různými kosmetickými tělovými programy,vakuovými masážemi,můžete zkusit např. i vakuovou mikrodermabrazi.
18.08.2010
strie (Alis)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na odstranění strií..tedy můj problém jsou strie na prsou..je mi 18 let...a mam je víceméně bílé..chtěla bych vědět jak moc by nebyly vidět...trochu mě to trápí poněvadž i když nejsou červené nebo fialové tak jsou vidět...Je laserové odstranění účinné a zdravé..děkuji za odpověď
19.08.2010
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lasery,které mám,nelze bílé strie korigovat (učinit méně výrazné),korigovat lze pouze červené nebo fialové strie.Bílé strie dle mého názoru nelze lasery odstranit ani korigovat.
17.08.2010
poranění znaménka.... (Lucie Vacková)
Dobrý den, mám na obličeji vystouplé znaménko, tedy pihu? Rostou mi z něj chloupky. Podařilo se mi při odstřihávání chlopků odstřihnout i špičku znaménka. Mírně krvácelo.... Je nutné ted nechat odstranit celou pihu? Díky. Lucka
17.08.2010
RE:poranění znaménka.... (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínko je vhodné odstranit,není to ale většinou nutné.Znamínko sledujte, pokud se bude měnit,zajděte za odborným lékařem dermatologem.
16.08.2010
roaccutane (Klára)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jste pacientům s akné ochotná předepsat i roaccutane. Před pár měsíci jsem se u vás léčila chemickým peelingen a laserem, ale po nějaké době se akné po mírném zlepšení vrací do původní podoby. Děkuji
17.08.2010
RE:roaccutane (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba akné je vždy převážně dlouhodobá,o pokožku je potřeba neustále pečovat.Co se týče Roaccutane ten se předepisuje pacientům s těžší formou akné,je potřeba speciální vyšetření (i krve),které neprovádím a proto Roaccutane nepředepisuji. Doporučuji Vám se obrátit na dermatovenerologickou kliniku FN Brno-Bohunice,kde je speciální poradna přímo na léčbu akné. Ani Roaccutane ale nezaručí to,že akné se neobjeví znovu.
15.08.2010
Odstranění chloupků (Pavel)
Dobrý den, chci se zeptat jak je nejlépe možné odstranit chloupky na hrudi a zádech ? je mi 23. Nechávají si lidé mého věku často odstraňovat chloupky na těle ? myslím kluci ? od kolika let ? Je to odsranění napořád ?
Děkuji
16.08.2010
RE:Odstranění chloupků (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstranění chloupků laserem na hrudi a na zádech je nejčastější ošetření u mužů co se týče výše uvedeného zákroku.Současně je to velmi častý zákrok.Není nijak věkově omezen. Odstranění chloupků je trvalé,ale je potřeba více ošetření (počet ošetření je individuální dle potřeby a dle požadované redukce chloupků).Laserové odstranění chloupků je v současné době nejefektivnější způsob jejich odstranění. Nelze odstranit chloupky bílé,šedivé nebo příliš světlé.
13.08.2010
depilace (nnnn)
lze laserem odstraňovat chloupky aniž bych si je musel holit před zákrokem,jedná se mi o podpaží
14.08.2010
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nejlépe jeden až dva dny před ošetřením laserem chloupky oholte žiletkou nebo zastřihněte tak,aby při ošetření nebyly delší jak 1mm.
12.08.2010
natržené znaménko (Renata)
Dobrý den.Pokud jsem si šaty hodně natrhla znaménko,takž že visí na stopce,mohu si ho odstranit sama?
14.08.2010
RE:natržené znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,natržené znamínko by měl vyšetřit a odstranit odborný lékař dermatolog.
10.08.2010
akné (Lucije)
Dobrý den, již dlouhou dobu přemýšlím, že bych si nechala laserem ošetřit obličěj.Mám na něm jizvičky po akné, které však na první pohled nejsou tak vidět, jen když se člověk podívá velmi zblízka. Mohli by jste mi prosím napsat v jakém rozmezí by se cena pohybovala? tak zhruba, abych se na to připravila. děkuji a pěkný den. Lucie Zemenová
10.08.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za ošetření jizviček po akné na celém obličeji erbiovým laserem je 9000Kč.Pokud jen na části obličeje,tak adekvátní částka.Další možnosti korekce jizviček jsou laser Smoothbeam (cena za jedno ošetření celého obličeje je 2400Kč) a chem. peeling (cena za jedno ošetření obličeje je 1000Kč).
08.08.2010
výplně (Helena Jansová)
Dobrý den,prosím můžete mi napsat zda jsou nějaké vhodné výplně nosor.rýh,které vydrží aspoň pět let.Přeji hezký den a děkuji za odpověď. Jansová
09.08.2010
RE:výplně (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím,že vhodné vyplně s tak dlouhým účinkem nejsou.Jsou některé snad trvalé výplně na bázi polyakrylátu,tyto ale mohou mít trvalé nežádoucí účinky. Tyto proto nepoužívám.Používám pouze výplně na bázi kyseliny hyaluronové např. Teosyal, Restylane a další,jejichž účinek trvá do 12 měsíců.
06.08.2010
tetování (Jan)
Ještě k tetování,četl jsem o erbiovém laseru,že by mohlo stačit jedno ošetření.Je to možné nebo ne.Děkuji za odpověď
08.08.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,erbiový laser je vhodný na tetování menších rozměrů,není určen přímo na odstraňování tetování.Na tetování větších rozměrů jako u Vás není vhodný,neboť může vzniknout viditelné jizvení.
05.08.2010
strie (Michala Zítková)
Dobrý den paní doktorko,mám dotaz ohledně strií,které se mi udělaly po porodu na břiše. Rodila jsem před dvěma měsíci.Strie jsou červené a moc jich není.Myslíte,že by mi pomohl laser nebo něco jiného.Děkuji za radu
08.08.2010
RE:strie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se strie objeví,je nutné co nejdříve začít s léčbou,a to zejména u červených strií.Vhodný je biostimulační laser-červené světlo nebo laser Vbeam. Ošetření je potřeba několikrát opakovat.
03.08.2010
tetování (jan)
Dobrý den.Mám tetování na paži asi velikosti 5x7cm,je černé.Je možné ho odstranit laserem jedním ošetřením
04.08.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na takovéto plošné tetování je vhodný Q-switched laser.Počet ošetření je obvykle více jak jedno (i třeba více jak 5 ošetření).
02.08.2010
akné (Martina)
Dobrý den, prosím o informaci o rozdílu mezi laserem: Pulsní diodový laser Smoothbeam CANDELA a laserem N-line.
Jestli se oba používají na stejný kožní problém. Mnohokrát děkuji a přeji pěkný den. Bojanovská
02.08.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Vámi uvedený laser N-line (N-lite ?) nepoužívám,nemám s ním zkušenosti a tedy Vám nemohu odpověďět na Vaši otázku.Vámi uvedený laser je v ČR používaný ojediněle (z internetu je zřejmě patrno,že ho používá jedno moravské centrum i na léčbu akné), známější centra (např.pražská) myslím,že ho nepoužívají.
28.07.2010
vyšetření (Jana)
Dobrý den,
mohu se k vám objednat na vyšetření znamének počítačem a odstranění jedné bradavice na plosce nohy i když jsem v druhém měsíci těhotenství.Děkuji za odpověď.
29.07.2010
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na vyšetření znamínek počítačovým dermatoskopem se můžete objednat i když jste těhotná.Ale laserové zákroky i odstranění bradavic ženám v těhotenství neprovádím.
27.07.2010
bradavice (Tereza)
Dobrý den, odstraňujete bradavice i dusíkem?
28.07.2010
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bradavice dusíkem neodstraňuji. Odstraňuji je laserem nebo chirurgicky (excochleací).
26.07.2010
vytetovaná černá tečka (Libor)
Na kolik by mi prosím přišlo odstranění vytetované černé tečky na ukazováku ruky,průměr 3-4mm.Děkuji za odpověď
27.07.2010
RE:vytetovaná černá tečka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za její odstranění erbiovým laserem může být do 500Kč.
25.07.2010
vystouplá piha (Gabriela Toušová)
Dobrý den,
objevila se mi na stehně piha, která je lehce vystouplá a občas svědí, je hnědá, kulatá asi 2mm velká, je možné, že se mi ve 30 objeví nová piha?. Měla bych si jí nechat vyšetřit?Děkuji
25.07.2010
RE:vystouplá piha (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zřejmě se jedná o nějaký fibrom,který se Vám může objevit v jakémkoliv věku. Neni to nic neobvyklého. Můžete přijít na vyšetření k odbornému lékaři dermatologovi.
23.07.2010
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobrý den, vím, že odtranění znamének na obličeji není v létě moc vhodné. Kdy je tedy zákrok vhodný?
23.07.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,takový zákrok je vhodný od září,ne ve slunných letních dnech.
23.07.2010
Bradavice v obličeji (Pešková)
Dobrý den, mám dvě světlé bradavice na nose a pak černé znaménko nad rtem a jedno na očním víčku. Kolik by asi stálo jejich odstranění?Děkuji
23.07.2010
RE:Bradavice v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za laserové odstranění tří výrůstků (o velikosti kolem 5mm) vč.lokální anestezie je 1500Kč.Výrůstky na očním víčku a v těsné blízkosti očí neodstraňuji, doporučuji Vám se v tomto případě obrátit na očního lékaře specialistu.
02.09.2014
RE:RE:Bradavice v obličeji (Radka)
A mohu se zeptat zda bradavici těsně po obočím odstraňujete? A je pravděpodobnost že tam nebudu mít vůbec žadnou jizvu? Děkuji předem za odpověď.
22.07.2010
jizvičky po vypalování metliček na nohou (Andrea Machulíková)
Dobrý večer, pravidelně chodím na vypalování metliček na nohou, vždy bylo vše v pořádku, ale po poslední návštěvě před rokem a půl mi na místech, kde se vypalovaly žilky zůstaly tmavší jizvy. Tímto bych se chtěla zeptat,co je špatně? a jestli na zesvětlení jizev můžu použít nějaký krém nebo mastičku. Děkuju za odpověď Machulíková Andrea
23.07.2010
RE:jizvičky po vypalování metliček na nohou (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nevím jakým přístrojem Vám byl zákrok proveden a jakých parametrů bylo použito,nemohu Vám tedy odpovědět proč se tak stalo,ale obvykle k tomuto nedochází. Možnosti jsou použití bělících krémů např.Iklen nebo depigmentačního laseru.
22.07.2010
flíček na rtu (simona)
Dobrý den, prosím o radu. Asi před měsícem jsem si zjistila malinký hnědý flíček na spodním rtu (cca 2mm) a mám pocit z některých úhlů, že i kousek vedle je trošku tmavší část rtu, ale více směrem do úst. Byla jsem u kožního lékaře v místě bydliště, ten se na flíček podíval jakousi lupou a řekl, že by to nechal, ať se sleduji, v případě zvětšení ať přijdu. Nemám z toho dobrý pocit, raději bych absolvovala přesnější vyšetření, ale nevím jaké? A nebo jen zbytečně zmatkuji a opravdu mám jen sledovat? Nerada bych něco podcenila Ještě bych dodala, že kousek od místa flíčku jsem v zimních měsících měla velký opar a od té doby si preventivně to místo mažu lihem z lékárny. Děkuji za názor. Simona
23.07.2010
RE:flíček na rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vzhledem k malé velikosti "flíčku" a jeho lokalizaci nic jiného než jeho vizuelní vyšetření a sledování nelze. Počítačový dermatoskop v tomto případě není využitelný.Tedy abych Vám mohla říci o jaký útvar se jedná,musela bych ho nejprve vidět.
21.07.2010
chloupky (Anonymní dotaz)
Dobrý den,provádíte i laserové odstraňování chloupků teď v létě.Měla bych zájem o odstranění chloupků v tříslech.
23.07.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i teď v létě provádím laserové odstraňování chloupků.Pokud budete chtít, můžete se objednat.
20.07.2010
atheromy (Jarek Stýblo)
Dobrý den chtěl bych se zeptat zda je možné nechat si odstranit laserově atherom nebo to jde pouze chirurgicky mam jich na obliceji zhruba 12 ruznych velikosti z toho dva nejvetsi cca 1,5cm v pruměru a rozhod sem se nechat si je všechny odstranit tenhle problem mam jiz 3 roky i dele a stale se nedari zadna lečba proto se obracim primo na vas a zda je zapotrebi nejaka doporuceni od lekaru nebo pouze obednani at uz telefonicky nebo osobně a kolik by mě odstraneni stalo předem dekuji za informace.
21.07.2010
RE:atheromy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,atherom je kožní cysta vznikající ucpáním kožní mazové žlázy a nadprodukcí mazu.Atheromy se odstraňují pouze chirurgicky (nejlépe u plastického chirurga).
13.07.2010
(Bez titulku) (Honza)
Dobrý den,
chtěl bych na vas zeptat na znamenka.stale se mi tvori po tele.četl jsem,že se tvoří ze slunka,ale tvoří se mi i v zimě a na slunko v létě moc nechodím.Jsou jen malá,drobná,všechna jsou stejná.Čím to je,že se mě pořád tvoří?Honza
17.07.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,příčina není jednoznačná,laicky řečeno je to dáno stavbou kůže,kdy některá místa více pigmentují,i bodově. Slunce svítí i v zimě-UV záření přechází i přes mraky.
08.07.2010
keloidni jizvy (aja)
Dobry den, kdy by byla vhodna doba na korekci keloidnich jizev-na rameni a v dekoltu a vyrustku na obliceji.Az po lete?Dekuji.
17.07.2010
RE:keloidni jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodnější je doba od září.
06.07.2010
cena (Petr)
Ještě se chci zeptak kolik stojí odstranění chloupků laserem obě předloktí?
17.07.2010
RE:cena (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela Gentlelase.Cena za první ošetření odstraňování chloupků na obou předloktích je kolem 2600Kč,cena za druhé a další ošetření je nižší dle počtu pulsů laseru.
06.07.2010
laser (Petr)
Dobrý den,odstraňujete laserem i světlé chloupky?
17.07.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,příliš světlé chloupky nelze laserem trvale odstranit.
06.07.2010
vbeam laser (Anonymní dotaz)
dobry den mel bych zajem o laserove osetreni laserem vbeam.Docetl jsem se ze mam asi rosazeu.Bylo by mozne k vam prijet na prohlidku toho 18.7. a ten den udelat zakrok? dekuji
06.07.2010
RE:vbeam laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,do 19.7.2010 je ordinace uzavřena.Po tomto termínu můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
01.07.2010
depilace (Lužný)
Paní doktorko,mám chloupky na celých zádech a chtěl bych se jich zbavit.Je pro toto lepší laser nebo IPL?
02.07.2010
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser nikoliv IPL.IPL nepoužívám,neboť není tak účinný jako laser.
30.06.2010
odstranění znaménka při kojení (Lenka)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné odstranit znaménko i v období kojení a jestli je to vhodné teď v létě. Mám vystouplé znaméko na vnitřní straně stehna, které mě při chůzi (tření nohy o nohu) bolí. Děkuji za odpověď. Lenka
30.06.2010
RE:odstranění znaménka při kojení (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínko lze odstranit i když kojíte.Na Vámi uvedeném místě lze znamínko odstranit i v létě.
29.06.2010
(Bez titulku) (Soňa)
Dobrý den.V květnu jsem si nechala odstranit 2 znamínka laserem.Po jednom je jen světle růžový flíček a to druhé mám zarudlé,svědí,roste mi znovu a docela rychle se zvětšuje.Na kožní jsem objednaná až za týden.Můžete mi prosím poradit,o co může jít?Předem děkuji.
30.06.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych Vám mohla říci o co se jedná,musela bych ošetřené místo vidět.Ale hojením se může (není to pravidlem) na ošetřeném místě objevit pigment (a to jak po laserovém tak chirurgickém zákroku). Potom je potřeba provést laserovou korekci.
28.06.2010
akné (Jitka Klusáčková)
Dobrý den paní doktorko,mohla bych k vám přijít příští týden na konzultaci léčby akné. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
30.06.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v období 3.7.-18.7.2010 je ordinace uzavřena.Jinak můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
25.06.2010
Milia na rtu (Veronika)
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli se dají nějak odstranit nejspíše milia na rtu? Rty ztrácejí svoji konturu a nevypadá to hezky. Moc děkuji za odpověď.
Veronika
29.06.2010
RE:Milia na rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možnosti odstranění Vám mohu říci až útvary uvidím.Pokud se jedná o milia, tyto lze odstranit propíchnutím a vymáčknutím.Toto může provést zkušená kosmetička. Použití erbiového laseru je též možné,ale v případě rtů je to bolestivé.
25.06.2010
tetování (Katka)
Dobrý den,chtěla bych si nechat odstranit jednobarevné-černé tetování na vnější části levého předloktí cca o velikosti 3x5cm staré 5 let.Chtěla bych se zeptat na konečnou cenu a za jak dlouho bych na tento zákrok mohla přijet, popřípadně kolikrát by se musel opakovat,Předem děkuji za odpověď
25.06.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování je možné odstranit Q switched laserem (vysokou energií jakoby rozstřelí tetování).K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření. Interval mezi ošetřeními je asi měsíc.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru. Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm (případně 4x4mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč, do 20 pulsů je 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.Méně šetrnější způsob (pokožka bude barevně odlišná od okolní neošetřené plochy-místo se hojí jako odřenina) ale levnější je použití erbiového laseru (odpaření kůže s tetováním). Erbiovým laserem lze odstranit pouze černé,hnědé a tmavě modré tetování.U tohoto laseru je možné jedno ošetření,ale erbiový laser je vhodný u tetování menších rozměrů. Cena za cm2 je 500-1000Kč.Ve Vašem případě vzhledem k velikosti doporučuji použití Q switched laseru.Předběžná cena za první ošetření může být kolem 3500Kč (dle počtu pulsů), počet ošetření ale nelze stanovit,obecně 4 a více.Objednání je možné do týdne.
23.06.2010
laser (Anonymní dotaz)
Dobrý den,paní doktorko odstraňujete chrápání laserem?Pokud ano je to bolestivé a kolik to stojí.Děkuji za odpověď
24.06.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové odstranění chrápání neprovádím.
22.06.2010
chloupky (Standa)
kolikrát musím přijít,abyste mi odstranili chloupky v podpaží laserem.A jaká je cena.
24.06.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Počet ošetření je individuální,minimálně 4x.Cena za první ošetření obou podpaží je 1600Kč,cena za druhé a další ošetření je nižší dle počtu pulsů laseru.
20.06.2010
Znaménko (Lenka)
Dobrý den,
mám znaménko v intimních partiích - konkrétně v oblasti u konečníku. Se znamínkem nemám žadné problémy, nesvědí ani nic podobného, ale je hodně vystouplé, což nevypadá moc pěkně. Je možné vůbec znaménko v této oblasti odstranit?
Děkuji za odpověď
21.06.2010
RE:Znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i znamínko v těchto místech lze odstranit chirurgicky či laserem.
16.06.2010
jizva (J.)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je možné odstranit jizvu z obličeje,ktrá je již 15let stará.Je mi 30 let a mam ji od akné.Děkuji za odpověd.
16.06.2010
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvu lze lasery (erbiovým, diodovým) učinit méně viditelnou.Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
15.06.2010
Jizvičky po akné (Pavlína)
Dobrý den paní doktorko,chci se zeptat zda je možné vás navštívit s problémem a to:mám několik let jizvičky po akné,je možné je u vás odstranit nebo aspon zmírnit?Děkuji moc.Pavlína.
15.06.2010
RE:Jizvičky po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvičky po akné je možné zmírnit lasery,peelingem.Můžete přijít na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
14.06.2010
materské znamienko (simona)
na tvari mam od narodenia materske znamienko, spociatku bolo ploche, za posledné roky zostava vypuklé a momentalne niekolko tyždnov aj bolestive na dotyk. može byt nebezpečné?
15.06.2010
RE:materské znamienko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,většina mateřských znamínek nebezpečná není.K posouzení Vašeho znamínka bych ho musela nejprve vidět. Měla byste si ale znamínka vyšetřit u nejbližšího kožního lékaře (dermatologa).
14.06.2010
(Bez titulku) (M)
Dobrý den, mám tmavou jizvu po rozštěpu koutku. Byli mi doporučeny vybělovací krémy a tak bych se chtěla zeptat jaké a jestli je vhodná např. NEOSTRATA Pigment Lightening Gel a nebo Bioderma WHITE OBJECTIVE aktivní krém 30ml.Děkuji
15.06.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,oba přípravky jsou stejně vhodné na odstranění pigmentací.
12.06.2010
Piercing nad rtem (Barrushqa)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda děláte korekce "jizev" po piercingu nad rtem.Zůstala mi po něm nepěkná dírka, která jde dost vidět.
Předem děkuji za odpověď.
Barbora Povolná
15.06.2010
RE:Piercing nad rtem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,předběžně jizvu mohu korigovat tj. učinit méně viditelnou laserem nebo výplní.
11.06.2010
žilky (Věra)
dobrý den paní doktorko,chci se Vás zeptat ohledně žilek:je sluníčko zhoršující faktor pro rozšířené žilky na obličeji nebo se prostě objeví kdykoli jako chron.onemocnění a slunění vliv nemá?Ptám se také proto,že mě zajímá jak dlouho se musí používat po laserovém zákroku vysoké faktory a pak je snížit.Děkuji a přeji pěkný den.
15.06.2010
RE:žilky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,sluneční záření nemá vliv na rozšířené žilky.Po ošetření laserem ale je nutno si ošetřená místa před slunečním zářením chránit přípravky s vysokým SPF (doporučuji několik týdnů),aby v těchto místech nedocházelo k pigmentacím.
10.06.2010
hemangiomy (Marie)
Paní doktorko,je mi 48 let a teď na těle se mi tvoří červené tečky údajně hemangiomy.Je možné,že časem mi vymizí. Děkuji za odpověď
11.06.2010
RE:hemangiomy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,spíše je pravděpodobné,že nevymizí.Lze je odstranit elektrokauterem nebo laserem.
09.06.2010
depilace (Dušan)
Dobrý den,můžete mi napsat zda provádíte i odstranění chloupků laserem u mužů v oblasti konečníku.
11.06.2010
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i ve Vámi uvedených místech lze laserem odstraňovat chloupky.Chloupky nesmí být příliš světlé.
07.06.2010
(Bez titulku) (L.)
Dobrý den,
mám dotaz ohledně odstranění chloupků na bradě, pod krkem a horním rtem. Některé jsou světlé, některé tmavé. Doporučujete laser i v této oblasti? Zatím je vytrhávám pinzetou, ovšem mám obavu, že jakmile je začnu holit žiletkou stanou se tvrdší, tmavší a hustější. Jaké máte osobní zkušenosti a v jaké ceně by se odstranění chloupků pohybovalo? Děkuji za odpověď!
07.06.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud jsou chloupky blond (bez pigmentu),nelze je laserem odstranit.Tedy tmavé chloupky lze odstranit,příliš světlé obtížně.Chloupky nesmíte vytrhávat aspoň 2-3 týdny před ošetřením,můžete je zastřihávat nebo holit.Cena za první ošetření všech Vámi uvedených lokalit je kolem 2000Kč.
05.06.2010
Biostimulační laser (Veronika Petrášová)
Dobrý den, chtěla bych léčit biostimulačním laserem akné, zajímalo by mě, jak dlouho léčba trvá, jak často bych chodila na laser a zda se musí během léčby dodržovat nějaká omezení.
Děkuji.
06.06.2010
RE:Biostimulační laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba akné je především dlouhodobá.Důležitá je léčba léčivy a vhodnou dermokosmetikou.Léčba biostimulačním laserem-modrým světlem je pomocná. Doporučuji počet ošetření biostimulačním laserem-modrým světlem 10x a případně více dle potřeby.Po ošetření tímto laserem nejsou žádná omezení.
04.06.2010
Jizva po piercingu (Alina Zastulka)
Dobrý den, mám červenou trochu vystouplou jizvu ( nevím zda je keloidní nebo hypertrofická) o velikosti 1 cm, je tvrdá a mám ji po špatně hojeném piercingu, který jsem si musela vyjmout.Od té doby, co mám piercing pryč, se jizva hojí přibližně 4 měsíce a stále se nemění. Chtěla bych se zeptat, kolikrát bych musela podstoupit korekci,aby se jizva aspoň částečně zbledla a nebyla tvrdá. Děkuji za odpověď
04.06.2010
RE:Jizva po piercingu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych jizvu nejprve vidět,abych Vám mohla říci možnosti její korekce. Zatím doporučuji červené světlo biostimulačního laseru-počet ošetření 5-10x.Je i možnost použití erbiového laseru či barvivového laseru.Můžete též používat gel na jizvy např.Dermatix.
09.07.2010
RE:RE:Jizva po piercingu (Alina Zastulka)
Děkuji za odpověď. Zkouším nejprve používat Contractubex gel, mohlo by mi to pomoct? A když bych zkusila laser, tak při opakování zaplatím pokaždé 500 za 1 cm?
20.07.2010
RE:RE:RE:Jizva po piercingu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Vámi uvedený gel by mohl pomoci,ale kvalitnější je třeba Dermatix gel. Biostimulační laser jedno ošetření stojí 180Kč.Vámi uvedená cena 500Kč je za ošetření erbiovým laserem,kdy je většinou pouze jedno ošetření.
02.06.2010
biostimulační laser (Denisa)
Dobrý den, mám červené strie na bocích a chtěla bych se zeptat kolikrát je přibližně nutné podstoupit vyšetření a jaké mohou být výsledky.
03.06.2010
RE:biostimulační laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,doporučuji deset ošetření 1-2x týdně.Červené světlo biostimulačního laseru regeneruje nežádoucí mikrojizvičky a praskliny v kůži.Zejména je vhodný na červené strie,kterým napomáhá k jejich vyblednutí.
01.06.2010
akné, ucpané póry, černé těčky (Michaela)
Dobrý den,
já mám hodně ucpané póry na tváři a čele - malé pupínky, hodně černých teček na nose a na lících. Chtěla jsme se zeptat jestli by mi laserové ošetření pomohlo, kolikrát se chodí. Jestli třeba stačí jedno ošetření. A co je terapeutický biostimulační laser...to stačí jedno ošetření nebo se musí chodit víckrát ?...A je po zákroku uhoršená pleť? Loupe se nebo je zarudlá ?
Předem děkuji za odpověď
02.06.2010
RE:akné, ucpané póry, černé těčky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové ošetření nebo peeling může pomoci.Většinou je potřeba několik ošetřeni.Biostimulační laser je červené světlo,je též potřeba více ošetření. Zarudnutí pokožky je při použití některých invazivních laserů,při použití biostimulačního laseru (např. je vhodná laserová gelová maska) zarudnutí nebývá.
30.05.2010
jizvy (Jitka Kopecká)
Dobrý den,
po chirurgickém odstranění znamínek se mně vytvořily vystouplé jizvy.Uvažuji proto o laserovém odstranění dalších znamínek.Jak je to v tomto případě s hojením a mohou se také vytvořit nevzhledné jizvy?Děkuji za vaši odpověď.
31.05.2010
RE:jizvy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,místo po laserovém odstranění znamínka se hojí jako odřenina stroupkem. Erbiový laser,kterým znamínka odstraňuji, je šetrný,oproti chirurgickému odstranění je vznik nevzhledné jizvy podstatně méně pravděpodobný.
27.05.2010
gelová maska (Klára)
Dobrý den,je možné ošetření laserovou gelovou maskou i v letním období?Děkuji za odpověď
29.05.2010
RE:gelová maska (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,ošetření laserovou gelovou maskou se provádí v každém ročním období bez omezení.
26.05.2010
Tetování (lenka)
Dobrý den,
chtěla bych si nechat udělat tetování, ale tvoří se mi keloidní jizvy - na zádech, břichu, na nohách se mi tyto jizvy netvoří. Mám strach, abych se mi právě po tetování nevytvořila keloidni jizva, což by asi nevypadalo dobře. Hrozí riziko, že se jizva po tetování udělá?
26.05.2010
RE:Tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,riziko keloidů je teoreticky možné při jakémkoliv zásahu do kožní integrity.Q-switched laser,který používám na odstranění tetování,je šetrný a neni mi známo,že by jeho vhodným použitím docházelo ke vzniku keloidních jizev.
26.05.2010
Vráska (Martina)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bych si u vás mohla nechat odstranit vrozenou vrásku, i když je mi teprve 19 let. Děkuji
26.05.2010
RE:Vráska (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vrásky lze odstranit či výrazně korigovat.Můžete přijít na konzultaci s případným zákrokem bez objednání v úterý, ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin, nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
24.05.2010
(Bez titulku) (ondrej)
dobry den,chtel bych jit po lete k vam na korekci jizev po akne.jenze akne se mi porat tvori.drive uz jsem bral roacutan a akne mi zmizelo,ale uz je zase zpet a mam uz jizvy.kolik by stalo odstraneni akne?vim,ze odstraneni jizev po celym obliceji stoji 9000 kc,tak se chci zeptat kolik by stalo i odstraneni akne,a jestli by melo jojo efekt jako pri uzivani roacutanu.dekuji za odpoved
25.05.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,roaccutane je přednostně indikován u těžších forem akné,kterou pokud máte,spíše bych Vám doporučovala léčbu v některé z fakultních nemocnic např. FN Brno-Bohunice dermatovener. klinika.Léčba akné lasery je léčba doplňková.Jedno ošetření celého obličeje laserem Smoothbeam Candela stojí 2400Kč (doporučuji min. 4 ošetření,každé ošetření po 4 týdnech).Dále je možné použít modré světlo BlueBeam, cena za jedno ošetření je 180Kč (počet ošetření dle potřeby,doporučuji ošetření 2x týdně).Velice důležitá je ale léčba léky a vhodnou dermokosmetikou.
25.05.2010
RE:RE:(Bez titulku) (ondrej)
dobry den odepisuji vam na odpoved kterou jste mi dala.ja bydlim v zapadoceskym kraji u mesta cheb takze by pro me byla lecba v brne asi dost narocna.takze asi nejprve nasadim roaccutane a pak az pujdu na vylaserovani.jeste bych se chtel zeptat jestli budu muset laserovani opakovat vicekrat nebo jen jednou?.diky za odpoved
25.05.2010
RE:RE:RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,počet ošetření akné laserem je více.
23.05.2010
Chloupky (Marie Skřípská)
Dobrý den,moje dcera které je 13 let má tmavé chloupky na horním rtem. Pořád mě přemlouvá ať ji vezmu na lejzr , že to není tak drahé,ale nevím jestli je to pro moji dceru vhodné když má teprve 13 let. Prosím poraďtě a předem děkuji za odpověď.
23.05.2010
RE:Chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstraňování chloupků laserem není nijak věkově omezeno,účinek laseru nesouvisí s věkem.Je potřeba několik ošetření laserem Gentlelase (počet ošetření je individuální).
21.05.2010
pigmentové skvrny bílé kávy (eva pšenčíková)
Dobrý den, mám 7 letého syna, který má od narození po těle několik drobných skvrn bílé kávy. Jednu větší skvrnu s nepravidelným okrajem má nad rtem. Pediatr nás odkázal i k prim. Bučkové. Ta nám před 4 lety doporučila laser a na kontrole rok poté, nám jej rozmlouvala kvůli návratnosti a neúčinnosti. Synovi skvrna začala vadit a rád by se ji zbavil, myslíte že má cenu vyzkoušet laser a nehrozí zhoršení stavu? Děkuji za odpověď.
22.05.2010
RE:pigmentové skvrny bílé kávy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím si,že laser je vhodný, zhoršení stavu je méně pravděpodobné.Ale vše závisí na hojení,které nelze nikdy předvídat.
20.05.2010
zarůstání chloupky (Anonymní dotaz)
Je možné nějak zabránit zarůstání chloupků v tříslech,zkoušela jsem dosti kosmetiky ale nepomohlo to
21.05.2010
RE:zarůstání chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné je pouze laserové odstranění chloupků.
18.05.2010
péče (Leona Klímová)
Dobrý den paní doktorko.Jak dlouho trvá hojení po laserovém odstranění znaménka a jaká je nutná péče
20.05.2010
RE:péče (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,místo po laserovém odstranění znamínka se hojí jako odřenina stroupkem, který se samovolně odloučí za 7-14 dní.Po odloučení stroupku je vhodné místo promasírovávat jakýmkoliv kosmetickým krémem.A používat vysoké ochranné faktory SPF min.40+ proti UV záření,doporučují až tři měsíce.
17.05.2010
poukázka (Milan)
Dobrý den,měl bych zájem o dárkovou poukázku.Nejsem ale z Brna.Je ji možné uhradit bank.převodem a můžete mi ji poslat poštou?Děkuji za Váš čas k zodpovězení otázek.
18.05.2010
RE:poukázka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,poukázku je možné uhradit bankovním převodem a mohu Vám ji poslat poštou.
15.05.2010
laser (L.Trsová)
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem na kolik by finančně vyšlo odstranění chloupků laserem v podpaží, intimní část a třísla? Dále mám dotaz zda-li se před tímto zákrokem a po něm může navštěvovat solárium a zda je možné před vyšetřením i po něm používat antipesrpirant. Je nějaká speciální příprava před vyšetřením? Je lépe mít narostlé chloupky nebo oholené?
Poté mám probém co se týče tmavých chloupků na bradě, je možné k odstranění těchto chloupků použít také laser a finančně na kolik by tento zákrok vyšel? Děkuji za odpověď!
16.05.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Chloupky nesmí být asi tři-čtyři týdny před zákrokem vytrhávány pinzetou,el.strojkem,voskem,odstraňovány el.jehlou.Smí být pouze holeny žiletkou nebo zastříhávány.Před zákrokem je nejlépe a nutné,když chloupky jsou oholeny žiletkou (nebo zastřihnuty) tak, aby byly max. do 1 mm nad pokožkou.Je potřeba minimálně 4 ošetření (počet je individuální),každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Cena za první ošetření-odstraňování chloupků je dle ceníku na www stránkách,cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru. Zákrok není výrazně bolestivý,budete pociťovat mírný palčivý pocit.Je možné místní znecitlivění krémem Emla.Cena za současné první ošetření obou podpaží+ int.partií vč.třísel je kolem 3000Kč,za první ošetření brady 1200Kč.Na ošetření nesmíte přijít s opálenými místy od sluníčka nebo ze solaria.Doporučuji neopalovat se min. 2-3 týdny před a po ošetření.Antiperspirant nepoužívat asi týden po ošetření.
14.05.2010
Epilace + těhotenství (Lucie)
Dobrý den, je možné absolvovat např. 2x epilaci laserem, kvůli těhotenství přerušit a po porodu pokračovat. Bude mít takto přerušená epilace stejný výsledný efekt, jako když se provede v intervalech, které tady uvádite? Děkuji za odpověď.
15.05.2010
RE:Epilace + těhotenství (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,to nelze určit,neboť výsledky každého ošetření jsou individuální.V těhotenství mohou nějaké další chloupky narůst,ale také nemusí.Dodržení intervalů mezi jednotlivými ošetřeními neznamená lepší výsledky,není to pravidlem.
13.05.2010
znaménko (nnn)
Paní doktorko,je lepší když si nechám odstranit znaménko,které jsem si poranil a krvácelo mne nebo nemám nic s tím dělat?
14.05.2010
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud může dojít k častému poranění,znamínko je vhodné odstranit.
12.05.2010
vyšetření (Petr)
Dobrý den je možné se k vám objednat na vyšetření znamének i mimo dobu uvedenou na vašich stránkách.Například na sobotu dopoledne
13.05.2010
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na vyšetření znamínek je možné přijít na objednání jen v době uvedené na www stránkách.
11.05.2010
hyperhidróza (Lucie)
Dobrý den, je mi 22 a už dlouho trpím nadměrným pocením (hl. v podpaží), které se objevuje prakticky po celý den i v zimě. Chtěla bych se zeptat, jestli je vůbec šance, že mi botox zabere, když driclor mi zabral jen tak na 3 dny a poté se vše vrátilo do starých kolejí? dále jaký je prosím rozdíl mezi aplikací botoxu a dysportu? a musím u Vás projít ještě nějakým speciálním vyšetřením než mi vlastně injekce aplikujete nebo mohu rovnou přijít na aplikaci? Děkuji moc, hezký zbytek dne, Lucie.
13.05.2010
RE:hyperhidróza (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Botox je něco jiného než Driclor.Botox je vhodný a používá se k odstranění nežádoucího pocení.Účinky Botoxu či Dysportu jsou prakticky totožné.Myslím si,že speciální vyšetření nepotřebujete.Ale samozřejmě je možné vyšetření odbornými lékaři internistou a neurologem.
10.05.2010
laser (Brázdilová)
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli laserové zákroky můžou podstupovat i děti a mládež,nebo jen určitá věková kategorie. A jaká bývá obvykle cena za prodiskutování a domluvu s paní doktorkou a další finance kromě samotného zákroku. Děkuji
10.05.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserový zákrok není nijak věkově omezen.Přesto tyto zákroky provádím dětem až školního věku. Konzultace ohledně laserového zákroku je zdarma,jiné finanční náklady než cena zákroku zpravidla nejsou.
06.05.2010
den melanomu (Jana)
Dobrý den,
dověděla jsem se,že budete vyšetřovat znamínka v pondělí dle dne melanomu.Musím se objednat,kdy je nejlépe přijít?
07.05.2010
RE:den melanomu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v rámci dne melanomu na krátké vyšetření podezřelých znamínek můžete přijít bez objednání v pondělí 10.5.2010 v 9:00-13:30 hodin.Na uvedený den neobjednávám, můžete přijít v uvedenou dobu kdykoliv.
05.05.2010
Vyrustek (tomas)
Dobrý obevil se mi vyrustek pod pazi a ted i na penisu je to jako stopka od kuze mensi a na konci vetsi ma to asi 2-3mm nevite co to muze bejt a jestli si to muzu odstranit sam?
05.05.2010
RE:Vyrustek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,dle popisu to mohou být nezhoubné pendulující fibromky.S určitostí bych Vám to mohla říci,až bych je uviděla.Odstranění byste měl nechat na odborném lékaři.
05.05.2010
Sklerotizace (Denisa)
Dobrý den, paní doktorko, musím na začátek napsat, že vždy plním striktně, to co mi lékáři nařídí, Ale stalo se mi, že jsem byla na sklerotizaci žil a nutně jsem z rodinných důvodů musela hned sednout do auta a odjet domů, aniž bych chodila. Chtěla jsem se zeptat, jaké to pro mě může mít zdravotní následky a jestli by se už projevily, anebo mohou zůstat skryty a já bych si na něco měla dávat pozor. Moc děkuji za odpověď. Denisa
05.05.2010
RE:Sklerotizace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím si,že žádné zdravotní následky nebudete mít.Chození je doporučení z důvodu vstřebání sklerotizačního roztoku a z důvodu krevního oběhu.
04.05.2010
laserové ošetření v létě? (Jana Machalová)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda v letních měsících je vhodné laserové ošetření pleti(omlazení obličeje, odstranění žilek v obličeji).
Děkuji za odpověď.
04.05.2010
RE:laserové ošetření v létě? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové ošetření pleti (omlazení obličeje-rejuvenace,odstranění žilek v obličeji) ve slunném letním období není vhodné.
03.05.2010
foto (Petra)
Dobrý den, bylo by možný vám poslat fotku se znamínky na posouzení? Děkuji Petra
03.05.2010
RE:foto (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete ji poslat.Posouzení ale bude předběžné.
02.05.2010
(Bez titulku) (Petra)
Dobrý den, provádíte zákroky již v den konzultace, nebo je nutné čekat na objednání-popř. jak je dlouhá čekací lhůta?? (Měla bych zájem o chemický peeling nebo laserové odstranení jizviček po akné).
Děkuji za odpověď.
02.05.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na zákrok je nutné se objednat z časových důvodů (obě ošetření mohou trvat půl hodiny).Objednací doba je 14 dní.Na konzultaci se nemusíte objednávat.
02.05.2010
chemický peeling (iva)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda jde použít chemický peeling na odstranění jamek a jizviček v obličeji v případě, že trpím atopickými eksémy??? Je chemický peeling bezpečný pro pleť??-mám totiž velmi citlivou pleť.
02.05.2010
RE:chemický peeling (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud zrovna máte atopický ekzém na obličeji,tak chemický peeling nedoporučuji.Pokud v období nemáte na obličeji příznaky atopického ekzému,lze chemický peeling aplikovat.Chemický peeling se používá i na jemnou redukci jizviček nebo vrásek.Je vhodný i pro citlivou pleť.
02.05.2010
odstranění chloupků (Fichtlová Radmila)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik sezení je potřeba k odstrnění chloupků v podpaží a kolik to ude stát.Děkuji
02.05.2010
RE:odstranění chloupků (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,počet ošetření laserem Gentlelase na odstraňování chloupků je individuální. Ale určitě počítejte s počtem ošetření 4 a více.Cena za první ošetření obou podpaží je 1600Kč,cena za druhé a další ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.
30.04.2010
den melanomu (Věra Hlavatá)
Dobrý den,bude i u vás výšetření znamének v měsíci květnu na den melanomu?Mohu přijít?Děkuji za objednání.
01.05.2010
RE:den melanomu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v rámci dne melanomu na krátké vyšetření podezřelých znamínek můžete přijít bez objednání v pondělí 10.5.2010 v 9:00-13:30 hodin.
28.04.2010
vystoupla jizva (Marketa S.)
Dobry den, na podzim jsem u vas podstoupila odstraneni 10 materskych znamenek laserem. Vsechna se krasne zahojila, jen na hrudniku se mi i pres mazani vytvorily dve jizvicky (ruzove, vystouple, velke asi jako puvodni znamenko,tvrdsi nez okolni kuze-asi keloidni?) Je to pul roku od zakroku, da se s jizvickami neco delat (jsem v soucasne dobre ve 3.mesici tehotenstvi, znamena to pro pripadny zakrok nejaka omezeni?) Dekuji za odpoved a jsem s pozdravem
29.04.2010
RE:vystoupla jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možná korekce erbiovým laserem,ale ženám v těhotenství toto ošetření neprovádím.Musíte počkat až po porodu.V těhotenství je možné použít soft biostimulační laser-červené světlo,které přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k změknutí a zjemnění jizev.
03.05.2010
RE:RE:vystoupla jizva (Marketa S.)
Děkuji za odpověď. Mohu se ještě zeptat, kolik by toto ošetření v těhotenství stálo? Plus má smysl teď používat nějaké krémy nebo už ne (příp.jaké?)
03.05.2010
RE:RE:RE:vystoupla jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jedno ošetření biostimulačním laserem stojí 180Kč.Doporučuji 5-10 ošetření.Jizvy je vhodné promasírovávat silikonovým gelem na jizvy např. Dermatixem.
26.04.2010
kalmetizace (dita)
Dobry den, mam 9 mesicni dceru, ktere zustala asi cca 1,5 cm cervena jizva po ockovani proti TBC (velka reakce - 2x punkce). Bylo by vhodne jiz osetreni laserem nebo jeste vyckat. Popripade jake osetreni a v jake cenove relaci by se to pohybovalo. Dekuji
27.04.2010
RE:kalmetizace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,již teď by byl vhodný soft biostimulační laser-červené světlo,které přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k změknutí a zjemnění jizvy.Doporučuji minimálně dvě ošetření týdně po dobu pěti týdnů.Jiné (invazivní) lasery na tyto jizvy po očkování nepoužívám.
26.04.2010
jizvy po akne (ondrej)
dobry den chtel bych se zeptat jestli by slo odstranit mi jizvy po akne v obliceji.nemam je nejak moc velke ale jsou tam i mensi dolicky..a jeste bych se chtel zeptat jestli by bylo lepsi prijit az po lete.dekuji za odpoved
26.04.2010
RE:jizvy po akne (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy po akné lze korigovat (to je učinit je méně výraznými) lasery. Zákrok se neprovádí v letních měsících, květen je ještě možný k provedení zákroku.Nejlépe je když přijdete na konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
26.04.2010
Znaminka (Lucie Bednářová)
Dobrý den, mám na zádach 4 znaménka jsou vystouplá mají světle hnědou barvu. Chtěla bych je nechat odstranit. Můžu se objednat na jejich odstranění leserem? Děkuji za odpověď.
26.04.2010
RE:Znaminka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat emailem nebo telefonicky.Nebo Vás mohu již teď objednat na pátek 14.5.2010 v 13:50 hodin nebo na úterý 18.5.2010 v 11:30 hodin. Prosím o případné potvrzení termínu.
24.04.2010
žilky (Marika)
Dobrý den,paní doktor mám na obouch nohách drobné žilky,jsou modré a červené.Vůbec se mi nelíbí.Je možné je nějak elegantně odstranit,ale taky mě zajímá cena.Děkuji za radu a přeji hezký den.
25.04.2010
RE:žilky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,červené nebo červenofialové žilky odstraňuji laserem Vbeam,modré sklerotizací (napichování žilek roztokem,který je zničí).Cena za laserové odstranění je dle počtu pulsů laseru. Jeden puls ošetří plochu asi 3x10mm.Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů 700Kč,do 20 pulsů 1300Kč,každý další puls nad 20 pulsů 10-15Kč.Je potřeba většinou více ošetření.Cena za sklerotizace jedna dávka 2ml je 500Kč.Oproti sklerotizaci není v případě laserového odstranění nutné nosit el.bandáže.Na konzultaci můžete přijít kdykoliv bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
22.04.2010
chloupky (Aneta)
Dobrý den.Měla bych zájem o laserové odstranění chloupků na bradě.Kolik je potřeba celkem ošetření a jaká je doba mezi ošetřenmi.Děkuji za odpověď
23.04.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Je potřeba minimálné 4 ošetření (většinou je potřeba větší počet ošetření,je to individuální).Interval mezi jednotlivými ošetřeními je asi 7 týdnů.
21.04.2010
znaménko (Lenka)
Dobrý den,
na zádech mám znaménko,které ma pravidelný tvar, ale za poslední měsíc mi znaménko hodně vyrostlo do výšky - vytvorila se jakoby taková malá boulička uprostřed.Byla jsem u kožního lékaře a ten rekl, ze znaminko je v pořádku. Říkal,že ze zdravotního hlediska je v pořádku, i když jsem mu říkala, že to znaménko je drážděné ramínkem od podprsenky. Taky si myslíte, že je zbytecčné toto znaménko odstraňovat?
Děkuji
21.04.2010
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud znamínko je drážděné oděvem,je vhodnější,aby ho odstranil odborný lékař.
19.04.2010
Jizva (Lenka)
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,jestli je možné provést i vyhlazení čerstvé jizvy. V únoru jsem byla na operaci cysty pod uchem a zůstala mi na krku mnohem větší jizva,než jsem předpokládala. Jen nevím,jestli je třeba jizvu nějaký čas hojit nebo by šlo provézt vyhlazení už v nejbližší době. Ještě jedna otázečka: bylo by potřeba podstoupit určitě více procedur že?Předem moc děkuji za odpověď.Lenka
19.04.2010
RE:Jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné je již teď jizvu ošetřit červeným světlem biostimulačního laseru, které přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k jejímu změknutí a zjemnění. Doporučuji ošetření 2x týdně po dobu pěti týdnů.Doporučuji použít i gel na jizvy např.Dermatix.Další případná korekce jizvy invazivnějším ošetřením je možná až za několik měsíců.
17.04.2010
šedivé chloupky (Růžena Vrchotová)
Dobrý večer paní doktorko.Je mi 56 let a na bradě mám tvrdé šedivé chloupky.Zatím je vytrhávám, ale chtěla bych je trvale odstranit.Je nějaká možnost?Děkuji za odpověď.
19.04.2010
RE:šedivé chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem zpravidla nelze odstranit šedivé chloupky.
15.04.2010
hojení (Zneněk)
Dobrý den.Po jakou dobu se hojí místo po laserem odstraněném znaménku velikém asi 6mm?
16.04.2010
RE:hojení (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,místo se hojí jako odřenina stroupkem,který by se měl samovolně odloučit (asi za 7-10 dní).
14.04.2010
Intimní depilace (Mirka)
Dobrý den, jaká by byla přibližná cena a je vůbec možná i depilace přední intimní oblasti + oblasti genitálií + bikini line? Děkuji
14.04.2010
RE:Intimní depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za první laserové ošetření celých předních intimních partií včetně bikini line je 2500Kč.Cena za druhé a další ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.Je potřeba více jak 4 ošetření (počet ošetření je individuální).
12.04.2010
(Bez titulku) (Michaela)
Dobrý den,
chloupky na bradě mi rostou velmi rychle a mám je dost tmavé a viditelné. Holit dep. krémem jsem zkoušela, ale došlo k podráždění pokožky. Proto je vytrhávám. Ráda bych podstoupila depilace laserem, ale doporučujete 2-3 týdny před tím nevytrhávat. Když budu chloupky holit žiletkou, nebudou mi narůstat víc a silnější?
Je možné laserem depilovat také horní část šlapek? Jak by vypadala cena?
Jak si lasero poradí se zarůstajícími chloupky - trápí mě hl. v podpaží.
Jak se liší ceny laserové depilace při následných zákrocích od těch uvedených na Vašich stránkách za 1. ošetření?
Je návštěva ve Vaší ordinaci (konzultace, kontrola atd.), jsem li klient OZP bezplatná?
Děkuji za odpověď.
12.04.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela GentleLase.Jsou potřeba min. 4 ošetření (většinou je počet ošetření vyšší,je to inbdividuální).Chloupky nesmí být delší jak 1mm,je potřeba je zastřihnout nebo oholit.Holením mohou chloupky opticky růst rychleji a být silnější,ale není to pravidlem.Laser se používá i na odstranění zarůstávajících chloupků.Cena za první ošetření obou nártů je dle hustoty chloupků, předběžně kolem 1500Kč. Cena za druhé a další ošetření je dle počtu pulsů laseru,ale je nižší než za první ošetření.Konzultace je zdarma.
11.04.2010
leukémie (Anonymní dotaz)
Dobrý den, měla bych dotaz, zda může člověk s chronickou leukémií podstoupit ošetření laserem. Předem děkuji za odpověď
12.04.2010
RE:leukémie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,podle mého názoru by neměl podstoupit dermatologická laserová invazivní ošetření.Pokud by mi klient tuto diognozu uvedl,tak bych laserové ošetření neprovedla. Neznám ani žádné případy použití dermatologického laseru na klienty s touto nemocí.
11.04.2010
zarudnutí (Lenka)
Dobrý den,mám problém s kůží.Kdy po koupeli ve vaně,ať se sprchuji nebo jsem v napuštěné vaně,mně kůže na předloktí rukou zčervená a oteče,vypadá to jako pupínky vedle sebe.Po několika hodinách,4-6 hodinách,to ale vymizí.Tento můj problém byl v mé vaně doma,ale i jinde.Nevíte o co se jedná a jak tomu zabránit?.Děkuji za odpověď.
12.04.2010
RE:zarudnutí (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,příčinou může být teplota vody, alergie na látky ve vodě apod.Ale je zajímavé,že to máte pouze na předloktí. Nevím čím to může být.
09.04.2010
tetování (David)
Paní doktorko kolik by u vás stálo odstranění černého tetování,které má rozměry 3x2centimetry a je rok staré.
10.04.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování je možné odstranit Q switched laserem (vysokou energií jakoby rozstřelí tetování).K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření. Interval mezi ošetřeními je asi měsíc.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm (případně 4x4mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.
Méně šetrnější způsob (pokožka bude barevně odlišná od okolní neošetřené plochy-místo se hojí jako odřenina) ale levnější je použití erbiového laseru (odpaření kůže s tetováním).Erbiovým laserem lze odstranit černé,hnědé a modré tetování.U tohoto laseru je možné jedno ošetření.Cena za odstranění tetování erbiovým laserem 3x2cm je do 4500Kč. Doporučuji ošetření spíše Q switched laserem.
08.04.2010
TEOSYAL ULTRA DEEP (iva)
Dobrý den,
může se aplikovat TEOSYAL ULTRA DEEP na výpln nosoretní rýhy? Kdy mohu očekávat úplné vstřebání látky po aplikaci 1ml. popř. můžete nabídnout látku, která by vstřebání urychlila?Děkuji
08.04.2010
RE:TEOSYAL ULTRA DEEP (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,Vámi uvedenou výplň lze použít na nosoretní rýhy.Doba účinnosti až 12 měsíců.Látku na urychlení vstřebání nevím.Nevím proč by se měla uvedená výplň urychlit vstřebat?Pokud tedy chápu vstřebání jako snížení účinnosti.
06.04.2010
jizvy po akné (Lucie)
Dobrý den, je možné provádět laserovou korekci jizev v obličeji i na jaře? Jaký je průběh následné léčby? Lze používat make-up? Na kolik zákrok vyjde? Mockrát Vám děkuji za odpověď
07.04.2010
RE:jizvy po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserovou korekci jizev po akné je možno provést i na jaře.Ošetření se provádí erbiovým laserem,cena za celý obličej je 9000Kč (část obličeje adekvátní částka). Ošetřené místo je zarudlé,tvorba stroupků.Makeup je možné použít asi za 10-14 dní po ošetření. Ošetřit jizvy po akné je možné též laserem Smoothbeam.
07.04.2010
RE:RE:jizvy po akné (Lucie)
Dobrý den, děkuji za odpověď. Bylo by možné stavit se u Vás na konzultaci tento pátek, tj. 9.4. v 8hod. ráno? Děkuji
07.04.2010
RE:RE:RE:jizvy po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete přijít tento pátek 9.4.2010 v 8:00-14:00 hodin.
05.04.2010
drobne cevky (Marta Nováková)
Dobrý den,
na kůži mám viditelné drobné cévky a ráda bych si je nechala odstranit laserem. Zajímalo by mne,jak velkou plochu zasáhne 1 pulz laseru? Děkuji za odpověď.
05.04.2010
RE:drobne cevky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na odstranění červených nebo červenofialových cévek používám laser Vbeam. Jeden puls laseru ošetří plochu 3x10mm.Je ale možné,že bude potřeba více ošetření.
03.04.2010
Pihy v obličeji (Kateřina)
Dobrý den. Prosím Vás, mám už zkušenosti s vyříznutím pih (na břiše) a zhojení dopadlo špatně.

Jde o dvou vystouplých pihách v obličeji (mám jich více, ale nevystouplé). Kdybych se rozhodla řešit to laserovým odstrněním, je možné, že se mi to také dobře nezhojí(pokud budu dodržovat zásady)? Popřípadě mohlo stát? Další problém je, že jsem dospívající a vím, že se moji doktoři přeli o správnost nechání si udělat tento zákrok v pubertě. Děkuji
04.04.2010
RE:Pihy v obličeji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové zákroky nejsou nijak věkově omezeny (odstranění pihy nebo znamínka laserem i u dětí školního věku není ojedinělé,a nelze říci,že není vhodné). Hojení po odstranění pihy nebo znamínka laserem je velice individuální. Nelze nijak předvídat jak se budete hojit.Erbiový laser je oproti chirurgickému odstranění ale šetrnější, hojení je kratší a zpravidla téměř bez jizev.Možnost použití laseru ale určuji až po vyšetření kožních útvarů.
02.04.2010
Dotaz (Eva)
Dobrý den,
chci se zeptat,jestli používáte i výplńový materiál Radiesse a za jakou cenu 1,5 ml.Byl mi lékařem v Ostravě doporučený,jenže tady je v porovnání s jinými klinikami velmi drahý.Mají ho jako novinku a jinde se už aplikuje 2-3 roky.Podstoupila jsem laserovou operaci očních víček a chtěla bych ještě vyplnit nosol.vrásky.
Děkuji
04.04.2010
RE:Dotaz (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,výplňový materiál Radiesse nepoužívám.
31.03.2010
Vyšetření (Petra)
Dobrý den, chtěla bych se objednat na vizuelní prohlídku znamének a konzultaci. Prosím nabídňěte mi nějaký termín. Děkuji Petra
01.04.2010
RE:Vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
29.03.2010
množtví chloupků (Kamila)
Můžete mi prosím napsat jaké procentuální množství chloupků na lýtkách se trvale odstraní po prvním ošetření laserem?
31.03.2010
RE:množtví chloupků (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nelze stanovit jaké procentuální množství chloupků se odstraní po prvním ošetření.Může to být jakékoliv procentuální množství.Je to individuální.Jsou potřeba min. 4 ošetření (většinou je potřeba více ošetření).
28.03.2010
Opar na rtu (Martina Veselá)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda stále nemáte v nabídce léčbu oparů laserem?
Našla jsem příspěvek z roku 2008, kdy jste tuto službu neposkytovali.
Jestli již tuto službu poskytujete, ráda bych se zeptala, zda tato léčba pomůže snížit výskyt oparu na místě, kde byl laser aplikován.
Děkuji za odpověď, Veselá
29.03.2010
RE:Opar na rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k léčbě již vzniklého oparu používám pouze červené světlo biostimulačního laseru.Urychluje a zlepšuje hojení oparu.Aplikace červeného světla ale neznamená snížení možnosti výskytu případného budoucího oparu.
27.03.2010
Lipom (Mirek)
Krásný den paní doktorko,chci se vás zeptat jestli na vaší klinice odstranujete chirurgicky Lipom?Na pravém předloktí ho mám už asi 2roky.Můj obvodní lékař mi zdělil že se jedná o nijak neškodný Lipom který není třeba odstranit.Jedná se o výrustek o průměru
1x1cm který mi vadí ze zhledových důvodů.Předem děkuji za odpověd.
28.03.2010
RE:Lipom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lipomy neodstraňuji.Měl byste se obrátit na nějakou odbornou chirurgickou ambulanci.
26.03.2010
znaménka (Dušan Klíma)
Dobrý večer.Mám spoustu znaméne na těle. Mohu nějak sám poznat,že znaménka je nutno odstranit z důvodu rakoviny.
27.03.2010
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,myslím,že sám nemůžete poznat, které znamínko je nebezpečné. Podezřelá znamínka nemají symetrickou formu,mají neostré,rozpité ohraničení,rozdílnou barevnost, zvětšují se (vyvyšují se). Nejlépe je přijít k jakémukoliv kožnímu lékaři (dermatologovi) alespoň jednou za rok na vyšetření znamínek.
25.03.2010
chloupky z obličeje (libuše)
Dobrý den,paní doktorko.Rostou mi tmavé chloupky v obličeji na bradě a na tvářích a nad horním rtem.Je možné je odstranit s úhradou od všeobecné pojišťovny?Děkuji za odpověď.
26.03.2010
RE:chloupky z obličeje (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,chloupky je možné odstranit laserem GentleLASE Candela.Je potřeba několik ošetření.Ošetření nehradí žádná zdravotní pojišťovna ČR.
23.03.2010
Vyšetření znamének (Monika)
Dobrý den paní doktorko,bylo by možné se k Vám objednat na tento pátek tj. 26.3.2010 na dopoledne na konzultaci a vyšetření znamének? Chtěla bych si při osobní konzultaci domluvit termín i na následné odstranění. Děkuji
24.03.2010
RE:Vyšetření znamének (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tento pátek 26.3.2010 v 8:00-13:30 hodin můžete přijít na konzultaci. Vyšetření znamínek ale bude jen vizuelní. Vyšetření počítačovým dermatoskopem je možné až v druhé třetině měsíce dubna, termíny před tím jsou již obsazeny.
22.03.2010
Rozšířené žilky na rtu (Pavlína Kobrlová)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné odstranit rozšířené žilky také ze rtu? Na dolním rtu se mi vytvořily dvě žilky o průměru 1-1,5 mm,rozhodně ne větší, které nevystupují nad úroveň rtu, celkově to vypadá při úsměvu jako hematom. Lékařka, ke které chodím na metličky mi řekla, že její laser na toto není přizpůsobený. Ve Vašem centru jsem viděla foto po odstranění mnohem většího problému ze rtu s výborným výsledkem.
Moc děkuji za odpověď
22.03.2010
RE:Rozšířené žilky na rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,červené nebo červenofialové žilky lze odstranit laserem Vbeam.
22.03.2010
Pigmentové névy (Magda)
Dobrý den,po těle mám dost hnědých teček,byly u lékařky označeny jako drobné pigmentové névy.Některé mám dlouho,některé přibývají.Jde spíše o estetický problém.Zajímalo by mě,jestli jde tyhle névy nějak odstranit?Děkuji Magda
22.03.2010
RE:Pigmentové névy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lze je odstranit erbiovým nebo Q-switched laserem.
22.03.2010
RE:RE:Pigmentové névy (Anonymní dotaz)
Dobrý den, kolikrát je třeba laser absolvovat a zůstávají po tom jizvy? Jsou taková znamínka nebezpečná, je lepší je odstarnit? Vzhledově se mi nelíbí.
23.03.2010
RE:RE:RE:Pigmentové névy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,abych mohla posoudit znamínka, tak bych je musela nejprve vidět.Na odstranění je potřeba většinou jeden zákrok laserem,jizvy jsou nepatrné (místo se hojí jako odřenina stroupkem).
18.03.2010
depilace laserem v těhotenství (Martina)
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda nevadí v těhotenství podstoupit depilaci laserem.Nemůže to uškodit miminku? Nehrozí hyperpigmentace?
Děkuji za odpověď.
19.03.2010
RE:depilace laserem v těhotenství (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové zákroky ženám v těhotenství neprovádím,dle mého názoru se nemají provádět.Nicméně co se týče laserového odstraňování chloupků není mi známo,že by toto ošetření mělo vliv na průběh těhotenství.Trvalá hyperpigmentace po ošetření vhodným laserem je málo pravděpodobná.
17.03.2010
bradavice (Pepa)
Dobrý večer.Jaká je cena za odstraění bradavice laserem,veliké asi půl centimetru.Mám ji na chodidle.Zkoušel jsem ji odstranit roztokem,ale nejde to.
19.03.2010
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za první ošetření laserem Vbeam je do 500Kč.Je však možné,že bude potřeba několik ošetření.
16.03.2010
tetování (Vaníčková)
Dobrý den.
Je možné odstranit tetování červené a zelené barvy 4x4cm bez jizev?Jaká je předběžná cena?
17.03.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování (tedy i červené a zelené barvy) je možné bez viditelných jizev odstranit Q switched laserem.K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření. Interval mezi ošetřeními je asi měsíc.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru. Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm (případně 4x4mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč, do 20 pulsů je 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.
14.03.2010
červené tečky (Martina)
Dobrý den paní doktorko.Mám po těle takové červené tečky,které v poslední době začaly přibývat.Je jich hodně možná i padesát.Je možné je najednou odstranit a také zda je nějak možné zabránit jim aby vznikaly.Děkuji za odpověď.
16.03.2010
RE:červené tečky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jedná se zřejmě o hemangiomky. Nejsou nebezpečné,ale mohou přibývat.Je možné je i najednou odstranit laserem nebo elektrokauterem.Nelze zabránit jejich vzniku.
13.03.2010
znaménka (Jindra)
Potřeboval bych,abyste se mi podívali na znaménka,která mám na zádech a zvětšují se.Je možná i prohlídka na všeobecnou pojišťovnu.
16.03.2010
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné vizuelní vyšetření hrazené uvedenou zdravotní pojišťovnou.
11.03.2010
chloupky (Renata)
Mám zájem o odstranění chloupků laserem v podpaží.Kolik je potřeba ošetření a lze provést ošetření i v létě?
12.03.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jsou potřeba minimálně 4 ošetření (většinou je potřeba více ošetření,je to individuální).Ošetření je možné i v létě,ale nesmíte mít místa hodně opálená.
10.03.2010
Znamínka (anonymní)
Dobrý den paní doktorko, nechala jsem si u vás před nedávnem odstranit na obličeji znamínka laserem a na dvou místech se mně v červeném flíčku znovu objevila hnědá skvrnka, i přesto že jizvičky poctivě mažu opalovacím krémem s 50 faktorem. Četla jsem zde, že se v tomto případě provádí korekce. Chtěla bych se zeptat, zda se tato korekce hradí? Děkuji za odpověď.
11.03.2010
RE:Znamínka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,korekce je zdarma,můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00–14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00–17:00 hodin.
10.03.2010
botox (Anonymní dotaz)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byste mi mohli aplikovat botox i v případě, že mám genetické onemocnění (syndrom schwarz-jampel). Můj neurolog mi potvrdil, že aplikace botoxu by měla přinést požadovaný kosmetický účinek, děkuji za odpověď.
10.03.2010
RE:botox (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vzhledem k tomu,že s tímto onemocněním nemám žádné zkušenosti,ani jsem nikde nenašla nějaké zmínky o aplikaci botoxu klientům s tímto onemocněním,tak Vámi uvedený zákrok bych Vám neprovedla.
09.03.2010
pigmentové skvrny u miminka (Lenka)
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o radu. Mému miminku se minulý týden ve 14 dnech života objevily na tváři světle hnědé flíčky jeden větší o průměru 1 cm a druhé dva menší kousek pod tím větším. Pediatr mi sdělil, že jde o nahromadění pigmentu a skvrny možná ztmavnou nebo naopak zesvětlí. Chtěla jsem se zeptat zda už nyní jde určit jak se skvrny budou vyvíjet a zda nejde skvrny ovlivnit už nyní, přece jen jsou zrovna v obličeji. Děkuji moc za odpověď. Lenka
09.03.2010
RE:pigmentové skvrny u miminka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,obecně nelze dopředu zjistit jak se pigmentové skvrny budou vyvíjet (mohou růst,ztmavnout,zesvětlit,mohou i vymizet) a nelze je ovlivnit.Musela bych skvrny vidět,abych Vám mohla říci více.
08.03.2010
(Bez titulku) (Jana)
Dobry den,chci se zeptat jestli pri odstraneni tetovani dochazi v miste osetreni laserem ke ztrate vlastniho pigmentu a zustavaji potom bila mista. Dekuji
08.03.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bílá místa v místě po ošetření laserem na odstranění tetování trvale nezůstávají.Doba vyrovnání ošetřeného místa s okolní kůží je individuální (může být v týdnech i déle).
08.03.2010
Odstranění žilek (Anonymní dotaz)
Dobrý den. Mám dotaz, a sice zda lze ošetřit kůži postižená seboroickou dermatitidou. Jednalo by se o laserové odstranění drobných žilek na nose a tvářích. Děkuji za odpověď
08.03.2010
RE:Odstranění žilek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové odstranění žilek je možné provést v klidovém stavu nemoci,kdy se netvoří šupinky a není zarudnutí.V opačném případě nelze.
07.03.2010
leukoplakie (Anonymní dotaz)
Byla mi diagnostikována leukoplakie v ústní dutině. Polovinu skvrn lékař odoperoval, ale objevily se na stejném místě znovu a rychle se šíří i na ostatních místech včetně jazyka. Nález je histologicky (perozatím) negativní. Máte na Vašem pracovišti druh laseru (např. Diodový zákrokový Gentle Ray), který by skvrny odstranil? Hradí zákrok pojišťovna? Děkuji za odpověď.
07.03.2010
RE:leukoplakie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčbu leukoplakie neprovádím, Vámi uvedený laser nemám.
04.03.2010
depilace (Jitka)
Dobrý den paní doktorko,měla bych zájem o odstranění tmavých chloupků na lýtkách vč. kolen až po nárty.Jaká je prosím cena za ošetření?A musím si chloupky oholit před ošetřením jakou dobu?Děkuji za odpovědi.
05.03.2010
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela GentleLASE.Cena za první ošetření lýtek včetně kolen a nártů je do 4200Kč,cena za druhé a další ošetření je nižší dle počtu pulsů laseru. Chloupky si musíte oholit nebo zastřihnout 1-2 dny před ošetřením,aby nebyly delší jak 1mm.
03.03.2010
znaménka (Petr)
Na kolik by mě přišlo odstranění dvou znamének laserem.
04.03.2010
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,cena za laserové odstranění znamínek je dle jejich velikosti.Např. za odstranění dvou znamínek velikosti kolem 5mm je celková cena vč.lokální anestezie 1000Kč.
02.03.2010
Pihy (Lenka)
Dobrý den, tvoří se mi na těle takové ty světle hnědé tečky (pihy). Mám jich na těle, hlavně na nohách a rukách docela dost. Nejsou nijak vystouplé,vypadá to jako piha, zdá se mi, že mi stále přibývají. Nejsou pihy nijak nebezpečné a jde jim nějak předejít?Děkuji Lenka
02.03.2010
RE:Pihy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pihy nejsou nebezpečné,většinou se jim nedá předcházet.Vytváří se i působením slunečního záření (možná ochrana proti tomuto záření různými krémy s vysokým UV faktorem).
02.03.2010
RE:RE:Pihy (Lenka)
Dříve jsem navštěvovala solárium,ale už 9 měsíců jsem na něm nebyla. Velmi mě vylekala kauze v televizi.Pokud už na solárium nechodím a nemám na těle podezřené znaménko,pouze drobné "pihy",které asi opalováním přibyly,nemusím se bát v podlední době neustále zmiňované rak.?Děkuji
03.03.2010
RE:RE:RE:Pihy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud se jedná jen o pihy nemusíte se obávat.
01.03.2010
hypertrofická jizva po očkování (Karla)
Dobrý večer, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s odtraněním hypertrofické jizvy po očkování proti TBC na rameni, které se mi udělalo asi v 10ti letech. Zda je možné tento typ jizvy nějak ošetřit a alespoň trochu eliminovat? Děkuji za odpověď.
01.03.2010
RE:hypertrofická jizva po očkování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,musela bych jizvu vidět,abych Vám mohla říci možnosti korekce.Použití invazivního erbiového laseru spíše na takovéto jizvy nedoporučuji,neboť hojení může být opět vystouplou jizvou,výsledný stav může být horší.Pokud se jedná o keloidní jizvu,tak možnosti korekce jsou omezené.Teoreticky je možné použít biostimulační laser,nebo gel na jizvy.
28.02.2010
vyšetření znamének (Lucie)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli před samotným zákrokem laserem je nutné znaménka nechat vyšetřit dermatoskopem, nebo se dají posoudit jenom vizuelně? Jedná se o trochu vystouplé znaménka
01.03.2010
RE:vyšetření znamének (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínka lze vyšetřit i jen vizuelně před jejich odstraněním.
26.02.2010
akné (Kristina)
Dobrý den, používáním přírodní kosmetiky jsem zhoršila stav své pleti. Nikdy jsem neměla problémy s akné až teď. Není to nic tak příšerného. Používám aknemycin. Dělám to neustále dokola a už mě to štve. Myslíte, že by biostimulační laser měl smysl v tomto případě? Jedná se o slabé akné, pár pupínků, které nechávájí flíčky. Slyšela jsem, že modré světlo působí preventivně a nemůže ublížit.

Děkuji Vám
26.02.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,biostimulační laser je vhodný.Modré světlo BlueBeam účinně ničí bakterie, které způsobují akné.Nejsou známy žádné specifické nežádoucí účinky.Současně je ale nutné používat vhodnou dermokosmetiku.
25.02.2010
Odstranění znamínek (Veronika)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,mám dvě znamínka,která bych si chtěla nechat odstranit laserem,provádí se vyšetření a odstranění v jeden den?A jak je to potom s následnou péčí?Zda v den zákroku odcházím domů.Dělají se nějaká další vyšetření a platí se za ně?Děkuji moc za odpověď. Veronika Valová
26.02.2010
RE:Odstranění znamínek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vyšetření a odstranění znamínek lze provést jednou návštěvou.Zákrok je ambulantní,není nutná pracovní neschopnost.Ošetřené místo se hojí jako odřenina, zvláštní péče není,stroupek se musí samovolně odloučit.Jiná vyšetření mimo vyšetření znamínek před odstraněním nejsou.Je doporučena kontrola (je zdarma) asi 14 dní po zákroku.
24.02.2010
Zarudnuti na obličeji/víčku (Katka)
Vážená paní doktorko, cca 2 měsíce mě trápí zarudnuté horní oční víčko. Vždy několik dní je oteklé a rudé, potom zarudnutí ustoupí, vytvoří se drobné šupinky, které se za pár dní odloupou, a potom to začne znova. V poslední době se mi podobné flíčky začínají dělat i na jiných částech obličeje, ale protože to největší trápení je právě na víčku, chtěla jsem se zeptat, zda s tímto problémem mohu přijít k Vám, nebo zda mne odkážete na očního lékaře. Předem děkuji za odpověd, Katka
24.02.2010
RE:Zarudnuti na obličeji/víčku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jedná se zřejmě o dermatitidu. Můžete přijít ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.Mám ale smlouvu jen s pojišťovnami VZP a OZP.
22.02.2010
Per. make up (Michaela)
Dobry den,jeste jsem se chtela pani doktorko zeptat,slysela jsem ze pri tomto laserovem odstraneni vytetovaneho oboci se spaluji cibulky chloupku a tak by me zajimalo jestli je to pravda a jestli popr. znovu chloupky v oboci dorostou.Dekuji za odpoved.
23.02.2010
RE:Per. make up (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v místě ošetření laserem chloupky zřejmě neporostou.Ale není to pravidlem, spíše pravděpodobnější.
22.02.2010
Permanentni make up (Michaela Vymolova)
Dobry den,je mozne odstranit pul roku stare vytetovane permanentni oboci bez jizev a nasledku.Kolik osetreni je pro per. make up zhruba potreba a jaka je cena ... Dekuji za odpoved.
22.02.2010
RE:Permanentni make up (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,obecně lze permanentní makeup odstranit laserem.Místo se hojí jako odřenina stroupkem.Doba hojení kolem 10-14 dnů.Jizva je většinou nepatrná,ale může být výraznější,závisí to na hojení a taky trvá nějakou dobu než se ošetřené místo vyrovnává s okolní kůží.Cena je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls ošetří plochu 3x3mm. Většinou je potřeba několik ošetření.Možnosti použití laserů a přesnou cenu Vám mohu říci až obočí uvidím.Můžete přijít na konzultaci nebo můžete poslat emailem detailní foto obočí.
21.02.2010
objednani - znaminka (Petra)
Dobry den pani doktorko, bylo by mozne se k Vam objednat v utery 2. brezna v 8 hodin rano na vysetreni a pokud mozno hned i odstraneni peti znaminek (dve na rtu, na krku, na brise a koleni). A kolik to vse bude stat? Dekuji moc predem. S pozdravem
21.02.2010
RE:objednani - znaminka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,omlouvám se ale tento termín je zcela plný.Mohu Vás objednat na vyšetření i na následný zákrok na úterý 9.3.2010 v 8:00 hodin nebo na pátek 12.3.2010 v 8:30 hodin. Prosím o potvrzení termínu.Cena za vyšetření a odstranění pěti znamínek je do 2500Kč.
23.02.2010
RE:RE:objednani - znaminka (Anonymní dotaz)
Dobry den pani doktorko, ja bohuzel v techto terminech nebudu uz v Ceske republice. Ziji v zahranici a do Ceska jedu pouze na tyden 1. - 7. brezna. Asi pred dvema mesici jsem mluvila s vasim asistentem po telefonu a predbezne jsem se objednala na 11 hodinu ve ctvrtek 4. brezna, tak jestli je to mozne, prijdu podle tohoto objednani. Dekuji moc. S pozdravem
23.02.2010
RE:RE:RE:objednani - znaminka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete příjít ve čtvrtek 4.3.2010 v 11:00 hodin.
21.02.2010
žilky pod okem (Žaneta)
Dobrý den, mám pod okem takového "pavoučka" žilek o velikosti cca 1x1 cm a přemýšlela jsem, že bych si ho nechala odstranit, ale zajímala by mě přiblížná cena. Děkuji za Vaši odpověd.
21.02.2010
RE:žilky pod okem (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,červené nebo červenofialové žilky lze odstranit laserem Vbeam.Cena za ošetření Vámi uvedené plochy je do 600Kč.Je však možné,že bude potřeba ošetření opakovat (cena je potom nižší).
19.02.2010
jizva (Adéla)
Dobrý večer.Je možné zcela odstranit vystouplou zarudlou jizvu asi 2cm dlouhou a širokou 0,5cm,kterou mám po úraze na čele.Je stará asi 10 měsíců.Děkuji za odpověď.
20.02.2010
RE:jizva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy nelze zcela odstranit,lze je lasery jen korigovat-učinit je méně výraznými. Jizvu lze laserem zarovnat,lze ji laserem vyblednout.
18.02.2010
Znamínko (Katka)
Dobrý den, poranila jsem si znamínko ve vlasech.Trochu to krvácelo,ale udělaly se stroupky.Chtěla bych se zeptat,jestli je poranění znamínka nějak nebezpečné.Muže z toho být rakovina??Děkuji
18.02.2010
RE:Znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je lepší když si znamínko necháte odstranit,zejména když je ve vlasech a může být často poraněno. Poraněné znamínko neznamená,že mohou nastat nějaké zdravotní komplikace.Hojení znamínka sledujte a pokud se Vám nebude něco zdát,zajděte k odbornému lékaři dermatologovi.Znovu ale opakuji,že znamínko je vhodné odstranit.
17.02.2010
znamínko (Anonymní dotaz)
Dobrá den,
před nějakou odbou jsme vám psala kvůli odstraněnému zanménku laserem na prsu.Bylo mi dopoučeno si nechat vyšetřit okolní tkáň na chirurgii,histologie dopadla v pořádku,takžese prý nemusím obávat rakoviny.Byla jsem na ultrazvuku prsa, protože ho mám od té doby větší a bylo mi zjiště, že mám v tom prsu víc prsní žlázy. Paní doktorko, může to být tím odstraněním laserem? Jste zkušená lékařka, prosím napište mi váš názor, jetsli so s tím znamínkem může souviset?
Moc vám děkuji za odpověď!!
18.02.2010
RE:znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nevím co může být příčinou zvětšení prsní žlázy.Laserové odstranění znamínka zřejmě ne a neznám ani nějaký případ,kdy by došlo působením lékařského laseru ke zvětšení prsní žlázy.
19.02.2010
RE:RE:znamínko (Anonymní dotaz)
Moc děkuji za odpověď.Pokud histologie okolní tkáně dopadla naprosto v pořádka,rakovina tam být tedy nemůže?Bylo mi řečeno, že by to histologie ukázala, že se to pozná z okolní tkáně.Velmi se omlouvám za hloupé dotazy,bohužel moje psychika díky tomu úplně pomátla:-(Děkuji za Váši poslední reakci a přeji hezký den.
20.02.2010
RE:RE:RE:znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,histologického vyšetření dopadlo dobře-v daném místě nebyly zjištěny nějaké zdravotní komplikace.Tedy z tohoto hlediska se neobávejte.
15.02.2010
chloupky (Linerská)
Dobrý den,je laserové odstranění chloupků bolestivé.Je možné nějaké znecitlivění ošetřovaného místa.Děkuji za odpovědi.
17.02.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,při ošetření laserem GentleLASE je pociťován palčivý pocit,jakoby švihání gumičkou.Místo je možné znecitlivět krémem Emla.
14.02.2010
objednání (Štěpánka)
Dobrý den.Pracuji až do 17 hodiny.Je možné se k vám objednat např. na středu na 18 hodinu na odstranění dvou znamínek laserem.Mohu také kdykoliv v sobotu.
15.02.2010
RE:objednání (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednat se můžete pouze do ordinační doby uvedené na www stránkách viz Kontakt.V sobotu a v neděli neordinuji.
12.02.2010
obočí (Lenka)
Měla bych dotaz zda provádíte i odstranění znaménka v obočí.Je velké asi 3mm.Jaká je cena?Procházková
14.02.2010
RE:obočí (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné ho odstranit erbiovým laserem,cena je 400-500Kč.
11.02.2010
Hnědý flek (Věra Kolářová)
Hezký den paní doktorko,mám na tváři velký pigmentový flek a zatím mi nic nepomohlo./bělící krémy,inten. pulsni světlo/. Na doporučení lékaře jsem vyzkoušela i rubínový laser,ale flek se opět vrátil.Jak jsem nyní zjistila, máte velký výběr laserů a proto bych Vás chtěla poprosit o informaci, zda máte nějaký účinnější a šetrnější, než je rubínový. Děkuji za odpověď
11.02.2010
RE:Hnědý flek (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám Q-switched laser Nd:YAG i rubínový,alexandritový laser případně erbiový laser.Doporučuji Q-switched laser,ale ohledně vhodnosti použití laseru Vám mohu říci až pigment uvidím.Nelze ovšem nijak zaručit,že pigment se po čase neobjeví znovu působením slunečního záření.
09.02.2010
Pozánětlivá hyperpigmentace (Karolína Svitáková)
Dobrý den p. doktorko, chtěla bych se zeptat,zda by šla odstranit velká pigmentová skvrna na tváři asi 3cm pod okem. Odhadem 2x3cm a má středně hnědou barvu.Chemický peeling ani zesvětl.krémy nepomohly. Jaký nejšetrnější laser byste mi doporučila a dále bych Vás chtěla poprosit jak se ošetřené místo hojí a za jakou dobu bych se mohla vrátit do zaměstnání. Velmi Vám děkuji za odpověď.
09.02.2010
RE:Pozánětlivá hyperpigmentace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pigmentovou skvrnu lze odstranit Q-switched laserem nebo erbiovým laserem.Hojení je 10-14 dnů. Zákrok je ambulantní,není nutná pracovní neschopnost.
08.02.2010
bradavice (Eva)
Dobrý den paní doktorko,chtěla bych si odstranit jednu bradavici na chodidle.Je velká asi 5mm.Píšete,že je potřeba několik ošetření.Můžete mi napsat kolik ošetření je potřeba a jaká je cena.Děkuji za napsání odpovědi a přeji hezký den.
09.02.2010
RE:bradavice (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bradavice odstraňuji laserem Vbeam.Počet ošetření je individuální.Může být jedno ošetření,ale také může být více jak pět ošetření.Cena za odstranění (první ošetření laserem) jedné bradavice Vámi uvedené velikosti je 400Kč.Cena za případné druhé a další ošetření je nižší.Další možností je chirurgické odstranění bradavice,cena je 400Kč.
06.02.2010
Depilace laserem a těhotenství (Jana F.)
Dobrý den,
chtěla bych se informovat, zda je možné postoupit laserovou depilaci v těhotenství. Děkuji
06.02.2010
RE:Depilace laserem a těhotenství (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové zákroky ženám v těhotenství neprovádím.Laserové odstraňování chloupků nemá vliv na těhotenství,neprovádím je z preventivních důvodů.
05.02.2010
jizvičky po akné (Olga kyselková)
Dobrý večer.Po akné,které mám již vyléčené mi zůstaly drobné jizvičky. Chtěla bych je vyhladit,aby byly méně vyditelné.Mám je jen na tvářích.Jaká je cena za laserový zákrok a jak dlouho to trvá než se to zahojí?.Děkuji za odpověd.
06.02.2010
RE:jizvičky po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné laserové ošetření erbiovým laserem.Cena za celé obě tváře může být do 5000Kč.Hojení je 10-14 dní.
04.02.2010
chloupky (tereza)
Provádíte i laserové odstranění chloupků v nose a na uších?
05.02.2010
RE:chloupky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,používám laser Candela Gentlelase.Je možná epilace všech lokalit mimo vnitřní části nosu a vnitřní části ucha a na začátku jeho vstupu.
03.02.2010
Hemangiom u novorozence, možnosti zastavení růstu (Jiří Novakovic)
Dobrý den,
můj týdenní syn má na špičce nosu hemangiom velikosti přibližně 1x1cm, který se zatím nezvětšuje ani neroste do prostoru, vizte foto: http://www.rajce.net/f215187781

Přečetl jsem na této poradně všechny dotazy ohledně hemangiomů a chtěl bych Vás poprosit o radu: obvykle se tu řeší odstranění hemangiomu ve chvíli, kdy už se nezvětšuje. Bojím se ale, aby synovi nevyrostl hemangiom tak, že by mu zdeformoval nos - pak by byly jakékliv plastické úpravy nosu velmi problematické a podle naší pediatričky právě v oblasti nosu (i kvůli nízkému věku dítěte) s omezenými možnostmi jakéhokoliv zásahu.

Prosím, jaké jsem možnosti zastavení růstu hemangiomu? Hemangiom který má syn na nose zatím neroste, ale podle pediatričky je dost možné že růst bude a v tom případě bychom chtěli být informovaní a začali proti růstu bojovat hned v počátečních fázích a nezanedbali jakoukoliv možnost léčby. Přál bych si, aby šel do školky a školy bez jakéhokoliv následku po hemangiomu.

Nemyslím to zle, jen mi, prosím, nepište, že hemangiom může časem zmizet - to sice ano, ale v případě že nezmizí, bude tím v životě ovlivněný.

V případě že by se nám podařilo růst hem. zastavit (případně by vůbec nerostl - jaká je tu pravděpodobnost?), je možné:

1) plasticky upravit případný výrůstek na nose do přirozeného tvaru (i v případě, že bude hemang. stále ve fázy "růstu")?

2) "obarvit" nějakou metodou (dočetl jsem se na této poradně že prevděpodobně nějakým druhem/typem laseru) červeně zbarvený hemangiom do přirozené barvy okolní kůže?

3) v jakém věku je možné provést výše uvedené zákroky? V poradně jste často zmiňovali, že zákroky laserem neprovádíte u miminek - je možné tyto zákroky provést v předškolním věku (4-5 let)?

VELMI děkuji za případnou odpověď.

S pozdravem
Jiří Novakovic
04.02.2010
RE:Hemangiom u novorozence, možnosti zastavení růs (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,hemangiom buď zůstane stejné velikosti nebo i může růst či může vymizet. Žádnými léky,krémy a podobně to nelze nijak zpravidla ovlivnit.Jsou dvě možnosti jak tento útvar odstranit.Může to být zákrok plastické chirurgie (což ale může být na této části těla komplikované).A může to být ošetření cévním laserem např. Candela Vbeam,což je zákrok dle mého názoru mnohem vhodnější.U laserového ošetření je však potřeba většinou několik ošetření a je nutno počítat i s určitou bolestivostí ošetření.Je pociťován palčivý pocit jakoby švihání gumičkou.Laserové ošetření není nijak věkově omezeno,je možné i u miminek a dětí předškolního věku.Já ho však u takto malých dětí z preventivních důvodů neprovádím.Laserové zákroky provádím nejdříve dětem školního věku.Jsou však centra,která u takto malých dětí toto laserové ošetření snad provádějí.
02.02.2010
tetování (Knapová)
Dobrý den paní doktorko,
na rameni mám černozelené tetování ve tvaru hada.Je rozměrů asi 7x3cm.Prosím napište mi jakým laserem ho lze odstranit a jaká je cena za odstranění?Děkuji za odpovědi.
03.02.2010
RE:tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování je možné odstranit Q switched laserem (vysokou energií jakoby rozstřelí tetování).K odstranění tetování je ale potřeba většinou více ošetření. Interval mezi ošetřeními je asi měsíc.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru. Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm (případně 4x4mm).Cena do 10 pulsů je 700Kč, do 20 pulsů 1300Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.
01.02.2010
vyšetření (Mirek)
Dobrý den.Chtěl bych si vyšetřit znaménka.Musím se objednat nebo mohu přijít bez objednání dle hodin uvedených na webu.
02.02.2010
RE:vyšetření (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na vyšetření znamínek počítačovým dermatoskopem se musíte objednat.
31.01.2010
renophase (Sona)
Dobrý den,chtela jsem se zeptat na krém L od renophase,po chemickém peelingu jsem ho pouzivala,ale moc jsem si ho oblibila,tak se chci zeptat jestli ho muzu pouzivat stále,redukuje vrásky a jestli ho mohu pouzivat k ocim? dekuji Sona
01.02.2010
RE:renophase (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud Vám vyhovuje,můžete ho používat stále,i k očím.
28.01.2010
depilace - horni ret (Zuzana)
Hezký den,

chtěla bych se zeptat, zda se můžu objednat na depilaci horního rtu, i když jsem si ho doteď vytrhávala? děkuji
28.01.2010
RE:depilace - horni ret (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné je chloupky nevytrhávat aspoň 2-3 týdny před laserovým ošetřením. Chloupky si můžete např. zastříhávat.
27.01.2010
laserové odstranění metliček (Palásková Ivana)
Dobrý drn, v minulém roce jsem podstoupila sklerotizaci žilek na nohou,některé žilky mi zmizely,ale na jiných místech se mi místo jedné modré žilky udělaly jemné žilkovité pletence.Jaká je, prosím,příčina této komplikace a je možné odstranění laserem?Děkuji za odpověd.
27.01.2010
RE:laserové odstranění metliček (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem nelze odstranit žilky modré,ale pouze červené nebo červenofialové. Modré žilky odstraňuji jen sklerotizací.Příčinu vzniku pletenců nelze jednoznačně určit, musela bych je i vidět.Mohly vzniknout např. sklerotizací větších žilek,nedostatečnou kompresí.
26.01.2010
odbarvování chloupků (nikole)
prosím vás poradíte mi...mám na rukách vyditelné chloupky nemůžu proto nosit žádná trička s krátkým rukávem...slyšela jsem že existuje přípravek k odbarvování chloupků na rukách jenže co já jsem se dívala na různé stránky tak tam nebyli uvedeny žádné konkrétní názvy napište mi tedy prosím vás nejaký konkrétní přípravek děkuji...
26.01.2010
RE:odbarvování chloupků (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,název takového přípravku neznám.Spíše se obraťte na kosmetický salon.
24.01.2010
výrustek na víčku (Dáša)
Dobrý den,je možné se k vám objednat s výrustky na víčkách?Odstraňujete je i laserem?
26.01.2010
RE:výrustek na víčku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zákroky na víčkách očí neprovádím.Doporučuji Vám obrátit se na odborného lékaře očního specialisty.
23.01.2010
červená skvrna na čele (Pavla)
Dobrý den, od narození mám na čele červenou skvrnu o velikosti cca 3,5 x 4 cm(škrtila jsem se během porodu pupeční šnůrou). Na internetu jsem se dočetla, že se jedná o tzv. "andělský polibek" nebo "čapí kousnutí". Jde tato skvrna laserem V-beam nebo jiným zcela odstranit? Po porodu bylo rodičům sděleno, ze to zmizí, ale nestalo se, je mi 26 let. Děkuji za odpověď.
23.01.2010
RE:červená skvrna na čele (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné ji odstranit laserem Candela Vbeam.Je však potřeba několik ošetření.
22.01.2010
Pigmentové skvrny (Kateřina)
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat kdy je nejlepší chodit na odstranění pigmentových skvrn,které mi vždy vystoupí v létě nejvíce na čele.Také kolik stojí konzultace ohledně ceny.Děkuji Bartošová
22.01.2010
RE:Pigmentové skvrny (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na zákrok je nejvhodnější podzimní a zimní období.Konzultace ohledně ceny a možnosti odstranění je zdarma.
22.04.2010
RE:RE:Pigmentové skvrny (jana blažejová)
Dobrý den!
Už dva roky mám na obličeji pigmentové skvrny a každým rokem mi jich přibývá. Vystupují nejvíce v létě. I když používám vysoký faktor ochrany vypadám v létě jak dalmatin. Nejvíce jich mám na tvářích,čele anad horním rtem. Prosím vás tímto o radu a případnou pomoc. Děkuji
22.04.2010
RE:RE:RE:Pigmentové skvrny (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,prevence na pigmentové skvrny spočívá v ochraně proti UV záření vhodnými ochrannými přípravky s vysokým faktorem (třeba i nejvyšším),případně nevystavovat se slunci.Většinou účinně lze řešit až následky tedy pigmentové skvrny např. bělícími krémy,peelingem a lasery.
21.01.2010
objednání (Zavadilová)
Dobrý den,na jakou dobu dopředu se musím objednat na odstranění znamínek laserem?děkuji za odpověď
22.01.2010
RE:objednání (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,objednání je možné do 8 dnů.
20.01.2010
odstranění drobných cévek na rukou (Marta Nováková)
Dobrý den,
letos v létě jsem si popálila obě ruce od lokte až dolů od sluníčka. Mám na nich vidět drobné cévky, v teple mi popálená místa rudnou, jinak jsou růžová. Lékař mi sdělil, že musím počkat až 1 rok, jak se mi kůže zahojí. Zajímalo by mne, jestli se dají odstranit drobné cévky na popáleních místech tj. od loktů až ke konečkům prstů laserem a nebo jestli se to na těchto místech nedá odstranit? Děkuji za odpověď.
20.01.2010
RE:odstranění drobných cévek na rukou (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné laserem odstranit cévky červené nebo červenofialové i v místech,kde došlo ke spálení.Modré žilky nelze odstranit laserem.Zákrok je možný ale až po zahojení spálenin,tedy po roce od minulého léta,dle Vámi uvedeného lékaře.
19.01.2010
laser (Konečný)
Dobrý den,
je možná úhrada odstranění znaménka laserem přes pojišťovnu VZP.Znaménko mám na bradě a při holení mi vadí.
20.01.2010
RE:laser (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,domnívám se,že žádná zdravotní pojišťovna ČR nehradí odstranění znamínek laserem.Pokud by hradila,její úhrada by zřejmě nedosáhla ani nákladů za zákrok.
18.01.2010
depilace (Renata)
Dobrý den,mám zájem o odstranění chloupků v podpaží.Kolik je potřeba ošetření a jaká je cena za ošetření obou podpaží?Je to bolestivé?Děkuji za odpovědi.
19.01.2010
RE:depilace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Jsou potřeba minimálně čtyři ošetření (počet ošetření je individuální).Cena za první ošetření obou podpaží je 1600Kč,cena za druhé a další ošetření klesá.Při ošetření je pociťován mírný palčivý pocit.Je možné znecitlivění krémem Emla.
17.01.2010
jizva po sekci (Pavla Kalodová)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné řešit laserem i jizvu po operaci císařským řezem. Jizva je 4 měsíce stará, od operace ji mažu střídavě Bepanthen Plus krém a Contractubex gel, přesto se v 1 místě škaredě "rozjela". Nevím, jak důležitou roli hraje čas s ohledem na korekci jizvy...zda je lepší ještě nějakou dobu jizvu mazat a na zákrok k vám jít později, nebo zda platí...čím dříve, tím lépe?
Děkuji za odpověď.
P.K.
17.01.2010
RE:jizva po sekci (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodné je jizvu již teď ošetřovat biostimulačním laserem (červeným světlem). Doporučuji minimálně dvě ošetření týdně po dobu pěti týdnů. Jedno ošetření trvá do 10 minut.
15.01.2010
Vysotouplá jízva (Anonymní dotaz)
Dobrý den, mám jízvu na čele (cca 3 cm), která je mírně vystouplá. Mám ji něco kolem 11 let, chtěla jsem se zeptat, jestli i po tak dlouhé době lze jizvu odstranit.

děkuji
15.01.2010
RE:Vysotouplá jízva (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy nelze lasery odstranit, lze je jen korigovat to je učinit je méně výraznými. Vaši jizvu lze laserem zarovnat případně vyblednout.Konečnou možnost její korekce Vám mohu říci až ji uvidím.
13.01.2010
znamínko (Anonymní dotaz)
Moc vám děkuji za odpověď.Znamínko totiž vypadalo jinak než ostatní a já brouzdala na internetu a uviděla obrázky s melanomy a bylo mezi nimi velmi podobné tomu mému.Bylo hodně světle hnědé a uvnitř ta černá tečka.Ale 2 kožní lékařky to přece musí poznat.Mám být tedy klidná, neznamená teda ta tečka uvnitř rakovinu?Moc Vám děkuji a velmi se Vám olouvám, že vyrušuji.
14.01.2010
RE:znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,dvě kožní lékařky by určitě poznaly,že se jedná o podezřelé znamínko. Laserem se podezřelá znamínka neodstraňují.
13.01.2010
Děkuji (Anonymní dotaz)
Dobrý den,psala jsem vám před nějakou dobou ohledně znamínka.Udělalo se mi 3mm velké,světle hnědé,oválné a ohraničené znaménko se 2 pihama uprostřed (2tečkami).Znaménko bylo prohlédnuté lupou u kožní lékařky.Nechala sjem si znamínko odtsranit u doktorky, která dělá laser,která zanmínko hodnotilataky jako neškodné.Ale mám stále špatný pocit.Prosím Vás moc o váš názor.Nezlobte se, že píši Vám, když jsem byla jinde,a le ráda bych slyšela více názorů.
13.01.2010
RE:Děkuji (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,pokud dvě lékařky konstatovaly, že znamínko není podezřelé,myslím,že se nemáte čeho obávat.Samozřejmě bez toho abych znamínko uviděla,nemohu nic hodnotit.Ale i dle Vašeho popisu znamínko nemělo znaky zhoubného nádoru.
13.01.2010
pálení (Honza)
Dobrý den paní doktorko,v říjnu jsem byl u vás na odstranění znamínka na břichu a stále mám to místo červené.Navíc cítím v místě někdy mírné pálení, objevuje se většinou když vyjdu ven do mrazu, po chvíli to odezní.Jsou tyto reakce normální?Děkuji a přeji hezký den.
13.01.2010
RE:pálení (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,než dojde k vyrovnání místa po odstraněném znamínku s okolní kůží může to trvat i více měsíců.Je to individuální.Vhodné je místo masírovat jakýmkoliv kosmetickým krémem,případně použít gel na jizvy.Můžete také kdykoliv dle ordinačních hodin přijít na kontrolu. Pálení po několika měsících po odstranění znamínka není normální jev,ale myslím,že to časem odezní.
13.01.2010
Znaménko blízko oka (David)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je nebezpečné odstraňovat znaménko na nose? Je z levé strany asi 1cm od oka. Pokud to není nebezpečné jaká by byla cena za toto jedno (vystouplé) znaménko ( cca 3mm široké ) a jaká je čekací doba na objednání? A ještě prosím chci vědět jak dlouho bych musel mít nos po odstranění zalepený a zda při této velikosti zůstane vidět jizva? Bojí to, když je to přímo na kosti? Předem děkuji
13.01.2010
RE:Znaménko blízko oka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,v uvedené vzdálenosti od oka není laserové odstranění nebezpečné.Cena je do 500Kč včetně lokální injekční anestezie (znecitlivění před zákrokem). Místo se hojí jako odřenina,nezalepuje se,ale po zákroku se potře dezinfekčním roztokem Novikov. Jizva je nepatrná. Objednání je možné do týdne.
14.01.2010
RE:RE:Znaménko blízko oka (Anonymní dotaz)
Dobře, můžete mi prosím dát závazný termín v týdnu 1.2. - 5.2. V jakoukoliv hodinu. Děkuji
14.01.2010
RE:RE:RE:Znaménko blízko oka (MUDr.Markéta Lorencová)
Mohu Vás objednat na úterý 2.2.2010 v 10:00 hodin.Prosím o potvrzení termínu.
16.01.2010
RE:RE:RE:RE:Znaménko blízko oka (Anonymní dotaz)
Oukej,potvrzuji tento termín. Moc děkuji. David
17.01.2010
RE:RE:RE:RE:RE:Znaménko blízko oka (MUDr.Markéta Lorencová)
Termín Vám zapisuji.
11.01.2010
Hyperpigmentace (Martina)
Dobrý den paní doktorko,prosím o radu ohledně mého problému. Loni jsem podstoupila ošetření pleti CO2 laserem Mixto /mírné flíčky po akné/ a po ošetření mi zůstaly na tváři 2 velké fleky/asi 4cm2/.Chodila jsem na ošetření IPL laserem, ale výsledek zanedbatelný,jenom minimální zesvětlení.Myslíte, že existuje nějaká metoda, která by tento problém vyřešila?Moc Vám děkuji za radu.
11.01.2010
RE:Hyperpigmentace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,IPL (intenzivní pulsní světlo) není laser.Vhodnější metoda je laser Q-switched nebo alexandritový,lze použít i laser erbiový nebo barvivový.Ohledně možnosti konkrétního ošetření bych musela pigmentace nejprve vidět.
10.01.2010
chir.odstranění (Petra)
Dobrý den,nechala jsem si odstranit znamínko laserem a uprostřed červeného flíčku se mi dělá asi znovu.Zatím je to jen nahnědlé,ale tvrdé místečko.Je možné si u vás nechat znamínko odstranit chirurgicky s histologickým vyšetřením?Mám ještě počkat?
11.01.2010
RE:chir.odstranění (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,při hojení se může objevit v místě odstraněného znamínka pigment.V tomto případě se provádí laserová korekce.Chirurgické odstranění s následným histologickým vyšetřením je též možné,ale u znamínek,které mají estetický charakter je zbytečné a navíc byste měla hradit jak zákrok tak i histologické vyšetření.
10.01.2010
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobry den chci jit na depilacu laserem a chtela bych se zeptat, co se deje s chloupky po prvni depilaci...tim myslim za jak dlouho po te prvni depilaci zase zacnou rust, predem dekuju za odpoved
11.01.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,po laserovém ošetření chloupky nerostou asi měsíc.Jen část chloupků se ošetřením odstraní,zbylá část roste pomaleji a jsou jemnější.
10.01.2010
(Bez titulku) (Anonymní dotaz)
Dobry den, chtela bych jit na depilaci, ale je mi teprve devatenct, myslite si, ze je to brzo?
11.01.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové odstranění chloupků je možné v jakémkoliv věku.Není to nijak věkově omezeno.Na ošetření někdy chodí i mladší než Vy.
10.01.2010
(Bez titulku) (Veronika)
Děkuji za odpověď.Kůžička je ale tvrdší a když si místo přejedu, cítím hrbolek, je to normální?Děkuji za odpověď.
11.01.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,hrbolek by se měl časem vstřebat.Nebo přijďte na kontrolu.
10.01.2010
(Bez titulku) (Veronika)
Dobrý den,v listopadu jsem si nechala odstranit znamínko a po odloupnutí stroupku mám kůžičku pořád naomak tvrdší a červenou.Metodu jsme si vybrala,abych neměla jizvu,můžu čekat zlepšení?
10.01.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může trvat i několik měsíců než se ošetřené místo vyrovná s okolní kůží. Místo několikrát denně masírujte a zvláčňujte jakýmkoliv krémen např. Niveou nebo nejlépe nějakým gelem např.Dermatix nebo Contractubex.
09.01.2010
rosacea (Žaneta)
Dobrý den.Prosím o radu - léčení růže na nose.Děkuji
10.01.2010
RE:rosacea (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba je možná krémy a mastmi, a laserem.Abych Vám mohla říci konkrétní možnosti léčby,musela bych Vás vyšetřit, tedy můžete přijít na nezávaznou konzultaci bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-14:00 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-17:00 hodin.
08.01.2010
depilace podpazi (Zuzana)
Dobry den,

mela bych zajem a laserove odstraneni chloupku v podpazi. Rada bych se informovala, kolik navstev musim absolvovat a kolik by byla priblizne celkova cena zakroku. Take me zajimaji vysledky? Je odstraneni ucinne natolik, ze uz se neni treba pote holit? Jak dlouho po zakroku chloupky nerostou?
Dekuji.
10.01.2010
RE:depilace podpazi (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,k odstraňování chloupků používám laser Candela Gentlelase.Nelze odstranit chloupky bílé a šedé,nebo příliš světlé.Je potřeba minimálně 4 ošetření (počet ošetření je individuální, většinou je potřeba větší počet ošetření),každé v intervalu asi po 7-8 týdnech.Cena za první ošetření-odstraňování chloupků obě podpaží je 1600Kč,cena druhého a dalšího ošetření klesá dle počtu pulsů laseru.Ošetření je účinné,je ale nutné počítat s individuálním počtem ošetření.Po ošetření zbylé chloupky nerostou asi měsíc a více.
08.01.2010
(Bez titulku) (Aneta)
Dobrý den,raději si ještě zavolám.Myslíte,že bude potřeba dávat znamínko pod přístroj?Je světle hnědé,pravidelné se 2 pihamy,velké cca 3mm, bezezměn, prohlídnuté lupou.Ptám se z finančních důvodů.Děkuji a příští týden si zavolám.
08.01.2010
RE:(Bez titulku) (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,určitě zavolejte.Vyšetření počítačovým dermatoskopem asi nebude nutné.
07.01.2010
znamínko (Aneta)
Dobrý den,asi před 3/4rokem jsem si všimla jednoho zamínka, byla jsem ho ukázat kožní lékařce a řekla mi,že je úplně v pořádku a není třeba ho odstranit.Znamínko je světle hnědé se 2 pihami.Nijak se nezměnilo,je stále stejné.Můžu se objednat na jeho odstranění laserem?
08.01.2010
RE:znamínko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,mohu Vás objednat na čtvrtek 14.1.2010 ve 12:00 hodin nebo na pátek 15.1.2010 v 09:45 hodin.Nebo se můžete objednat později.
07.01.2010
znaménko (Jana)
Dobrý den,
asi před 2mesíci jsem si nechala odstranit laserem znaménko na prsu a po zákroku jsem začala mit velký strach z rakoviny.Je to spíše můj osobní problém:-(Ze všech stran slíchám, že kdyby v tom byla rakovina, už dávno by se to projevilo (prý by se to nehojilo). Můžete mi prosím napsat, jestli to tak skutečně je?Mám to zahojené řekla bych dobře, odločil se stroupek a teď mám takový hodně červený flíček.Ale je to prso a je to velmi citlivé místo.Děkuji za Vaši odpověď.
07.01.2010
RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nemusíte mít z ničeho strach. Laserem se odstraňují pouze znamínka, která nejsou podezřelá na zhoubný nádor.A takových znamínek,která jsou vhodná k odstranění laserem,je naprostá většina. Místo se může hojit špatně,ale to i po chirurgickém odstranění,v žádném případě to neznamená rakovinu.
07.01.2010
RE:RE:znaménko (Jana)
Moc děkuji za Vaši odpověď. A jak by se zjistilo, kdyby tam ta rokovina byla? Projevilo by se to už nějak? Když už je to skoro 2 měsíce, můžu být klidná, Pořád mám v sobě výčitky a šílenýá strach.
08.01.2010
RE:RE:RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Nemá se co projevit.Hojíte se dobře a laserem bylo odstraněno znamínko,které nebylo nijak podezřelé,pokud k odstranění došlo v mé ordinaci.Ničeho se neobávejte.
12.01.2010
RE:RE:RE:RE:znaménko (Radka)
Hezký den,chtěla bych si u Vás nechat odstranit znaménko nad obočím. Mohu se objednat a hned se to vyřeší v jednom dni..nebo se nějak odebírají vzorky -a pod.? Děkuji za reakci.
13.01.2010
RE:RE:RE:RE:RE:znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,můžete se objednat,vyšetření a odstranění lze provést v jednom dni. Pokud je znamínko odstraněno z estetických důvodů vzorky se nevyšetřují.
04.01.2010
znaménka (Lenka Křížová)
Dobrý večer,po těle mám mnoho znamének. Kolik znamének lze odstranit najednou a jaká je cena za asi 20 znamének 3-5mm mírně vystouplých?Děkuji za odpověď
06.01.2010
RE:znaménka (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserem lze odstranit znamínek kolik budete chtít.Celková cena za laserové odstranění 20 znamínek uvedené velikosti může být do 7600Kč.Cena je včetně lokální anestezie.
03.01.2010
akné (Jituš)
Dobrý den.Od 17 let (je mi 26 let) mám na obličeji akné ne moc.Doslechla jsem se o léčbě modrým světlem.Jaká je prosím cena a jak to probíhá?Děkuji za odpověď
04.01.2010
RE:akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba akné modrým světlem BlueBeam je léčba pomocná.Doporučuji ošetření minimálně dvakrát týdně po dobu pěti týdnů a více.Jedno ošetření stojí 180Kč. Pokožka s akné se osvítí modrým světlem na dobu do 10 minut.Terapie je bezbolestná a bezpečná.
02.01.2010
Piha (JirkaK)
Dobrý den 25.11. jsem si nechal odstranit laserem pihu na hrudi,strup už je pryč ošetřené místo nebolí,akorát je rudě zbarvené připomíná to stínku.pravidelně sportuji,ale dával jsem si pozor.Tak jsem se chtěl zeptat,co to může být a jestli nemám jít na kontrolu.děkuji za odpověď
02.01.2010
RE:Piha (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,může trvat i několik měsíců než se místo po odstraněném kožním útvaru laserem vyrovná s okolní kůží.Pokud se Vám něco v souvislosti s provedeným zákrokem nezdá,je vždy vhodné přijít na kontrolu.
02.01.2010
Znamínko na rtu (Tereza)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli by bylo možné nějak odstranit znamínko,které mám uprostřed spodního rtu.Je malé,ale vadí mi tam.Velmi špatně se hojím.I po drobných poranění mi zůstavají jizvy.Děkuji moc za odepověď.
02.01.2010
RE:Znamínko na rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i znamínko na rtu lze odstranit laserem.Možnost jeho odstranění Vám mohu říci ale až ho uvidím.
01.01.2010
akne2 (jana)
ještě bych se chtěla zeptat, když pujdu na léčbu biostimulačním laserem, tak kolikrát musim jít, aby mě jizvy (červené flíčky) po akné zmizely. stačí jednou?
02.01.2010
RE:akne2 (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,léčba akné modrým světlem je léčba pomocná.Doporučuji ošetření minimálně dvakrát týdně po dobu pěti týdnů a více.Léčba akné je dlouhodobá.
01.01.2010
akne (jana)
dobrý den, chci se zeptat, když jím čokoládu, kořeněné jídlo, zda se mi akné zhorší. a popř. kterým jídlům se mám vyhnout, a které naopak více jíst. moc Vám děkuji
02.01.2010
RE:akne (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,strava nemá přímý vliv na průběh akné.V individuálních případech však lze po určitém jídle pozorovat zhoršení.Pak je vhodné se těchto jídel vyvarovat.Obecně člověk by měl jíst zdravě,kořeněná jídla a hodně čokolády nepatří mezi zdravá jídla.