Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/poradna/show/?year=2015&show_all=all


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Poradna Zpět

Poradna

Upozornění

Předtím než dotaz položíte, pročtěte si prosím již zodpovězené otázky. Vaše dotazy se snažíme zodpovídat co nejrychleji, ale při nahromadění velkého počtu dotazů je možné, že odpověď bude trvat delší dobu. Mějte prosím trpělivost. Děkujeme.

Vyhledávání

Pro snadnou orientaci v příspěvcích můžete využít jednoduché vyhledávání (stačí zadat vždy jen část slova např. "laser" při hledání slova laserové, laserových apod.).

Hledaný výraz:

Poradna – zobrazení příspěvků

29.12.2015
jizvy po neštovicích (Tereza)
Dobrý den, po neštovicích mi zůstaly hluboké jizvy ve středu čela. Je možné tyto jizvy nějak vyplnit či zbrousit?
Děkuji.
29.12.2015
RE:jizvy po neštovicích (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jizvy po neštovicích je možné korigovat erbiovým laserem,možné jsou též výplně např. kyselinou hyaluronovou.Skutečné možnosti korekce Vám mohu říci ale až jizvy uvidím.Můžete přijít na konzultaci bez objednání kdykoliv v úterý,ve středu nebo v pátek 8:00-13:30 hodin nebo ve čtvrtek 11:00-16:30 hodin.
03.12.2015
Zadost o radu (Johana Tomsovà)
Dobry den prosim Vas muzete mi poradit s mym drobnym problemem? Po cystickem akne mi uz nekolik mesicu zustal pod kuzi hrbolek ktery ve svetle vypada jako ze ma uvnitr bilou barvu je asi pul cenrimetru velky a vypada jako vetsi pupinek myslim si ze je to neaka tukova koulicka pod kuzi a chtela bych se zeptat zda by sla laserem odstranit? Neak ji prinutit aby se vstrebala a zahojila nebo ji neak vycistit? Dekuji mockrat za radu a preji hezky den Johana Tomsova
03.12.2015
RE:Zadost o radu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,lasery,které používám,nelze Vámi uvedený kožní útvar odstranit.Je možné jeho chirurgické odstranění v chirurgické ambulanci.
16.11.2015
vyrustek na bradavce (Dita K.)
Dobrý den, na bradavce mam vyrustek, je to pravdepodobne zvetsena mazova zlaza, odstranujete chirurgicky?
16.11.2015
RE:vyrustek na bradavce (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tento zákrok neprovádím,doporučuji Vám obrátit se na chirurgickou ordinaci.
07.11.2015
Hnědá skvrna pod palcem u nohy (Dana Kopečková)
Dobrý den, mému synovi 23 let jsem objevila cca před měsícem hnědou skvrnu pod nehtem u palce u nohy.V létě ji tam ještě neměl.Není si vědom, že by se do něj bouchl. Kožní lékařka řekla, že má pozorovat, jestli skvrna odrůstá s nehtem a má přijít za měsíc na kontrolu. Vzhledem k zákeřnosti možného melanomu se chci zeptat, zda měsíc není moc dlouhá doba. Jestli bychom k vám mohli přijít a nechat skvrnu posoudit dermatoskopem. Naše kožní lékařka nemá žádné optické pomůcky a posuzuje jen okem. Děkuji za odpověď Kopečková
08.11.2015
RE:Hnědá skvrna pod palcem u nohy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vyšetření případného znamínka rostoucího pod nehtem počítačovým dermatoskopem by bylo vzhledem k nehtu zkreslené a nepřesné.Tedy je nutné sledovat zda skvrna odrůstá s nehtem a zda se zvětšuje jak Vám uvedla Vaše kožní lékařka.
19.10.2015
odstranění barevného tetování (Daniel)
Dobrý den chci se zeptat jak je to s ostranenim barevného tetování jakou škálu barev lze a nelze odstranit bíla,žluta,zelena ,červena,hněda a jaky je finální efekt vzhledu mista?děkuji za odpověď
19.10.2015
RE:odstranění barevného tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zpravidla lze odstranit laserem jakékoliv barevné tetování.Počet ošetření dle potřeby,min.4x.Odstranitelnost tetování a počet ošetření jsou závislé na složení tetovací barvy.Finální vzhled místa zpravidla bez jizev,pokožka může být vybledlá případně zhmožděná,trvá delší čas než se vyrovná s okolní kůží.
22.09.2015
Odstranění tetování (Marek)
Dobrý den, potřeboval bych se zbavit svého tetování ( 8 písmen o velikosti jednoho 2x1)
Je možno použít nějaký rychlejší způsob odstranění ?
22.09.2015
RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tato tetování odstraňuji Q switched laserem.Ošetření je nutné opakovat zpravidla min. 4x (interval mezi jednotlivými ošetřeními jeden měsíc).
23.09.2015
RE:RE:Odstranění tetování (Marek)
Dočetl jsem se o brusném erbiovém laseru, který máte také a u toho lze dosáhnout výsledku po prvním ošetření.
23.09.2015
RE:RE:RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,erbiový laser jakoby "odpaří" vrstvu kůže s tetováním,je sice možné jedno ošetření,ale také je často možné vystouplé pozákrokové jizvení v místě původního tetování.Proto se používá Q switched laser,který je přímo určen k laserovému odstranění tetování a je ke kůži šetrnější.Q switched laser je jiný princip působení na tetování než erbiový laser.
29.08.2015
jizva po oparu (Lucie Lukášová)
Dobrý den,

v únoru jsem měla opar na levé části brady. Jelikož jsem ho tam měla zhruba měsíc, tak se mi povrch zcela neuzdravil a mám tam jizvu. Ráda bych ji odstranila, chtěla bych se zeptat jestli je to možné u Vás, popřípadě kolik to bude stát. Děkuji
30.08.2015
RE:jizva po oparu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možnosti odstranění a cenu Vám mohu říci až jizvu uvidím.Je možné použít erbiový laser,frakční radiofrekvenci,mikrodermabrazi,peeling,laser Vbeam,laser Smoothbeam.Na konzultaci můžete přijít bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek 8:00-13:30 hodin nebo ve čtvrtek 11:00-16:30 hodin.
18.08.2015
Pigmentový névus (Anonymní dotaz)
Dobrý den,
lze odstranit u 5ti leté holčičky pigmentový névus (cafe au lait) pomoci laseru? Má ho již od narození a je přes celou tvářičku.

Děkuji za odpověď!
19.08.2015
RE:Pigmentový névus (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možnosti odstranění Vám mohu říci až nevus uvidím.Tyto laserové zákroky ale neprovádím dětem předškolního věku.
27.07.2015
hemangiom (K. Durechová)
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je možné laserově odstranit (nebo alespoň částečně) plošný hemangiom na vnitřní straně stehna a kolik přibližně takový zákrok stojí. Děkuji za odpověď.
27.07.2015
RE:hemangiom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,hemangiomy lze odstranit laserem Vbeam.Cena za laserové odstranění je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls ošetří plochu asi o průměru 5mm nebo 7mm.Cena do 5 pulsů je 500Kč,do 10 pulsů 700Kč,do 20 pulsů 1200Kč,každý další puls nad 20 pulsů 10-15Kč.Je potřeba většinou více ošetření,i třeba 3x a více.
23.07.2015
Sklerodermie (Kateřina Kočicová)
Dobrý den,
jsem pacient trpící sklerodermií a bylo mi doporučeno absolvovat znovu terapii "soft laserem". Lze takovou proceduru absolvovat i u Vás?
Děkuji za odpověď
24.07.2015
RE:Sklerodermie (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,s laserovou léčbou sklerodermie nemám žádné zkušenosti.
30.06.2015
Odstranění tetování (Renáta)
Dobrý den, mám tetování na předloktí (křížek) délka křížku 5cm. Mohla by jste mi prosím, říct přibližnou cenu,při odstranění 1 sezení? Děkuji Vám za odpověď
09.07.2015
RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování odstraňuji Q switched laserem.Je potřeba více ošetření,i třeba 4x.Cena je dle počtu pulsů laseru,jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm.Cena za 10 pulsů je 700Kč,za 20 pulsů 1200Kč,za každý další puls nad 20 pulsů 10-15Kč.Nevím jaká je šířka křížku,takže Vám nemohu říci cenu.Počet pulsů se spočítá tak,že skutečná plocha křížku v mm2 se podělí plochou koncovky laseru tj. 3x3mm=9mm2.Pokud je křížek tenký do 3mm,tak cena za první ošetření může být do 1500Kč.
07.06.2015
Odstranění epidermálního névu (J.Nováková)
Dobrý den,
dcerka (4 roky) má na nose epidermální névus - diagnostikováno kožním lékařem (asi 0,4 mm), zatím není téměř vidět, ale obávám se do budoucnosti, aby se nezvětšil či neztmavl. Proto jsem se chtěla zeptat, zda je možné do budoucna jeho odstranění lasem či jinak. Předem děkuji za odpověď.
09.06.2015
RE:Odstranění epidermálního névu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,předběžně laserové odstranění je možné.
31.05.2015
laserové ošetřeni u divky 13 let (Cenková)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné odstranění chloupkú nad horním rtem u dívky 13- ti leté? Chloupky jsou tmave a silnější.Děkuji za odpověď.

Cenkova
01.06.2015
RE:laserové ošetřeni u divky 13 let (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,laserové odstranění chloupků je možné i u dětí školního věku.
03.05.2015
Bez titulku (Nikola Blažková)
Dobry den, mam tetovani na pravem predlokti. Tetovani je cerny napis,pomerne tenky, na plose asi 3x2 cm. Chtela bych se zeptat, kolik by stalo odstraneni. Dekuji za Vasi odpoved.
04.05.2015
RE:Bez titulku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování odstraňuji Q switched laserem.Je potřeba více ošetření,i třeba 4x.Cena je dle počtu pulsů laseru,ve Vašem případě cena za první ošetření je do 1700Kč (pokud je tetování na celé ploše,pokud ne tak adekvátní částka).Cena za druhé a další ošetření je nižší dle počtu pulsů laseru.
26.04.2015
Strhnuté znaménko? (Markéta)
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu: strhla jsem na hlavě nějaký menší vyvýšený útvar, bohužel si tam nevidím, takže nevím, o co se jednalo. Podle pohmatu mi to spíše přišlo jako větší strup, ale teď se bojím jestli to nemohlo být znaménko. Mám strach z rakoviny kůže, mohlo by to být nebezpečné a měla bych to dále řešit? Děkuji velmi za odpověď.
26.04.2015
RE:Strhnuté znaménko? (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,když sama nevíte co jste na uvedeném místě měla,tak je potřeba místo a jeho průběh hojení občas sledovat a v případě nějakých pochybností se objednat ke kožnímu lékaři.
14.04.2015
Velké vystouplé mateřské znaménko (Andrej)
Dobrý den.

Mám na bradě od narození velké, vystouplé mateřské znaménko (3,5×2cm a 3mm vystouplé). Je stále stejné. Tak chtěl bych se zeptat kolik stojí konzultace na Vaší klinice, a taky kolik by stalo odstranění znaménka.

Děkuji.
15.04.2015
RE:Velké vystouplé mateřské znaménko (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,konzultace je zdarma,možnosti odstranění a případnou cenu Vám mohu říci až znamínko uvidím.
10.04.2015
Hemangiom ve rtu (Iva Pavelková)
Dobrý večer.
Mám již několik let "hemangiom" ve spodním rtu o velikosti špendíkové hlavičky. Asi jednou za tři měsíce praskne a intenzivně krvácí, jako když teče krev z nosu. To se děje asi den v různých intervalech, při pohybu úst - úsměv,čištění zubů, kousání...Potom krvácení ustane, ranka se zatáhne a je zase nějaký čas klid. Před lety jsem to řešila přes zubní kliniku, kde mi dali do rtu injekci, ret měl otéci, hemangiom vystoupit a podeschnout a upadnout. Ale nestalo se tak.
Poslední dobou praská stále častěji v nečekaných chvílích a teď od Velikonoc prakticky denně. Je to velmi nepříjemné a obtěžující.
Chtěla jsem se zeptat, zda mi můžete u Vás pomoci situaci vyřešit, popř. jaká je finanční náročnost výkonu a zda může být hrazen zdravotní pojišťovnou, když se nejedná o estetický zákrok, ale zdravotní.
Předem děkuji za odpověď.
12.04.2015
RE:Hemangiom ve rtu (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,hemangiomy odstraňuji laserem Vbeam.Ošetření se může opakovat.Cena za ošetření je do 500Kč.Laserové zákroky nehradí zdravotní pojišťovna.
18.08.2020
RE:Hemangiom ve rtu (Kateřina)
Dobrý den, mám stejný problém, můžete se mi ozvat na meil zda jste už podstoupila nějaké vyšetření a kde? Děkuji
04.04.2015
Folikulární keratóza (Zdeněk)
Dobrý den,
je možné u Vás eliminovat (odstranit) projevy folikulární keratózy na loktech obou rukou a čele? Slyšel jsem o možnostech laseru či chemického peelingu.
Jde mi o eliminaci "hrbolků - pupínků" a odstranění vzniklých jizviček.

Děkuji
06.04.2015
RE:Folikulární keratóza (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,možnosti odstranění kožních výrůstků a jizviček Vám mohu říci až je uvidím. Můžete přijít na konzultaci bez objednání kdykoliv v úterý,ve středu nebo v pátek 8:00-13:30 hodin nebo ve čtvrtek 11:00-16:30 hodin.Případně můžete poslat emailem detailní foto kožních útvarů.
27.03.2015
akné hormony (Lucie)
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, léčím se s endometriózou a nyní procházím hormonální léčbou před IVF, hodně se mi zhoršila pleť na zádech, špatně hojící se vřídky, můžete mi prosím poradit, jak si můžu sama pomoci? Jaké přípravky používat? Děkuji předem za vaši odpověď.
29.03.2015
RE:akné hormony (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,bez vizuelního vyšetření Vám nemohu nic doporučit,kromě běžné dermokosmetiky (která nemusí být účinná vzhledem k Vaší léčbě a IVF) bez předpisu. Tedy nejlépe je když přijdete na vyšetření ke mně nebo k jinému kožnímu lékaři.
12.03.2015
odstranění mateřských znamének (Ludmila)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat v jakou dobu je vhodné odstranit znaménka a zda se dají laserem odstranit i vystouplá znaménka.
Děkuji
12.03.2015
RE:odstranění mateřských znamének (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,znamínka lze odstranit celoročně (v letních slunných dnech není vhodné odstranit znamínka v obličeji).Laserem se odstraňují i vystouplá znamínka.
20.02.2015
Odstranění tetování (Kamila)
Dobrý den,na předloktí leve ruky mám tetování 7 let staré,je černobílý o velikosti 13x3,5 cm. Mohla by jste mi říct přibližnou cenu,při odstranění 1 sezení?
Děkuji Procházková
20.02.2015
RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,předběžná cena za první ošetření laserové odstranění tetování o rozměrech 13x3,5cm je kolem 6200Kč (v případě,že se jedná o celou plochu tetování,v případě,že tetování není na celé ploše tak adekvátní snížená částka).Používám laser Q switched.
26.01.2015
Bradavice horní ret (Škola Jiří)
Dobrý den, Mám dotaz moje dcera (4,5 roku) má bradavici na horním rtu. byly jsme dnes u Dětské nemocnici a tam nám doporučily nějaký přípravek. ale raději bychom to odstranily nějak "efektivněji" a dočetl jsem se o laseru. Je to možné i u dětí?
26.01.2015
RE:Bradavice horní ret (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,i u dětí předškolního věku jsou možné laserové zákroky.Ale já tak malým dětem je neprovádím.
15.01.2015
milia nad očními víčky (Věra)
Dobrý den, je možné u Vás vypíchnout milia nad očními víčky? Děkuji. Věra
15.01.2015
RE:milia nad očními víčky (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tyto zákroky neprovádím.
10.01.2015
Fibrom na očním víčku (Jana)
Dobrý den, odstraníte fibromek i z očního víčka?
děkuji
J.
10.01.2015
RE:Fibrom na očním víčku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,fibromy z víček očí neodstraňuji.Je vhodné se obrátit na odborného očního lékaře.