Laser centrum Brno – MUDr. Markéta Lorencová
Kdo jsme Přístrojové vybavení Ceník Objednávka Poradna Akční nabídky Doporučujeme Články Fotogalerie Kontakt

Laser centrum Brno - MUDr. Markéta Lorencová

URL: http://www.laser-centrum-brno.cz/poradna/show/?year=2016&show_all=all


Dermatologická ambulance má smluvní vztah na základě Smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky.

Aktuality
26.07.2022

Od 1.8.2022 ukončuji činnost ordinace.

Další aktuality

Články
Novinky na email
Zajímají Vás chystané akce či novinky, které pro Vás připravujeme? Přihlašte se k odběru emailových novinek.

Email: 

Kontrolní kód: Kontrolní kód


(ochrana proti spamu)

Úvodní strana >> Poradna Zpět

Poradna

Upozornění

Předtím než dotaz položíte, pročtěte si prosím již zodpovězené otázky. Vaše dotazy se snažíme zodpovídat co nejrychleji, ale při nahromadění velkého počtu dotazů je možné, že odpověď bude trvat delší dobu. Mějte prosím trpělivost. Děkujeme.

Vyhledávání

Pro snadnou orientaci v příspěvcích můžete využít jednoduché vyhledávání (stačí zadat vždy jen část slova např. "laser" při hledání slova laserové, laserových apod.).

Hledaný výraz:

Poradna – zobrazení příspěvků

28.09.2016
Odstranění tetování (Pavlína)
Dobrý den, kolik by finančně vyšlo odstranění tetování kříže, výška 8cm, šířka ramen 3cm, tloušťka cca 1cm, černá barva. Děkuji Pavlína
29.09.2016
RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,jakékoliv tetování je možné odstranit Q switched laserem.K odstranění tetování je ale potřeba více ošetření,i třeba 4x.Interval mezi ošetřeními je asi měsíc.Cena za každé ošetření je dle počtu pulsů laseru.Jeden puls laseru ošetří plochu 3x3mm.Cena do 10 pulsů je 700Kč,do 20 pulsů 1200Kč.Za každý další puls nad dvacet pulsů je cena 10-15Kč.V případě výpočtu počtu pulsů je nutné celkovou plochu tetování v cm2 vydělit plochou koncovky 0,3x0,3cm.Ve Vašem případě je potřeba asi 110 pulsů,tedy cena za první ošetření je do 2500Kč (za druhé a další ošetření je též dle počtu pulsů laseru).
10.08.2016
Opalování jizvy po operaci (Spáčil Dušan)
Dobrý den, mám prosbu a dotaz. V květnu 2016 jsem byl operován na hernii discu. Chtěl jsem se zeptat, za jak dlouho se může začít jizva opalovat? Zatím si ji lepím páskou, ale kdy budu moct na sluníčko bez překrytí jizvy? Děkuji moc za odpověď.
10.08.2016
RE:Opalování jizvy po operaci (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,na sluníčko můžete jít,ale jizvu chraňte krémem s vysokým ochranným faktorem SPF 50+.
02.07.2016
Plosne pihy (Veronika)
Dobry den, mam klasicke pihy na ramenou diky spalnim od slunicka v detstvi. Trapi me, rada bych se je zbavila. Uz jsem byla na gentlelase alexandritovem laseru, ale bohuzel ani po 4 sezeni mi nezesvetlaly ani nezmizly. Chtela bych zkusit jiny laser. slo by to u vas? A jaky laser by jste pouzili? Dekuju Veronika
02.07.2016
RE:Plosne pihy (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tyto pihy je možné odstranit (případně zesvětlit) Q–switched laserem.Ošetření se opakuje,i třeba 3x.Případně je též možné použít erbiový laser.
22.06.2016
Bez titulku (Nora)
Zdravím, slyšela jsem, že je nejvhodnější odstraňovat pigmentaci v zimě. Je nějaký rozdíl na výsledku podle toho v které roční období příjdeme?
23.06.2016
RE:Bez titulku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,je možné celoroční odstranění pigmentací s náležitou následnou péčí.Méně vhodné jsou letní slunné dny z důvodu vyší intenzity UV záření.Rozdíl ve výsledcích dle ročního období nemusí být.
15.06.2016
Bez titulku (Anonymní dotaz)
Dobrý den,
dají se znamínka (konkrétně ty tzv "červená") odstranit i z očních víček?
Děkuji.
15.06.2016
RE:Bez titulku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,odstranění je zřejmě možné,ale já laserové zákroky na očních víčkách či v těsné blízkosti očí neprovádím.
30.05.2016
Odstranění tetování (Lenka)
Dobrý den chci se zeptat.Jde větší tetování odstranit i po částech s finančních důvodu
31.05.2016
RE:Odstranění tetování (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tetování je možné odstraňovat i po částech.
28.05.2016
Pozánětlivá hyperpigmentace (Týna)
Dobrý den, trápí mě červené fleky jako následek akné a stroupků z něj. Vždy, když se mi stroupek sloupne, zůstane po něm červený až nafialovělý flek, který je velmi viditelný. Dočetla jsem se, že zmizí časem. Nebo je to nepravděpodobné a doporučila byste mi nějaký laser? Děkuji, T.
29.05.2016
RE:Pozánětlivá hyperpigmentace (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,tyto kožní útvary (barevnosti) mohou časem (po měsících a letech) vymizet,ale spíše doporučuji kombinaci erbiového laseru a laseru Vbeam, a frakční radiofrekvence.
30.04.2016
Mastocytom (Lucie Matonohová)
Dobrý den, můj roční syn má zhruba 4 měsíce na obličeji u levého ústního koutku morfu,která odolává antibiotikům a byla diagnostikována jako mastocytom. Ráda bych konzultaci ještě s jiným dermatologem a zda by to šlo např. laserem odstranit.Děkuji moc za Vaši odpověď Lucie Matonohová
01.05.2016
RE:Mastocytom (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,mastocytomy neodstraňuji,lasery,které používám,je nelze odstranit.Zpravidla spontánně regredují,možno aplikovat lokálně kortikoidy nebo podávat antihistaminika.
17.04.2016
Bez titulku (Anonymní dotaz)
Dobry den,
kdyz bych se chtela objednat na odstraneni znaminek laserem, mam zaskrtnout v objednavce i moznost vysetreni dermatoskopem? Mohla byste mi rict pribliznou cenu za odstraneni 7 znaminek laserem vcetne jejich vysetreni? Predem dekuji za odpoved.
18.04.2016
RE:Bez titulku (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,stačí označit laserové odstranění kožních výrůstků.Cena je dle velikosti výrůstku,za laserové odstranění 7 výrůstků velikosti kolem 5mm včetně vyšetření a lokální anestezie je do 3500Kč.
30.03.2016
oheň, Naevus flammeus (Petr)
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Mám odnarozeňí oheň,mám to různě po těle ale měl jsem to i na tváři,chodil jsem na plastiku kterou jsem ale uplne nedokončil,mám tam ješte zbytky červených skvrn.Bylo by možné to doodstranit vaší technikou?
30.03.2016
RE:oheň, Naevus flammeus (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,oheň (nevus flammeus) odstraňuji laserem Vbeam,ošetření se vícekrát opakuje. Možnosti odstranění a případnou cenu Vám mohu říci až nevus uvidím.Na konzultaci můžete přijít kdykoliv bez objednání v úterý,ve středu nebo v pátek v době mezi 8:00-13:30 hodin,nebo ve čtvrtek v době mezi 11:00-16:30 hodin.
07.03.2016
Jizva na čele (Martin Vávra)
Dobrý den, mám 4 cm dlouhou rovnou jizvu na čele po chirurgickém zákroku sešití (po úrazu). Od chirurgického zákroku je to již 14 dní a po týdnu mám vyndané stehy. Chci se zeptat, jaká metoda je nejvhodnější (laser, rejuvenace...) a kdy s ní mohu začít vzhledem k stáří jizvy.
07.03.2016
RE:Jizva na čele (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,nyní na hojení jizvy je vhodný biostimulační laser (červené světlo,5 až 10 ošetření 1–2x týdně) – přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně,k změknutí a zjemnění jizvy. Současně je vhodné potírat jizvu silikonovým gelem na jizvy např. Dermatixem a provádět tlakové masáže.Invazivnější korekce jizvy lasery je možná až za několik měsíců (cca 5–6 měsíců) po vzniku jizvy.
08.02.2016
Jizvy po akné (pavla)
Dobrý den, chtěla bych podstoupit korekci vkleslých jizev po akné - mám pouze na jedné tváři v oblasti cca 2x3 cm. Bylo by možné nechat si ošetřit pouze tuto část nebo bych musela podstoupit ošetření celého obličeje? Dále bych se chtěla zeptat, za jak dlouho po ošetření je možné použít make up. Děkuji za odpověď. Pavla
09.02.2016
RE:Jizvy po akné (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,zákrok se provádí v místě jizev.Ošetřené místo se hojí stroupky.Makeup na toto místo je možné použít až po samovolném odpadnutí stroupků.
14.01.2016
dotaz na resurfacing (Mirka)
Dobrý den,lze provést resurfacing celého obličeje po operaci očních víček a za jak dlouho od operace? Nebo by bylo vhodnější nejdřív resurfacing a pak teprve víčka ?
Děkuji. Mirka
15.01.2016
RE:dotaz na resurfacing (MUDr.Markéta Lorencová)
Dobrý den,vhodnější je provést resurfacing celého obličeje až po více jak měsíc od operace očních víček.